مختصری درباره سئو بدانید و نکات مهم سئو در وردپرس

what is seo wordpress seo

فهرست مطالب

امروزه برای هر کسب و کاری داشتن یک سایت اینترنتی از ضروریات دنیای تجارت است پس یادگیری آموزش سئوی وردپرس یک اصل است. علاوه بر این تعداد سایت های خبری و سرگرمی نیز به صورت گسترده در حال افزایش است. بسیاری از این سایت ها توسط نرم افزارهای مدیریت محتوا ایجاد می شوند تا مراحل شکل گیری و مدیریت این سایت ها ساده تر و کم هزینه تر گردد. یکی از این سیستم های مدیریت محتوا، وردپرس می باشد.

[toc]

سئو چیست؟
درباره سئوی وردپرس بیشتر بدانید!

درباره سئو بدانید

وردپرس به دلیل محیط کاربر پسند و به روز بودن، محبوب ترین سیستم مدیریت محتوا در زمینه طراحی و پیاده سازی وب سایت می باشد و به همین دلیل آموزش وردپرس برای مدیران سایت ها از اهمیت بالایی برخوردار است. این CMS با وجود افزونه های بسیاری که برای آن ساخته شده بسیار منعطف و قدرتمند شده است. یکی از ضروریات هر سایتی بهینه شدن آن برای موتورهای جستجو می باشد که در اصلاح به آن سئو گفته می شود. برای سئو سازی سایت هایی که توسط وردپرس ساخته می شوند باید نکاتی را رعایت کرد. در ادامه مطلب به آموزش سئوی وردپرس خواهیم پرداخت.

مقاله پیشنهادیآموزش افزونه yoast seo

نکات مهم سئوی وردپرس

برای سئوی وردپرس رعایت نکات زیر ضروری می باشد:

⦁ استفاده از تگ عنوان:
در هر مطلبی، همواره موضوع تگ عنوان ها مطرح است. تگ عنوان ها مهمترین فاکتور در سایت شما هستند که موضوع سایت شما را به موتورهای جستجو معرفی می کنند. منظور از تگ عنوان همان تگ های H1 تا H6 است.

[su_note note_color=”#ff8292″ text_color=”#ffffff” radius=”6″ class=”.aylin_mahmoud”]توجه کنید که در استفاده از تگ عنوان ها زیاده رو نکنید چون ممکن است توسط گوگل جریمه و یا اسپم شناخته شوید. در هر مطالب نیازی نیست حتما از تمامی تگ های عنوان استفاده کنید سعی کنید در هر نوشته در وردپرس تنها یک تگ H1 وجود داشته باشد.[/su_note]

آموزش سئوی وردپرس
دربراه سئوی وردپرس حتما بخوانید

به صورت پیش فرض در نسخه های قدیمی تر وردپرس، عناوین پست شما (post titles) به صورت “نام سایت » عنوان نوشته” نمایش داده می شوند. با نصب افزونه All in One SEO Pack می توانید در جهت تغییر تگ عنوان سایت خود اقدام کنید. ابتدا این افزونه را نصب کرده و سپس وارد قسمت مدیریت وردپرس خود شوید و به مسیر تنظیمات و قسمت All in One SEO Pack رفته و موارد زیر را اعمال کنید:

همچنین می توانید از افزونه سئوی Yoast Seo نیز استفاده کنید که افزونه قدرتمندی است و می تواند نیاز سئوی شما را برطرف کند. اگر می خواهید کار با این افزونه را یاد بگیرید و سئوی وردپرس را انجام دهید به این لینک مراجعه فرمایید.

Home Title (عنوان سایت): بسته به نوع برند و فعالیت خود برای سایتتان یک عنوان انتخاب کنید بطور مثال می توانید از عنوان Viral Marketing استفاده کنید.

Post Title (عنوان پست): برای تغییر عنوان پست از پارامتر %post_title% استفاده کنید.

Page Title (عنوان صفحه): برای تغییر در عنوان صفحه از عبارت %page_title% | %blog_title% استفاده کنید.

این تنظیمات پایه از اساسی ترین تنظیمات سئوی وردپرس می باشند اما برای تغییر سایر مشخصات و سئوی بهتر می توانید از تنظیمات پیشرفته تر این افزونه نیز استفاده کنید ولی تنظیم عنوان سایت و پست از مهمترین و حیاتی ترین کارهایی می باشد که در اسرع وقت باید انجام گیرند به همین دلیل ما در این مقاله تاکید فراوانی بر آن داریم.

⦁ استفاده از متا تگ ها (Meta Tags):
هنگام جستجو یک سایت در موتور جستجوی گوگل، با یک متن کوتاه در زیر آدرس صفحه مورد نظر برخورد خواهید کرد. برای تنظیم دلخواه این متن باید در توصیف متاتگ های صفحه تغییر ایجاد کنید. همچنین می توانید با اضافه کردن کلمات کلیدی در این متن ، موضوع سایت خود را به موتورهای جستجو بفهمانید. برای این کار می توانید از تنظیمات All in One SEO pack استفاده کنید.

⦁ استفاده از پیوندهای یکتا (Permalinks):
پیوندهای یکتا در حقیقت آدرس های ساده شده برای پست های شما هستند. پیوند یکتای یک پست به طور پیش فرض به صورت aylinweb.com/?p=38 نمایش داده می شود. این نوع نمایش پیوندها به صورت ساده شده می باشد اما برای اینکه آدرس پست های شما در موتورهای جستجو بهتر دیده شوند بهتر است آن را به صورت aylinweb.com/wordpress-seo/ نمایش دهید.

برای تغییر نوع نمایش آدرس پست از ساده شده به نام پست می توانید از قسمت تنظیمات و پیوندهای یکتا (تنظیمات » پیوندهای یکتا) با اعمال تغییر زیر این امکان را فراهم سازید.

مقاله پیشنهادیسبز کردن چراغ سئو در افزونه yoast seo

سئوی وردپرس از اهمیت بالایی برخوردار است. توصیه می شود قبل از اقدام به راه اندازی سایت خود توسط وردپرس حتما استفاده از آن را به طور کامل بیاموزید و روش های سئو را به خوبی رعایت کنید تا بتوانید در جهت موفقیت گام بردارید.

موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید