فیلم آموزشی قسمت ابزارک ها در وردپرس + ابزارک های جدید

wordpress tutorial 2020 23

فهرست مطالب

سلام دوستان عزیز. با جلسه بیست و سوم از دوره رایگان آموزش وردپرس در خدمت شما عزیزان هستیم، می خواهیم در این آموزش با قسمت ابزارک ها در وردپرس آشنا بشیم.

فیلم آموزشی قسمت ابزارک ها در وردپرس + ابزارک های جدید
فیلم آموزشی قسمت ابزارک ها در وردپرس

[toc]

ابزارک های در وردپرس

قسمت ابزارک ها بخشی دیگر از وردپرس است که می تواند یکی از مهم ترین بخش ها محسوب شود، ما با استفاده از ابزارک های می توانید امکاناتی به وب سایت اضافه کنیم. چون در هر قالبی موقعیت ابزارک های متفاوت است و می تواند توسط برنامه نویس این موقعیت ها بیشتر و یا کمتر شود. قالب های حرفه ای وردپرس می تواند دارای بیش از 3 یا 4 موقعیت ابزارک باشد.

ابزارک ها در بیشتر مواقع در سایدبار یا ستون کناری وب سایت قرار میگیرند و یا می تواند در هرجای وب سایت قرار بگیرند یعنی بستگی به وب سایت و یا قالب شما دارد.

در این جلسه می خواهیم تا شما را قسمت ابزارک ها در وردپرس آشنا سازیم و همچنین چگونه این ابزارک ها را به وب سایت اضافه کنیم. پس با ویدئوی آموزشی با ما همراه باشید …

مفهوم ابزارک ها در وردپرس

یک ابزارک وردپرس یک بلوک کوچک است که یک تابع خاص را اجرا می کند. شما می توانید این ابزارک ها را در ستون های فرعی (بستگی به قالب دارد) اضافه کنید، که عموماً با نام قسمت ابزارک ها در وردپرس شناخته می شود.

ابزارک  وردپرس در ابتدا برای ایجاد یک روش ساده و آسان برای استفاده از طراحی و کنترل ساختار قالب وردپرس برای کاربر ایجاد شد. ابزارک ها را می توان به راحتی کشید و به یک منطقه ابزارک موردنظر رها کرد. شما می توانید فهرست ابزارک های موجود و مناطق ابزارک ها را با رفتن به قسمت نمایش » ابزارک ها در داشبورد وردپرس خود پیدا کنید.

ابزارک ها در وردپرس به شما امکان اضافه کردن محتوا و ویژگی ها در زمینه ها یا ابزارک در قالب را که عمدتا نوار کناری یا همان سایدبار است را می دهد. با این حال این مناطق ابزارک آماده می تواند در سربرگ، فوتر، نوار کناری، زیر محتوا و اساسا هر منطقه دیگری در قالب شما باشد. زمینه های ابزارک ها از قالبی به قالب دیگر می تواند متفاوت باشد.

بیشتر پوسته های وردپرس دارای ابزارک های آماده هستند و دارای مناطق مختلف ابزارک. با این حال قالب ها لازم نیستند که مناطق ابزارک داشته باشند. اگر شما هیچ مناطق ابزارکی را نمی بینید، بدین معنی است که تم های شما ابزارک ها را پشتیبانی نمی کند. (می تواند این امکان وجود داشته باشد).

انواع مختلفی از ابزارک وجود دارد. وردپرس به طور پیش فرض همراه با چند ابزارک آماده از جمله دسته ها، ابر برچسب، فهرست ها، تقویم، جستجو، پست های اخیر و غیره می باشد. اگر ابزارک پست های اخیر را در یک منطقه ابزارک بکشید (در ویدئو آموزش داده شده است)، یک لیست از نوشته های جدید خواهید دید.

نصب ابزارک جدید در وردپرس

وردپرس به صورت پیش فرض با ابزارهای مختلفی عرضه می شود. اگر آنها برای نیازهای شما کافی نباشند، می توانید از طریق جستجوی مخزن پلاگین وردپرس که از افزونه های » افزودن قابل دسترسی است، می توانید موارد جدیدی را نصب کنید. (برای نصب افزونه می توانید از مقاله ” فیلم آموزشی نصب افزونه وردپرس به ۳ روش های مختلف ” کمک بگیرید)

ابزارهای موجود در مناطق ابزارک ها

قبل از اینکه بتوانید یک ابزارک را اضافه کنید، باید مشخص کنید که قالب مورد نظر شما از ابزارک پشتیبانی می کند (برای این کار به قسمت نمایش » ابزارک ها بروید و در قسمت سمت چپ باید عناوین مناطق ابزارک ها موحود باشند).

اگر قالب خود را با “سفارشی سازی” سفارشی سازی می کنید، می توانید از مراحل زیر استفاده کنید. در سفارشی سازی قالب، پیش نمایش زنده تغییرات در دسترس خواهد بود. (در تصویر زیر کادر قرمز رنگ مناطق پشتیبانی قالب از ابزارک ها می باشد)

ابزارهای موجود در مناطق ابزارک ها
ابزارهای موجود در مناطق ابزارک ها
  1. به منوی نمایش » سفارشی سازی در صفحه مدیریت وردپرس بروید.
  2. برای دسترسی به صفحه ابزارک های سفارشی، روی منوی ابزارک ها در سفارشی سازی قالب کلیک کنید.
  3. برای مشاهده لیست ابزارهای ثبت شده، روی فلش  پایین صفحه ابزارک کلیک کنید.
  4. روی دکمه افزودن ابزارک در پایین نوار کلیک کنید. این لیستی از ابزارک های موجود را نشان می دهد.
  5. روی یک ابزارک که می خواهید اضافه کنید کلیک کنید. ابزارک ها باید در نوار کناری اضافه شوند.
  6. در قسمت سمت چپ یا همان قسمت پیشنمایش باید ابزارک خود را ببینید.
  7. برای ترتیب دادن ابزارک ها در نوار کناری، ابزارک ها را به ترتیبی که می خواهید، بکشید و رها کنید تا جابجا شوند.
  8. برای سفارشی کردن ویژگی های ابزارک، روی فلش پایین سمت چپ کلیک کنید تا قسمت سفارشی سازی محتوا باز شود.
  9. برای حذف ابزارک، روی حذف در مرحله بالا کلیک کنید.

برای جزئیات بیشتر فیلم آموزشی را ببینید …

۱ دیدگاه دربارهٔ «فیلم آموزشی قسمت ابزارک ها در وردپرس + ابزارک های جدید;

دیدگاهتان را بنویسید