جلوگیری از ارسال دیدگاه های اسپم در وردپرس با افزونه akismet + فعالسازی

wordpress tutorial 2020 25

فهرست مطالب

سلام عزیزان. با جلسه بیست و پنجم از دوره رایگان آموزش وردپرس در خدمت شما عزیزان هستیم، در این قسمت میخواهیم از ارسال دیدگاه های اسپم در وردپرس جلوگیری کنیم.

جلوگیری از ارسال دیدگاه های اسپم در وردپرس با افزونه akismet + فعالسازی
جلوگیری از ارسال دیدگاه های اسپم در وردپرس با افزونه akismet + فعالسازی

[toc]

دیدگاه های اسپم در وردپرس

دیدگاه های اسپم در وردپرس یا هر سیستم دیگه ای یک معضل بزرگ محسوب میشه که توجه بسیاری از کاربران و وب مستران را به خود جلب کرده است، منظور از دیدگاه اسپم چیه؟

دیدگاه های اسپم دیدگاه هایی هستند که توسط ربات ها در وب سایت های نوشته میشن که این ربات ها از نوشتن دیدگاه ها می توانند هدف های مختلفی داشته باشند که میتوان از مهم ترین این اهداف به بک لینک به وب سایت های سودجو اشاره کرد و برای هر سیستمی ضروری است که از این نوع دیدگاه ها جلوگیری کند.

متأسفانه، دیدگاه های اسپم یک واقعیت زندگی برای مدیران سایت در اینترنت است. اگر دیدگاه های خود را در وب سایت خود فعال کنید، باید با اسپم ها مقابله کنید. برای جلوگیری از ایجاد یک تصور بد برای سایت خود، باید راهی برای متوقف کردن دیدگاه های اسپم پیدا کنید.

در حالی که هرگز نمیتوانید دیدگاه های اسپم را به طور کامل از بین ببرید، می توانید به سرعت آن را کاهش دهید. برای کاربران وردپرس، بسیاری از ترفندهای ساده را می توانید انجام دهید که این نظرات را مسدود کرده یا مخفی می کنید تا بازدید کنندگان شما آنها را نببینند. شما حتی می توانید از افزونه ضد هرزنامه را برای تشدید دفاع خود استفاده کنید.

دیدگاه های اسپم چه مشکلاتی می توانند بوجود آورند؟

اگر شما اجازه ارسال دیدگاه توسط کاربران را دهید پس مجبور هستید با دیدگاه های اسپم مقابله کنید.سایت در ادامه اگر سایت شما محبوب تر شود، این دیدگاه ها احتمالا یک مسئله خیلی بزرگ شود. انواع متعددی از اسپم ها در این روزها وجود دارد، اما اکثر آنها خودکار هستند، توسط اسپم ها یا ربات ها  ارسال می شوند که پیام های کوتاه و عمومی را به منظور لینک سازی خارجی استفاده می کنند.

این دیدگاه ها می تواند مشکلات زیادی را به همراه داشته باشد :

 • هنگامی که بخش نظرات شما با پیام های اسپم پر می شود، برای بازدید کنندگانی که گفتگو میکنند سخت تر است.
 • ترک کردن و پاسخ ندادن به نظرات اسپم در مورد محتوای شما باعث می شود سایت شما غیر حرفه ای باشد.
 • بسیاری از این نظرات شامل لینک های مخرب است، طراحی شده برای جلب بازدیدکنندگان به دادن اطلاعات شخصی.

واضح است که جلوگیری از نمایش هرزنامه ها در سایت وردپرس، بسیار ضروری است. خوشبختانه این کار دشوار نیست پس از دانستن تکنیک های مناسب  😉 .

Akismet چیست؟

Akismet یک سرویس فیلتر کردن هرزنامه است. نام Akismet از Automattic و Kismet می آید. Auttomatic شرکت پشتیبانی Akismet است و توسط Matt Mullenweg در سال متولد شدن وردپرس تاسیس شد. این افزونه با استفاده از الگوریتم های بسیار به روز و پیشرفته دیدگاه های اسپم را شناسایی می کند. برای مثال، هنگامی که تعدادی از وبسایتها گزارشهایی از محتوای مشابه به عنوان هرزنامه بنویسند، Akismet یاد می گیرد که این نوع محتوا را به عنوان اسپم در آینده شناسایی کند. در تاریخ 14 ژوئن 2013، Akismet بیش از 119 میلیارد دیدگاه اسپم یا هرزنامه دریافت کرده است.

افزونه Akismet
افزونه Akismet

پس ما در اینجا بهترین روش برای مقابله با دیدگاه های اسپم در وردپرس را برای شما آماده کردیم که به صورت ویدئویی هست و براحتی می توانید از این دیدگاه های مخرب تا آخر عمر خلاص شوید!  پس با ویدئوی آموزشی با ما همراه باشید …

۶ دیدگاه دربارهٔ «جلوگیری از ارسال دیدگاه های اسپم در وردپرس با افزونه akismet + فعالسازی;

  • سلام به شما آقا عرفان
   تفاوت نسخه پولی aksimet با پلن رایگان آن این است که :
   یک پلن ۵ دلاری دارد برای سایت ها تجاری یا حرفه ای و وبلاگ ها
   یک پلن ۵۰ دلاری دارد برای سایت ها یی که هرزنامه های گلوله ای دارند مثل سایت های شبکه ای خیلی بزرگ یا تاسیسات چندمنظوره
   پلن رایگان آن هم برای سایت های شخصی و وبلاگ هاست .

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید