بهترین افزونه های امنیتی وردپرس در سال 2019 – (قسمت اول)

top wordpress security plugins in 2019

فهرست مطالب

امنیت کلمه ای اساسی در زمینه وب سایت ها می باشد، که سایت های وردپرسی زیادی وجود دارد که با افزونه های مختلف امنیت آنها قوی می شود، امروز در این مقاله ما قصد داریم تا شما را با چندین افزونه کاربردی و قدرتمند آشنا کنیم، تا از هک شدن و یا باگ خوردن سایت شما جلوگیری شود. آیلین وب سعی بر آن دارد تا با معرفی بهترین افزونه های امنیتی کاربران خود را راضی نگه دارد، برای آشنایی با این افزونه ها می توانید در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

بهترین افزونه های امنیتی وردپرس
بهترین افزونه های امنیتی وردپرس در سال 2019

[toc]

اهمیت امنیت سایت وردپرس

آیا می خواهید سایت وردپرس خود را امن نگه دارید؟ بدون شک می خواهید! از آنجا که وردپرس یک سیستم مدیریت بسیار محبوبی است، اغلب توسط هکرها و اسپم های مخرب مورد هدف قرار می گیرد.

اهمیت امنیت سایت وردپرس
اهمیت امنیت سایت وردپرس

متاسفانه، بسیاری از مدیران وبسایت ها  انتظار دارند که هکرها فقط شرکت های بزرگ یا وبلاگ های محبوب را مورد هدف قرار می دهند، بنابراین امنیت حفظ وب سایت خود را کم اهمیت می دانند. اما در حقیقت، هکرها به وب سایت ها نه تنها برای سرقت اطلاعات شخصی و ایجاد لینک ها، گاهی اوقات هم برای سرگرمی حمله می کنند.

به عبارت دیگر، داشتن یک وب سایت کوچک، تضمین نمی کند که سایت شما از حملات مخرب در امان باشد. به استثنای مواردی که اقدامات امنیتی برای جلوگیری از حملات انجام می شود، شما باید حتما امنیت وردپرس را حفظ کنید.

بهترین راه برای حفظ امنیت وب سایت با نصب یک افزونه امنیتی وردپرس در سایت است.

در این مقاله، ما بهترین افزونه های امنیتی وردپرس را برای کمک و راهنمایی بهتر به شما معرفی می کنیم که در سال 2019 می توانند محبوب تر هم شوند.

بهترین دلایل برای استفاده افزونه امنیتی

اطمینان از امنیت سایت وردپرس ممکن است پیچیده باشد، به ویژه اگر شما یک متخصص وردپرس نیستید. مشکلی ندارد چون با استفاده از افزونه وردپرس نیازی به دانستن تخصص نیستید و فقط با نصب افزونه می توانید امنیت را برقرار کنید.

یک افزونه امنیتی خوب وردپرس باید با ویژگی های زیر همراه باشد:

  • دیوار آتش : همه فایروال ها ترافیک را در وب سایت شما نظارت می کنند و قبل از رسیدن وب سایت به سرور، ربات های آسیب پذیر را فیلتر می کنند.
  • اسکن : وب سایت شما را به طور منظم اسکن می کند تا بدافزار یا سایر تهدیدات و یا کدهای مخرب را پیدا کند.
  • رفع تروجان ها : یک افزونه امنیتی مناسب باید منحدم کردن تروجان ها را تضمین کند و برای رفع آن اقدام کند.

معرفی افزونه ها

با پایان یافتن سال 2018 و ورود به سال 2019 حال زمان آن فرا رسیده است تا بهترین و قدرتمند ترین افزونه های امنیتی وردپرس نیز مشخص شوند تا شما علاقه مندان به وردپرس بتوانید از این افزونه های پیشرفته وردپرس استفاده مفید داشته باشید. در ادامه مقاله ما شما را با چندین افزونه آشنا خواهیم کرد.

  • Sucuri Scanner
  • iTheme Security
  • Wordfence Security
  • WP fail2ban
  • All in one wp security & firewall
  • Secupress
  • Google Authenticator

افزونه Sucuri Scanner

اولین افزونه ای که می خواهیم شما را با آن آشنا کنیم Sucuri Scanner می باشد که از قدرت بسیار بالایی برخوردار می باشد و از ویژگی های خوب آن رایگان قرار گرفتن آن است که البته شما می توانید نسخه های طلایی این افزونه را فعال کرده و از امکانات خاص و بیشتر آن استفاده کنید. این افزونه می تواند کل سایت شما را اسکن کرده و از هرگونه بدافزار حفظ نماید و امنیت را برای سایت شما برقرار کند، از دیگر ویژگی های مفید این افزونه می توان به اعلان های امنیتی آن اشاره کرد، همچنین دارای یک لیست سیاه می باشد و از این رو می توان از قسمت بخش نظارت این افزونه امنیت سایت را بررسی کرد. اگر می خواهید سایت خود را از هرگونه خرابی به دور نگه دارید حتما از این افزونه پرکاربرد استفاده نمایید.

افزونه iTheme Security

افزونه پرکاربرد و معروف iTheme Security از محبوبیت بسیار بالایی برخودار می باشد بطوری که بیش از 2,000,000 میلیون بار این افزونه در سراسر جهان نصب شده است، از ویژگی های خوب این افزونه می توان به احراز هویت اشاره کرد که امنیت را در سطوح بالا قرار می دهد. در زمان های قدیم این افزونه با نام WP better security شناخته شده بود که بعد از گذشت زمان ها نام آن تغییر کرد. با نصب این افزونه دیگر نگران افزونه های مخرب که باعث خرابی در سایت وردپرسی شما می شود نباشید زیرا این افزونه قابلیت آن را دارد تا افرونه های مخرب را شناسایی کند و یکی از ویژگی های مثبت به حساب می آید. اما قابل گفتن است که اگر شما در فایل از سایت خود تغییری را ایجاد کنید این افزونه قابلیت آن را دارد تا این تغییر در فایل هارا تشخیص دهد و شما می توانید از تمامی تغییرات پوشه های سایت خود مطلع باشید.

در قسمت اول این آموزش ما شما را تا حدودی با دو افزونه امنیتی وردپرس آشنا کردیم که در قسمت های بعدی این مقاله شما با دیگر افزونه ها آشنا خواهید شد. برای آشنایی با دیگر افزونه ها می توانید به مقاله ” بهترین افزونه های امنیتی وردپرس در سال ۲۰۱۹ – (قسمت دوم) ” رجوع کنید.

دیدگاهتان را بنویسید