روش های نمایش نوشته های جدید در وردپرس با تصویر شاخص

display recent posts

فهرست مطالب

با مقاله عالی روش های نمایش نوشته های جدید با تصویر شاخص در وردپرس در خدمت شما دوستان عزیز هستم در این آموزش وردپرس می خواهیم تا با روش هایی موثر و مفید آشنا بشیم و شما هم بتوانید بدون داشتن مشکلی پست های جدید را در وردپرس نمایش دهید. در این مقاله از 2 روش استفاده کرده ایم که یکی با استفاده از افزونه و دیگری بدون استفاده از افزونه. دلیل هم این است که استفاده از افزونه در بعضی وب سایت ها می تواند سرعت سایت را پایین بیاورد. ولی باز هم می توانید از هر 2 روش استفاده کنید.

نمایش نوشته های جدید در وردپرس
نمایش مطالب جدید در وردپرس

[toc]

استفاده از افزونه یا بدون افزونه؟

کار با وردپرس خیلی لذت بخش است، عمدتا به این دلیل است که معماری سیستم مدیریت محتوا کاملا جامع و آسان است اما مهمتر از آن، اینکه سیستم جامعی است که می تواند با افزونه های زیاد و قالب های حرفه ای جوابگوی هر سایتی باشد. کسانی که با وردپرس سایت طراحی می کنند حتما از بعضی افزونه وردپرس استفاده می کنند و کارشان را بسیار راحت تر می کنند اما نصب زیاد افزونه برای افزودن امکانات جدید به سایت سرعت بارگذاری سایت را تحت تاثیر قرار می دهند و می توانید بعضی از این کار ها را با استفاده از کد های آماده هم انجام دهید.

مقاله پیشنهادیسبز کردن چراغ سئو در افزونه yoast seo + فیلم آموزشی

ما همه اهمیت افزونه در وردپرس را درک می کنیم، اما چون توسعه وردپرس با یک سرعت بالایی حرکت می کند. اما این اتفاق می افتد زمانی که وردپرس به یک نسخه جدید به روز می شود و برخی از افزونه ها با کد جدید ناسازگار می شوند. شما ممکن است یک روز صبح بیدار شوید و متوجه شوید که وب سایت شما به همان خوبی نبوده و شما متوجه خواهید شد که وردپرس به روز شده است. اما چرا به روز رسانی وردپرس یک مسئله است؟

[su_note note_color=”#ff8292″ text_color=”#ffffff” radius=”6″ class=”.aylin_mahmoud”]به روز رسانی وردپرس یک مسئله ای است که باید توجه زیادی داشته باشید. چون سیستم وردپرس نمی تواند همواره سیستم امنی باشد، توسعه دهندگان وردپرس هر بار وردپرس را چک می کنند و اگر مشکل امنیتی یا کد نویسی وجود داشته باشد این مشکلات را حل می کنند و نسخه جدید حل شده و بدون مشکل را عرضه می کنند. شما هم باید وردپرس را بروز کنید تا مشکلات قبلی وردپرس حل شود.

نکته مهم : سایت رسمی وردپرس و هم چنین سایت های میزبانی وب خیلی به این نکته تاکید دارند و همیشه پیشنهاد می کنند که وردپرس را به نسخه جدید به روز رسانی کنید.

[/su_note]

بنابراین بین افزونه هایی که استفاده می کنید،  آنهایی که می توانند با تکه های کد جایگزین شوند دیگر از افزونه استفاده نکنید! البته اصلا نگران نباشید ما تمامی این کدها را از قبل نوشته ایم و نیازی نیست که شما کدنویسی بلد باشید و فقط کافیه که این کدها را در جا های مورد نظر در قالب کپی کنید.

نمایش نوشته های جدید در وردپرس – بدون افزونه (روش اول)

برای این کار باید فایل functions.php قالب وردپرس را ویرایش کنید.(که مطمعا هستم همه با نام این فایل آشنا هستید.) برای انجام کارهای ساده، من به فایل functions.php قالب مراجعه میکنم.

خوب، شروع کنید فایل functions.php را برای ویرایش باز کنید.(یا اگر این فایل موجود نیست، ایجاد کنید.). برای استفاده از تصویر شاخص ابتدا باید آنها را با استفاده از قطعه کد بعدی فعال کنیم:

add_theme_support( 'post-thumbnails' ); } //Adds thumbnails compatibility to the theme 
set_post_thumbnail_size( 200, 170, true ); // Sets the Post Main Thumbnails 
add_image_size( 'delicious-recent-thumbnails', 55, 55, true ); // Sets Recent Posts Thumbnails

آنچه که ما در اینجا نوشتم  به شرح زیر است

پشتیبانی از تصاویر شاخص (add_theme_support) را فعال می کند. یک الگوی تصویر شاخص به نام post-thumbnails با ابعاد 200×170 پیکسل و قابلیت crop (برش خورده) ایجاد می کند. add_image_size یک اندازه تصویر شاخص پست ها را ایجاد می کند که در اندازه 55 در 55 پیکسل است.

همچنین شما هم می توانید این اندازه های تصاویر شاخص را تغییر دهید.

delicious-recent-thumbnails” نمی تواند نمایش داده شود مگر اینکه نوشته ها دارای تصاویر شاخص باشند، یعنی باید تمامی نوشته ها دارای تصویر شاخص باشند که می توانید از قسمت راست هر نوشته این تصویر شاخص را انتخاب کنید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد تصاویر شاخص وردپرس،  کدکس وردپرس را بررسی کنید.

حالا که ما تصاویر شاخص را فعال کردیم، و همچنین تابع را در داخل همان فایل functions.php می نویسیم. پس کد زیر را در داخل این فایل کپی کنید :

<ul>
<?php
function delicious_recent_posts() {
  $del_recent_posts = new WP_Query();
  $del_recent_posts->query('showposts=3');
    while ($del_recent_posts->have_posts()) : $del_recent_posts->the_post(); ?>
      <li>
        <a href="<?php esc_url(he_permalink()); ?>">
          <?php the_post_thumbnail('delicious-recent-thumbnails'); ?>
        </a>
        <h4>
          <a href="<?php esc_url(he_permalink()); ?>">
            <?php esc_html(the_title()); ?>
          </a>
        </h4>
      </li>
    <?php endwhile;
  wp_reset_postdata();
}
?>
</ul>

خیلی کد سختی نیست. ما یک کوئری جدید ایجاد کردیم و این کوئری را به  متغیر $ del_recent_posts اختصاص دادیم که درست مانند یک لوپ یا حلقه وردپرس عمل می کند، و (showposts = 3) تعداد نوشته های مطالب جدید در ابزارک را نمایش می دهد. thumbnail() تصویر شاخص را نمایش می دهد و همچنین title() عنوان نوشته.

مقاله پیشنهادیروش های اساسی رفع مشکل HTTP 500 Internal Server در وردپرس

اگر می خواهید که نوشته ای جدید در وردپرس نمایش داده شود کافیه کد کد زیر را در هر جای قالبتون می خواهید کپی کنید تا نوشته های جدید به نمایش در بیایند.

می توانید در داخل فایل هایی همچون (single.php، footer.php، sidebar.php و غیره)، در قالب وردپرس استفاده کنید. اکثر کاربران از آن در داخل سایدبار استفاده می کنند.

<?php echo delicious_recent_posts(); ?>

نمایش نوشته های جدید در وردپرس – بدون افزونه (روش دوم)

برای نمایش آخرین نوشته ها، به سادگی کد زیر را در جایی که می خواهید نوشته های اخیر را نمایش دهید اضافه کنید.

<ul>
<?php
function delicious_recent_posts() {
  $del_recent_posts = new WP_Query();
  $del_recent_posts->query('showposts=3');
    while ($del_recent_posts->have_posts()) : $del_recent_posts->the_post(); ?>
      <li>
        <a href="<?php esc_url(he_permalink()); ?>">
          <?php the_post_thumbnail('delicious-recent-thumbnails'); ?>
        </a>
        <h4>
          <a href="<?php esc_url(he_permalink()); ?>">
            <?php esc_html(the_title()); ?>
          </a>
        </h4>
      </li>
    <?php endwhile;
  wp_reset_postdata();
}
?>
</ul>

نمایش نوشته های جدید در وردپرس – با استفاده افزونه

همچنین می توانید نوشته های جدید را با استفاده از افزونه در نمایش دهید برای این کار 3 تا افزونه براتون آماده کرده ایم که می توانید از این افزونه ها استفاده کنید. این افزونه ها کاملا رایگان هستند و می توانید از مخزن وردپرس نصب کنید.

مقاله پیشنهادیروش های نمایش مطالب مرتبط در وردپرس

افزونه Recent Posts Widget Extended :

افزونه Recent Posts Widget Extended
افزونه Recent Posts Widget Extended :

این افزونه وردپرس یک انتخاب بسیار خوب و  محبوب است که تقریبا 500 هزار با دانلود و نصب شده است. با امتیاز 4.8 از 5 ستاره، کارش کاملا خوب است. شما می توانید از این افزونه استفاده کنید.

افزونه Flexible Posts Widget

افزونه Flexible Posts Widget 
افزونه Flexible Posts Widget

این پلاگین وردپرس هم یکی از بهترین افزونه ها برای نمایش پست های جدید در وردپرس است. استفاده از این در مقابل افزونه های دیگر بسیار آسان است.

افزونه Recent Posts Widget With Thumbnails

افزونه Recent Posts Widget With Thumbnails
افزونه Recent Posts Widget With Thumbnails

این افزونه وردپرس هم یکی دیگر از افزونه های نمایش نوشته های جدید در وردپرس است که می تواند مطالب های جدید وردپرس را با یک استایل زیبا در مطالب و یا سایدبار نمایش دهد.

امیدوارم که از این مقاله هم بهره کافی را برده باشید و همچنین اگر سوالی در رابطه با این مقاله داشتید و یا درخواست فیلم آموزش داشتید می توانید در زیر همین مطالب در قسمت دیدگاه ها مطرح کنید.

دیدگاهتان را بنویسید