ساخت بهینه ترین صفحه ۴۰۴ در وردپرس + نکات پیشنهادی

صفحه ۴۰۴ زمانی ظاهر می شود که یک بازدید کننده سعی دارد به یک صفحه دسترسی پیدا کند که وجود ندارد. گاهی اوقات مردم این صفحه مهم را نادیده می گیرند و هرگز درباره طراحی آن فکر نمی کنند. ساخت صفحه ۴۰۴ در وردپرس خیلی مهمی است و می تواند کاربر را در سایت نگه دارد و یا از سایت خارج کند! هر چه قدر در طراحی صفحه ۴۰۴ خلاقیت به خرج دهید باز هم کم است. هرگز این صفحه به راحتی عبور نکنید و سعی کنید مغز کاربر را بخوانید و چیزی که کاربر دوست دارد رو این صفحه مانور بدید.

صفحه ۴۰۴ چگونه رخ می دهد؟

احتمالا شما وب سایت خود را ایجاد و چندین بار هم بررسی کرده اید تا اطمینان حاصل کنید که لینک ها سالم هستند.اما شاید صفحه ای را حذف کرده باشید و یا تغییر آدرس انجام داده باشید که فراموش کرده اید. حتی اگر یک کاربر به یک صفحه دسترسی نداشته باشد و یا پیدا نشود به صفحه خطای ۴۰۴ منتقل می شوند.

این صفحه می تواند به صورت کاربر پسند به کاربر و بازدیدکننده نمایش داده شود.

مقاله پیشنهادی۳ روش ۱۰۰% عملی برای رفع خطای ۴۰۴ در وردپرس

معرفی خطای ۴۰۴

خطای ۴۰۴ نباید فقط یک پیغام به بازدیدکننده باشد بلکه باید یه صفحه زیبا و سفارشی به کاربر نشان دهد و بازدیدکننده را به صفحات دیگر سایت مراجعه دهد. این صفحه به صورت پیشفرض در قالب های وردپرس وجود دارد ولی شاید خیلی ساده باشد و یا باب سلیقه شما نباشد.

پیدا کردن صفحات ۴۰۴ در وب سایت

شاید این سوال را از خودتون می پرسید که چگونه صفحات دارای ارور ۴۰۴ رو پیدا کنم؟ پیدا کردن این صفحات کار سختی نیست و باید به مدیریت وب مستر خود بروید و مانند شکل زیر در منوی سمت چپ گزینه “Crawl” و زیر منوی “Crawl Errors” را انتخاب کنید. سپس در صفحه سمت راست زبانه “Not Found” را انتخاب کنید.

بعد از انتخاب یکم بیاید پایین لیست صفحاتی که دارای ارور ۴۰۴ Not Found را مشاهده خواهید کرد.

404 Not Found
خطای ۴۰۴ Not Found در وردپرس

ساختار پایه صفحه ۴۰۴

صفحه ۴۰۴ یک ساختار پایه دارد که در قالب وردپرس گنجانده شده است.وردپرس به صورت پیشفرض اگر بازدیدکننده با خطای ۴۰۴ مواجه شود این خطا را در یک قالبی نه چندان زیبا به بازدیدکننده نشان می دهد و در بیشتر اوقات بازدیدکننده را از سایت خارج می کند.

اگر در قالب شما این صفحه نباشد باید آن را ایجاد کنید. کافیه که یه فایل خالی در Notepad ایجاد کنید و نام اون رو ۴۰۴٫php قرار دهید.

در اینجا کد پایه ای که ما با آن شروع خواهیم کرد:

فایل پشفرض صفحه ۴۰۴٫php

کد بالا ساختار پیشفرض یک صفحه ۴۰۴ در وردپرس است که در داخل تگ H2 پیام مورد نظر را برای بازدیدکننده نمایش می دهد و همچنین در بالا ساختار هدر قرار گرفته و در پایین هم ساختار سایدبار و فوتر قالب.

ما می خواهیم چند مرحله رد کنیم تا به صفحه ای که باب میل ما باشد برسیم. توجه داشته باشید به صورت پیشفرض توابع “<?php get_header(); ?” و “<?php get_sidebar(); ?>” و “<?php get_footer(); ?>”  هستند، مگر اینکه برنامه نویس این توابع را تغییر داده است که خیلی کم پیش میاد.

ساخت صفحه ۴۰۴ در وردپرس

اول، فرم جستجو را به صفحه اصلی ۴۰۴ اضافه خواهیم کرد تا کمی مفید باشد. به این ترتیب، حتی اگر یک بازدید کننده بر روی ۴۰۴ خود قرار بگیرد، پس از آن گزینه جستجوی سایت شما را دارند. این اولین روش برای کمک به کاربران به جای ترک کردن سایت است.

ایجاد فرم جست و جو

هدایت کاربر به صفحه اصلی

برای ایجاد یک خطای ۴۰۴ پویا می توانید کاربر را در صورت مواجه شدن با صفحه ۴۰۴ به صفخه اصلی سایت هدایت یا منتقل کنید. که این کار از نظر سئو پسندیده است و می توانید این کار را انجام دهید.

برای مثال زیر در مرحله اول می توانید کد زیر را در فابل header.php  قالب خود کپی کنید. در بالای تگ های Meta می توانید کد های زیر را اضافه کنید:

بعد از این که کد را اضافه کردید، پس از آن باید فایل ۴۰۴٫php خود را ویرایش کنیم: مانند زیر

مثال فوق به کاربر اجازه می دهد تا روی صفحه خطای ۴۰۴ فرود بیاید اما سپس به طور خودکار آنها را به صفحه اصلی می برد. این نیز به کاربران کمک می کند تا به جای آن که گیج شوند و وب سایت را ترک کنند، در سایت بمانند.

این مثال همیشه بهترین راه حل برای همه نیست، اما برای کسی که به دنبال چیزی خاص در سایت شما است، مفید می باشد.

مطمئن شوید که صفحه ۴۰۴ کار می کند

شما می توانید صفحه خطای ۴۰۴ خود را با تایپ URL خود و با صفحه ای که می دانید وجود ندارد، ببینید.

به عنوان مثال: https://www.aylinweb.com/test404page.php

این باید به صفحه ۴۰۴ شما هدایت شود. اگر این صفحه وجود نداشته باشید.

اگر کار نمی کند

اگر به احتمال زیاد سرور شما به طور خودکار شما را به فایل ۴۰۴٫php شما نمی آورد، ما می توانیم فایل .htaccess را تغییر دهیم تا صفحه ۴۰۴ را نمایش دهیم. برای این کار فایل .htaccess را ویرایش کنید و کد زیر را در آن اضافه کنید :

یک مثال کامل

کد زیر یک صفحه ۴۰۴ سالم و بهینه است که به جای اینکه کاربر از سایت خارج شود می تواند کاربر را در سایت نگه دارد و به کاربر کمک کند به هدف خود در سایت شما برسد.

آن را کاربر پسند تر کنید

برای طراحی یک صفحه ۴۰۴ زیبا می توانید از کد های بالا یک تصویر ذهنی داشته باشید. همچنین شما عزیزان می توانید از قالب های html آماده ستفاده کنید. و یا می توانید از کدهای آماده که در زیر بهترین این سایت ها آوره شده است استفاده کنید :

  • Mundofox.com
  • CSSRemix.com
  • CSSRemix.com
  • ChrisJennings.com
  • ook.co.uk
  • Youcastr.com
  • Mixx.com
  • JustCreativeDesign.com
  • Agens.no
  • Mushroomdigital.co.uk
ساخت صفحه 404 در وردپرس
ساخت صفحه ۴۰۴ در وردپرس

نتیجه گیری

صفحات خطای ۴۰۴ در سایت ها بسیار بسیار مهم است و باید یه صفحه ساده و بهینه داشته باشید تا بتوانید کاربرانی را که با این صفحه مواجه می شوند با سایت و مطالب دیگر هدایت کنید و کاربر به این راحتی سایت را ترک نکند. در این مقاله روش های ساخت یک صفحه ۴۰۴ در وردپرس را آموزش داده ایم. تا همواره بتوانید کاربران را در سایت نگه دارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب فروشگاه فایل اختصاصی ووکامرس آیلین وب | Aylinweb
پیشنمایش + خرید قالب
آیا سئوالی دارید ؟

09146056895

پشتیبانی در تلگرام