آنالیز سایت رقبا

آنالیز سایت رقبا

فهرست مطالب

در این مقاله می خواهیم به موضوع آنالیز سایت رقبا بپردازیم. همراه شما هستیم.

اگر قصد دارید رقبای خود را با دقت کافی انجام دهید با ما در تماس باشید.

09120647344

کارهای مختلفی وجود دارد که باعث پیشرفت یک کسب و کار می شود و مدیران کسب و کارها، کار ای متفاوتی انجام می دهند تا کسب و کارشان را گسترده تر بسازند و مخاطبان خود را افزایش بدهند. یکی از این کارها، آنالیز سایت رقبا می باشد.

آنالیز کردن سایت رقیب ها، باعث می شود تا گزارشی تولید شود که دارای نقطه های قوت و ضعف سایت و شرکت رقبا باشد. در نتیجه مدیران کسب و کارها از این گزارش و نقاط ضعف و قوت استفاده می کنند تا کسب و کار خود را به سطوح بالاتری برسانند. آنالیز وبسایت رقبا ضروری است تا سایت یک کسب و کار از نظر تولید محتوا و سئو پیشرفت بکند.

رقبای خود را شناسایی و طبقه بندی کنید

اگر می خواهید رقبای خود را شناسایی و طبقه بندی کنید می توانید روی تجربه ما در آیلین وب و تیم هشت حساب کنید.

ما با در اختیار داشتن به روز ترین و پیشرفته ترین ابزارهای آنالیز سایت رقبا می توانیم کمک شایانی در این زمینه به شما داشته باشیم.

کافی است با ما تماس بگیرید.

09120647344

 زمان مورد نیاز برای آنالیز و تحلیل کامل سایت چقدر است؟

در کل ما دو نوع انالیز داریم.

فست آنالیز و دیپ انالیز.

فست آنالیز همان طور که از اسمش پیداست خیلی سریع انجام می شود اما دیپ آنالیز هر وب سایت از 3 روز تا یک هفته طول میکشد.

 

فهرست مطالب:

1- معنی آنالیز سایت رقبا چیست؟

2- چرا آنالیز سایت رقبا باید توسط متخصصان انجام بشود؟

3- گزارش آنالیز سایت رقبا شامل چه اطلاعاتی است؟

4- آنالیز سایت رقبا چه مزایایی دارد؟

5- آنالیز سایت رقبا چقدر طول می کشد؟

6- آنالیز سایت رقبا چه مراحلی دارد؟

7- جمع بندی

 

معنی آنالیز سایت رقبا چیست؟

معنی آنالیز سایت رقبا چیست؟
معنی آنالیز سایت رقبا چیست؟

کسانی که صاحب یک کسب و کار هستند، همواره افرادی را دارند که آنالیز وبسایت رقبا و سایت خودشان را بر عهده دارند. این آنالیزها باید توسط افراد متخصص و حرفه ای انجام بشود تا نتیجه ای مناسب داشته باشد. افراد متخصص و حرفه ای می توانند گزارشی حرفه ای و مناسب را از آنالیز وبسایت رقبا تهیه و طراحی بکنند.

این گزارش در نهایت منجر به دانستن نقاط قوت و ضعف رقبا و پیشرفت کسب و کار می شود. آنالیز وبسایت رقبا توسط افراد متخصص، این امکان را به مدیر کسب و کار می دهد تا بر اساس گزارشی که طراحی شده است، برنامه ای تعیین کند تا کسب و کار، روندی صعودی داشته باشد و به موفقیت بیشتری برسد.

نکته ای که وجود دارد این است که تحلیل و آنالیز وبسایت رقبا باید مداوم و پیوسته باشد و همچنین این آنالیز کردن باید به صورت کامل انجام بشود. در نتیجه می توان سایت خود را بهینه سازی کرد و آن را ارتقا داد. به همین دلیل است که سایت هایی که مخاطب زیادی دارند و موفق هستند، تیمی دارند تا سایت رقبایشان را زیر نظر داشته باشند و همواره آن را آنالیز بکنند.

چرا آنالیز سایت رقبا باید توسط متخصصان انجام شود؟

چرا آنالیز سایت رقبا باید توسط متخصصان انجام شود؟
چرا آنالیز سایت رقبا باید توسط متخصصان انجام شود؟

برای آنالیز کردن سایت رقبا، نرم افزارها و ابزارهای گوناگون و مختلفی وجود دارد که می توان آن ها را با یک جست و جوی ساده در گوگل پیدا کرد. با این حال باید گفت که استفاده از این نرم افزارها آسان نیست و به همین دلیل باید از افراد متخصصی در این زمینه کمک گرفت.

همچنین استفاده از این ابزارها نمی تواند رسیدن به سایت بهتر و بهینه سازی آن را تضمین کند. در واقع می توان گفت که هر شخصی با کمی آموزش می تواند از این ابزارها استفاده کند اما نمی تواند نتیجه ای مناسب بگیرد. به همین دلیل آنالیز وبسایت رقبا توسط افرادی متخصص و حرفه ای انجام می شود.

آنالیز سایت رقبا باید به صورت مداوم انجام پذیرد

آنالیز سایت رقبا باید به صورت مداوم انجام پذیرد و سپس با ابزارهای مختلف توسط افراد متخصص، تحلیل و بررسی بشود. در نتیجه این افراد می توانند گزارشی مناسب را به مدیر کسب و کار ارائه بدهند و باعث پیشرفت کسب و کار بشوند.

افراد متخصص باید تغییرات سایت رقبا را به صورت مداوم تحلیل و بررسی بکنند تا در نهایت بتوانند بهترین و مناسب ترین استراتژی را برای پیشرفت سایت کسب و کار ارائه بدهند.

آنالیز سایت رقبا مسیر خاصی دارد و کسی باید این مسیر را طی بکند که به آن آشنا باشد و بتواند ایرادات و اشکال های آن را بر طرف بکند. کسی که تخصص این کار را نداشته باشد، نمی تواند بررسی درستی بکند و تحلیل هایش ناقص و حتی ممکن است اشتباه باشد.

به همین دلیل بهتر است تا افراد متخصص این کار را بر عهده بگیرند. این افراد در نهایت می توانند با روش هایی مناسب، راه بهبود و پیشرفت کسب و کار را طراحی بکنند.

گزارش آنالیز سایت رقبا شامل چه اطلاعاتی است؟

گزارش آنالیز سایت رقبا شامل چه اطلاعاتی است؟
گزارش آنالیز سایت رقبا شامل چه اطلاعاتی است؟

آنالیز سایت رقبا اطلاعاتی را بر عهده ی تحلیلگر و مدیر کسب و کار می گذارد. این اطلاعات شامل تعداد کسانی است که از سایت بازدید می کنند. همچنین در آنالیز سایت، اطلاعاتی راجع به تعداد کلیک هایی که بر روی سایت و آگهی های آن می شود، وجود دارد. این موضوع مطالبی را که مردم و بازدید کنندگان به آن علاقه نشان داده اند را نیز مشخص می کند.

صفحاتی از سایت رقبا یا مطلب هایی که مورد توجه بیشتر مخاطبان بوده و روی آن مطالب زمان بیشتری گذاشته اند، در آنالیز وبسایت رقبا مشخص می شود.

این موضوع باعث می شود تا مدیر کسب و کار بتواند مطالبی مشابه آن ها را در سایت خود قرار بدهد تا مخاطب بیشتری را به سمت سایت خود جذب کند.

علاوه بر این، در صورتی که مخاطب به مطلبی علاقه نشان بدهد، رتبه ی سایت نیز بالاتر می رود و در نتیجه، سئوی سایت بهتر می شود. همچنین مطالب سایت ها کلماتی کلیدی دارند که برای موتورهای جست و جو تعریف می شوند و موتور جست و جو می تواند بر اساس آن کلمات، آن سایت را در میان انبوه سایت های مختلف پیدا کند.

در آنالیز سایت رقبا، کلمات کلیدی سایت ها مشخص می شود

در آنالیز وبسایت رقبا، کلمات کلیدی سایت ها مشخص می شود و می توان از آن ها استفاده کرد تا سئوی سایت را بالاتر برد. در آنالیز و تحلیل، نشان داده می شود که هر عبارت و کلمه ی کلیدی چند بار جست و جو شده است و مخاطبان با چه عبارت هایی به سایت رقبا دست پیدا می کنند.

در این صورت می توان از آن عبارت ها و کلمه های کلیدی در سایت استفاده کرد تا بیشتر به مخاطبان نشان داده بشود و سئوی سایت بالاتر برود. در آنالیز وبسایت رقبا نشان داده می شود که مخاطبان چه مقدار زمان روی سایت صرف کرده اند.

این موضوع در سئو اهمیت بالایی دارد و به همین دلیل آنالیز کردن این زمان، می تواند بسیار موثر باشد. فرد متخصصی که سایت رقبا را آنالیز می کند، تمام این موارد را تحلیل و بررسی می کند و در نهایت راهکارها و روش هایی ارائه می دهد که به بهبود و بهینه سازی سایت کمک  زیادی می کند.

پیشنهاد می کنیم از پست آموزش آنالیز و تحلیل صحیح رقبا در سئو دیدن کنید.

آنالیز سایت رقبا چه مزایایی دارد؟

آنالیز سایت رقبا چه مزایایی دارد؟
آنالیز سایت رقبا چه مزایایی دارد؟

آنالیز کردن و تحلیل سایت رقبا، مزایایی را به همراه خود دارد و در صورتی که فرد متخصص و مناسبی این کار را انجام دهد، مزایای بسیاری متوجه سایت می شود. آنالیز وبسایت رقبا باعث می شود تا کیفیت سایت بررسی بشود و به کیفیت آن افزوده بشود تا مخاطب استفاده ی راحت تری از سایت داشته باشد.

این آنالیز باعث می شود تا مدیر سایت، بتواند سلیقه ها و نیازهای مخاطبان را بفهمد. در واقع آنالیز وبسایت رقبا نشان می دهد که مخاطبان به چه نوع مطالبی علاقه ی بیشتری دارند و وقت خود را صرف خواندن و تماشای چه مطالبی می کنند.

در این صورت مدیر سایت می تواند از این مطالب استفاده ی بیشتری در سایت خود داشته باشد و این موضوع باعث می شود تا سایت، کاربرد بهینه تر و بیشتری داشته باشد. در نتیجه از مزایای آنالیز وبسایت رقبا می توان به تولید محتوا مطابق با سلیقه و علاقه ی مخاطب اشاره کرد.

شناختن نیاز مخاطب یکی از مهم ترین موضوع ها برای تولید محتوا برای سایت و مدیریت سایت می باشد و در صورتی که توجه مناسبی به این موضوع بشود، سایت رتبه ی بسیار خوبی در هنگام جست و جو در موتورهای جست و جو دریافت می کند و افراد بیشتری نیز از سایت بازدید می کنند.

آنالیز سایت رقبا این امکان را به مدیر سایت می دهد تا از نقاط قوت و نقاط ضعف سایت آن ها اطلاع داشته باشد

آنالیز سایت رقبا این امکان را به مدیر سایت می دهد تا از نقاط قوت و نقاط ضعف سایت آن ها اطلاع داشته باشد و در صورتی که این نقاط قوت و نقاط ضعف در سایت خودش وجود داشت، آن ها را رفع کند. همچنین این آنالیز باعث می شود تا از مشکلات و نقطه های ضعف سایت های رقیب اطلاع داشته باشد و راه حلی برای آن ها پیدا بکند.

در این صورت زمانی که این مشکلات برای سایت پیش بیاید، مدیر سایت و یا یک فرد متخصص می توانند با تجربه ای که از آنالیز سایت رقبا پیدا کرده اند، این مشکل را حل بکنند.

آنالیز وبسایت رقبا باعث می شود تا مدیر سایت، استراتژی هایی داشته باشد و در صورت بروز مشکلاتی مشابه با مشکلات سایت های رقیب، آن ها را رفع بکند و همچنین قبل از رفع آن ها، بتواند از بروز آن ها جلوگیری بکند.

از مزایای دیگر آنالیز وبسایت رقبا می توان به فهمیدن عبارت ها و کلمات کلیدی سایت اشاره کرد. زیرا این عبارت های کلیدی توجه بیشتری را از سمت مخاطب به سمت خود داشته اند و در نتیجه استفاده از این کلمه های کلیدی در سایت، باعث افزایش رتبه ی سایت در موتورهای جست و جو خواهد شد و در نتیجه بازدید آن افزایش خواهد داشت.

یکی از دلایلی نیز که آنالیز سایت رقبا باید به صورت پیوسته انجام بشود

یکی از دلایلی نیز که آنالیز وبسایت رقبا باید به صورت پیوسته انجام بشود، دانستن کلمات کلیدی است. زیرا در بازه های زمانی خاص، برخی از مطالب جست و جوی بیشتری پیدا می کنند و در واقع افراد زیادتری نسبت به این مطالب علاقه نشان داده اند. آنالیز وبسایت رقبا و بررسی آن، می تواند در استفاده از این کلمات کلیدی کمک بسیاری بکند.

در نتیجه بعد از آن، مدیر کسب و کار می تواند از افرادی متخصص استفاده کند تا برای سایت خود، محتواهایی با استفاده از این عبارت های کلیدی و در مورد آن ها تولید بکنند و بنویسند. در نتیجه سایت، کاربرد بهتری خواهد داشت.

از مهم ترین مزایای آنالیز وبسایت رقبا، بهینه سازی سایت می باشد. بهینه سازی سایت در زمینه های زیادی انجام می شود و یکی از این زمینه ها نیز بهینه سازی سایت در هنگام استفاده از موبایل می باشد.

کاربران بسیار زیادی هستند که از موبایل برای مشاهده ی سایت ها استفاده می کنند. در صورتی که سایت شما برای این کاربران بهینه سازی نشده باشد و این کاربران نتوانند از سایت با موبایل استفاده ی مناسبی داشته باشند، می توانید از سایت رقیب هایتان استفاده کنید و با آنالیز این سایت ها، سایت خود را برای استفاده با موبایل بهینه سازی کنید.

از مهم ترین ویژگی هایی که یک سایت باید داشته باشد تا مخاطبان را به سمت خود جذب بکند

از مهم ترین ویژگی هایی که یک سایت باید داشته باشد تا مخاطبان را به سمت خود جذب بکند، سرعت بالا می باشد. سرعت بالا با استفاده از ابزارهای مختلفی به دست می آید. یکی از این راه ها آنالیز وبسایت رقبا می باشد.

با آنالیز سایت های سریع می توانید از تجربه ی آن ها برای داشتن یک سایت سریع استفاده کنید و با استفاده از افراد متخصص، سایت خود را سریع تر بکنید تا مخاطبان بتوانند به راحتی از سایت استفاده بکنند.

همچنین علاوه بر سرعت باید نحوه ی طراحی سایت رقیب هایتان را نیز آنالیز بکنید تا بتوانید از تجربه ی آن ها استفاده کرده و سایتی با طراحی مناسب داشته باشید. طراحی مناسب سایت، استفاده ی کاربر را بهبود می بخشد و در نتیجه باعث رضایت کاربر می شود که به بهینه سازی سایت کمک می کند.

همان طور که پیشتر نیز اشاره شد، از مهم ترین مزایای آنالیز وبسایت رقبا، بهتر شدن سئوی سایت می باشد که باعث می شود تا سایت در جست و جوهای کاربران، جزو نمایش های اولیه باشد و بازدیدش افزایش بیابد.

سئوی سایت از مهم ترین مطالبی می باشد که هر مدیری باید به آن توجه ویژه داشته باشد

می توان گفت که سئوی سایت از مهم ترین مطالبی می باشد که هر مدیری باید به آن توجه ویژه داشته باشد و عوامل موثر بر آن را یاد بگیرد و آن ها را در سایت خود رعایت بکند. آنالیز وبسایت رقبا این امکان را می دهد تا از تجربه های آن ها استفاده کنید و با استفاده از این تجربه ها، سئوی سایت خود را ارتقا دهید.

از دیگر مزایای تحلیل، بررسی و آنالیز وبسایت رقبا، شناختن مطالب محبوب بین مخاطبان می باشد. آنالیز سایت های رقیب باعث می شود تا مطالبی را که مخاطبان به آن ها توجه ویژه دارند، بشناسید و در نتیجه بتوانید از این مطالب در سایت استفاده کنید و مخاطبان بیشتری را به سایت خود جذب کنید.

در صورتی که بتوانید مطالبی تولید کنید که مخاطبان زیادی به آن علاقه نشان می دهند، باعث می شود تا بازدید سایت بالاتر برود و همچنین مخاطبان نیز وقت بیشتری را صرف سایت می کنند و این موضوع باعث می شود تا سئوی سایت بسیار ارتقا پیدا کند و مخاطبان جدیدتری نیز از سایت بازدید کنند.

آنالیز سایت رقبا چقدر طول می کشد؟

آنالیز سایت رقبا چقدر طول می کشد؟
آنالیز سایت رقبا چقدر طول می کشد؟

آنالیز کردن یک سایت، بستگی به حجم مطالب سایت دارد. سایت هایی که تازه راه اندازی شده اند و مطالب کمی دارند، در زمانی کوتاه و سریع آنالیز می شوند و می توان آن ها را بررسی کرد. هر چه سایت دارای محتوای بیشتری باشد و همچنین برنامه نویسی سایت عمیق تر باشد، تحلیل و آنالیز آن بیشتر طول می کشد.

به همین دلیل آنالیز پیوسته ی سایت رقبا بسیار اهمیت دارد. در این صورت مطالب جدید در زمانی کوتاه آنالیز می شوند و لازم به صبر کردن های طولانی برای تمام شدن آنالیز و بررسی سایت نیست.

آنالیز سایت رقبا چه مراحلی دارد؟

آنالیز سایت رقبا چه مراحلی دارد؟
آنالیز سایت رقبا چه مراحلی دارد؟

می توان گفت که آنالیز کردن سایت رقیب دارای چهار مرحله ی اصلی می باشد. در ادامه به این دسته بندی ها پرداخته شده است.

مرحله ی اول؛ شناسایی و بررسی رقیب هایی می باشد که سئوی مناسبی دارند. این مرحله بسیار مهم است و به خصوص برای کسانی که تازه شروع به آنالیز کردن سایت ها کرده اند، بسیار مهم می باشد. نکته ای که در این مرحله وجود دارد، این است که سایت هایی که سئوی مناسبی دارند، لزوما دارای محتواهای مشابه و خدمات یکسان نیستند و ممکن است که کاملا با یکدیگر فرق داشته باشند.

روش پیدا کردن این سایت ها و نحوه ی اشتراک آن ها با یکدیگر، کلماتی کلیدی می باشد که با جست و جو کردن آن کلمات در موتور جست و جو، این سایت ها در رتبه های اول نمایش داده می شوند. در این صورت می توان نتیجه گرفت که سایت، سئوی بسیار مناسبی دارد. این سایت ها نمونه هایی مناسب برای آنالیز کردن می باشند تا سئوی یک سایت را درک کرده و بتوانید در سایت های رقیب نیز از این آنالیزها استفاده کنید.

بعد از شناسایی رقبایی که سایتشان سئوی مناسبی دارد، نوبت به تحلیل سئوی این سایت ها می رسد و در واقع مرحله ی دوم آنالیز سئوی سایت رقبا می باشد.

تقسیم بندی

بعد از شناسایی رقبایی که سایتشان سئوی بالایی دارد، باید اقداماتی انجام بدهید و این سایت ها را تقسیم بندی کنید. سپس سایت هایی را برای تحلیل کردن انتخاب نمایید که دارای رتبه های بالا هنگام جست و جو کردن کلمات کلیدی مورد نظر شما می باشند. بعد از انتخاب کردن سایت های مورد نظر باید سئوی آن ها را آنالیز کنید.

این سایت ها، رقیب های واقعی شما می باشند. زیرا در کلمات کلیدی مرتبط با سایت شما، دارای رتبه ی بالایی هستند و در ردیف های اولیه نمایش داده می شوند. هدف تمام سایت ها نیز رسیدن به این مرحله می باشد،

بنابراین با تحلیل و بررسی این سایت ها، می توانید اطلاعات مفیدی به دست بیاورید.  علاوه بر این، باید راجع به کلمات کلیدی نیز تحقیق کنید و کلماتی را که جست و جوی بالایی دارند، پیدا کرده و از آن ها استفاده کنید.

بخشی از این کلمات از تحلیل و بررسی سایت رقبا به دست می آید و بخش دیگری از این کلمات کلیدی نیز، کلمه هایی هستند که جست و جوی بالایی دارند ولی رقبای شما از آن ها استفاده نمی کنند.

استفاده از این کلمات می تواند کمک بسیاری به سئوی سایت و بهینه سازی آن بکند. در نتیجه با آنالیز سئوی سایت رقبا و بررسی و یافتن کلمات کلیدی جدید، می توان سئوی سایت را افزایش داد و به بهینه ساختن آن کمک کرد.

مرحله ی سوم

مرحله ی سوم؛ مقایسه کردن سایت خود با سایت رقیب ها می باشد. بعد از این که سئوی سایت رقبا آنالیز شد و کلماتی کلیدی انتخاب شد تا در تولید محتوا از آن ها استفاده بشود، نوبت به مقایسه ی سایت با سایت رقبا می رسد.

در این مرحله باید کلمات کلیدی خود را بر اساس نمونه های موفق سایت های رقیب، اولویت بندی بکنید و بر اساس این اولویت از آن ها استفاده بکنید. همچنین این مقایسه ابعاد مختلفی دارد.

باید در زمینه ی نوع خدمت رسانی به مخاطبان و کیفیت آن، مقایسه ای انجام بدهید و سعی در بهتر نمودن سایت خود داشته باشید. همچنین بهتر است تا دامنه ی جست و جوی سایت رقیب را نیز آنالیز بکنید و با دامنه ی جست و جوی سایت خود مقایسه کنید. همچنین در حالت کلی باید بعد از آنالیز سایت رقبا، تمام اجزای سایت خود را با آن ها مقایسه کنید تا بهترین نتیجه حاصل بشود.

بعد از این که سه مرحله ی قبلی انجام شد و آنالیزهایتان از سایت رقیب به نتیجه رسید، باید کلمه های کلیدی را که می توانند بر روی سئوی سایت شما بیشترین اثر را بگذارند، انتخاب کنید. بعد از این که بررسی ها و مقایسه ها انجام شد، باید بهترین کلمه ی کلیدی را انتخاب کنید که هنگام جست و جو، بیشترین کاربرد را برای شما داشته باشد.

 آموزش تحلیل و آنالیز سئو خارجی سایت

اگر به دنبال  آموزش تحلیل و آنالیز سئو خارجی سایت هستید باید خدمتتان عرض کنم تقریبا همه آموزش های موجود در وب پارسی ناکامل و ناکافی هستند.

اکثر این آموزش ها فقط با هدف درآمد زایی تولید شده اند و هرگز رمز کار را به شما نمی گویند.

آنالیز دقیق رقبا فرایندی بسیار گسترده و زمان بر و نیازمند تجربه و دانش فنی بالاست و چیزی نیست که بتوان با خرید چند اکانت سایت خارجی به آن دست یافت.

جمع بندی

جمع بندی
جمع بندی

آنالیز وبسایت رقبا از مراحل مهم پیشرفت دادن یک کسب و کار و سایت آن می باشد. این آنالیز به خصوص از نظر سئو اهمیت بالایی دارد و باعث می شود تا سایت توسط افراد بیشتری دیده شود. به همین دلیل بسیاری از مدیران، از تیم های متخصص برای آنالیز کردن سایت رقبایشان استفاده می کنند. برای آنالیز وبسایت رقبا روش هایی وجود دارد و این کار مزایایی را با خود به همراه خواهد داشت که در این مقاله به این موارد اشاره شد.

منبع:

https://cutt.ly/sW2XTIc

دیدگاهتان را بنویسید