افزایش سرعت سایت وردپرسی خود با افزونه BJ Lazy Load

BJ Lazy Load

فهرست مطالب

از اصلی ترین سئو هایی که وب مستر ها باید درباره آن اطلاع داشته باشند سرعت بالا و یا به نوعی لود سریع تر سایت می باشد که هم برای کاربران سایت شما مفید می باشد و همچنین گوگل سایت شما را بیشتر از دیگر سایت ها اهمیت می دهد و باعث پیشرفت شما می شود. سایت آیلین وب در این پست قصد دارد تا شما را با یک افزونه پرکاربرد و محبوب در ضمینه افزایش سرعت سایت شما آشنا کند. افزونه BJ Lazy Load یکی از معروف ترین افزونه ای می باشد که بیش از 70,000 هزار نصب فعال داشته است و ما در این مطلب شما را با آن آشنا خواهیم کرد.

افزایش سرعت سایت وردپرسی خود با افزونه BJ Lazy Load
افزونه BJ Lazy Load

[toc]

افزونه BJ Lazy Load

با فعال کردن و نصب این افزونه شما می توانید سرعت لود سایت خود را افزایش دهید و یا به نوعی می توان گفت که سایت شما توسط این افزونه بهینه می شود و کاربر شما با هر بار اسکرول کردن صفحه خود فقط می تواند مطالب نمایشی در لزولشن خود را مشاهده کند و با اسکرول کردن دوباره به سمت پایین و یا بالا رزولشن قبلی خاموش شده و یا بطوری کد های آن منطقه از سایت خوانده نمی شود و قسمت فعلی به نمایش داده می شود، از این رو سرعت دانلود لود صفحات مختلف سایت برای کاربران سریع تر خواهد شد، و رضایت کاربران و گوگل را یکجا بدست می آورید.

نصب افزونه BJ Lazy Load

بعد از دانلود کردن و نصب این افزونه شما می توانید نماییه را در پیشخوان خود با نام BJ Lazy Load مشاهده کنید که با کلیک بر روی آن می توانید به قسمت تنظیمات این افزونه مراجعه کرده و تغییراتی را در سایت خود ایجاد کنید. بطور مثال در زیر ما با چند نوع از این گزینه ها آشنا خواهیم شد و توضیح کوتاهی درباره هر یک خواهیم داد.

افزایش سرعت سایت وردپرسی خود با افزونه BJ Lazy Load
افزایش سرعت سایت وردپرسی خود با افزونه BJ Lazy Load

توجه: در تصویر بالا شما می توانید تنظیمات لود این افزونه را مشاهده کنید که ما قصد آن را داریم تا توضیح کوتاهی درباره هر یک از این گزینه ها به شما بدهیم.

[livicon_evo name=”check.svg” size=”40px”][/livicon_evo] Apply to content

در قسمت اول شما می توانید با فعال کردن این حالت افزونه را در حالت کلی برای مطالب سایت خود فعال کنید و با غیر فعال کردن ، افزونه خاموش خواهد بود یعنی هر تنظیماتی که به افزونه اعمال کنید و این قسمت غیر فعال باید افزونه کار نخواهد کرد.

[livicon_evo name=”check.svg” size=”40px”][/livicon_evo] Apply to text widgets

در قسمت دوم شما با فعال کردن می توانید قسمت Widget و یا همان ابزارک را توسط این افزونه فعال کنید، و این قسمت را بارگذاری درستی انجام دهد.

[livicon_evo name=”check.svg” size=”40px”][/livicon_evo] Apply to post thumbnails

در قسمت سوم شما با فعال کردن این گزینه می توانید این حالت را بر روی تصاویر بند انگشتی خود اعمال نمایید و با خاموش کردن آن غیر فعال می شود. یعنی با فعال کردن این قسمت تصاویر شاخص در وردپرس هم به صورت تنبل لود می شوند.

[livicon_evo name=”check.svg” size=”40px”][/livicon_evo] Apply to gravatars

در قسمت چهارم شما با فعال کردن این گزینه می توانید بر روی آوتار های نویسندگان و کاربران سایت خود افزونه را فعال کنید. اگر کابران زیادی در وب سایت دارید فعال کردن این گزینه می تواند مفید باشد.

[livicon_evo name=”check.svg” size=”40px”][/livicon_evo] Lazy load images

در قسمت پنجم با فعال کردن گزینه شما بر روی تمامی تصاویر سایت این افزونه را فعال خواهید کرد.در بخش باید تیک این گزینه را قرار بدید تا تمامی تصاویر در وب سایت به صورت تنبل لود شوند. این کار می تواند سرعت بارگذاری وب سایت را بسیار بالا ببرد.

[livicon_evo name=”check.svg” size=”40px”][/livicon_evo] Lazy load iframes

توجه: این حالت فقط برای افرادی فعال خواهد بود که ابزار iframe را در وردپرس خود نصب داشته باشند.

در قسمت ششم با فعال کردن این گزینه این افزونه بر روی iframe های شما تاثیر خواهد گذاشت.

[livicon_evo name=”check.svg” size=”40px”][/livicon_evo] Skip images with classes

در قسمت آخر شما اگر به عکس های خود CSS را اعمال کرده باشید می توانید با وارد کردن کلاس و آیدی عکس آن را غیرفعال کنید.

این افزونه وردپرس می تواند کمک شایانی به بارگذاری وب سایت نماید و کابران بدون معطلی وب سایت را مشاهده می نمایند. امیدوارم که این مقاله برای شما دوستان مفید واقع شده باشد . خواشحال می شویم که از قسمت آموزش وردپرس هم دیدن فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید