نمایش کد PHP در وردپرس با PHP Code Widget

PHP Code Widget

فهرست مطالب

یکی از نکات مثبت وردپرس افزونه های متعدد آن در ضمینه های مختلف می باشد که برای کاربران خود ارائه می دهد. شاید بسیاری از شما علاقه بسیار زیادی به زبان برنامه نویسی PHP داشته باشید و همیشه دوست داشتید کد های خود را در سایت وردپرسی خود استفاده کنید. امروز در این مقاله ما شما را با افزونه آشنا خواهیم کرد که به وسیله آن می توانید کد های PHP خود را به حالت نمایشی در سایت خود در بیاورید. برای آشنایی بیشتر با افزونه PHP Code Widget با سایت آیلین وب همراه باشید.

نمایش کد PHP در وردپرس با PHP Code Widget
افزونه PHP Code Widget

[toc]

معرفی افزونه

PHP Code Widget به شما اجازه می دهد تا متن دلخواه و یا کد HTML را در صفحات و نوشته های خود وارد کنید. حتی می توانید کد های PHP را در درون وب سایت قرار دهید.

برای این که کد های را در داخل وب سایت و نوشته ها قرار بدید باید کد های خود را درون تگ های <? php code shpoma ?> و به جای عبارت “code shoma” کد های مورد نظر خود را وارد کنید.

این افزونه قدیمی که آخرین ورژن آن 2.3 می باشد حدود دو سال پیش عرضه شده استکه از محبوبیت بسیار بالایی برخودار می باشد و بیشتر از 200,000 هزار نصب فعال داشته است. شما به وسیله این افزونه می توانید به راحت ترین شکل ممکن کد های خود را تبدیل کنید. قابل گفتن است که شما برای نصب این افزونه حتما باید وردپرس ورژن بالای 2.3 را نصب کرده باشید در غیر این صورت این افزونه نمی تواند سیستم وردپرسی شما را پشتیبانی کند.

افزونه PHP Code Widget

بعد از دانلود کردن این افزونه و نصب سریع آن شما می توانید از قسمت پیشخوان های خود بر روی منوی نمایش کلیک کرده تا زیر مجموعه های آن را مشاهده نمایید، از زیر مجموعه های باز شده گزینه ابزارک ها را انتخاب می کنیم و وارد صفحه جدیدی خواهیم شد. این قسمت از بخش های مختلفی تشکیل شده است که شما در قسمت چپ این صفحه می توانید تکست باکسی را مشاهده نمایید که کد PHP خود را می توانید در این ناحیه قرار دهید. شما بعد از وارد کردن مقدار های مورد نیاز خود در این قسمت می توانید بر روی گزینه ذخیره کلیک نمایید تا تمامی کد های PHP شما خوانده و در سایت شما ذخیره شوند. برای نمایش این کد ها کافیست سایت خود را اجرا کرده و آنرا یکبار Refresh و یا بارگذاری دوباره کنید تا حالت کد شما به نمایش داده شود.

نمایش کد PHP در وردپرس با PHP Code Widget
نمایش کد PHP در وردپرس با افزونه PHP Code Widget

آموزش استفاده از افزونه

همانطور که در تصویر بالا شما مشاهده می کنید، یک باکس مجزا برای کد های PHP شما ساخته شده است که درون آن دو مقدار عنوان و کد PHP قرار میگیرد، عنوان این بخش می تواند تنها سر دسته بخش خود باشد.

توجه: بهتر است قبل از اجرای کد های PHP خود آنها را یکبار دیباگ کرده تا با مشکل های ریز برنامه نویسی در حین عملیات نمایش بر نخورید.

بطور مثال کد های شما می توانید به این شکل باشد.

<?php
echo"Hello World";
?>

و در آخر کد شما به این شکل نمایش داده می شود.

افزونه PHP Code Widget

همانطور که در تصویر بالا شما مشاهده می کنید در قسمت چپ متن نوشته شده ما ( Hello World ) به نمایش گذاشته شده است. کار با این افزونه بسیار ساده می باشد و تنها کافیست با زبان برنامه نویسی PHP آشنایی لازم را داشته باشید تا سایت مدنظر خود را طراحی کنید.

برای مطالعه دیگر مقاله های وردپرسی و آشنایی بیشتر با افزونه ها و طرفند های مختلف سئو و جلوگیری از هک می توانید از وب سایت آیلین وب اقدام نمایید و تمامی این مقاله های آموزشی را بصورت رایگان مطالعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید