آیلین وب

نمایش مطالب مرتبط یکی از موثر ترین کارهایی است که می توان برای نگه داشتن کاربر در وب سایت انجام داد به طوری که کاربر وقتی نوشته مورد نظر رو در وب سایت پیدا کرد بعد از خواندن مطلب سایت را ترک نکند و نوشته هایی مرتبط با نوشته مورد نظر برای کاربر نمایش داده شود تا هم نیاز های کاربران برطرف شود و هم درصد ماندگاری کاربر در وب سایت بالا رود.

در سایت های بزرگ اعم از سایت های وبلاگی، آموزشگاهی و حتی فروشگاهی هم این مورد وجود دارد، مثلا در وب سایت های فروشگاهی بزرگ همانند آمازون، jabong و… این مورد وجود دارد و در آخر هر محصول قسمتی وجود دارد به عنوان “محصولات مرتبط” که تعداد محصول مرتبط را برای کاربران نمایش می دهند و مطمعنا نتایج خوبی از این کار گرفته اند.

نمایش مطالب مرتبط در وردپرس بدون افزونه

با مقاله روش های نمایش مطالب مرتبط در وردپرس در خدمت شما عزیزان هستیم، شما احتمالا در سایت هایی دیده اید که در آخر هر مطلب یا نوشته یک قسمتی هست که در آن مطالب مرتبط یا نوشته ای مرتبط با اون مطالب براتون نمایش داده میشه که یه نمونه در پایین آورده شده :

related articles 610x238 - روش های نمایش مطالب مرتبط در وردپرس
نمایش نوشته های مرتبط

مزایای نمایش مطالب مرتبط در وردپرس

مطالب مرتبط در وردپرس یه بخش هستش که مطالب به صورت کاملا خودکار برای بازدیدکننده به نمایش در می آید که یکی از بخش های مهم برای هر سایتی است و کاربر را بیشتر در سایت نگه دارند و به مطالب دیگر سایت که مرتبط با آن مطلب هستش هدایت می کند.

مقاله یشنهادیروش های نمایش نوشته های جدید در وردپرس با تصویر شاخص

 • این تجربه کاربر را بهبود می بخشد : این یک روش راحت و غیر محرمانه برای خوانندگان شما برای یافتن مقالات مرتبط با منافع آنها است.
 • به جست و جو گرهای کمک می کند : بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو یک عامل کلیدی است که می تواند وب سایت  را در SERPs (صفحه نتایج موتورهای جستجو) محبوب کند.
 • لینک سازی داخلی : همچنین بخش مطالب مرتبط در وردپرس از نظر سئو جایگاه ویژه ای دارد که یک لینک سازی هم به شمار می رود و به سایر مطالب به صورت خودکار لینک داده می شود.
 • افزایش نرخ ماندگاری (bounce rate) : همچنین می تواند برای نرخ ماندگاری بازدیدکنندگان بسیار مفید باید که با این نرخ مادگاری می توانید در نتایج جست و جو بسیار محبوب شوید و همواره در صفحه اول باشید.
مطلب پیشنهادی :
ساخت پادکست در وردپرس با کمک افزونه Seriously Simple Podcasting

در حالی که این بخش کاملا خودکار است، همیشه مطالب بسیار مرتبط و هدفمند نمایش داده خواهد شد. اگر یک مطلب محتوای مرتبط در وب سایت شما ندارد، بخش مربوط به آن نمایش داده نخواهد شد (مثلا اگر مطلب شما درباره آموزش وردپرس باشد، مطالب درباره آموزش وردپرس نمایش داده خواهد شد نه غیره!).

اضافه کردن مطالب مرتبط به وردپرس

شما می توانید بخش مطالب مرتبط، مربوط به موضوع خود را در دو مرحله آسان اضافه کنید:

1. این کد را به فایل functions.php قالب خود اضافه کنید.(توجه: اگر از قالب فرزند استفاده می کنید، کد را به فایل functions.php child theme اضافه کنید).

2. یک فایل با نام related-posts-template.php در مسیر اصلی قالب(یا هر پوشه ی دیگه ای) ایجاد کنید . و کد های زیر را درون آن کپی کنید و فایل را ذخیره کنید.

فراموش نکنید که wpcrumbs را با تکست دومین قالب در _e('Related articles', 'wpcrumbs'); تعویض کنید.

اگر تکست دومین تغییر نکند، متن «Related articles» ترجمه نخواهد شد. البته، شما می توانید “Related articles” را با “پست های مرتبط” و یا هر متن دیگر از  را جایگزین کنید.

مقاله پیشنهادیرفع ارور HTTP 500 Internal Server در وردپرس

نمایش مطالب مرتبط در وردپرس در انواع پست سفارشی

این تابع همچنین می تواند برای نوع پست سفارشی استفاده شود، اما شما باید برای دسته بندی انواع پست سفارشی (و استفاده از آن) از دسته بندی های سفارشی استفاده کنید. این به آن دلیل است که بدون دسته بندی سفارشی ارتباط بین پست ها وجود ندارد.

مطلب پیشنهادی :
ساخت داشبورد کاربری برای کاربران در وردپرس | ساخت پروفایل کاربری در وردپرس

مثال ها و نمونه ها

با استفاده از تابع wcr_related_posts () در single.php، page.php یا هر فایل دیگری که در آن می خواهید مطالب مرتبط با نوشته نمایش داده شود، قرار دهید.

این تابع بسیار انعطاف پذیر است و میتوانید به چندین صورت از این تابع استفاده کنید، حتی می توانید نحو چینش پست ها را در orderby تنظیم کنید.

مثال 1 – نمایش 3 نوشته مرتبط (به سادگی تابع را در فایل مورد نظر کپی کنید)

نکته: معیارهای پیش فرض که پست ها را انتخاب می کند، دسته بندی پست است.

اگر می خواهید آیتم های بیشتری را نمایش دهید، معیار ordering را تغییر دهید یا مطالب مرتبط را برای یکدسته خاص نمایش دهید:

مثال 2 – نمایش 6 نوشته مرتبط بر اساس برچسب های نوشته

 مثال 3 – نمایش 10 نوشته مرتبط مربوط به دسته بندی نوشته(یا هر دسته بندی دیگر) : 

 

مثال 4 – نمایش 6 نوشته مربوط به یک نوشته خاص (مثلا نوشته با آی دی= 145) بر اساس برچسب های نوشته

خب تا اینجا نمایش پست های مرتبط در وردپرس را بدون استفاده از افزونه آموزش دادیم و در ادامه می خواهیم که با استفاده از افزونه ما این کار را انجام دهیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

مطلب پیشنهادی :
آموزش افزونه go pricing: بهترین افزونه ساخت جدول قیمت در وردپرس

نمایش مطالب مرتبط در وردپرس با استفاده از افزونه et Another Related Posts Plugin (YARPP)

افزونه et Another Related Posts Plugin (YARPP) یک افزونه وردپرس بسیار قدرتمند برای نمایش هوشمندانه مطالب مرتبط وردپرس محسوب می شود این افزونه با بیش از 200 هزار نصب فعال در مخزن وردپرس و کسب امتیاز 4.4 از 5 به بهترین افزونه در این زمینه تبدیل شده است. پس در ادامه با ما همراه باشید تا این این افزونه را نصب و پیکربندی کنیم.

yet another related posts plugin review - روش های نمایش مطالب مرتبط در وردپرس
افزونه et Another Related Posts Plugin (YARPP)

نصب و پیکربندی افزونه YARPP

بعد از نصب افزونه شما به طور خودکار به “ صفحه تنظیمات » YARPP ” منتقل می شوید، جایی که می توانید تمام گزینه ها را پیکربندی کنید.

در قسمت“The Pool“، می توانید دسته یا برچسب های خاص را غیرفعال کنید و تصمیم بگیرید که آیا نوشته های رمزدار یا محافظت شده و یا حتی نوشته ایی که در تاریخ خاص منتشر شده اند نمایش داده شوند یا خیر.

yarpp review pool - روش های نمایش مطالب مرتبط در وردپرس
نصب و پیکربندی افزونه YARPP

در قسمت “Relatedness“، می توانید پیکربندی کنید که افزونه  YARPP تصمیم بگیرد کدام مطالب مرتبط هستند، با دادن اولویت بیشتری به عنوان ها، متن های خاص، دسته ها یا برچسب ها.

yarpp review relatedness - روش های نمایش مطالب مرتبط در وردپرس
نمایش پست های مرتبط در وردپرس

در زیر، شما می توانید گزینه های نمایش برای مطالب مرتبط خود را انتخاب کنید: یا نمایش لیستی یا نمایش با تصویر شاخص.

yarpp review display - روش های نمایش مطالب مرتبط در وردپرس
استایل نمایش مطالب مرتبط

فقط  بر روی “Save Changes” در پایین صفحه کلیک کنید، تا تنظیمات ذخیره شوند.

 

نتیجه گیری :

نمایش مطالب مرتبط در وردپرس یک امر بسیار مهمی است که باید تقریبا تمامی سایت ها ار آن بهره مند باشند تا بتوانند کاربر و یا بازدیدکننده را در سایت با پیشنهاد مطالب مرتبط نگه دارند و همواره نرخ ماندگاری (bounce rate) را افزایش دهند و در موتورهای جست و جو رتبه بهتری داشته باشند. همچنین این کار از نظر سئو امر پسندیده ای است و در لینک سازی هم به سئوی سایت شما کمک می کند.

ما در این مقاله به شما آموزش دادیم که با 2 راه می توانید نوشته های مرتبط را در وردپرس را نمایش دهید، یکی از روش کدنویسی و دیگری با استفاده از افزونه . که هر دوی این روش ها امروزه بکار می روند و می توانید از هر دو روش استفاده کنید.

اگر سوال یا یشنهادی داشتید و یا خواستید که فیلم آموزشی این مقاله هم قرار داده بشه می توانید در قسمت دیدگاه ها مطرح کنید. تا در کمترین زمان فیلم آموزش کار با افزونه در نوشته قرار داده بشه.

موفق باشید.

2 دیدگاه دربارهٔ «روش های نمایش مطالب مرتبط در وردپرس»

 1. فراموش نکنید که wpcrumbs را با تکست دومین قالب در _e(‘Related articles’, ‘wpcrumbs’); تعویض کنید.
  اگر تکست دومین تغییر نکند، متن «Related articles» ترجمه نخواهد شد. البته، شما می توانید “Related articles” را با “پست های مرتبط” و یا هر متن دیگر از را جایگزین کنید.

  سلام. معنی این جمله تون رو اصلا نفهمیدم. میشه واضح تر بفرمایید

  1. سلام
   منظور اینه که متن Related articles ترجمه بشه و به مقالات مرتبط تبدیل بشه.
   البته نیازی نیست شما کار انجام دهید چون تکست دومین درست تعریف شده و ادامه کار رو پی بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید
قالب وردپرس چندمنظوره قُله Zenith کاملا فارسی (رایگان شد)

قالب وردپرس چندمنظوره قُله Zenith

پوسته وردپرس Zenith یک قالب وردپرس مدرن و واکنشگرا است که ترکیبی

افزودن پرچم تمامی کشورها به افزونه المنتور + 🎬فیلم آموزشی

افزودن پرچم تمامی کشورها به

با یکی دیگر از مقاله آموزش‌های المنتور در خدمت شما عزیزان هستیم و

فیلم آموزش معرفی سایت به گوگل (🥇ثبت سایت در گوگل)

فیلم آموزش معرفی سایت به

فیلم آموزش معرفی سایت به گوگل مقاله ای هستش که این عنوان

افزونه های المنتور | بهترین افزونه های رایگان المنتور تا سال 2020

افزونه های المنتور | بهترین

با مقاله کامل و جدید به عنوان افزونه های المنتور در خدمت

مطالب داغ
اسکرول به بالا