آموزش محیط و کتابخانه افزونه المنتور + کار با ابزارهای (بخش ها،آیکون،دکمه،تصویر و …)

widgets in elementor

فهرست مطالب

با جلسه دوم دوره آموزش کار با صفحه ساز المنتور در خدمت شما هستیم. در قسمت اول این دوره ما اقدام به آموزش نصب و راه اندازی دو نسخه رایگان و پرمیوم افزونه المنتور کردیم و توانستیم یک تنظیم ساده در افزونه رایگان elementor ایجاد کرده و با محیط آن آشنایی به صورت کامل آشنا شویم. حال در این قسمت با ابزارهای پیچیده تری همراه خواهیم شد تا کاربران بتوانند از این دوره ویدئویی رایگان در طراحی صفحات خود بهره مند شوند.

[toc]

نصب المنتور
نصب و پیکربندی اولیه افزونه elementor

حتما از مقاله فیلم آموزشی کامل وردپرس دیدن فرمایید.

بعد از وارد شدن به برگه تنظیمات المنتور در نوشته و یا برگه که در ویدئو جلسه اول به صورت کامل توضیح داده شد، با استفاده از بخش های موجود در افزونه اقدام به قالب بندی صفحه خواهیم کرد و می توان در هر بخش از المان های موجود در سمت راست استفاده کرد.

اضافه کردن بخش و یا قالب های آماده

برای اضافه کردن قالب های از پیش طراحی شده می توانید از فایل ها و تم های آماده elementor استفاده کرده و با انتخاب هر کدام از این قالب ها به نصب و فعال سازی آن در برگه خود پرداخته و شروع به ویرایش آن نمایید.

اما اگر می خواهید که یک صفحه کاملا اختصاصی را ایجاد کنید، می توانید با زدن دکمه بخش، از 12 طرح مختلف موجود به سلیقه خود استفاده کرده و اقدام به صفحه آرایی نمایید و صفحات Landing Page خود را به راحتی ایجاد کنید.

بدنه سایت در آموزش المنتور
آشنایی با بدنه وب سایت در صفحه ساز elementor

حال همانند ویدئوی اموزشی با ورود به تنظیمات برگه می توانید اقدام به ویرایش ظاهر هر بخش و با انتخاب ابزارک های مختلف و جای گذاری آنها در بلوک،تنظیم فاصله بین ستون ها و بسیاری بخش های دیگر می توانید ظاهر دلخواه صفحات خود را ایجاد کرده و از آنها در وب سایت خود استفاده نمایید.

همچنین با داشتن بخش استایل و ظاهرسازی صفحه می توانید به راحتی تمام بخش هایی مثل تنظیمات پس زمینه، تنظیم حاشیه و… را ویرایش کنید و از طریق بخش پیشرفته تنظیمات هر بخش توان فاصله محتوای داخل بلوک، حالت های اسکرول کردن صفحه، افکت های حرکتی، واکنش گرایی و بسیاری دیگر از تنظیمات را انجام دهید، که هرکدام می تواند با تنظیم صحیح به جلوه صفحات شما بی افزاید.

کتابخانه پلاگین المنتور
کتابخانه قالب ها و بلوک های از قبل طراحی شده با المنتور

در Elementor شما می توانید به راحتی همانند ویندوز با عمل کشیدن و رها و یا کپی کردن آنها اقدام به ایجاد بخش های مختلفی برای صفحه خود کرده که همین راحتی کار باعث افزایش سرعت در کار و خلاقیت بیشتر می شود.

ایجاد عنوان سربرگ و تنظیمات آن

در این بخش با انتخاب و ساخت یک section جدید به آموزش ساخت عنوان صفحه و تنظیمات مربوط در دوره آموزشِ خواهیم پرداخت. شما در بخش سمت راست می توانید با انتخاب عنوان صفحه و قراردادن آن در صفحه، اقدام به تنظیم آن همانند فیلم آموزشی نمایید. همچنین از طریق بخش تنظیمات این افزونه می توانید متن عنوان را تغییر داده، به آن لینک بی افزاید و یا چیدمان آن را تنظیم کنید.

از طریق بخش استایل نیز می توانید به راحتی رنگ متن، فونت عنوان، سایه گذاری و بسیاری تنظیمات دیگر را که باعث ایجاد جلوه در وب سایت شما می شود ویرایش کنید.

اضافه کردن بخش جدید
افزودن بخش یا سکشن جدید در طراحی سایت با افزونه فارسی elementor

قرار دادن تصویر در صفحه

یکی از ویژگی های جذاب افزونه المنتور، قرار دادن تصویر در هر بخشی از صفحه می باشد که شما می توانید به راحتی و با ایجاد یک بخش اقدام به قراردادن یک تصویر نمایید،

  • برای انجام اینکار بر روی افزونه تصویر در پنل المنتور کلیک کرده و با عمل کشیدن و رها کردن مکان مناسبی را برای آن بیابید و می توانید اندازه، رنگ، فاصله و تمام جزیئات دیگر مربوط به تصویر را به صورتی که تمایل دارید تغییر دهید.

همچنین با ایجاد فاصله گذاری در بین بخش های مختلف صفحه می توانید این قسمت ها را از هم جدا کرده و با تنظیم صحیح آن جلوه زیبایی را به صفحه خود بدهید و با قراردادن انواع مختلف آیکون ها می توانید به راحتی از آیکون های موجود در افزونه به خوبی بهره مند شوید و بخش هایی مانند شبکه های اجتماعی و… را ایجاد کنید.

افزودن بخش بندی به صفحه
اضافه کردن بخش بندی و ستون بندی

قرار دادن نقشه گوگل مپ در المنتور

در افزونه صفحه ساز المنتور شما می توانید به راحتی یک نقشه گوگل مپ با تنظیمات کاملا حرفه ای ایجاد کنید و در هر بخشی از صفحه خود قرار دهید. با این افزونه قدرتمند می توانید صفحات زیبای درباره ما و یا تماس با ما را ایجاد کرده و از داشتن صفحات اختصاصی لذت ببرید. شما می توانید دوره آموزش را به صورت کامل از وب سایت آیلین وب دریافت و صفحات Landing Page خود را ایجاد نمایید.

اضافه کردن نقشه گوگل
نقشه سایت و اضافه کردن به صفحه در المنتور

در قسمت های بعدی دوره می توانید بخش های بیشتری از افزونه صفحه ساز را شناخته و از آنها در پروژه های خود استفاده نمایید.

ویدئوی آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید