فیلم آموزشی قدم به قدم نوشتن مطلب در وردپرس (با تمامی جزئیات)

wordpress tutorial 2020 16

فهرست مطالب

سلام عزیزان. با جلسه شانزدهم از دوره طراح سایت با وردپرس در خدمت شما عزیزان هستیم، در این جلسه آموزش درج نوشته در وردپرس (با تمامی جزئیات) رو با هم دیگه یاد میگریم.

درج نوشته یکی از مهمترین قسمت های یک سایت است که شما فقط با تلاش و خلاقیتی که دارید میتوانید یک محتوای جدید و نو بنویسید که هم سایت شما بروز شود و هم از لحاظ سئو بسیار حائز اهمیت است پس بیکار نشینید خودتان دستبکار شوید تا یک نویسنده حرفه ای شوید.

نوشتن مطلب در وردپرس
نوشتن مطلب در وردپرس

[toc]

[livicon_evo name=”check-alt.svg” size=”30px”][/livicon_evo] نوشتن مطلب در وردپرس

همانطور که در پیشخوان وردپرس میبینید منوی نوشته ها وجود دارد در زیر منوی نوشته ها گزینه هایی هستن که آنها را معرفی میکنیم

 • همه ی نوشته ها :

این گزینه از اسمش هم که پیداست شما میتوانید تمام نوشته ها را ببینید و با دسترسی به آنها ویرایش و یا حذف نوشته را انجام دهید.

 • افزودن نوشته :

این قسمت همان مهمترین قسمت درج نوشته است که با آن زیاد سرو کار خواهید داشت که میتوانید درج متن یا تصویر و یا هر چیزی که به ذهنتان میرسد.

 • دسته ها :

در این قسمت شما میتوانید مطالبی را که مینویسید دسته بندی کنید یا اگر ندارید یک دسته ایجاد کنید که باعث مرتب بودن سایت هم خواهد بود.

 • برچسب ها:

کلماتی که میخواهید مطالب شما در موتور های جستجو با این کلمات پیدا شود.

[livicon_evo name=”check-alt.svg” size=”30px”][/livicon_evo] چه کارهایی در منوی “افزودن نوشته” میتوان انجام داد؟

 • ویرایش متن:

همانطور که گفته شد در قسمت همه ی نوشته ها دنبال عنوان مربوطه میگردیم و در زیر مطلب نوشته شده گزینه ویرایش را زده و کار خود را انجام میدهید.

 • افزودن رسانه :

دکمه افزودن رسانه در بالا صفحه گوشه سمت راست دیده میشود که با کلیک بر روی آن به شما این امکان را میدهد که تصاویر،ویدئو،صدا و سایر رسانه ها را اضافه کنید و ویرایش کنید.

[livicon_evo name=”check-alt.svg” size=”30px”][/livicon_evo] دو ویرایشگر،دیداری و متن:

ویرایشگر دیداری یا Visual:

این نوع ویرایشگر نسبت به سایت شما نمایش داده خواهد شد و در رابطه با تصویر و رسانه است.که شما با انتخاب ابزار میتوانید رنگ متن یا سایز متن و انواع کار های مختلف را انجام دهید.کد کارهای که شما به صورت ویزاردی انجام میدهید به صورت خودکار نوشته میشود و شما هیچ گونه کد نویسی ندارید.بهتر است برای درک بیشتر با ویرایشگر دیداری کار کنید.

اگر از ویرایشگر پیشفرض وردپرس خسته شدید و می خواهید که امکانات بیشتری به قسمت ویرایش وردپرس اضافه کنید و همواره مطالب شما دارای زیبایی منحصر به فردی باشد و کاربران از مطالعه مقاله لذت ببرند می توانید از مقاله های زیر استفاده کنید.

 1. حرفه ای سازی قسمت ویرایشگر وردپرس با افزونه TinyMCE Advanced + فیلم آموزشی
 2. فیلم آموزشی زیباسازی نوشته های وردپرس با افزونه Shortcodes Ultimate

ویرایشگر متن یا Text:

این ویرایشگر متن شما را به صورت کد نمایش میدهد،که بیشتر به صورت HTML است.اگر شما فقط متن وارد کنید،به شما متن نمایش خواهد داد.اگر یک تصویر را اضافه کنید پس از دیدن تصویر،یک کد را مشخص خواهید کرد که کدام تصویر نمایش داده شده است و کد های از این قبیل.کدها بسیار خاص هستند،اگر شما آنها را درک نمیکنید و یا اطلاعی در مورد کدها ندارید.بهتر است که از ویرایشگر متن استفاده نکنید.

فیلم آموزشی قدم به قدم نوشتن مطلب در وردپرس
فیلم آموزشی قدم به قدم نوشتن مطلب در وردپرس

[livicon_evo name=”check-alt.svg” size=”30px”][/livicon_evo] چرا آیلین وب می گوید از ویرایشگر دیداری استفاده کنید؟

برای وارد کردن متن به سادگی در جعبه سفید رنگ کلیک کنید و شروع به تایپ کردن کنید مثل هر برنامه نوشتاری که وجود دارد.برای قالب بندی متن شما این کارها را میتوانید انجام دهید:

 • کلمه یا هر عبارتی را که مخواهید قالب بندی کنید(برای مثال در نوار ابزار بر روی دکمه B برای برجسته کردن یا I برای کج کردن ) کلیک کنید .
 • یا پاراگراف خود را علامت بندی کنید .

برخی از توابع متن را بسیار قالب بندی میکنند.مثلا اگر شما میخواهید یک <لینک>ایجاد کنید تا کاربران بتوانند از مطالب دیگر سایت استفاده کنند.کافی است برای ایجاد پیوند یک عبارت با جای دیگر سایت فقط متن را انتخاب کنید و در  منو ی بالا بر روی دکمه زنجیر (لینک)کلیک کنید و آدرس URL مورد نظر را وارد کنید. به همین راحتی.

ذخیره در پیش نویس،پیش نمایش و یا انتشار: 

اگر چه برنامه وردپرس شما هر چند دقیقه یک بار محتوای شما را ذخیره میکند. ولی شما متوانید تا جایی که نوشتید رو ذخیره کنید و بعدا دوباره برای ویرایش برگردید. و بهتر است بگویم که شما قبل از به انتشار گذاشتن مطلب خود میتوانید آن را پیشنمایش کنید و کار خود را ببینید. همه ی این کار ها فقط با چند کلیک ساده انجام میشود .

بهتر است یک نکته هم بگم که وقتی شما یک متن را قبلا انتشار کرده اید و حالا آن را ویرایش میکنید دیگر نمیتوانید آن را ذخیره در پیش نویس بکنید.

اگر شما مطلب خود را انتشار کرده باشید،این گزینه ها را در اختیار خواهید داشت:

 • دیگر دکمه “ذخیره پیش نویس” وجود نخواهد داشت؛
 • دکمه “پیش نمایش”به دکمه “تغیرات پیش نمایش” تغیر می کند ؛
 • دکمه “انتشار” به دکمه “بروز رسانی” تغیر خواهد یافت.

مباحث کاملتر مطالب بالا را از ویدئوی زیر دنبال کنید

پست ها و مطالب شما مهم تریم دارایی وب سایت محسوب میشوند و تنها راهی است که بدون هیچ هزینه ای می توانید ترافیک وب سایت خود را افزایش دهید و یا فروشتان را بیشتر کنید! نوشته ها یا پست ها در موتورهای جستجو همانند گوگل ایندکس می شوند و کاربران سطح اینترنت با استفاده از جستجو به وب سایت شما دسترسی پیدا می کنند بدون اینکه هیچ تبلیغات بکنید. پس در این قسمت میخواهیم یک نوشته رو با تمامی امکانات لازم در وردپرس منتشر کنیم.

۸۵ دیدگاه دربارهٔ «فیلم آموزشی قدم به قدم نوشتن مطلب در وردپرس (با تمامی جزئیات);

دیدگاهتان را بنویسید