دلایل افت دامین آتوریتی (Domain Authority) : کاهش اعتبار دامنه | الگوریتم جدید MOZ

Domain Authority new algoritm aylinweb

فهرست مطالب

اخیرا مشاهده شده که اعتبار دامنه (Domain Authority) بعضی از سایت ها افت کرده و بعضی ها هم که به وفور مشاهده می شود، بالا رفته و همچنین اعتبار صفحه (Page Authority)! دلیل این تغییرات و افت و یا بالا رفتن چی میتونه باشه؟ در این مقاله قصد داریم تا به دلایل این موضوع بپردازیم. دلایل افت دامین آتوریتی (Domain Authority) رو امروز در همین مقاله مورد بحث قرار می دهیم.

اعتبار دامنه (Domain Authority) به یک استاندارد جهانی برای اندازه گیری قدرت یک دامنه نسبت به رتبه بندی آن تبدیل شده است. اخیرا سایت Moz متوجه شده و می خواهد دوباره ملاک های رتبه بندی خود را تغییر دهد که یه چیز عجیبی نیست!؟ چون می خواهد همانند گوگل برای خود الگوریتم هایی داشته باشد که بتواند اعتبار ها را باید الگوریتم ها بروز کند. مراقب باشید با افت اعتبار دامنه مواجه نشوید!

کاهش اعتبار دامنه
کاهش اعتبار دامنه | کاهش دامین اتوریتی

[toc]

چه چیزی تغییر کرده؟

بعضی تغییرات فنی در ملاک های رتبه بندی Domain Authority ایجاد شده است که باعث کاهش اعتبار دامنه و یا افزایش شده است، در ادامه با ما همراه باشید تا این موارد را بررسی کنید.

بخش آموزش:

قبلاً Domain Authority (دامین اتوریتی) بر اساس تعداد جستجو در موتورهایی همانند گوگل و همچنین ترافیک سایت بود . در واقع، این روش استاندارد در رتبه بندی اعتبار وب سایت ها بوده است. اما ما روشی برای بهبود این استاندارد پیدا کردیم که خیلی هوشمند تر است، یعنی محاسبه اعتبار صفحه (Domain Authority) قابل اعتماد تر. به ویژه، برای سایت هایی که ار قوانین کلمات کلیدی پیروی نکرده اند.

الگوریتم جدید MOZ :

به جای اینکه تکیه کنیم بر یک مدل خطی پیچیده، مدل را به شبکه عصبی تبدیل کردیم. این مزایای زیادی می تواند داشته باشد، که شامل یک مدل بسیار هوشمند و بهتری که می تواند دستکاری لینک ها را تشخیص دهد.

مقاله پیشنهادی : آموزش کامل طراحی سایت با وردپرس رایگان+آپدیت (۲۰۱۹)

عوامل این مدل:

مدل ما بر اساس عوامل رتبه بندی در زمینه دامنه ها تا حد زیادی بهبود یافته است. علاوه بر بررسی تعداد لینک ها، ما هم اکنون توانستیم امتیاز اسپم اختصاصی و توزیع مجدد لینک ها را براساس کیفیت و ترافیک، همراه با عوامل دیگر، ادغام کنیم. و همه این ملاک ها دست به دست هم می دهند و با هم دیگر رابطه ای دوستانه خواهند داشت.

این یعنی چی؟

این پیشرفت های اساسی در دامنه گزارش قابل اعتمادتری نسبت به قبل ارائه می دهد. ما می توانیم هرزنامه ها را تشخیص و حذف کنیم، همبستگی را بهبود بخشیم و مهمتر از همه، به روزرسانی اعتبار دامنه (Domain Authority) را نسبت به همه تغییراتی که Google انجام می دهد، به روز کنیم. یعنی رتبه بندی و امتیاز دهی گوگل هم تاثیر بسیاری خواهد داشت.

Domain Authority new
Domain Authority جدید MOZ

برای مقابله با افت دامین آتوریتی چه باید بکنیم؟

DA (Domain Authority) رقبا هم تاثیر می گذارند!

در این بین به فکر این افتاده اند که سایت شما را با ملاک های خود با سایت های رقبا مقایسه کنند. ملاک هایی از جمله، لینک های با کیفیت، لینک داخلی، لینک خارجی و … . این مقایسه می تواند برای سایت شما هم خوب باشد و هم بد! یعنی مثلا کیفیت لینک های سایت شما با لینک های سایت های رقیب مقایسه می شود و در این بین ممکن است افت کنید و یا رشد!

می دانید که چگونه با مشتریان، همکاران و بازدیدکنندگان ارتباط برقرار کنید؟

آماده این باشید تا با مشتریان، همکاران و بازدیدکنندگان ارتبط بر قرار کنید.

انتظار می رود DA با Google همگام باشد!

در نهایت، ما به این ملاک های رتبه دهی اعتبار صفحه ادامه خواهید داد و همانطور که Google هر ساله صدها تغییر در الگوریتم خود انجام می دهد، ما قصد داریم که به گوگل بیشتر نزدیک بشیم. حتی زمانی که گوگل به روز رسانی های الگوریتم اساسی مانند پنگوئن یا پاندا را انجام می دهد، می توانید احساس اطمینان کنید MOZ هم دارای الگوریتم هایی است که آپدیت و بروز می شود.

چه زمانی این الگوریتم اجرا می شود؟

جالبه بدونید که سایت moz هم با کاهش اعتبار دامنه مواجه شده است!

ما در حال برنامه ریزی کردن دامین آتوریتی (Domain Authority) جدید در تاریخ 14 اسفند 1397 (5 مارس 2019) هستیم.این مدل آزمایش و تست شده است و اول از همه بر روی دامنه MOZ.COM این مورد بررسی شده است. که این تست به شرح زیر بوده است :

  • اهمیت دیدگاه های اسپم 46% 
  • اهمیت لینک ها 97% 
  • برای شبکه های اسپم هم 71%

مراقب باشید!

  1. از لینک های اسپم مراقب باشید چون این الگوریتم با هدف جلوگیری از لینک های بی کیفیت و اسپم طراحی شده است و می تواند درجا سایت هایی که لینک های بی کیفیت و اسپم دارند را شناسایی کند. و در نهایت رتبه دهی خود را انجام دهد که مطمعنا رتبه خوبی نمی دهد!
  2. کسانی که از سایت هایی با Domain Authority مثلا 40، 50، 60، 70 و… لینک گرفته بودند با اجرای این الگوریتم DA سایت هایی که لینک گرفته بودند پایین می آید و در نهایت منجر به بی کیفیت بودن لینک سایت شما می شود.
  3. Domain Authority سایت هایی که از سایت هایی با ترافیک پایین لینک گرفته اند پایین می آید. می تواند دلیل قانع کننده ای برای دلایل افت دامین آتوریتی باشد.

این مقاله به روز می شود …

منبع : Moz

دیدگاهتان را بنویسید