ارسال مطلب توسط کاربران وردپرس با افزونه WP User Frontend

WP User Frontend

فهرست مطالب

اگر شما سایت های خبری و یا تجاری مانند سایت های املاک و … داشته باشید این نیاز هست که کاربران سایت شما بتوانند مطالبی را نشر دهند، شما با استفاده از افزونه های زیادی می توانید این حالت را به کاربران خود اهدا کنید، اما سایت آیلین وب در این مطلب قصد دارد تا شما را با افزونه کاربردی آشنا کند که به وسیله آن به راحت ترین شکل ممکن به وسیله افزونه WP User Frontend این امکان را ایجاد کنید تا کاربران سایت شما بتوانند مطلبی را برای سایت شما ارسال کنند. برای آشنایی بیشتر با این افزونه در ادامه همراه ما باشید.

مزیت این کار این است که کاربران می توانند مطالب خود را ارسال کنند و در صورت تایید شما این مطالب در سایت منتظر می شوند. در این صورت هم به نفع سایت شما خواهد بود و هم به نفع نویسنده که می تواند وجود خود را به عنوان یک نویسنده معرفی نماید. این روش در بیشتر سایت های استفاده می شود. شاید تو کشور ما زیاد رایج نباشه ولی تو سایت های خارجی خیلی رایج هست و در سایت های بزرگی همانند آمازون هم موجود است.

[toc]

ارسال مطلب توسط کاربران در وردپرس با WP User Frontend
Posting by users in WordPress

معرفی افزونه

افزونه WP User Frontend در دو حالت رایگان و پولی قرار گرفته است که در حالت پولی شما می توانید از امکانات بهتری استفاده کنید، آخرین بروزرسانی افزونه 2 هفته پیش می باشد که نسخه 2.9.3 عرضه شده است و تا با امروز بیش از 20,000 نصب فعال داشته است، شما برای راه اندازی این افزونه باید وردپرس 5.4 و بالاتر را نصب داشته باشید و در صورت دانلود کردن این افزونه می توانید اینجا کلیک نمایید.

جزئیات افزونه

ویژگی های مهم این افزونه را اینگونه می توان تعریف کرد : 

  1. قابلیت ارسال یک تصویر شاخص برای مطلب (که می تواند یک امکان بسیار جالب هم باشد.)
  2. قابلیت چندتایی ارسال یک رسانه همراه با محتوای مورد نظر
  3. قابلیت مدیریت تمامی مطالب کاربران قبل از ارسال شدن به سایت، و تایید کردن مطالب به صورت دستی
  4. قابلیت ارسال مطلب از پنل کاربران سایت
  5. قابلیت ایجاد شخصی سازی کردن ارسال مطلب
  6. قابلیت ویرایش مطالب توسط تیم مدیریت و ارسال کنند مطلب

همانطور که در قسمت بالاتر مشاهده کردید شما با ویژگی های این افزونه آشنایی لازم را کسب کرده اید، که اغلب این خصوصیات برای حالت رایگان آن می باشد.

مراحل کار با افزونه WP User Frontend

بعد از دانلود کردن و نصب این افزونه (برای نصب می توانید از مقاله ” فیلم آموزشی نصب افزونه وردپرس به ۳ روش های مختلف ” دیدن فرمایید) ما به سراغ تنظیمات آن خوهیم رفت، که در قدم اول شما می توانید تصویر زیر را مشاهده کنید.

ارسال مطلب توسط کاربران وردپرس
اضافه کردن فرم

در تصویر بالا شما می توانید بخش های مختلف را مشاهده کنید، که با کلیک کردن بر روی گزینه (اضافه کردن فرم) وارد صفحه جدیدی خواهیم شد که می توان در آن فرمی را ایجاد و یا از دیگر فرم های قبلی استفاده کرد.

[su_note note_color=”#ec6d7e” text_color=”#ffffff” radius=”8″ class=”.aylin_mahmoud”]همانظور که در تصویر زیر هم مشاهده می کنید، می توانید فرم های آماده برای ارسال محصول و مطالب طراحی کنید. یعنی می توانید فرم های جداگانه برای ارسال محصول و ارسال پست داشته باشید. [/su_note]

استفاده از فرم های آماده WP User Frontend

شما در تصویر بالا می توانید سه بخش مجزا از هم را مشاهده کنید، که با توجه به مطالب قبلی هم می توانیم فرمی را بسازیم و یا از فرم های قبلی استفاده کنیم، در این قسمت ما قصد داریم تا یکی از فرم ها را برای کاربران خود ویرایش کنیم، همچنین برای ساخت یک فرم جدید می توانید بر روی بخش Blank Form کلیک می نماییم.

بخش Post Form

با کلیک کردن بر روی این قسمت شما می توانید تنظیمات زیر را مشاهده نمایید که در پایین تر با آنها آشنا خواهید شد. همون طور که در تصویر هم واضح است می توانید از فیلد های زیادی در فرم ها استفاده کنید که واقعا برای یک افزونه رایگان امکاناتی حرت انگیزه!

ارسال مطلب توسط کاربران سایت در وردپرس
ویرایشگر حرفه ای فرم ها

همانطور که در تصویر بالا شما می توانید مشاهده کنید فرم ها و پنجره های زیادی وجود دارد که به ترتیب شما با آنها آشنا خواهید شد، در ابتدا از پنجره ویرایش فرم کار خود را شروع می کنیم.

Add fields

با توجه به تصویر بالا این قسمت بطور پیش فرض در حالت اولیه به نمایش گذاشته می شود و شما در این قسمت می توانید فایل های مرتبط با این بخش را وارد نمایید.

fields Options

و در قسمت راست این صفحه شما می توانید تنظیمات را برای فیلد های خود تنظیم نمایید. این قسمت تنظیمات مختلفی برای فیلد ها در اختیار شما قرار می دهد که با کلیک می توانید این امکانات را مشاهده و تغییر دهید.

پنجره تنظیمات

در این بخش شما می توانید تنظیماتی را برای افزونه خود مشخص کنید، که با توجه به تصویر زیر می توانید بیشتر با این تنظیمات آشنا شوید. تمامی قسمت ها کاملا فارسی هستند و مشکلی در استفاده نخواهید داشت. (در صورت داشتن هر مشکلی می توانید در قسمت دیدگاه ها مطرح کنید.)

پلاگین WP User Frontend
تنظیمات فرم

اعلان

در این بخش شما می توانید تنظیماتی را اعمال نمایید که وقتی کاربران سایت شما مطلبی را ارسال می کنند، این مطالب به کجا ارسال شود، که در این قسمت شما باید مقادیر زیر را وارد نمایید.

  • موضوع ایمیل
  • پیام ایمیل
  • ارسال شونده ایمیل

و در آخر شما می توانید این تغییرات را ذخیره کنید و از صفحه اصلی این افزونه به کمک شورت کدها از این کاربرد طلایی استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید