در کمتر از 3 دقیقه سرعت وردپرس را افزایش دهید!

speedup wp site

فهرست مطالب

اگر قصد آن را دارید تا از بهترین سئو ها برای افزایش بازدید خود استفاده کنید، یکی از بهترین راه های آن افزایش سرعت لود یا همان سرعت بارگذاری سایت شما می باشد که تاثیر بسیار بالایی در سئو سایت شما دارد. در روز های اولیه راه اندازی وب سایت باید به این نکته توجه کنید که چون در وب سایت فایل و یا مطلبی ندارید می تواند سرعت بالایی داشته باشد ولی به مرور زمان با بیشتر شد فایل ها و تصاویر سرعت سایت پایین می آید وآن موقع است که سرعت واقعی وب سایت نمایان می شود.

افزایش سرعت سایت وردپرسی
افزایش سرعت سایت وردپرسی

[toc]

روش های سریع و کاربردی

روش های بسیار زیادی برای افزایش سرعت سایت وجود دارد که در قسمت های پایین تر ما شما را با چند تا از این روش ها آشنا خواهیم کرد.

  • بهینه سازی کد های سایت
  • جلوگیری از نصب افزونه های بی خود
  • استفاده از فایل های سنگین در سایت
  • Hotlinking
  • هاست های ضعیف

و دیگر موارد که بصورت آزاد در مورد آنها بحث خواهیم کرد.

همانطور که در قسمت بالاتر دیده اید روش های زیادی برای این کار وجود دارد که ما شما را با تک تک این گزینه های آشنا خواهیم کرد. البته روش های بسیار زیادی وجود دارند، اما ما در اینجا به روش های سریع اشارع کردیم. اما اگر می خواهید با افزایش سرعت وردپرس بیشتر آشنا بشید و با روش های بسیار عملی سرعت وردپرس را بالا ببریدمی توانید مقاله ( استفاده از ۱۲ روش موثر و عملی برای افزایش سرعت وردپرس (در سال ۲۰۱۹) ) را بخوانید.

بهینه سازی کد های سایت

یکی از اولین قدم های سایت، ساخت یک قالب سایت وردپرسی می باشد، که این قالب ها باید از روش خاص و استانداردی پیروی کنند تا کد شما یک کد بهینه به حساب آید، از مزیت های مهم رعایت این نکته می توان به راهنمایی مرورگر ها برای اجرای کد شما اشاره کرد که اگر از کد های استاندارد در کدنویسی خود استفاده کرده باشید، مرورگر های مختلف راحت تر می توانند کد های سایت شما را بخوانند و آنها را برای کابران شما به سرعت بیشتر نمایش بگذارند.

هر روز با گذشت زمان کد نویسی در سطح وب پیرفت می کند و به حدی رسیده که تمامی زبان های برنامه نویسی آپدیت می شوند و تمامی این شرکت های توصیه می کنند که از آپدیت جدید این زبان های برنامه نویسی استفاده کنید تا مشکلی در کد نویسی پیش نیایدو پس برنامه نویسی قالب و یا سایت وظیفه دارد کد نویسی را به بهترین وجه انجام دهد و کد های استفاده شده از لحاظ قوانین کدنویسی اصولی باشد.

جلوگیری از نصب افزونه های بی خود

بعد از نصب کردن سایت وردپرسی خود همیشه سعی بر آن داشته باشید تا افزونه های مفید و پرکاربرد را در وردپرس خود ذخیره داشته باشید و از نصب داشتن افزونه های بی جهت خودداری نمایید، تا فایل های وردپرسی شما با کمترین حجم ممکن بتوانند خوانده شوند.

[su_note note_color=”#ff8292″ text_color=”#ffffff” radius=”20″ class=”.aylin_mahmoud”]

توصیه قابل توجه : 

توصیه می شود با اینکه وردپرس دارای افزونه های بسیار زیادی است و می توانید با این افزونه ها امکانات بسیاری به وب سایت اضافه کنید. اما برای هر مشکلی از افزونه استفاده نکنید! می توانید از کدهای آماده که در سایت رسمی وردپرس موجود است استفاده کنید و یا توسط برنامه نویسی می تواند توسعه داده شود و امکانات مورد نظر از طریق کد به سایت اضافه شود.[/su_note]

استفاده از فایل های سنگین در سایت

در هنگام کدنویسی سایت خود سعی کنید همیشه فایل های CSS و یا JavaScript خود را در کمترین خطوط بنویسید، یعنی بطوری که یک کد مورد نیاز را تنها یک بار تعریف کرده و در دیگر قسمت های کد خود از همان کد استفاده کرده و کد دیگری را ایجاد نکنید، تا حجم فایل به مرور کمتر و کمتر شود، تا خواندن این فایل ها برای مرورگر ها سخت نباشد.

Hotlinking

حتما این اسم سخت و بی معنی به حساب می آید اما شاید برای شما این اتفاق بی افتد که لینک عکس مورد نظر شما در هاست دیگری باشد که شما در سایت خود قرار داده اید، که باعث کاهش سرعت لود سایت شما می شود، شما در این حالت می توانید با استفاده از فایل htaccess. از این مشکل جلوگیری نمایید و به نوعی می توان گفت که شما با گرفتن این فایل می توانید از به سرقت رفتن پهنای باند سایت خود جلوگیری نمایید و سرعت بالاتری را به سایت بدهید.

هاست های ضعیف

یکی دیگر از مورد های اساسی و مهم که باعث سرعت پایین اغلب سایت های می باشد، پشتیبانی ضعیف هاست ها از سایت ها می باشد، که شما می توانید با پیدا کردن یک شرکت معتبر تضمین هاست های قوی را داشته باشید تا سرعت سایت شما کاهش پیدا نکند. برای راهنمایی درباره خرید هاست می توانید این مقاله ( منظور از هاست و دامنه چیست؟ ) را مشاهده کنید.

افزایش سرعت وردپرس
افزایش سرعت وردپرس

برای خواندن دیگر مقالات آموزش وردپرس شما می توانید از سایت آیلین وب اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید