ایجاد کوپن تخفیف برای محصولات در ووکامرس

coupon in woocommerce aylinweb

فهرست مطالب

فروشگاه های مختلف همیشه برای افزایش فروش خود از تخفیف های ویژه استفاده می کنند که یک استراتژی عمومی است، و شما نیز می توانید در فروشگاه اینترنتی خود برای کاربران سایت تخفیفی را ایجاد کنید تا در صورت باز کردن بعضی از محصولات به آنها تخفیفی داده شود، که این تخفیف ها را می توانید در یک مدت زمان انتخاب کنید که پس از گذشت آن زمان تخفیف برای محصول مورد نظر منقضی می شود. برای آشنایی بیشتر با ساخت یک کد تخفیف و یا کوپن برای ووکامرس در ادامه این مقاله همراه باشید.

ایجاد کوپن برای محصولات خود در ووکامرس
ایجاد کوپن تخفیف در وردپرس

همانطور که می دانید برای ساخت یک فروشگاه می توانید از افزونه پر کاربرد ووکامرس استفاده کنیم که نصب آن برای این آموزش ضروری می باشد. در این مقاله قصد داریم شما را با انواع تخفیف های اینترنتی آشنا کنیم. برای آشنایی با ووکامرس می توانید مقاله آشنایی با افزونه ووکامرس WooCommerce را ببنید.

[toc]

کد تخفیف

در بسیاری از سایت ها شاید دیده باشید که اگر یک محصول را خریداری کنید، برای خرید محصولات دیگر به شما 20% درصد و یا رقمی دیگر تخفیف داده می شود که ما در قسمت اول می خواهیم شما را با این قسمت و یا کوپن تخفیف در ووکامرس آشنا کنیم. با باز کردن پنجره ووکامرس می توانیم گزینه های بسیار زیادی را مشاهده نماییم که با کلیک بر روی کوپن ها وارد صفحه جدید خواهیم شد.

ایجاد کوپن برای محصولات خود در ووکامرس
کوپن ها در ووکامرس

بعد از باز شدن این صفحه شما می توانید تمامی کوپن هایی که قبلا ساخته اید را مشاهده نمایید و یا در صورت نیاز به ساخت کوپن جدید می توانید از همین صفحه در قسمت بالای صفحه بر روی افزودن کوپن کلیک نمایید.

ایجاد کوپن برای محصولات خود در ووکامرس
ایجاد کوپن در ووکامرس

بعد از کلیک کردن بر روی این دکمه شما وارد صفحه جدیدی خواهید شد که در آن می توانید اطلاعات مورد نیاز برای ساخت کوپن خود را وارد نمایید. در این فیلد های شما می توانید مقدار های نوع کوپن، زمان آن و دیگر ویزگی هایی که می توانید برای تخفیف یک محصول قرار دهید را مشاهده نمایید. در قسمت پایین تر شما با بخش های جزئی تر آن آشنا خواهید شد.

 

ایجاد کوپن برای محصولات در ووکامرس
ایجاد کوپن برای محصولات خود در ووکامرس

شما در قسمت اول می توانید عدد 1500 را مشاهده نمایید که در این قسمت می توانید کد تخفیف خود را وارد نمایید. و در قسمت پایین تر متنی نوشته است که بیانگر توضیحات کوتاه درباره کوپن شما می باشد.

اطلاعات کوپن

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید شما در این قسمت می توانید اطلاعات مورد نیاز در رابط با کوپن خود را تکمیل نمایید.

پنجره همگانی

در قسمت همگانی شما می توانید چندین بخش را مشاهده نمایید که در زیر به آنها می پردازیم.

  • نحوه تخفیف : در این بخش شما می توانید نوع تخفیف خود را وارد نمایید که عموما از چند دسته تشکیل می شود که آنها را می توانید در عکس بالا مشاهده نمایید.
  • مبلغ کوپن : شما در بخش دوم می توانید قیمت کوپن ایجاد شده را وارد نمایید.
  • اجازه حمل و نقل رایگان : با تیک زدن این گزینه شما می توانید برای کاربران خود محصولات را بصورت رایگان ارسال نمایید.

و در قسمت آخر شما می توانید یک تاریخ را مشخص کنید که کوپن مورد نظر شما در آن تاریخ منقضی شود.

پنجره محدودیت های دسترسی

شما در این قسمت می توانید تنظیمات کلی را برای کوپن خود ایجاد نمایید که در تصویر زیر می توانید با خواندن فارسی این فیلد ها آشنایی بیشتری پیدا کنید.

محدودیت های دسترسی در ووکامرس
محدودیت های دسترسی در ووکامرس

پنجره محدودیت استفاده

شما در این قسمت می توانید محدودیت هایی را برای کوپن خود ایجاد نمایید، که در دو قسمت تشکیل شده است.

ساخت کوپن در ووکامرس
ساخت کوپن در ووکامرس

محدودیت استفاده در کوپن

در این قسمت شما با وارد کردن یک عدد می توانید برای این تعداد از کاربران خود، کوپن را ارائه دهید، بطور مثال 30 کاربری که اول این محصول را خریداری نمایند می توانند از این کوپن تخفیف استفاده کنند.

محدودیت مصرف برای هر کاربر

شما با وارد کردن یک عدد در این فیلد مانند قسمت قبلی می توانید برای هر کاربر مشخص کنید که چند کوپن دارد، بطور مثال هر کاربر تنها فقط می تواند یک محصول را با استفاده از کوپن خریداری نماید.

حال شما با ذخیره این تغییرات کوپن خود را ساخته اید و کاربران سایت شما می توانند از این کوپن ها استفاده کنند.

ایجاد کوپن برای محصولات خود در ووکامرس
ایجاد کوپن برای محصولات در ووکامرس

برای مطالعه دیگر مقاله های آموزش وردپرس می توانید از سایت آیلین وب اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید