۳ روش ۱۰۰% عملی برای رفع خطای ۴۰۴ در وردپرس

با مقاله ۳ روش ۱۰۰% عملی برای رفع خطای ۴۰۴ در وردپرس در خدمت شما هستیم. خطای ۴۰۴ در وردپرس یکی از رایج ترین مشکلاتی است که در اینترنت زیاد است. با این حال، باز هم اگر این مشکل در وب سایت خودمان ایجاد شود بسیار ناراحت می شویم. اصلا نگران نباشید، چون این مشکل را در عرض ۵ دقیقه حل خواهیم کرد.  🙂

روش های حل خطای ۴۰۴ در وردپرس

در این مقاله، ما قصد داریم  سه روش اساسی که ۱۰۰% عملی هستند را برای شما آموزش دهیم تا هر چه زودتر از شر خطای ۴۰۴ راحت شوید.

 1. تنظیم مجدد پیوندهای یکتا در وردپرس.
 2. بازگرداندن فایل .htaccess سایت.
 3. قالب ها و افزونه های خود را غیرفعال کنید

با این حال، قبل از اینکه آستین های خود را بالا بزنیم، ما یک لحظه به بحث در مورد نحوه خطا ۴۰۴ و علل شایع آن می پردازیم.

حتما این مقاله رو بخونید : ساخت بهینه ترین صفحه ۴۰۴ در وردپرس + نکات پیشنهادی

خطای ۴۰۴ در وردپرس چیست؟ و علت های روبرو شدن با این مشکل

خطای ۴۰۴ هنگامی که سعی می کنید به یک صفحه دسترسی پیدا کنید، ظاهر می شود و مرورگر شما نمی تواند آن را پیدا کند. بسته به مرورگر مورد استفاده شما، پیام ها می تواند متفاوت باشد. برای مثال Firefox به شما یک خطای “۴۰۴ Not Found” را می دهد. از سوی دیگر، کروم یک پیام “۴۰۴  That’s an error” را نشان می دهد.

رفع خطای 404 در وردپرس
رفع مشکل ۴۰۴ در وردپرس

در حالی که این پیام های خطا به طور پیش فرض می تواند کاملا نا مفهوم باشد، هر وب سایت می تواند صفحه خطای ۴۰۴ سفارشی داشته باشد. این مسئله زیاد ضروری نیست، اما آنها را قادر می سازد تا به بازدیدکنندگان توضیح دهند که سایت کار می کند، و تنها مشکل صفحه خاصی است که آنها در جستجوی آن هستند.

چیزهای زیادی وجود دارد که می تواند خطا ۴۰۴ وردپرس را ایجاد کنید، شامل:

 • آدرس URL اشتباه : در بعضی موارد، خطا می تواند به اندازه یک کلمه یا کاراکتر اضافی تایپ شده در URL (آدرس صفحه) صفحه باشد.
 • مشکلات کش :  گاهی اوقات مرورگر شما ممکن است صفحه ای را که می خواهید به آن دسترسی پیدا کنید را در کش خود ذخیره می کند، بنابراین اگر خطای ۴۰۴ را حتی در صورت رفع شدن مشکل، همچنان مشاهده می کنید.
 • تنظیمات اشتباه (DNS) : ممکن است دامنه شما هنوز به DNS هایی که شما از آنها استفاده می کنید ست نشده باشند، بنابراین هنگام  دسترسی به یکی از صفحه از سایت خود، خطایی را مشاهده می کنید.
 • مسائل مربوط به سازگاری وردپرس :  در برخی موارد، یک افزونه یا پیوند های یکتای اشتباه می تواند منجر به ایجاد این خطا شود. برای همین هر کسی هر چه قدر تلاش می کند تا به یک صفحه دسترسی پیدا کند، وردپرس به طور پیوسته خطای ۴۰۴ را نمایش می دهد.

مهم این است که درک کنیم خطای ۴۰۴  تنها در وردپرس رایج نیست. . با این حال، اگر شما از وردپرس استفاده می کنید، یک مزیت دارید – راه های بسیاری وجود دارد که می توانید در مورد عیب یابی این مشکل داشته باشید. اگر شما در سایت با یک خطای ۴۰۴ وردپرس مواجه شدید باید چه اقدامی انجام دهید.

قبل از عیب یابی چه کار باید بکنیم؟

در ادامه مقاله،  شما می توانید برخی از فایل ها را در وردپرس ویرایش کنید. ما به شما آموزش می دهیم ولی باز هم احتمال اشتباه در همه چیز هست. با این حال، هر زمان که بخواهید فایل های حساس را در وردپرس ویرایش کنید، لازم است که از وردپرس و یا فایل مورد نظر یک بک آپ تهیه کنید.

اگر اکنون به داشبورد وردپرس خود دسترسی ندارید، نگران نباشید. در کنترل پنل هاست، چندین راه برای تهیه نسخه پشتیبان از وردپرس وجود دارد.

رفع خطای 404 در سایت
رفع خطای ۴۰۴ در سایت

اگر می خواهید از یک نرم افزار FTP استفاده کنید. ما FileZilla را توصیه می کنیم، که کاملا رایگان است و تمام امکانات مورد نیاز شما را ارائه می دهد.

رفع خطای ۴۰۴ در وردپرس

برای رفع خطای ۴۰۴ در وردپرس باید تمامی روش های موجود در این مقاله را انجام دهید.این مشکل خیلی مشکل رایجی است و در بسیاری ار موارد ممکن است از هاست و سرور باشد که در حال بروز یا آپدیت شدن است. پس توصیه می شود اگر با این خطا مواجه شدید بعد از ۵ یا ۱۰ دقیقه باز هم سایت را چک کنید. اگر درست نشد به ادامه مقاله بروید…

اگر خطا بعد از ۱۰ یا ۵ دقیقه حل نشد پس باید بگیم که مشکل از سرور و هاست نیست و باید خودتان اقدام کنید و وردپرس را اشکال زدایی و منبع خطا را پیدا و رفع کنید.

تنظیم مجدد پیوندهای یکتا در وردپرس

یکی از شایع ترین علل خطای ۴۰۴ وردپرس مشکل در پیوندهای یکتا در وردپرس است. همانطور که می دانید، وردپرس گزینه های متعددی برای قالب بندی پست ها و پیوندهای صفحات شما فراهم می کند. به عنوان مثال، شما می توانید نحوه نمایش آدرس پست ها را در وردپرس تنظیم کنید.

در این صورت باید پیوند های یکتا را در وردپرس تنظیم کنیم تا مشکل ما حل شود. برای اینکار می توانید از ۲ روش استفاده کنید. یکی از طریق داشبورد وردپرس و دیگری از طریق نرم افزار FTP.

اگر می توانید به داشبورد مدیریت وردپرس دسترسی داشته باشید، با رفتن به صفحه “تنظیمات > پیوندهای یکتا“، بروید. هنگامی که در این صفحه هستید، دقت کنید که کدام ساختار پیوند یکتا در وردپرس فعال است. آن را به طور موقت تغییر دهید تا مشکل برطرف شود.

در حال حاضر، گزینه “نام نوشته” و یا ” پیشفرض” را در قسمت پیوند های یکتا انتخاب کرده و روی دکمه ذخیره در پایین صفحه کلیک کنید:

تنظیم مجدد پیوندهای یکتا در وردپرس
تنظیم مجدد پیوندهای یکتا در وردپرس

حالا باز هم بروید و سایت را چک کنید و ببیند که مشکل برطرف شده است یا خیر اگر برطرف نشد به ادامه مقاله بروید و از روش های دیگر استفاده کنید.

برگرداندن فایل .htaccess در وردپرس

برای رفع خطای ۴۰۴ در وردپرس باید فایل .htaccess را ویرایش کنید.هنگامی که شما تغییرات را در قسمت پیوندهای یکتا در وردپرس اعمال می کنید، وردپرس آنها را در فایلی با نام .htaccess ذخیره می کند.این فایل وظیفه برقراری ارتباط با سرور و هاست را دارد و همچنین نحوه تولید نشانی های اینترنتی برای صفحات شما را کنترل می کند.

اگر به علت خطای ۴۰۴، به داشبورد مدیریتی وردرس دسترسی نداشته باشید، لازم است به صورت دستی این فایل را ویرایش کنید.برای شروع، به وب سایت خود از طریق FTP دسترسی پیدا کنید و به پوشه ریشه اصلی وردپرس بروید. این پوشه، مسیر نصب وردپرس شماست و معمولا در پوشه ای به نام public_html یا www قرار دارد:

برگرداندن فایل .htaccess در وردپرس
رفع مشکل ۴۰۴ در وردپرس

اکنون پوشه را باز کنید و فایل htaccess را در داخل جستجو کنید. اگر از FileZilla استفاده می کنید، می خواهید بر روی فایل htaccess راست کلیک کنید و گزینه View / Edit را انتخاب کنید.

تغییری نباید در اسم فایل ایجاد شود و تنها تغییر این است که باید به حالت پیشفرص خود برگردد و برای این کار تمامی کد های داخل را در یک فایل دیگه کپی کنید تا در صورت مشکل بتوانید کد ها را برگردانیم.

سپس کدها را پاک کنید و کدهای زیر را جایگزین کنید و فایل را ذخیره کنید.

در این مرحله، پیش بروید و سعی کنید دوباره به وردپرس دسترسی پیدا کنید. خطا باید از بین رفته باشد، که خبر خوبی است. با این حال، می توانید باز هم به پیوند های یکتا برگردید و پیوند یکتای خودتون رو انتخاب کنید و بر روی دکمه ذخیره کلیک کنید.

قالب وردپرس و افزونه های خود را غیر فعال کنید

همانطور که قبلا ذکر شد، گاهی اوقات افزونه ها و قالب های بر اساس ساختار URL وردپرس شما تاثیر می گذارند، (بسته به تنظیمات آنها). اگر شما یک یا هر دو روش قبلی را امتحان کردید و خطا در وردپرس همچنان وجود داشت، غیر فعال کردن قالب و افزونه ها بهترین راه شماست.

دو راه برای انجام این کار وجود دارد، بسته به اینکه آیا شما به داشبورد وردپرس دسترسی دارید یا نه. اگر دسترسی دارید، به برگه “افزونه ها > افزونه های نصب شده” بروید و برای هر افزونه این روند را دنبال کنید:

 1. روی دکمه “غیر فعال کردن” زیر نام افزونه کلیک کنید.
 2. سایت خود را بررسی کنید تا ببینید آیا خطای ۴۰۴ همچنان ادامه دارد.
 3. اگر خطا هنوز وجود داشت، افزونه را غیرفعال کنید.
 4. به افزونه بعدی لیست بروید و روند را تکرار کنید.

هدف ار این کار در اینجا این است که هر افزونه را به عنوان یک مشکل غیر فعال کنید، یک به یک. شما می توانید تمام آنها را در یک لحظه غیر فعال کنید، اما در بیشتر موارد، یک افزونه باعث مشکلاتی این چنینی می شود. اگر یک به یک روند بالا را بر روی افزونه ها انجام دادید و مشکل ۴۰۴ حل شد می توانید آن افزونه را حذف کنید و یا افزونه را بروزر کنید.

رفع خطای 404 در وردپرس
رفع ارور ۴۰۴ وردپرس

اگر مشکل حل نشد باید با استفاده از FTP به قسمت themes در مسیر wp-content/themes بروید و نام قالب را تغییر دهید تا غیر فعال شود  از یک قالب دیگه استفاده کنید.

کلا این ۳ روش باید مشکل شما را حل کرده باشد، چون این روش ها کاملا تست شده هستند و براساس تجربه کاربری نوشته شده اند. امیدوارم که مشکل شما برطرف شده باشد. اما اگر با روش های بالا این مشکل برطرف نشد در قسمت دیدگاه ها مطرح کنید تا سایت شما بررسی شود و هر چه زودتر مشکل حل شود.

منبع : hostinger 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب فروشگاه فایل اختصاصی ووکامرس آیلین وب | Aylinweb
پیشنمایش + خرید قالب
آیا سئوالی دارید ؟

09146056895

پشتیبانی در تلگرام