آموزش افزایش سرعت سایت المنتوری با استفاده از افزونه

elementor speed aylinweb min

فهرست مطالب

همانطور که میدانید صفحه ساز ها همگی یک سری مشکلات دارند، برای مثال سال ها پیش به وجود نداشتن صفحه ساز های زیاد ویژوال کامپوزر بهترین صفحه ساز در وردپرس بود که قالب استفاده بود، اما با گسترده شدن تکنولوژی و افزایش افزونه های وردپرسی صفحه ساز های زیادی هم برای وردپرس ارائه شدند که هم اکنون بهترین آنها صفحه ساز قدرتمند المنتور است، این افزونه به دلیل بهینه بودن بهترین صفحه ساز وردپرس است، اما یک سری کاربران به مشکل سرعت سایت بر خوردند که درخواست افزایش سرعت سایت المنتوری را از ما داشته اند.

ما در این مقاله میخواهیم راهکاری را ارائه دهیم که اگر سایت خود را با استفاده از المنتور طراحی کردید سرعت آنرا تا چندین برابر افزایش دهید، این راهکار به صورت عملی است و شما بدون اینکه به کد نویسی مسلط باشید میتوانید سرعت سایت خود را افزایش دهید.

دلایل کاهش سرعت سایت المنتوری

دلایلی زیادی میتواند داشته باشد که سرعت سایت المنتوری شما کاهش یافته باشد، برای مثال یکی از دلایلی که میتواند داشته باشد غیر اورجینال بودن افزونه المنتور شما است، شما در مرحله اول باید مطمئن شوید که از چه سایتی افزونه خود را خریداری کردید، اگر از نسخه رایگان المنتور استفاده میکنید حتما آنرا از مخزن وردپرس دانلود و نصب کنید، و یا اگر از نسخه حرفه ای این افزونه استفاده میکنید آنرا از سایت های معتبر خریداری کنید، اگر میخواهید نسخه اورجینال را با قیمت مناسب خریداری کنید میتوانید به سایت ما مراجعه کنید و خرید خود را انجام دهید.

افزایش سرعت سایت

بعد از بررسی کردن اورجینال بودن افزونه شما باید تعداد افزونه های نصب شده در سایت خود را مشاهده کنید، برای مثال یک سری سایت ها هستند که بیش از 50 تا افزونه فعال و غیر فعال دارند، این افزونه بار سنگینی بر روی فایل های سایت و پرونده های دیتابیس شما خواهد گذاشت به همین دلیل سایت به مشکل سرعت خواهد خورد، حتما افزونه هایی که نیاز ندارید را از سایت خود حذف کنید تا سرعت سایت شما تا حدودی درست شود.

مشکل در افزودنی های المنتور

برخی از افزودنی های المنتور باعث میشوند که سرعت سایت شما به کلی افت کند، این افزودنی ها ممکن است که با افزونه های دیگر سایت شما مشکل داشته باشند و همین باعث میشود که سرعت سایت شما کم شود، پس حتما توجه داشته باشید که افزونه های شما با افزودنی های المنتور تداخل نداشته باشد.

یکی دیگر از مشکلات افزودنی ها هم این است که شما تعداد زیادی افزودنی را نصب میکنید و این افزودنی ها چون در همه صفحات شما فعال میشوند درخواست های زیادی را برای سرور سایت شما ارسال میکنند و سرعت سایت شما خیلی افت میکند.

در این مقاله میخواهیم به شما آموزش دهیم که چگونه افزودنی های خود را در برخی از صفحات که از آنها استفاده نکردید غیر فعال کنید و این باعث میشود که سرعت سایت شما تا چندین برابر افزایش یابد، در واقع اصلی ترین مشکل سرعت در سایت های المنتوری افزودنی ها هستند و برخی از افزودنی ها هم خیلی سنگین هستند و باعث میشود درخواست های زیاد برای سرور ارسال شود.

برای مثال افزونه المنت پک یکی از افزودنی هایی است که بیش از 110 ویجت دارد، این باعث میشود که تمامی ویجت ها برای همه صفحه های طراحی شده توسط المنتور فعال میشود و الین باعث میشود که صفحه ها سنگین شوند و سرعت بسیار کمی هم داشته باشند.

شما اگز از این افزونه استفاده میکنید باید ویجت هایی که نیاز ندارید را غیر فعال کنید تا تا در همه صفحات به کد های شما اضافه نشوند و حجم صفحات را زیاد نکنند، برای غیر فعال کردن ویجت هایی که نیاز ندارید میتوانید از طریق تنظیمات افزونه المنت پک اینکار را انجام دهید.

افزایش سرعت المنتور

شما در این گزینه میتوانید تمامی ویجت های المنت پک را در سایت خود فعال و غیر فعال کنید، سعی کنید با دقت تمامی این وجت ها را مشاهده کنید و از هر کدام آنها که استفاده نکردید آنرا غیر فعال کنید تا در سرعت سایت شما تاثیر نگذارند، تایر این وجت ها در سرعت سایت شما بسیار زیاد خواهد و ممکن است به کلی در بعضی از مواقع سایت شما به درستی بارگذاری نشود پس در این بخش خیلی دقت کنید و وقت بگذارید.

اگر هم از افزودنی های دیگر استفاده میکنید و المنت پک را در سایت خود ندارید باید فعالیت آنها هم در برخی از صفحات کنترل کنید تا سرعت سایت شما کاهش نداشته باشد، شما برای اینکار نیاز نیست به کد های صفحات خود دست بزنید و آنها را تغییر دهید فقط لازم است که بتوانید از افزونه Freesoul Deactivate Plugins استفاده کنید، این افزونه به شما کمک میکند که فعالیت های افزودنی های مختلف را کنترل کنید.

افزونه Freesoul Deactivate Plugins

این افزونه پر کاربرد هنوز خیلی محبوب نشده است اما برای سایت های المنتوری بسیار مناسب است و اگر از آن استفاده کنید میتوانید در هر صفحه از افزودنی هایی که استفاده نکردید را غیر فعال کنید و یک سایت همیشه بهینه شده داشته باشید.

افزایش سرعت المنتور

این افزونه در مخزن وردپرس به صورت رایگان قرار گرفته است و شما نیاز نیست برای استفاده ا آن هیچگونه هزینه ای بپردازید، بعد از نصب افزونه به تنظیمات این افزونه مراجعه کنید و بعد تنظیمات مربوطه را انجام دهید، برای مثال مانند تصویر بالا میتوانید در صفحه برگه ها، نوشته ها، محصولات و… را فعالیت این افزودنی ها را محدود کنید، حتما از این افزونه استفاده کنید تا سایت شما سرعت خوبی داشته باشد.

تست سرعت سایت با ابزار GTMETRIX

پیشنهاد میکنیم قبل از اقدام کردن به افزایش سرعت سایت حتما سرعت هم اکنون سایت خود را بررسی کنید تا ببینید چقدر سایت شما در زمینه سرعت مشکل دارد، از طریق ابزار جی تی متریکس شما میتوانید سرعت دقیق سایت خود را مشاهده کنید در ضمن این سایت به شما یک چک لیست ارائه میدهد که اگر آن چک لیست را رعایت کنید میتوانید سرعت سایت خود را افزایش دهید.

استفاده از این ابزار هم به صورت رایگان است و نیاز نیست شما هزینه ای برای آن پرداخت کنید.

سخن پایانی:

امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید و دانش کافی را از این مقاله دریافت کرده باشید، اگر سرعت سایت شما با استفاده از این آموزش افزایش نیافته است شما میتوانید مقاله افزایش سرعت سایت را مشاهده کنید و تمامی موارد را با دقت بررسی کنید.

در ضمن هر مشکل دیگری هم در زمینه المنتور داشتید میتوانید از مقاله های ایلین وب مشاهده کنید و تمامی مشکلات خود را از طریق مقالات ما رفع کنید.

دیدگاهتان را بنویسید