وردپرس چیست؟ چرا باید وردپرس را انتخاب کنیم؟

wordpress tutorial 2020 4

فهرست مطالب

سلام. در این جلسه از دوره آموزش وردپرس می خواهیم در رابطه با وردپرس صحبت کنیم و وردپرس چی هست؟ و همچنین چرا ما بین این همه سیستم مدیریت محتوا ما وردپرس را انتخاب کریم؟

مطمعنا اونایی که تازه اسم وردپرس رو شنیدن می خوان بدونن که وردپرس چه هست؟ و دلیل اینکه ما وردپرس را برای آموزش انتخاب کردیم چی هست؟ و چرا وردپرس بهترین و محبوب ترین سیستم مدیریت محتوا در جهان شناخته شده است؟ 😀

در این جلسه به جواب تمامی سوالاتی که در ذهنتان در رابطه با وردپرس وجود دارد می رسید و مطمعنا این سیستم را برای طراحی سایت و آموزش انتخاب می کنید.

چرا باید وردپرس را انتخاب کنیم ؟
چرا باید وردپرس را انتخاب کنیم؟

[toc]

وردپرس چیست؟

وردپرس نرم افزار متن باز است که می توانید از آن برای ایجاد یک وب سایت یا وبلاگ زیبا استفاده کنید.  یعنی برای طراحی سایت فقط کافیست که وردپرس را نصب کنید و با کشیدن و رها کردن سایت خود را طراحی کنید. در طراحی سایت با وردپرس محدودیتی ندارید و می توانید سایت های کوچک و بسیار بزرگ طراحی کنید.

چه کسانی از وردپرس استفاده می کنند؟

اگر می خواهید از وردپرس استفاده کنید و شک دارید با به این نات توجه کنید که بسیاری از سایت های بزرگ از وردپرس استفاده می کنند. بسیاری از وبلاگهای معروف، رسانه های خبری، سایت های موسیقی، شرکت های Fortune 500 و افراد مشهور از وردپرس استفاده می کنند.

به عنوان مثال، وبلاگ های معروف مانند Mashable و TechCrunch هر سایت وردپرسی هستند. رسانه های خبری مانند وبلاگ های نیویورک تایمز و وبلاگ های شخصی شخصیتهای CNN نیز از وردپرس استفاده می کنند.

در کشور ایران هم سایت های بزرگی همانند دیجی کالا و سایت های دیگه از وردپرس استفاد کرده اند.

با وردپرس چه کارهایی می توان انجام داد؟

وردپرس یک پلت فرم عالی و فارسی سازی شده برای انواع وب سایت ها است. از سایت های وبلاگی گرفته تا سایت های بزرگ فروشگاهی،تجارت الکترونیک، شبکه اجتماعی، انجمن و خیلی سایت های دیگه که نامحدود سایت میتونید طراحی کنید.

در اینجا فقط چند نمونه از انواع وب سایت هایی که می توانید با وردپرس بسازید :

  • وبلاگ
  • تجارت الکترونیک
  • کسب و کار
  • اخبار
  • عکاسی
  • موسیقی
  • شبکه اجتماعی
  • فروشگاه
  • و بسیاری سایت های دیگر که فکرش رو هم نمی کنید …

چرا باید وردپرس را انتخاب کنیم ؟

وردپرس، محبوب ترین سیستم مدیریت محتوا (CMS)، که توسط حدود 75 میلیون وب سایت استفاده می شود.

استفاده از وردپرس کاملا رایگان است، که دارای بیش از میلیون ها افزونه وردپرس است که براحتی و به صورت رایگان می توانید از مخزن وردپرس دانلود و نصب کنید و از امکانات بسیار زیادی بهره مند شوید.

چرا باید وردپرس را انتخاب کنیم ؟
چرا باید وردپرس را انتخاب کنیم ؟

1 – محبوب ترین CMS در جهان است

وردپرس بزرگترین CMS است و در حال حاضر بیش از یک چهارم وب سایت ها را تشکیل می دهد. در نتیجه، بسیاری از کاربران در حال حاضر با CMS وردپرس آشنا هستند، و نیاز به آموزش کمتری در هنگام ایجاد یک سایت جدید دارند.

2 – دارای افزونه های نامحدود

وردپرس دارای افزونه های زیادی است که برای اضافه کردن امکانات جدید می توانیم از این افزونه ها استفاده کنیم. حتی کسانی که برای اولین با وردپرس سایت طراحی می کنن، می تونن از این افزونه ها استفاده کنن.

3 – انعطافپذیری بالا و قابل تنظیم

وردپرس محبوب است زیرا مطابق با خواسته های بسیاری از کاربران یا چارچوب انعطاف پذیری آن است که به طراحان و توسعه دهندگان اجازه می دهد تا پوسته ها و برنامه های کاربردی را ایجاد و تغییر دهند.

4 – نصب و استفاده آسان

وردپرس طوری طراحی شده است که هر کسی بخواهد وردپرس را نصب و استفاده کند اگر یا نصب ورپرس روبرو شود می تواند سایتهای خوبی طراحی کند، چون اصلا هیچ کاری با کدنویسی انجام نمی پذیرد و فقط با کشیدن و رها کردن موس سایت طراحی می کنید.

فیلم آموزشی مقاله

دیدگاهتان را بنویسید