فهرست مطالب

امروز با موضوع mailchimp چیست در خدمت شما هستیم.

در دیجیتال مارکتینگ، راه های زیادی وجود دارد تا مشتری ها را نگه داشته و آ ن ها را تبدیل به مشتری های وفادار خود بکنید. کسب و کار ها و بیزینس های زیادی نیز از این روش های مختلف استفاده می کنند.

یکی از این روش ها ایمیل مارکتینگ می باشد. برای ایمیل مارکتینگ ابزار های مختلفی وجود دارد که یکی از آن ها میل چیمپ mailchimp می باشد که در سراسر دنیا توسط افراد زیادی به کار گرفته می شود. در این مقاله قصد داریم تا با این ابزار کاربردی آشنا بشویم.

فهرست مطالب و سوالات:

1- از میل چیمپ دقیقا چه استفاده ای می شود؟

2- mailchimp چیست ؟

3- چرا باید از میل چیمپ استفاده کنیم؟

4- مقرون به صرفه بودن میل چیمپ چه نتیجه ای دارد؟

5- پنل کاربری میل چیمپ چگونه می باشد؟

6- نقش میل چیمپ در اثر گذاری بازاریابی چیست؟

7- میل چیمپ چگونه باعث می شود تا ارتباط بین دو طرف شخصی سازی بشود؟

8- میل چیمپ چه مزایایی دارد؟

9- میل چیمپ چه معایبی دارد؟

 

از میل چیمپ دقیقا چه استفاده ای می شود؟

از میل چیمپ دقیقا چه استفاده ای می شود؟
از میل چیمپ دقیقا چه استفاده ای می شود؟

ایمیل مارکتینگ هنوز هم در دنیا مورد استفاده قرار می گیرد و بسیاری از شرکت ها و کسب و کار های بزرگ دنیا از این روش استفاده می کنند تا با مخاطبان خود ارتباط برقرار بکنند یا  اخبار را به آن ها برسانند. ایمیل مارکتینگ یکی از راه های منتشر ساختن محتوا و همچنین بازاریابی می باشد.

بحث بازاریابی در ایمیل مارکتینگ در زیر مجموعه دیجیتال مارکتینگ قرار می گیرد که به مطالب این مقاله نیز مرتبط می باشد. ایمیل مارکتینگ نیازمند صرف کردن هزینه می باشد اما در ازای این هزینه، بازدهی خوبی را در اختیار کارفرما قرار می دهد.

به همین دلیل شرکت های بزرگ و کوچک بسیار زیادی در سر تا سر جهان روی به استفاده از ایمیل مارکتینگ آورده اند و برای این کار از ابزار ها و سرویس های مختلفی استفاده می کنند.

یکی از این ابزار ها که در ایمیل مارکتینگ بسیار کاربردی واقع شده است، mailchimp می باشد. شرکت های مختلف از میل چیمپ استفاده می کنند تا ایمیل مارکتینگ خود را انجام بدهند و با مشتری هایشان در ارتباط باشند. در ادامه ی این مقاله آورده شده است که میل چیمپ چیست و چه مزایا و معایبی دارد.

mailchimp چیست؟

mailchimp چیست؟
mailchimp چیست؟

می توان گفت که میل چیمپ یک پلتفرم چند جانبه و چند کاره می باشد. ار میل چیمپ در بازاریابی استفاده می شود و همان طور که گفته شد در اکثر مواقع آن را در ایمیل مارکتینگ به کار می برند. از آن استفاده می شود تا بازاریابی از طریق ایمیل به صورت اتوماتیک انجام بشود. درست است که این ابزار توسط شرکت های مختلفی استفاده می شود و در کسب و کار های مختلفی کاربرد دارد، اما بهتر است در شرکت هایی که بسیار بزرگ نیستند؛ استفاده شود. میل چیمپ در سال 2011 میلادی طراحی و ایجاد شد و دفتر مرکزی آن در شهر آتلانتای آمریکا می باشد.

با استفاده از میل چیمپ هر شخص می تواند کمپین های بازاریابی درست بکند که از طریق ایمیل انجام می شوند. همچنین می توانید این ایمیل ها را تحلیل بکند.

علاوه بر آن در این برنامه امکان این وجود دارد که مشتری ها را مدیریت بکنید  و بفهمید که هر مشتری چند بار بر روی یک ایمیل کلیک کرده است.  به عبارتی می توانید کلیک ریت را مشاهده کنید.

همچنین علاوه بر آن می توانید ایمیل هایتان را دنبال و رد یابی بکنید و اطمینان حاصل نمایید که کمپین به درستی اجرا شده است و نقصی در آن نیست. تمام این ویژگی ها میل چیمپ را تبدیل به ابزاری قدرت مند و کاربردی برای ایمیل مارکتینگ کرده است.

چرا باید از میل چیمپ استفاده کنیم؟

چرا باید از میل چیمپ استفاده کنیم؟
چرا باید از میل چیمپ استفاده کنیم؟

همان طور که پیش تر نیز اشاره شد، اکثر کسب و کار ها راه های مختلفی را استفاده می کنند تا با مشتری های خود ارتباط برقرار بکنند. اما می توان گفت که تقریبا تمام کسب و کار ها ایمیل مارکتینگ را جدی می گیرند و از آن استفاده می کنند. در واقع ایمیل مارکتینگ جزو برنامه و استراتژی آن ها محسوب می شود.

استفاده از میل چیمپ مزایای بسیاری را در این زمینه حاصل می کند. به همین دلیل استفاده از آن به نوعی لازم می باشد. در ادامه به دلایل استفاده از میل چیمپ اشاره شده است.

دلایل استفاده از میل چیمپ به این شرح می باشد: مقرون به صرفه بودن، اجرا شدن و پنل کاربری آسان، موثر بودن و داشتن ارتباط شخصی سازی شده.

پیشنهاد می کنیم از پست زیرشاخه های دیجیتال مارکتینگ دیدن کنید.

مقرون به صرفه بودن میل چیمپ چه نتیجه ای دارد؟

مقرون به صرفه بودن میل چیمپ چه نتیجه ای دارد؟
مقرون به صرفه بودن میل چیمپ چه نتیجه ای دارد؟

در هر کسب و کاری، میزان سود بسیار مهم است. به همین دلیل سعی می شود تا هزینه ها تا جای ممکن کاهش بیابند. بنا بر این، هزینه ای که باید صرف بازاریابی شود، در اولویت قرار دارد و بهتر است تا جای ممکن کاهش بیابد. علوه بر هزینه ی کم، هر مدیری به دنبال این است که بازدهی بالایی داشته باشد و بهترین نتیجه را کسب بکند.

اما به دلیل این که دارای بودجه محدود و کمی هستند، به دنبال ابزار هایی می روند که بازدهی بالایی داشته باشند و هزینه ی کمی را دربر برگیرند. یکی از این ابزار ها میل چیمپ و استفاده از ایمیل مارکتینگ می باشد.

استفاده از ایمیل مارکتینگ باعث می شود تا با مشتری هایتان ارتباطی دائمی بر قرار بکنید. همچنین با استفاده از میل چیمپ، برقراری این ارتباط به رایگان و یا با هزینه ی خیلی کمک انجام می شود.

پنل کاربری میل چیمپ چگونه می باشد؟

پنل کاربری میل چیمپ چگونه می باشد؟
پنل کاربری میل چیمپ چگونه می باشد؟

یادگیری و استفاده از میل چیمپ بسیار آسان می باشد و پنل کاربری آسن بسیار ساده است. به همنی دلیل همه می توانند استفاده از آن را یاد بگیرند. نکته ای که وجود دارد این است که استفاده از میل چیمپ برای ایمیل مارکتینگ، نیاز به تجربه ی خاصی ندارد و حتی افرادی که تجربه ای در بازاریابی و ایمیل مارکتینگ نیز ندارند، می توانند استفاده از این برنامه را یاد بگیرند و استفاده بکنند.

با استفاده از میل چیمپ نیازی به کد نویسی نیز ندارید و با قالب های ساده و آماده ای که دارد، می توانید به راحتی  از آن استفاده کنید. به همین دلیل میل چیمپ انتخاب بسیاری از افراد می باشد. زیرا بدون نیزا به آموزش های سخت و فراوان می توان به راحتی از آن استفاده کرد و ایمیل مارکیتنگ خود را به جریان انداخت.

مخاطب گرامی شما در حال مشاهده مقاله mailchimp چیست هستید.

نقش میل چیمپ در اثر گذاری بازاریابی چیست؟

نقش میل چیمپ در اثر گذاری بازاریابی چیست؟
نقش میل چیمپ در اثر گذاری بازاریابی چیست؟

به طور کلی استفاده از ابزار های مختلف و به عنوان مثال میل چیمپ، باعث می شود تا ااثر گذاری ایمیل مارکتینگ و بازاریابی بسیار بالا تر برود و چند برابر بشود.

اثر گذاری بیش تر باعث می شود تا چنین برابر هزینه ای که صرف شده است، به عنوان سود باز گردد. میل چیمپ ویژگی های زیادی دارد که هر یک از این ویژگی ها در تاثیر گذاری و مقدار جذابیت ایمیل نقش دارند. این موارد باعث می شوند تا نرخ کلیک بهتر شود و افزایش بیابد.

در نتیجه فورش محصولات نیز افزایش می یابد و مشتری های زیاد تری محصولات را می خرند.  تمام این اتفاقات به دلیل استفاده از ابزار های مناسب برای بازاریابی می باشد.

شما در حال خواندن پست mailchimp چیست هستید.

میل چیمپ چگونه باعث می شود تا ارتباط بین دو طرف شخصی سازی بشود؟

میل چیمپ چگونه باعث می شود تا ارتباط بین دو طرف شخصی سازی بشود؟
میل چیمپ چگونه باعث می شود تا ارتباط بین دو طرف شخصی سازی بشود؟

با استفاده از هر ابزار دیگری برای ایمیل مارکتینگ، می توانید پیام ها و ایمیل ها را شخصی سازی کنید و برای هر مشتری ایمیل خاصی بفرستید که مختص او می باشد و متناسب با ویژگی های او می باشد. در نتیجه می توانید با مخاطب هایتان ارتباط بیش تر و بهتری بر قرار بکنید. این موضوع سبب می شود تا ان ها انتظار ایمیل شما را بکشند و در نتیجه باعث افزایش خرید از برند می شود.

میل چیمپ چه مزایایی دارد؟

میل چیمپ چه مزایایی دارد؟
میل چیمپ چه مزایایی دارد؟

البته امروزه به دلیل گستردگی استفاده از ایمیل مارکتینگ و ابزار های مختلفی که برای آن وجود دارد، نمی توان گفت هر ابزاری ویژگی منحصر به فرد خود را دارد. بلکه می توان گفت که ویژگی های هر برنامه در کلیت با هم یکسان است.

اما ممکن است در برخی موارد جزیی با یک دیگر تفاوت داشته باشند. به همین دلیل در ادامه به مزایای میل چیمپ اشاره شده است.

با استفاده میل چیمپ می توان بازازیابی را به صورت اتوماتیک انجام داد  و فرایند هایی که برای این کار نیاز است را تنظیم کرد تا به صورت خودکار اتفاق بیوفتند.

در این صورت لازم نیست تا هر لحظه در حال استفاده از برنامه باشید و می توانید ایمیل هایی که می خواهید را تنظیم کنید تا در زمان های مشخصی به مشتری ها ارسال گردد. از دیگر مزایای میل چیمپ می توان به این مورد اشاره کرد که با انواع پلتفرم های دیگر مانند وردپرس سازگار است و می توان همزمان از هر دو پلتفرم استفاده نمود.

به همین دلیل این برنامه مورد توجه زیادی قرار می گیرد. همچنین با استفاده از میل چیمپ و قالب های آماده ای که دارد، می توانید انواع فرم ها مانند فرم های ثبت نام را طراحی کنید و در سایت خود و یا هر پیجی که در شبکه های اجتماعی دارید، آن را استفاده کنید. همچنین می توانید اطلاعاتی که در هر سیستم  وجود دارد را داشته باشید.

علاوه بر این ها، می توانید انواع تست ها را در میل چیمپ اجرا کنید و بر نحوه ی کار آن ها نظارت داشته باشید. با انجام و اجرای تست های مختلف می توانید تصمیم های بهتری بگیرید.

میل چیمپ چه معایبی دارد؟

میل چیمپ چه معایبی دارد؟
میل چیمپ چه معایبی دارد؟

این برنامه نیز مانند هر برنامه ی دیگر، برخی معایب و محدودیت ها دارد که در ادامه به آن ها پرداخته شده است. البته باید ایشاره کرد که محدودیت های این سرویس، برای ایرانی ها بیش تر از بقیه کشور ها می باشد.

یعنی علاوه بر معایب و محدودیت هایی که توسط کاربران و کارشناس های خارجی مطرح شد، ما ایرانی ها محدودیت های بیش تری را در استفاده از میل چیمپ تجربه می کنیم. در ادامه به این محدودیت ها پرداخته شده است.

یکی از معایبی که وجود دارد این است که برای استفاده از میل چیمپ، باید یکی از سرویس های مختلف آن را خرید. سرویس های مختلفی در این برنامه وجود دارد که هزینه ی آن ها به زمان این سرویس و میزان محدودیت های آن بستگی دارد. به عنوان مثال ممکن است سرویس های  ماهانه و یا سالانه وجود داشته باشد که هر کدام ویژگی های خودش را دارد.

این سرویس ها به دلار محاسبه می شوند که به دلیل شرایط اقتصادی کشور، خرید و استفاده از این سرویس ها برای بسیاری از کسب و کار ها مقرون به صرفه نیست و متحمل ضرر بزرگی می شوند.

میل چیمپ هم همانند بسیاری از سرکت ها و سرویس ها دیگر، آی پی های ایرانی را بلاک کرده است

علاوه بر هزینه های آن که بسیار زیاد می شود، میل چیمپ هم همانند بسیاری از سرکت ها و سرویس ها دیگر، آی پی های ایرانی را بلاک کرده است و ایرانیان برای استفاده از این برنامه مجبور به استفاده از فیلتر شکن می باشند.

همچنین علاوه بر این که دسترسی و استفاده از این برنامه برای کاربران داخل ایران سخت می باشد، ممکن است به دلیل استفاده از فیلتر شکن و یا تغییر آی پی های مجدد، بن بشوید و دیگر نتوانید از آن استفاده کنید. یا ممکن است که کمپین های شما را اسپم و بد افزار تشخیص بدهد و آن ها را پاک بکند.

یعنی علاوه بر این که امکان استفاده ی آسان از این برنامه وجود ندارد، بلکه حتی ممکن است نتوانید به درستی از آن استفاده کنید و همواره مشکلاتی داشته باشید. طبق تجربه ی کسانی که از این سرویس استفاده کرده اند، مشکلات زیادی برای آن ها پیش آمده است.

امیدواریم تا اینجا از خواندن مقاله mailchimp چیست اطلاعات مفیدی کسب کرده باشید.

هیچ نمایندگی ای در ایران ندارد

همچنین میل چیمپ که ایران را تحریم کرده است، هیچ نمایندگی ای در ایران ندارد و در صورتی که برایتان در استفاده از این برنامه مشکلی پیش بیاید، کسی را پیدا نخواهید کرد که به شما پاسخ بدهد و هیچ پشتیبانی وجود نخواهد داشت.

تمام این محدودیت ها باعث شده است که این برنامه در ایران کم تر مورد استفاده قرار بگیرد و اکثر کسانی که می خواهند از این سرویس و سرویس های مشابه آن استفاده کنند، به دنبال جایگزینی برای میل چیمپ می گردند.

جمع بندی:

جمع بندی:
جمع بندی:

میل چیمپ می تواند کمک بسیاری به کسب و کار ها بکند و آن ها را در بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ یاری بکند. این سرویس به خصوص برای ایمیل مارکتینگ بسیار مناسب می باشد. این برنامه نیز مانند هر برنامه ی دیگری مزایا و معایبی دارد که در این مقاله به آن ها اشاره شد. همچنین میل چیمپ و کاربرد آن نیز در این مقاله بررسی شد.

از اینکه تا انتهای پست mailchimp چیست با ما همراه بودید متشکریم و امیدواریم از خواندن پست mailchimp چیست بهره لازم را برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید