نکات بسیار مهم و ضروری قبل از نصب وردپرس

wordpress tutorial 2020 5

فهرست مطالب

سلام دوستان عزیز. با جلسه پنجم از دوره آموزش وردپرس در خدمت شما عزیزان هستم. در این جلسه می خواهیم که نکات بسیار مهمی رو که قبل از نصب وردپرس لازم هست رو یاد بگیریم.

قبل از اینکه وردپرس رو نصب کنیم باید نکاتی رو بدونیم و با اونا آشنا بشیم که در نصب وردپرس به این نکات احتیاج داریم تا نصبی بدون مشکل داشته باشیم، پس با ویدئوی آموزشی با ما همراه باشید.

نکات مهم قبل از نصب وردپرس
نکات مهم قبل از نصب وردپرس

[toc]

نکات مهم قبل از نصب وردپرس

[livicon_evo name=”check-alt.svg” size=”25px”][/livicon_evo] آخرین نسخه از وردپرس را دانلود کنید

اولین نکته که باید توجه کنید این است که حتما آخرین نسخه وردپرس فارسی را دانلود کنید. چون به خاطر مشکلات امنیتی توصیه می شود که همیشه از بروزترین نسخه موجود وردپرس استفاده کنید. چون تمامی توسعه دهندگان وردپرس و طراحان و برنامه نویسان هر افزونه و هر امکانات و یا حتی قالب هایی که طراحی و آماده سازی می کنند برای نسخه های جدید وردپرس است. بروز نبودن وردپرس هم می تواند مشکلات امنیتی بوجود آورد و هم تداخل و نا سازگاری با نسخه های جدید افزونه ها و قالب های وردپرس.

[livicon_evo name=”check-alt.svg” size=”25px”][/livicon_evo] از وردپرس فارسی استفاده کنید.

دوستان عزیز در کشوری زندگی می کنیم که باید وب سایت های ما هم فارسی باشد تا کاربران بتوانند با سایت ارتباط برقرار کنند. وردپرس خوشبختانه به تمامی زبان ها ترجمه و آماده سازی شده است و براحتی هر کسی می تواند بر اساس زبان کشور خود وردپرس را دانلود و نصب نمایید. چون فارسی همانند زبان عربی از چپ به راست نوشته میشه و باید تمامی محتوای سایت راستچین باشد.

دانلود وردپرس فارسی
دانلود وردپرس فارسی

برای دریافت نسخه فارسی وردپرس می توانید به وب سایت رسمی وردپرس فارسی مراجعه کنید و آخرین نسخه فارسی سازی شده را دانلود کنید. از لینک زیر می توانید وردپرس را دانلود نمایید.

www.wp-persian.com

[livicon_evo name=”check-alt.svg” size=”25px”][/livicon_evo] حتما ssl برای دامنه خود تهیه کنید!

دوستان عزیز به این نکته توجه زیادی داشته باشید و حتما برای دامنه های خود گواهینامه SSL خریداری کنید. اول بزارید که یه تعریف کلی از SSL داشته باشیم تا آشنایی کاملی داشته باشیم. یه تعریف کوچک اینه که وقتی شما ssl را خریداری و کانفیگ می کنید جلوی کلمه http سه “s” اضافه می شود که همان ssl است.(بعد کانفیگ به صورت https نمایش داده می شود.)

SSL چیست؟

SSL (Secure Sockets Layer) تکنولوژی امنیتی استاندارد برای ایجاد یک لینک رمزگذاری شده بین وب سرور و یک مرورگر است. این لینک تضمین می کند که تمام اطلاعات منتقل شده بین وب سرور و مرورگرها خصوصی و یکپارچه و همچنین امن باقی می مانند. SSL استاندارد صنعتی است و توسط میلیون ها وب سایت در حفاظت از معاملات آنلاین خود با مشتریان خود، استفاده می شود.

برای ایجاد یک اتصال SSL یک وب سرور نیاز به تهیه گواهی SSL دارد. هنگامی که شما SSL را در وب سرور خود فعال می کنید، از شما خواسته می شود تا تعدادی از سوالات مربوط به هویت وب سایت و شرکت را تکمیل کنید. وب سرور شما سپس دو کلید رمزنگاری ایجاد می کند – یک کلید خصوصی و یک کلید عمومی. یعنی برای تهیه SSl می تواند از همان شرکتی که دامنه خود را تهیه کرده اید خریداری شود. که شرکت وظیفه دارد تا ssl رار بر روی دامنه شما پیکربندی نمایید.

[livicon_evo name=”check-alt.svg” size=”25px”][/livicon_evo] تازه کار هستم! 😥

یک دغدغه ای که تاره کار ها با آن روبرو هستند این است که برای طراحی سایت با وردپرس نیاز به تخصص است و کار سختی است! البته کاری نیست که نیاز به تخصص نداشته باشد. در این میان برای وردپرس هم باید تخصصی داشته باشید که در این دوره آموزش شما این تخصص ها را یاد می گیرید. و بعد از اینکه دوره رو تموم کردید به خودتون می گویید که چقدر کار راحتی بود و چرا قبلا دوره رو شروع نکرده بودم. و بعد از گذراندن دوره براحتی می توانید سایت های بسیار حرفه ای و زیبا در تمامی زمینه ها طراحی کنید.

ویدئوی آموزشی مقاله

۱ دیدگاه دربارهٔ «نکات بسیار مهم و ضروری قبل از نصب وردپرس;

دیدگاهتان را بنویسید