پاک سازی هاست از فایل های بی استفاده در وردپرس با Old Core Files

Old Core Files

فهرست مطالب

امروز در این مقاله قصد داریم شما را با پاک سازی هاست خود از فایل های بی جهت و بدون استفاده آشنا کنیم که چگونه فضای هاست شما را الکی گرفته اند، امروز با گذشت تحریم ها علیه کشورمان قیمت هاست و دیگر امکانات مرتبط با این چیز ها افزایش شدیدی پیدا کرده است و بهتر است در کار خود مدیریت درستی را انجام دهیم تا از این فضای هاست به درستی در جای خود استفاده شود. افزونه که قصد داریم امروز به شما معرفی کنیم Old Core Files می باشد که به وسیله آن می توانید فایل های بی استفاده خود را شناسایی کنید، برای مطالعه این مقاله همراه سایت آیلین وب باشید.

پاک سازی هاست از فایل های بی استفاده در وردپرس با Old Core Files
افزونه Old Core Files

[toc]

معرفی افزونه

آخرین بروزرسانی این افزونه 10 ماه پیش می باشد که به دلیل آشنایی کم افراد با این افزونه کار آمد، 800 نصب فعال تاکنون بدست آورده است. شما برای نصب ورژن 1.4 این افزونه باید وردپرس 3.0 و بالاتر نصب داشته باشید و اگر این افزونه را نصب نداشته باشید می توانید از اینجا کلیک نمایید.

دوستان عزیز توجه کنید شما باید همیشه فایل های بلا استفاده را از هاست خود پاک کنید اما برای شناسایی فایل ها نیاز به تخصص دارید و هرگز بدون دانش اقدام به حذف فایل ها نکنید چون امکان حذف فایل های سیستی وجود دارد. برای این کار افزونه ای موجود است که این افزونه وردپرس می تواند تمامی فایل های بلا استفاده را به صورت خودکار تشخیص دهد و اقدام به حذف آنها نماید. نام این افزونه، افزونه Old Core Files می باشد که در ادامه مقاله همراه باشید تا طرز کار این افزونه را یاد بگیرید.

افزونه Old Core Files

بعد از نصب کردن این افزونه شما می توانید از قسمت پیشخوان های خود بر روی ابزارها کلیک کنید تا در زیر مجموعه های این قسمت گزینه Old Core Files را مشاهده کنید، بعد از کلیک بر روی این گزینه شما می توانید اطلاعاتی را درباره فایل های خود بدست آورید که در زیر بیشتر با آنها آشنا خواهیم شد.

[irp posts=”2966″ name=”فیلم آموزشی نصب افزونه وردپرس به 3 روش های مختلف”]

Old Core Files

شما در کادر اول می توانید دو مقدار All و Existing را مشاهده کنید که در ابتدا شما با کلیک کردن بر روی گزینه All می توانید تمامی فایل هایی که در هسته وردپرس وجود دارد را مشاهده کنید و در قسمت دوم با کلیک کردن بر روی گزینه Existing شما می توانید فایل های موجود در هسته وردپرس که بدون استفاده قرار گرفته اند را مشاهده کنید، همچنین در کنار این دو گزینه شما می توانید یک شمارنده را مشاهده کنید که تعداد فایل های قابل استفاده و بی استفاده را به شما نمایش می دهد، در تصویر زیر می توانید این گزینه ها را مشاهده نمایید.

پاک سازی هاست از فایل های بی استفاده در وردپرس با Old Core Files
پاک سازی هاست از فایل های بی استفاده

مشکلات افزونه

متاسفانه یکی از مشکلات بد این افزونه نداشتن دکمه حذف این فایل های بی استفاده می باشد که ما برای حذف این فایل ها روش دیگری را به شما پیشنهاد می دهیم. یکی از این روش ها استفاده از FTP می باشد که می توانید از طریق آن به هاست خود دسترسی پیدا کرده و موارد خواسته شده را پاک کرد. از دیگر روش های پاک سازی این فایل ها می توانید مستقیما از هاست خود آنها را پاک کنید اما قابل گفتن است که قبل از پاک سازی بهتر است شما از سایت خود بک آپ لازم را تهییه نمایید تا در صورت برخورد با مشکل های فنی سایت شما خرابی نداشته باشد و بتوانید آنرا دوباره بازگردانی کنید.

[su_note note_color=”#ffffff” text_color=”#292929″ radius=”10″ class=”.aylin_mahmoud”]شما با پاک سازی این موارد از هاست خود می توانید از فضای بیهوده به درست ترین شکل ممکن در سایت خود استفاده کنید. شما علاقه مندان به طراحی سایت با وردپرس که مایل به آن هستید تا با افزونه های مختلف وردپرس آشنایی لازم را پیدا کنید، می توانید از سایت آیلین وب اقدام نمایید، این سایت بصورت تخصصی بر روی وردپرس فعالیت خود را آغاز کرده است.[/su_note]

۱ دیدگاه دربارهٔ «پاک سازی هاست از فایل های بی استفاده در وردپرس با Old Core Files;

دیدگاهتان را بنویسید