استفاده از درگاه پرداخت بانک ملت در ووکامرس با افزونه Woocommerce Mellat Bank Gateway

Woocommerce Mellat Bank Gateway

فهرست مطالب

با یکی دیگر از مطالب آموزش وردپرس در خدمت شما عزیزان هستیم، امروزه فروشگاه های اینترنتی زیادی را می توان دید که در حال فروش محصولات خود بصورت مجازی می باشند، و تمام پرداخت های آنها از درگاه های مختلف انجام می شود، امروز در این مقاله ما قصد داریم تا شما را با افزونه آشنا کنیم که با استفاده از این افزونه می توان یک درگاه پرداخت بانک ملت ایجاد کرد، تا شما برای مشتریان خود نوعی اعتماد به وجود آورید. اگر شما یک فروشگاه اینترنتی دارید و یا قصد آن را دارید یک فروشگاه را بسازید در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

[su_note note_color=”#c3b3fc” text_color=”#ffffff” radius=”19″ class=”.aylin_mahmoud”]فقط حتما به این موضوع توجه داشته باشید که برای استفاده از درگاه های واسط همانند زرین پال و … نیازی نیست که از این افزونه استفاده کنید. چون تمامی این درگاه های واسط دارای افزونه اختصاصی است.[/su_note]

استفاده از درگاه پرداخت بانک ملت در ووکامرس با افزونه Woocommerce Mellat Bank Gateway
استفاده از درگاه پرداخت بانک ملت در ووکامرس با افزونه Woocommerce Mellat Bank Gateway

[toc]

معرفی افزونه

آخرین ورژن این افزونه 4.0.3 می باشد که بیش از 10,000 نصب فعال داشته است. درگاه های پرداخت بطور کلی به دو صورت انجام می شوند که به آنها مستقیم و غیر مستقیم گفته می شود.

  • مستقیم : در این نوع پرداخت مشتریان شما بدون هیچ گونه واسطه بین وارد درگاه پرداخت می شوند و روال کار انجام می شود.
  • غیر مستقیم : در این روش شما باید در سامانه ای ثبت نام کرده و تراکنش های شما در این قسمت ذخیره می شود.

نکته : برای نصب این افزونه حتما باید از ووکامرس استفاده کنید.

شما برای درگاه مستقیم نیاز به نماد اعتماد الکترونیکی و دیگر مجوز ها دارید که در صورت نداشتن اینگونه مجوز ها می توانید از درگاه های غیر مستقیم استفاده کنید، زیرا که گرفتن این مجوز ها زمان بسیار زیادی طول می کشد و شما نمی توانید کسب و کار خود را در این مدت بسته نگه دارید، از این رو شما در این مدت می توانید از روش درگاه های غیر مستقیم همانند زرین پال و … استفاده نمایید. توجه داشته باشید که همیشه از وب سایت های معتبر در این ضمینه اقدام نمایید تا دچار مشکل و کلاهبرداری نشوید.

افزونه Woocommerce Mellat Bank Gateway

ابتدا وارد سایت وردپرس شده و این افزونه را دانلود و نصب ( آموزش نصب افزونه وردپرس به روش های مختلف ) می کنیم، برای دانلود می توانید اینجا کلیک نمایید. همانطور که در بالا به شما گفتیم برای کار با این افزونه حتما باید ووکامرس را قبلا بر روی سیستم وردپرسی خود نصب کرده باشید. بعد از نصب این افزونه می توانید از قسمت پیشخوان منوی ووکامرس قسمت پیکربندی بر روی پنجره پرداخت کلیک نمایید.

استفاده از درگاه پرداخت بانک ملت در ووکامرس با افزونه Woocommerce Mellat Bank Gateway
درگاه بانک ملت برای ووکامرس

همانطور که در پنجره بالا مشاهده می کنید گزینه های زیادی قابل دیدن می باشند که شما می بایست بر روی دکمه مدیریت ( کادر قرمز رنگ ) کلیک کرده تا وارد پنجره تنظیمات درگاه بانک ملی شوید. در تصویر بالا درگاه بانک ملت فعال می باشد.

استفاده از درگاه پرداخت بانک ملت در ووکامرس با افزونه Woocommerce Mellat Bank Gateway
فعال سازی افزونه Woocommerce Mellat Bank Gateway

بعد از کلیک کردن بر روی این دکمه شما می توانید فیلد های مختلفی را مشاهده کنید که خود آنها را تکمیل نمایید. در کادر قرمز رنگ اول شما می توانید درگاه بانک ملت خود را برای مشتریان فعال و یا غیر فعال کنید، و یا در صفحه پیشین شما می توانید با زدن تیک فعال یا غیر فعال بودن این درگاه را مشخص کنید.

  • عنوان درگاه : عنوانی است که در صفحه انتخاب درگاه توسط کاربر نمایش داده می شود.
  • توضیحات درگاه : در این قسمت توضیحاتی را وارد می کنید که باز هم در صفحه انتخاب درگاه توسط کاربر نمایش داده می شود.
  • پیام پرداخت موفق : پیامی که کاربر پس از پرداخت موفق وجه به کاربر نشان داده می شود.
  • پیام پرداخت ناموفق : این پیام هنگامی نمایش داده می شود که خطایی در هنگام پرداخت توسط کاربر بوجود بیاید.
  • پیام انصراف از پرداخت : وقتی کاربر از صفحه پرداخت انصراف بدهد و بر روی دکمه انصراف کلیک کند این پیام برای او نمایش داده می شود.

در کادر قرمز رنگ دوم که مشاهده می کنید، 3 مقدار را باید وارد کنید، که این اطلاعات حاوی ترمینال آیدی، نام کاربری و رمز عبور می باشد که شما برای دریافت این اطلاعات باید به بانک مراجعه نمایید و پس از دریافت اطلاعات با توجه به مقادیر مورد نظر فیلد ها را تکمیل نمایید. و پس از آن با کلیک بر روی دکمه ذخیره تغییرات شما می توانید از درگاه بانک ملت خود استفاده نمایید.

برای آشنایی با وردپرس حتما دوره رایگان آموزش وردپرس در سال 2019 را مشاهده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید