reach در اینستاگرام به چه معناست

reach در اینستاگرام به چه معناست

فهرست مطالب

با ما همراه شوید تا بیشتر با موضوع reach در اینستاگرام به چه معناست آشنا شوید.

در حال حاضر با توجه به پیشرفت علم، استفاده از شبکه های اجتماعی در میان مردم امری متداول شده است. اما متاسفانه برخی از شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک، تلگرام و توییتر در حال حاضر در کشور ما فیلتر هستند.

به علت اعمال فیلترینگ، دسترسی به آن ها کمی مشکل است. ولی از بین شبکه های اجتماعی، اینستاگرام در میان مردم از محبوبیت بالایی برخوردار است. با توجه به گستردگی اینستاگرام و همچنین استقبال مردم در استفاده از آن، دو حالت وجود دارد.

یکی از حالت ها ساختن یک اکانت معمولی برای استفاده ی روزمره می باشد که هدف خاصی در پی نداشته باشد. و اما حالت دیگر ساختن یک اکانت تجاری یا همان بیزینس است که مشخصا هدف از داشتن این اکانت تجاری، راه اندازی یک کسب و کار و کسب درآمد از طریق آن است.

در این مطلب، از حالت اول یعنی افرادی که اکانت شخصی دارند، عبور می کنیم و روی سخن ما با افرادی است که اکانت تجاری دارند. با این حال خواندن این مطلب حتی برای افرادی که از اکانت شخصی استفاده می کنند، خالی از لطف نیست و اطلاعات آن ها را افزایش می دهد. در این مطلب با ما همراه باشید. زیرا قصد داریم تا در رابطه با این که reach در اینستاگرام به چه معناست مطالبی را عنوان کنیم.

آن چه در این نوشتار، مورد ارزیابی قرار می گیرد:

برای استفاده از reach در گام اول ایجاد بیزینس اکانت، چه باید کرد؟

reach  در اینستاگرام به چه معناست؟

دلیل استفاده از reach  در اینستاگرام

تفاوت reach  و impression

چگونه reach  را در اینستاگرام افزایش دهیم؟

بهبود بخشیدن حساب کاربری در اینستاگرام برای بالا بردن reach

به کار بردن هشتگ های مناسب برای بالا بردن reach

تفاوت reach و view

 

برای استفاده از reach در گام اول ایجاد بیزینس اکانت، چه باید کرد؟

برای استفاده از reach در گام اول ایجاد بیزینس اکانت، چه باید کرد؟
برای استفاده از reach در گام اول ایجاد بیزینس اکانت، چه باید کرد؟

پیرو پرسش مطرح شده یعنی reach در اینستاگرام به چه معناست می خواهیم در ابتدا در رابطه با این اپلیکیشن و امکانات آن توضیح دهیم. برنامه ی اینستاگرام وقتی در ابتدا راه اندازی شده بود، بیشتر در زمینه ی پیج های شخصی فعالیت داشت. اما با گذر زمان و با ایجاد برخی کسب و کارها، درصدد راه اندازی پیج هایی با کاربری بیزینس اقدام کرد.

پس از این کار، میزان استقبال افراد از این شبکه ی اجتماعی بسیار زیاد شد. این امر باعث رونق گرفتن فعالیت ها و جذب بیشتر افراد به اینستاگرام شد. شبکه ی اجتماعی اینستاگرام هر روزه شاهد اضافه شدن اکانت هایی می باشد که قصد راه اندازی کسب و کار دارند.

به همین علت، این اپلیکیشن تصمیم گرفت تا برای کمک به صاحبین کسب و کار، برخی ابزارها و قابلیت هایی را برای آن ها فراهم کند تا بتوانند به راحتی کار خود را انجام دهند و به بهبود خدماتی که ارایه می دهند نیز کمک کند.

امکان تجاری کردن اکانت

از جمله قابلیت هایی که اینستاگرام برای کاربران خود فراهم کرده است، همین امکان تجاری کردن اکانت است و باز امکانات دیگری را به صورت زیر مجموعه ی اکانت های تجاری قرار داده است.

یکی از این امکانات reach نام دارد. در ادامه قصد داریم تا در رابطه با این که reach در اینستاگرام به چه معناست توضیح دهیم تا شما نیز با مفهوم آن آشنا شوید.

طبیعتا بسیاری از افراد با اطلاع از این موضوع که اینستاگرام قابلیتی به نام تجاری کردن پیج و راه اندازی کسب و کار دارد، تصمیم گرفتند تا بر روی حساب کاربری که قبلا داشتند، تغییراتی را ایجاد کنند.

در اولین گام لازم است که شما اکانت خود را از حالت شخصی به اکانت تجاری تغییر بدهید

در اولین گام لازم است که شما اکانت خود را از حالت شخصی به اکانت تجاری تغییر بدهید. برای انجام این کار، ادامه ی مطالب را با دقت بخوانید تا اطلاعات لازم را در اختیارتان بگذاریم. اول باید به قسمت تنظیمات مراجعه کنید و آن قسمت که نوشته شده switch to business profile  را انتخاب کنید.

انتخاب این گزینه به معنی اعمال تغییر اکانت شخصی به تجاری است. پس از آن اطلاعاتی که لازم است بازدید کننده ی پیچ شما از آن ها باخبر باشد را ثبت می کنید. در انتها کلمه ای به نام done نوشته شده که در پایان کار باید بر روی آن کلیک کنید.

پس از کلیک بر روی این گزینه، کار تبدیل اکانت شخصی به تجاری انجام شده است. اما برخی اوقات کمی زمان می برد تا این کار انجام شود. پس لازم است که صبور باشید.

reach در اینستاگرام به چه معناست

reach در اینستاگرام به چه معناست
reach در اینستاگرام به چه معناست

ما را همراهی کنید تا به جواب این سوال که reach در اینستاگرام به چه معناست برسید. تا اینجا با توجه به توضیحات فوق، شما که قصد راه اندازی یک کسب و کار در بستر اینستاگرام را دارید، پیج خود را از حالت شخصی خارج کرده و تبدیل به یک پیج تجاری کرده اید. حال وقت آن رسیده است که از قابلیت های این اکانت تجاری بهره ببرید.

اکانت تجاری امکانات زیادی دارد که در ادامه ی مطالب برخی از آن ها را به اختصار توضیح خواهیم داد. اما یکی از این قابلیت ها reach  نام دارد.

مطمئنا وقتی شما بیزینس اکانت دارید، زمان بسیار زیادی را برای فکر کردن در رابطه با این که چه محتوایی تولید کنید، صرف می کنید تا با این محتوا، هم محصولاتتان را به بازدید کنندگان معرفی کنید، هم آن را به نحوی درست کنید که آن ها را ترغیب به خرید کنید.

پس از این که حسابی در این باره فکر کردید و ایده ها را در ذهنتان دسته بندی کردید، به سراغ بخش عملی آن می روید. پس از این که به طور کامل محتوا را تولید کردید و همه ی جوانب را در این رابطه رعایت کردید، باید به سراغ انتشار محتوا بروید.

محتوا را در پیج تجاری خود بارگذاری کنید

محتوا را در پیج تجاری خود بارگذاری می کنید. مهم ترین نکته با رسیدن به این سوال مطرح می شود که از کجا متوجه بشوم که آیا پست، مورد استقبال بازدید کننده ها قرار گرفته است یا خیر؟

آیا کسی محتوا را دیده است یا نه؟ اینجاست که reach  به کمک شما می آید. با مراجعه به این بخش، اشخاصی که از محتوای پیج شما بازدید کرده اند، مشخص می شوند. اما این نکته که چند مرتبه بازدید انجام گرفته است، اهمیتی ندارد. هر شخصی که به عنوان یک کاربر جدید و خاص وارد شود، باعث می شود تا یک عدد از بازدیدهای شما افزایش پیدا کند.

دلیل استفاده از reach در اینستاگرام

دلیل استفاده از reach در اینستاگرام
دلیل استفاده از reach در اینستاگرام

در مطلب فوق، این که reach در اینستاگرام به چه معناست را توضیح دادیم. همان طور که عنوان کردیم، reach می تواند اطلاعاتی در زمینه ی بازدید مخاطبین به شما بدهد.

اما مشاهده و آگاهی از بازدیدها چه کمکی به شما می کند؟ وقتی صاحب یک کسب و کار این اطلاعات را در دست داشته باشد، کمک می کند تا بتوانید به صورت هدفمند پیش بروید. به این صورت که مثلا وقتی شما محتوایی را در پیج خود قرار می دهید، با مشاهده ی میزان بازدیدها می توانید درک کنید که محتوا تا چه میزان اثرگذار بوده است.

همین بازدید مخاطبین است که باعث کسب درآمد برای شما می شود. بنابراین نیاز به توجه بسیار زیادی دارد. اگر محتوا به هر دلیلی مورد استقبال مردم قرار نگیرد، شما باید استراتژی خود را برای تولید محتوا تغییر دهید.

پس هر گاه نیاز به کسب اطلاعات در زمینه ی آمار بازدید مخاطبین داشتید، باید در قسمت insight  گزینه ی reach را انتخاب کنید. اگر شما بتوانید با تلاش های زیاد، ریچ را در صفحه ی تجاری خود به بالاترین حد آن برسانید، می توانید بسیاری از کاربران حاضر در شبکه ی اجتماعی خود را با محصولاتی که ارایه می دهید آشنا کنید.

تفاوت reach و impression

تفاوت reach و impression
تفاوت reach و impression

در حال حاضر با مطالعه ی توضیحات بالا می توانید به راحتی به این سوال پاسخ دهید که reach در اینستاگرام به چه معناست reach  به این مفهوم است که هر تعدادی از مخاطبین جدیدی که وارد اینستاگرام شده اند، به تعداد مخاطبین شما افزوده می شود. اجازه بدهید تا این موضوع را با ذکر یک مثال توضیح دهیم. شما به عنوان صاحب یک کسب و کار که پیج بیزینس دارید، پستی را در صفحه ی کاری خود به اشتراک می گذارید.

اگر عددی که حاکی از بازدیدهاست و در انتهای پست مشاهده می کنید مثلا صد باشد، بیانگر این است که صد نفر پست شما را دیده اند. اما باید به این نکته توجه کنید که اگر هر مخاطبی محتوای شما را مشاهده کند، تاثیری روی reach  ندارد و همان یک مرتبه محاسبه می شود. حال به سراغ دو مبحث مهم در اینستاگرام یعنی تفاوت reach و impression می رویم.

ایجاد محتوا در شبکه ی اجتماعی اینستاگرام اثر مستقیمی بر روی اطلاعات مرتبط با impression دارد

ایجاد محتوا در شبکه ی اجتماعی اینستاگرام اثر مستقیمی بر روی اطلاعات مرتبط با impression دارد. اما لازم به ذکر است که این دو بخش فقط در اکانت های تجاری قابل استفاده هستند. هر چه میزان بازدید از پست ها بالا برود، درآمد بیشتری برای دارنده ی پیج حاصل می شود.

حتما دیده اید که وقتی یک پیج، پیج دیگری را تبلیغ می کند، پس از به پایان رسیدن زمان تبلیغ، آمارهایی را مبنی بر افزایش تعداد بازدید کننده ها نشان می دهد.

با توجه به این که این دو مورد با هم تفاوت دارند، اما باز هم عده ی زیادی آن ها را با هم اشتباه می گیرند. ما در اینجا تفاوت این دو را به آسانی بیان می کنیم تا شما دیگر با هم اشتباه نگیرید. ایمپرشن در واقع بیانگر تعداد و همچنین میزان تبلیغاتی است که شما برای مخاطبین انجام می دهید. ریچ نیز نشاندهنده ی تعداد کاربران جدیدی است که از پست شما بازدید کرده اند.

اگر شما بیزینس اکانت دارید، باید حتما به این دو مورد توجه کنید تا با آنالیز این اطلاعات بتوانید از میزان اثربخشی پست های منتشر شده آگاهی پیدا کنید.

شما می توانید با استفاده از Reach ، آمار تعداد مخاطبینی که از استوری شما بازدید کرده اند را نیز به دست آورید

همچنین علاوه بر پست، شما می توانید با استفاده از Reach ، آمار تعداد مخاطبینی که از استوری شما بازدید کرده اند را نیز به دست آورید. فرض می کنیم شما قصد دارید تا تبلیغات مربوط به پیج کاریتان را در جاهای مختلف منتشر کنید و به عنوان مثال، تبلیغ مورد نظر را ۱۰ مرتبه به نمایش بگذارید.

در شرایطی که فقط و فقط ۵ نفر از مخاطبین یک کلیک روی محتوای تبلیغ شما کرده باشند، آماری که توسط reach به شما می دهد ۵ مرتبه است. وقتی شما تفاوت این دو را درک کنید می توانید شناخت بیشتری نسبت به بازدید کننده ها پیدا کنید. همچنین درک زیادی از میزان اثربخشی محتواهایی که در پیج قرار می دهید نیز به شما می دهد.

حال که تفاوت بین این دو مورد را متوجه شدید، لازم است توجه شما را به این نکات نیز جلب کنیم. اگر میزان ریچ در صفحه ی کاری شما کمتر از میزان ایمپرشن باشد، بیانگر این است که مخاطبین زیادی محتوای پیج شما را مشاهده نکرده اند.

در صفحه ی کاری پس از گذاشتن یک پست و مشاهده ی میزان ریچ و ایمپرشن، می توانید به اثربخشی آن پی ببرید. در واقع باید بین ریچ و ایمپرشن نسبت بگیرید و اگر در این نسبت ایمپرشن از ریچ بالاتر باشد، پست ها کارآمدتر هستند.

چگونه reach را در اینستاگرام افزایش دهیم؟

چگونه reach را در اینستاگرام افزایش دهیم؟
چگونه reach را در اینستاگرام افزایش دهیم؟

وقتی جواب این سوال که reach در اینستاگرام به چه معناست را متوجه شدید، حال باید به دنبال بالا بردن آن باشید. هنگامی که شمار زیادی از مخاطبین، پست های شما را در فضای اینستاگرام مشاهده کنند، میزان reach افزایش پیدا می کند. اگر به دنبال راهکاری می گردید که در فضای اینستاگرام به ریچ برسید، برای شما یک راهکار بسیار عالی داریم. راهکار پیشنهادی ما برای ریچ بالا به کار بردن سئو در محتوا است.

مشخص است که پرسش های متعددی پس از خواندن این جمله ذهن شما را درگیر کرده است. این پرسش ها می توانند شامل این موارد باشند: ممکن است راهکارهایی که برای سئو سایت به کار برده می شوند، در فضای اینستاگرام هم استفاده شوند؟ پاسخ ما به این سوال شما مثبت است. پس از اعمال اندکی تغییرات، امکان دارد که از همان راهکارهای سئو سایت برای افزایش بازدید و … در اینستاگرام نیز استفاده کنید.

مطلب مهمی که شما باید حتما از آن اطلاع داشته باشید، این است که در اینستاگرام نیز همانند گوگل الگوریتم های مشخصی استفاده شده است. به همین دلیل است که می گوییم در حال حاضر باید حتما اطلاعاتتان را آپدیت نگه دارید.

زیرا شما با داشتن اطلاعات کافی در زمینه ی الگوریتم های اینستا می توانید به سادگی بازدید کننده های بیشتر و در نتیجه ی آن ریچ بالاتری داشته باشید.  در ادامه ی مطلب در رابطه با افزایش reach مطالبی را عنوان خواهیم کرد.

بهبود بخشیدن حساب کاربری در اینستاگرام برای بالا بردن reach

بهبود بخشیدن حساب کاربری در اینستاگرام برای بالا بردن reach
بهبود بخشیدن حساب کاربری در اینستاگرام برای بالا بردن reach

مورد اولی که برای رسیدن به reach بالا باید به آن توجه کنید، بهبود بخشیدن حساب کاربری است. برای بهبود بخشیدن حساب کاربری در اینستاگرام می توانید هر کدام از راه های زیر را انتخاب و اجرایی کنید.

*اگر صفحه ی کاری شما بسته یا خصوصی باشد، امکان بازدید را کم می کند. بنابراین بهتر است، همین حالا صفحه ی خود را در حالت عمومی قرار دهید تا هر کسی که مایل بود، بتواند به مطالب پیج شما دسترسی پیدا کند.

*اولین چیزی که در نگاه اول توجه هر بازدید کننده ای را به خود جلب می کند، عکسی است که شما به عنوان پروفایل برای نمایش برند خود استفاده کرده اید. هر چقدر این تصویر رنگی و چشم نواز باشد، قطعا باعث جلب توجه بیشتر می شود.

*برای کسب و کار خود حتما یک نام منحصر به فرد انتخاب کنید تا به عنوان نماد برند شما به کار برود. در انتخاب این عنوان حتما این نکته را مد نظر قرار دهید که نام انتخابی برند شما در عین منحصر به فرد بودن، درخور باشد و با جست و جو بتوان به راحتی به آن دسترسی پیدا کرد.

*قسمت بیوگرافی پروفایل به عنوان معرفی نامه ی شما محسوب می شود. بنابراین باید در این قسمت هر گونه اطلاعاتی که لازم است بازدید کننده ی پیج داشته باشد را در اختیار او قرار دهید. از گذاشتن لینک در این قسمت نیز غافل نشوید.

به کار بردن هشتگ های مناسب برای بالا بردن reach

به کار بردن هشتگ های مناسب برای بالا بردن reach
به کار بردن هشتگ های مناسب برای بالا بردن reach

اینستاگرام اپلیکیشنی با امکانات کامل و جامع است. از جمله این امکانات می توانیم به قابلیت جست و جو کردن اشاره کنیم که در خود اینستاگرام وجود دارد.

شما برای بیشتر دیده شدن صفحه ی خود نیاز دارید تا هنگم جست و جو، جزو اولین ها قرار بگیرید. وقتی جزو اولین ها باشید، بازدید بیشتری می گیرید و در نتیجه ی آن بیشتر دیده می شوید.

سوالی که پیش می آید این است که چگونه می شود در قسمت سرچ اینستاگرام جزو اولین ها بود؟ پاسخ شما بسیار آسان است. اینجاست که استفاده از هشتگ یا بهتر بگوییم کلید واژه ی مرتبط و مناسب، اهمیت به سزایی پیدا می کند. لازم است برای هر کسب و کاری که در بستر اینستاگرام راه اندازی می کنید، به فکر هشتگ های پرطرفدار و مرتبط باشید.

اجازه بدهید تا با ذکر مثال به کار بردن کلید واژه را توضیح دهیم. فرض را بر این می گذاریم که صفحه ی بیزینس شما در اینستاگرام مربوط به فروش لوازم آرایشی است.

شما باید به این موضوع فکر کنید که وقتی فردی قصد خرید لوازم آرایشی دارد، در ابتدا چه چیزی برای جست و جو به ذهنش خطور می کند؟ حتی می توانید این پرسش را برای اطرافیانتان مطرح کنید تا از ایده های آن ها نیز استفاده کنید. مثلا اگر اکثر اشخاص از هشتگ آرایشی – بهداشتی استفاده می کنند، شما نیز باید آن را در پست هایتان به کار بگیرید.

تفاوت reach و view

تفاوت reach و view
تفاوت reach و view

اگر بیزینس و کسب و کاری که از طریق اینستاگرام راه اندازی کرده اید برایتان اهمیت دارد، در ابتدا باید جواب این سوال که reach در اینستاگرام به چه معناست را در ذهنتان تکرار کنید. پس از آن به سراغ چیستی reach بروید و به دنبال بالا بردن آن باشید. در مطالب فوق، تمام راهکارها را توضیح دادیم.

اینستاگرام از وقتی به سراغ ایجاد صفحات تجاری رفت تا همین امروز، همواره در حال به روز کردن و ایجاد امکانات برای صاحبان کسب و کار بوده و هست.

یکی از قابلیت های صفحات بیزینسی ریچ و دیگری ایمپرشن بود که امیدواریم با توضیحاتی که دادیم، دیگر این دو را با هم اشتباه نگرفته و کاملا تفاوت آن ها را درک کرده باشید. اما در راستای امکانات زیادی که دارید، ممکن است با چالش دیگری مواجه شوید.

این چالش درک تفاوت بین reach و view است

این چالش درک تفاوت بین reach و view است که قصد داریم تا در ادامه آن را تشریح کنیم. آن چه مسلم است، اشاره به این موضوع دارد که صاحب هر پیج سعی در آنالیز اطلاعات و بهبود بخشیدن به محتواهای تولیدی را دارد. اینستاگرام امکانات زیادی را برای صاحبان اکانت تجاری در نظر گرفته است.

این امکانات شامل کسب آگاهی از زمان آنلاین بودن مخاطبین، سن آن ها، شهر یا کشوری که در آن زندگی می کنند و حتی خانم یا آقا بودن دنبال کنندگان صفحه ی شما می شود.

برای این که این امکان را داشته باشید که بتوانید اطلاعات را آنالیز کنید، نیاز است تا سری به گذشته بزنید. برگردید به روزهایی که استفاده از فیسبوک در بین مردم بسیار زیاد شده بود. اگر شما هم در فیسبوک اکانت دارید، کارتان آسان می شود.

برای دسترسی به ویژگی آنالیز فقط لازم است که حساب کاربری که در اینستاگرام دارید را به صفحه ای که در فیسبوک داشتید، متصل کنید.

پیشنهاد می کنیم از پست الگوریتم دایرکت اینستاگرام دیدن کنید.

چگونگی انجام اتصال

سوالی که در حال حاضر برایتان پیش می آید، چگونگی انجام این اتصال می باشد. گام به گام آن را توضیح می دهیم. باید در بخش پروفایل قسمت switch to business profile را انتخاب کنید. بعد وارد فیسبوک می شوید و صفحه ی مورد نظرتان را مشخص می کنید.

در این بخش اطلاعاتی از شما می خواهد که باید آن ها را وارد کنید. پس از طی این مراحل، کار شما به اتمام می رسد و صفحه ی فیسبوک به پیج شما در اینستاگرام متصل شده است. حالا می توانید به راحتی اطلاعاتی که لازم داشتید را آنالیز کنید. برای دسترسی به قسمت آنالیز نیز باید مراحلی را طی کنید.

با دقت بالا مطالب را دنبال کنید که آن ها را نیز گام به گام برایتان شرح می دهیم. در ابتدا توجه کنید به قسمت تنظیمات که در بالای صفحه آن را مشاهده می کنید. در کنار آن نوشته ای تحت عنوان insight وجود دارد که باید بر روی آن ضربه بزنید. پس از کلیک کردن، هیچ چیزی مشاهده نمی کنید؟ جای نگرانی نیست.

پس از فعال شدن این قسمت، در گزینه ی اول شما با عنوان impression مواجه می شوید

به این دلیل که تازه بعد از گذشت یک شبانه روز امکان دسترسی به این بخش را پیدا می کنید. پس از فعال شدن این قسمت، در گزینه ی اول شما با عنوان impression مواجه می شوید. آماری که این گزینه به شما می دهد، بیانگر تعداد دفعاتی است که طی هفته ی گذشته در مجموع محتوای شما در بیزینس پیجتان توسط بازدید کننده ها دیده شده است.

این قسمت تنها محدود به همین قابلیت نیست، بلکه می توانید در اینجا به تعداد حساب های کاربری خاصی که محتوای شما را دیده اند یا همان reach دسترسی پیدا کنید. وقتی می خواهید اطلاعات مربوط به یک پست را آنالیز کنید، تنها کافیست آن را انتخاب کنید و بر روی گزینه ی view insights ضربه بزنید.

ایمپرشن به طور خلاصه تعداد دیده شدن محتوای پیج شماست و اگر این دیده شدن تکرار شود، هر دفعه یک ایمپرشن برایتان محسوب می شود. اما ریچ تعداد حساب های کاربری یونیکی است که محتوای پیج شما را می بیند و با چندین مرتبه دیده شدن توسط مخاطب، تغییری در عدد آن به وجود نمی آید.

در پایان توصیه می کنیم مقاله قیمت تبلیغات در اینستاگرام را مطالعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید