6 نکته مهم! برای نوشتن عنوان های جذاب و افزایش نرخ کلیک در سال 2019

6 important tips

فهرست مطالب

[su_box title=”لیست بروز رسانی های مقاله” box_color=”#d97560″ radius=”20″]

  • ویدئوی آموزشی 6 نکته مهم برای نوشتن عناوین جذاب در تاریخ 28 خرداد 98 اضافه شد.

[/su_box]

اگر می خواهید بازدیدکنندگان سطح اینترنت مطالب سایت شما را بخوانند و بر روی مطلب و پست در نتایج جستجوی گوگل کلیک کنند، یادگیری نحوه نوشتن عنوان های جذاب برای پست های وبلاگ بسیار مهم است.

خوشبختانه، چندین شیوه و روش بسیار جذاب و کابردی برای این کار وجود دارد که توسط سایت های پربازدید همیشه تاکید شده است و همچنان در سال 2019 هم استفاده می شود و بهترین نتایج را می توانید بدست آورید. هنگامی که این موضوع با دقت مورد توجه قرار می گیرد، عناوین پست های شما می تواند وبلاگ شما را به محبوب کنند تا خوانندگان بیشتری را جذب کند.

در پایان این مقاله، شما درک بهتری از انتخاب بهترین عناوین برای مقالات خود، کسب خواهید کرد. شما با استفاده از این 6 روش عملی براحتی میتوانید در مدت کوتاهی نتایج خوبی را مشاهده کنید.

[toc]

اهمیت مقالات وب سایت

مقالات وب سایت شما تقریبا مهم ترین بخش از سایت شما هستند و بهترین روش برای جذب بازدید کننده و کاربر است. شما می توانید در هر پستی که نوشتید، محتوای دلخواه خود را داشته باشید، اما اگر از پست ها بازدیدی نشود اهمیت دارند؟؟!!

عنوان های پست ها هستند که کابران را برای کلیک و خواندن مقاله در نتایج جستجو جذب می کنند. ایجاد عناوینی که توجه بازدیدکنندگان را جذب کرده و موجب جنجال و کنجکاوی آنها بشود، باعث می شود که آنها به مدت طولانی در وب سایت باقی بمانند و از طرفی این مقالات را با دوستان خود در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارند.

به علاوه، عناوین نیز در موتورهای جستجوگر بهینه سازی (SEO) نقش مهمی دارند. این عناوین می توانند مقالات شما را در نتایج موتورهای جستجو (SERPs) محبوب کنند و نتیجه آنها بادید زیاد از وب سایت و مقاله خواهد بود.

چگونگی نوشتن عناوین بهتر برای مقالات وب سایت (6 نکته)

عنوان ایده آل شامل ترکیب اطلاعات مهم و جدید، نکات جذاب در مورد پست و الگوریتم های موتور جستجو و مانند آن است. تلاش برای رسیدن به تعادل این نکات باعث خواهد شد که عناوین ارسالی کلیک های زیادی را شامل شود.

1- برای جلوگیری از سردرگمی، به خوانندگان بگویید چه چیزی در مقاله انتظار می رود!

اینترنت پر از محتوا است، که می تواند منجر به اضافه بار اطلاعات برای خوانندگان شود. هنگامی که صدها نتیجه برای جستجوی کاربر در گوگل ارائه می شوند، آنها هیچ گاه تمامی نتایج را در صفحه اول گوگل نمی بینند.

خوانندگان می خواهند بدانند قبل از اینکه بر روی یک تیتر کلیک کنند چه چیزی را مشاهده خواهند کرد و چه مقاله ای خواهند خواند، به همین دلیل است که شما مشخص کنید که در این مقاله چه محتوایی قرار است آموزش داده شود و یا خوانده شود.

[su_note note_color=”#797979″ text_color=”#fff” radius=”0″]پس محتوای شما باید هر چیزی که عناوین مقالات وعده داده است را ارائه دهد، بنابراین خوانندگان احساس نمی کنند وقت خود را هدر داده اند.[/su_note]

برای مثال این وب سایت را مشاهده کنید:

نمونه وب سایت
نوشتن عناوین بهتر برای مقالات وب سایت

هر کسی که روی عنوان این مقاله کلیک کند می تواند در مورد آنچه که در عنوان پیشبینی شده است، اطمینان داشته باشد. سعی کنید در عنوان ها از کلمات کاذب (دروغین) استفاده نکنید! (البته اگر حقوق بازدید کنندگان برایتان مهم است!).

به طور مثال چند روز پیش دنبال یک افزونه در سایت های ایرانی بودم که یک افزونه تجاری بود. در سایت های ایرانی سرچ زدم و در صفحه اول 2 نتیجه برام نشون داد که در عناوینشون دانلود رایگان نوشته بودن و همراه با ویدئو. جالب بود رو این 2 نتیجه کلیک کردم . نه رایگان بود و نه آموزش ویدئویی در مقاله وجود داشت.

هنگام نوشتن عناوین خود، سعی کنید خاص باشید. عنوان مبهم مانند “Big Little Lies Season 2” نسبت به مثال فوق، فوق العاده مؤثر خواهد بود زیرا هیچ مزایایی را برای خواننده به ارمغان نمی آورد. اعلام کردن خوانندگان به انتظار تریلر و تاریخ انتشار آنها را هیجان زده خواهد کرد.

2 – یک داستان برای خوانندگان تعریف کنید

هر کس یک داستان خوب را دوست دارد . تعریف یک داستان در مقالات خود می تواند نرخ کلیک را در وب سایت بسیار افزایش دهد و کاربر را کنجکاو کند تا ادامه داستان را مطالعه کنید.

این عنوان اخیر را در نظر بگیرید:

یک داستان برای خوانندگان تعریف کنید
یک داستان برای خوانندگان تعریف کنید نه دورغین!

اگر عنوان چیزی شبیه “Relics Saved from Notre Dame Fire” بود، پست احتمالا توجه زیادی را به خود جلب نمی کرد. زیرا در یک عنوان کوتاه داستان رو تموم کرده!

با این حال، در عنوان واقعی، یک قهرمان معرفی شده و جزئیات اقدامات قهرمانی او در مقاله پیشبینی شده است و در مقاله وجود دارد. حتی اگر خوانندگان بدانند که این شخصیت کیست، ممکن است علاقه مند به دانستن بیشتر در مورد این شخصیت و زندگینامه اون خواهند داشت.

نوشتن این نوع سرفصل ها نیاز به تفکر دقیق دارد. زیا شما به دنبال بازدید زیاد از مقاله و پست هستید و دوست دارید که این مقالات در شبکه های اجتماعی هم به اشتراک گذاشته شود.

به طور مثال می خواهید داستان سفر خود به هندوستان و بازدید از شرکت وردپرس رو در مقالات خود تعریف کنید برای تبدیل این بازدید و گزارش در قالب یک نقاله می تواند بسیار سخت و تخصصی باشد. اما چه عنوانی میتون به این مقاله نسبت داد و بهترین عنوان چه خواهد بود؟

باید شما یک عنوان جذاب انتخاب کنید و کاربر رو درگیر کنه که حتما بر روی مقاله کلیک کنه میتونه بهترین گزارش ها و داستان رو مطالعه کنه. عناوینی همانند “داستان سفر چند روزه به هندوستان و بازدید از شرکت وردپرس” یا “چطور تونستم از شرکت وردپرس بازدید کنم؟” و عناوینی که میتوانید بازدید و نرخ کلیک را بسیار افزایش دهد.

3 – یک عنوان تعریف کنید که اطلاعات مفیدی را ارائه دهد

همانطور که شما میدانید و خبر دارید ، مردم اغلب از موتورهای جستجو برای یافتن اطلاعات در مورد چگونگی انجام کار استفاده می کنند. مردم مشکلات خود را از طریق اینترنت حل میکنند . اگر مقالات شما شامل راه حل برای مشکلات رایج باشد، باید مطمئن شوید که عناوین مقاله شما این اطلاعات را انعکاس دهد.

در تصویر زیر چند عنوان خوب را میبنید :

انتخاب عناوین
انتخاب عناوین برای حل مشکلات مردم

توجه داشته باشید که همه آنها با “چطور” آغاز می شود. این فقط یک انتخاب در قسمت وب سایت نیست. کسانی که جستجو میکنند اغلب در هنگام جستجوی اطلاعات در موتورهای جستجو از جمله عبارت “چگونه،”، “چرا” و “چه” استفاده می کنند که باعث می شود که این عناوین برای 10 نقطه برتر در SERPs(صفحات موتور های جستجو) ایده آل باشد.

بهینه سازی عناوین پست وبلاگ شما برای قصد جستجو با استفاده از این شرایط یک استراتژی جامع است. نمایش دادن راه حل برای یک مشکل باعث می شود وبلاگ شما یک منبع ارزشمند برای خوانندگان باشد.

4 – از اعداد و آمار برای بیشتر دیده شدن استفاده کنید

بسیاری از سازندگان محتوای اینترنتی متوجه شده اند که استفاده از جمله ، اعداد و یا آمار در عناوین خود ، بازدید بیشتری را به ارمغان می آورد. اما این می تواند دید کاربران را نسبت به محتوای شما را عوض کند . اگر یک عنوان “25 قالب حرفه ای وردپرس” را داشته باشیم، می دانید که محتوای آن در چه مورد است .

این مثال عالی از یک سایت خارجی است:

عنوان دارای عدد
یک مثال از عنوان دارای عدد

اعداد یک راه سریع برای رساندن منظور به کاربر است – در این مورد، عنوان به اندازه کافی طولانی و استفاده از عدد برای نمایش محتوا. این کارها میتواند باعث کنجکاوی خوانندگان باشد. ممکن است مردم بخواهند مقاله ای در مورد لحظات پر تنشی در نمایشهای تلویزیونی بخوانند.

مطالعه ی بیشتر : آشنایی بیشتر با متا تگ ها

در حالی که شما قطعا نمی خواهید عناوین خود را با اعداد پر کنید، با استفاده از اعداد در جایی که منطقی و عاقلانه است. اگر قصد دارید هر نوع لیستی را در پست خود قرار دهید، اضافه کردن یک عدد به عنوان، راهی آسان برای افزایش شانس گرفتن کلیک و بازدید بیشتر است.

5 –  از کلید واژه های خود انتخاب کنید تا عنوان شما خوب باشد

عنوان ها یک عامل کلیدی در موتور های جستجو برای پست شما هستند. و مطمئن باشید این راهی برای سئوی قوی است و برای شروع، عنوان شما و توضیحات تگ متای شما اولین چیزی هستند که کاربران از محتوای شما میبنند . مهم است که این عناصر برای به دست آوردن کاربران بیشتر از طریق عناوین بهینه شده است.

با این حال، مهم است که عنوان شما شامل کلید واژه و یا برچسب باشد که می خواهید پست خود را برای رتبه بندی بهتر قرار دهید. این پست زیر را دریابید :

استفاده از برچسب
عنوان محتوا از عدد و برچسب داخل محتوا استفاده شده

ما در این مقاله ای که نوشته ایم از عنوانی که استفاده کرده ایم از ” افزونه Elementor pro ” به عنوان برچسب در محتوا استفاده کردایم و به همین خاطر هم این مقاله بازدید بیشتری نسبت مقاله های کناری دارد و حالا یک جستجو هم در گوگل انجام میدهیم تا نتیجه رو باهم  ببینیم :

جستجو با برچسب
جستجو با برچسب مورد نظر در گوگل

میبیند که مقاله ما در لینک سوم صفحه اول نمایش داده شده است .

طبق گفته سابت Moz ، عناوین هنوز در SEO نقش بسیار مهمی دارند. از جمله کلمات کلیدی شما، به خصوص در مورد عنوان پست های سایت شما، می تواند به افزایش رتبه محتوا برای جستجوی مرتبط کمک کند. اگر از پلاگین SEO مانند Yoast SEO استفاده می کنید متوجه خواهید شد که این یک پیشنهاد مشترک در سئو است.

پیشنهاد تیم آیلین وب : دلایل افت دامین آتوریتی (الگوریتم جدید سایت MOZ

6 – بهینه سازی طول عنوان برای خوانایی بیشتر و SEO

یکی دیگر از جنبه های مرتبط با عنوان سئو شده، طول عنوان شماست. عنوان هایی که خیلی کوتاه هستند، خطر عدم توجه موتور های جستجو و کم شده ارزش محتوای شما به دلیل کوتاه بودن عنوان محتوا . از سوی دیگر، خوانندگان ممکن است علاقه خود را به عناوین طولانی از دست بدهند.

به علاوه، عناوین طولانی بیش از حد محدودیت تعیین شده برای صفحات موتور جستجو متناسب نیست. اگر عناوین پست سایت شما بیش از حد طولانی باشد، خوانندگان حتی نمی توانند عنوان کل را در هنگام جستجوی نتایج جستجو مشاهده کنند.

در اینجا چند عنوان از یک سایت  وجود دارد:

نمایش طول عناوین
نمایش طول عناوین مقاله ها در سایت

در حالی که یک محدودیت برای عناوین مشخص شده در سرفصل ها سخت است، معمولا بهتر است آنها را در حدود 60 کاراکتر طولانی حفظ کنید. این باید فضای کافی برای ارائه اطلاعات کافی برای جلب خوانندگان داشته باشد، اما همچنان قابل خواندن است (هر چند همیشه استثنا وجود دارد).

امروزه چه عناوینی برای مقاله های سایت بهتر است :

جذابیت، سرفصل های بهینه شده، عناصر کلیدی برای هر سایت موفق هستند. علاقه مندان و متخصصان به طور یکسان از نوشتن عناوین مقاله سایت برای رسیدن به یک نتیجه بهتر در موتور های جستجو است.

هنگامی که شما در پست  بعدی خود در سایت کار می کنید، این نکات را برای ایجاد عناوین بهتر به یاد داشته باشید:

  • برای جلوگیری از سردرگمی، منظور خود را به کاربران برسانید.
  • در محتوا از کلمه بیشتر میدانید استفاده کنید .
  • از اعداد و ارقام برای وضوح بیشتر استفاده کنید.
  • کلمات کلیدی انتخاب شده در سایت را برای عناوین استفاده کنید.
  • بهینه سازی برای طول عنوان محتوا

آیا شما هم برای یک عنوان خوب نظری دارید؟ اگر به فکرتان میرسد حتما در زیر همین مقاله آن را به اشتراک بگذارید و برای ما کامنت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید