افزایش امنیت سایت وردپرس با افزونه Google Captcha

Google Captcha 1

فهرست مطالب

امنیت یکی از ملاک های اصلی همه وب مستر های می باشد تا سایت خود را از دست هکر ها در امان بگذارند، ما در پست های پیشین در مورد جلوگیری از حملات Brute Force اطلاعاتی را در اختیار شما گذاشته بودیم. حال می خواهیم راهی دیگر به شما پیشنهاد بدهیم که در سری آموزش های قبلی تا حدودی درباره آن گفته شده است، رمز دو هویتی یا کد امنیتی یکی از راه های جلوگیری از حملات Brute Force می باشد که شما می توانید با کمک و نصب افزونه Google Captcha از هک شدن توسط هکرها به ویژه ربات های تبلیغاتی خلاص شوید.

افزایش امنیت سایت با افزونه Google Captcha
افزایش امنیت سایت وردپرس با افزونه Google Captcha

[toc]

آشنایی با افزونه Google Captcha

افزونه Google Captcha یکی از محصولات گوگل می باشد که برای وردپرس ارائه داده است، و بیش از 100,000 هزار نصب فعال دارد. این افزونه را می توانید در قسمت هایی که کاربران شما می خواهند اطلاعاتی را به سمت سرور بفرستند استفاده کنید، تا برای هربار ارسال اطلاعات، یکبار جواب سوال امنیتی این افزونه را بدهد و مانع آن شود تا ربات های تبلیغاتی پشت سر هم برای شما پیام بفرستند که سرور های شما در این حالت دچار مشکل می شوند. در ادامه مطلب آیلین وب قصد دارد شما را با این افزونه بیشتر آشنا کند.

نصب افزونه Google Captcha

پس از دانلود کردن و نصب افزونه در وردپرس خود، منوی جدیدی با نام Google Captcha برای شما ظاهر می شود که در دو حالت رایگات و پولی برای شما ارائه می شود که با خرید کردن نسخه پولی آن شما می توانید از ویژگی های گسترده آن استفاده نمایید. شما با کلیک کردن بر روی گزینه تنظیمات می توانید چندین فورم را مشاده نمایید که قبل از استفاده و فعال کردن این افزونه باید در آن ثبت نام کنید.

افزایش امنیت سایت
افزونه گوگل کپچا

آموزش استفاده از افزونه

حال برای ثبت نام کردن در این افزونه می بایست بر روی لینک Get the API Keys کلیک کنیم تا وارد یک صفحه دیگر برای ثبت نام شویم، در صفحه بعد شما می بایست در قسمت Label نام و یا عنوان اصلی سایت خود را وارد نمایید و در قسمت های پایین تر آن قوانین و یا دسترسی هایی را نوشته است که پایین تر آن یعنی دامین شما باید دامنه سایت خود را وارد نمایید و سپس بر روی گزینه Register و یا همان ثبت نام کلیک نمایید.

Google Captcha
افزایش امنیت سایت با افزونه Google Captcha

با کلیک بر روی گزیته ثبت نام به شما یک کد فعال سازی داده می شود، که این کد را می بایست در قسمت site key و Secret Key وارد نمایید و بعد از ذخیره این تغییرات با دکمه سمپ چپ صفحه این حالت برای شما فعال می شود. در قسمت پایین تر شما می توانید تنظیمات عمومی را تغییر بدهید، بطور مثال فعال شدن این افزونه در حالات مختلف می باشد. و در نهایت در ستون سمت چپ گزینه Google Captcha ShortCode می توانید با کپی کردن آن و جایگذاری کردن آنرا در قسمت های مختلف سایت خود به نمایش بگذارید.

[su_note note_color=”#ff8292″ text_color=”#ffffff” radius=”20″ class=”.aylin_mahmoud”]مطمعنا اگر از وردپرس استفاده می کنید ، قسمت ورود و ثبت نام زیاد امنی ندارد و ربات های مخرب براحتی می توانند در وب سایت ثبت نام کنند. باید این مشکل را حل بکنیم. برای حل این شکل باید از کپچا استفاده کنید تا سیستم مدیریت محتوای وردپرس ربات را از انسان تشخیص دهد که افزونه Google Captcha می توان در این زمینه بسیار مفید باشد. اگر می خواهید که از شر دیدگاه های اسپم هم در وردپرس راحت شوید می توانید مقاله زیر را بخوانید و فیلم آموزشی را مشاهده کنید.

جلوگیری از ارسال دیدگاه های اسپم در وردپرس با افزونه akismet + فعالسازی

[/su_note]

سایت آیلین وب در این پست شما را با آموزش ساخت یک Google Captcha آشنا کرده و حالا شما می توانید از نفوذ ربات های تبلیغاتی به سایت خود جلوگیری نمایید. حال برای آموزش های بیشتر می توانید از دیگر مقاله های سایت بازدید نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید