فیلم آموزشی نصب افزونه وردپرس به 3 روش های مختلف

wordpress tutorial 2020 13

فهرست مطالب

سلام عزیزان. با جلسه سیزدهم از دوره آموزش وردپرس در خدمت شما عزیزان هستیم، در این جلسه می خوهیم آموزش نصب افزونه وردپرس به روش های مختلف رو با هم دیگر یاد بگیریم.

امیدوارم تا این قسمت از آموزش ها بهره لازم رو برده باشید. در ادامه برای نصب افزونه ها حرف هایی برای گفتن دارم که در نصب افزونه کمک شایانی به شما خواهد کرد.

مطلب پیشنهادی برای درک بهتر این مطلب افزونه چیست و بهترین افزونه را چطور پیدا کنیم؟

فیلم آموزشی نصب افزونه وردپرس به روش های مختلف
فیلم آموزشی نصب افزونه وردپرس به روش های مختلف

[toc]

چگونه افزونه ها را بر روی وردپرس نصب کنیم؟

من در این قسمت می خواهم چگونگی نصب افزونه ها رو بگم، 3 روش برای نصب هست و شما بنا به شرایط و امکاناتی که دارین میتونین از روش های گفته شده استفاده کنید باز میگم اگر هر گونه سوال یا پیشنهاد در مورد آموزش ها داشتید می توانید در قسمت دیدگاه ها مطرح کنید تا در عرض 1 ساعت به سوال شما پاسخ دهیم.

  • نصب از طریق FTP یا رفتن به قسمت فایل منیجر:

این روش را میشود نصب دستی هم نامید که به این شکل است که ممکن است شما افزونه ها را از قبل در سیستم خود دانلود کرده و داشته باشید.با این حال کافی است از طریق FTP یا فایل منیجر هاست به قسمت wp-content\plugins رفته وفایل خود را در این محل آپلود نمایید. اگر از FTP استفاده میکنید فایل را از قبل extact کرده و اگر از فایل منیجر استفاده میکنید در محل مورد نظر آپلود کرده و سپس از حالت فشرده خارج کنید .بعد به وردپرس خود رفته در قسمت افزونه ها میبینید که افزونه مورد نظر آماده است و شما روی فعال کردن کلیک میکنید و از افزونه استفاده میکنید.

  • آپلود و نصب افزونه از طریق داشبورد وردپرس:

در این طریق از نصب افزونه مثل روش قبل ،افزونه مورد نظر در کامپیوتر هست و شما از طریق خود مدیریت وردپرس وارد منوی “افزونه ها” شده سپس از این زیر منو “افزودن “رو میزنیم و در صفحه باز شده “بارگذاری افزونه “رو کلیک میکنیم حالا بر روی دکمه Choose File زده و فایل مورد نظر رو انتخاب میکنیم بعد “نصب” میکنیم و پس از اتمام آپلود بر روی لینک فعال کردن کلیک میکنیم و افزونه فعال شده آماده استفاده است.

  • نصب از طریق جستجو گر افزونه ها:

این روش یکی از ساده ترین راه ها برای پیدا کردن افزونه و نصب آن است که اکثر موقع ها خود من هم از این راه افزونه را پیدا کرده و نصب میکنم .این کار برای مواقعی به کار میرود که شما نام دقیق افزونه را دانسته و به این ترتیب است که شما از مدیریت وردپرس منوی “افزونه ها” و زیر منوی “افزودن” در باکس جستجو ی افزونه نام مورد نظر را وارد میکنیم نتایج به دست آمده نگاه میکنیم و افزونه مورد نظر را انتخاب ، نصب و فعال میکنیم و به همین راحتی افزونه نصب شده آماده نصب است

خیلی خوشحالم که امروز هم توانستم یه موضوع از وردپرس را برای شما از دوستان به اشتراک بگذارم آرزوی تیم آیلین وب این است که کل ایران بتوانند در بحث وب پیشرفت داشته باشید .ما را با نظرات خود خوشحال کنید. وهمچنان منتظر آموزش های جدید دیگر از سایت آیلین وب باشید.

تحول در راه است…

اگر بامطالعه مطالب بالا نتوانستید افزونه ها را به خوبی نصب کنید ویدئوی زیر را از دست ندهید

افزونه های وردرس نقش بسیار مهمی در وب سایت وردپرسی دارند و باید بتوانیم این افزونه ها را نصب کنیم چون نصب افزونه ها در وردپرس روش های مختلفی دارند سعی کردیم شما را با تمامی روش ها آشنا سازیم. با ویدئوی آموزشی با ما همراه باشید …

 

نتیجه گیری

در وردپرس افزونه ها می توانند کار های بسیار پیشرفته ای انجام دهند کارهایی که اگر در حالت عادی با زبان های برنامه نویسی نوشته شوند هزینه ها خیلی بالا میره و نمی توانید با 10 میلیون تومان یه سایت خیلی کوچیک بزنید. 😀  پس استفاده از افزونه ها را جدی بگیرید چون می توانند امکاناتی نامحدود به سایت شما اضافه کنند. این افزون ها را می توانید به روش های مختلف در وردپرس نصب کنید که عبارت اند از : نرم افزار FTP ، نصب از مخزن وردپرس، نصب از طریق مدیریت هاست، که در این مقاله و فیلم آموزشی با این روش ها آشنایی کامل پیدا خواهید کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید