ساخت فرم تماس با ما در وردپرس با افزونه Contact Form 7

Contact Form 7

فهرست مطالب

امروز در این مطلب قصد داریم تا شما را با ساخت یک فرم آشنا کنیم، که در این قسمت کاربران سایت شما می توانند با شما ارتباط برقرار کنند. افزونه های متعددی برای ساخت یک فرم تماس با ما وجود دارد که ما در این پست قصد داریم شما را با یکی از پرکاربرد ترین افزونه های حاضر آشنا کنیم. برای آشنایی بیشتر با افزونه فرم ساز Contact Form 7 در ادامه مقاله همراه ما باشید.

ساخت فرم تماس با ما با Contact Form 7
ساخت فرم تماس با ما در وردپرس با Contact Form 7

[toc]

معرفی افزونه

فرم تماس 7 یکی از محبوب ترین و قدیمی ترین پلاگین های فرم تماس وردپرس است. با این حال، با وجود محبوبیت آن، بسیاری از افراد با چگونگی راه اندازی Contact Form 7 مشکل دارند. ولی کار با ان افزونه بسیار آسان است! چطور آخه؟ 😉

برای این میگم که کار با این افزونه بسیار آسان است، می توانید در 3 مرحله آسان فرم تماس خود را بسازید و در وب سایت خود نمایش دهید :

 1. افزونه فرم تماس 7 را نصب کنید
 2. یک فرم جدید در افزونه ایجاد کنید
 3. فرم های تماس را در وب سایت وردپرس وارد کنید.

فقط مرحله 2 یکم مهمه که چه فرمی را با چه فیلدهایی می خواهید بسازید. ساخت و اضافه کردن فرم به سلیقه شما مونده اما برای ایجاد فرم در ادامه آموزش با ما همراه باشید.

می توانید در زیر ویژگی های کلید افزونه مشاهده کنید : 

 • فرم های مختلف تماس را ایجاد و مدیریت کنید
 • زمینه های فرم را به راحتی سفارشی سازی کنید
 • استفاده از نشانه گذاری ساده برای تغییر محتوای ایمیل
 • فرم ها را در هر صفحه یا پست با استفاده از کد کوتاه (Shortcode) قرار دهید
 • دارای افزودنی هایی رایگان است که می توانید نصب و امکانات جدید به افزونه اضافه کنید.

آخرین بروزرسانی این افزونه دو هفته پیش می باشد که نسخه 5.0.5 را جایگزین آخرین نسخه قبلی خود کرده است و همین طور از محبوبیت بسیار بالایی برخودار می باشد که بیش از 5,000,000 نصب فعال دارد. شما با نصب این افزونه وردپرس محبوب می توانید برای خود یک فرم زیبا و مدرن بسازید.

افزونه Contact Form 7

برای دانلود کردن این افزونه می توانید اینجا کلیک نمایید. بعد از دانلود کردن این افزونه و نصب آسان آن شما می توانید در قسمت مدیریت وردپرس خود گزینه فرم تماس را مشاهده نمایید. با کلیک بر روی این گزینه شما می توانید زیر مجموعه های این منو را مشاهده کنید که در زیر ما شما را با آنها آشنا خواهیم کرد.

این بخش از سه قسمت تشکیل شده است به ترتیب عبارتند از :

 • فرم تماس
 • افزودن جدید
 • یکپارچه سازی

فرم تماس

شما در این قسمت می توانید تمامی فرم هایی که قبلا ساخته اید را مشاهده نمایید.

افزودن جدید

برای ساخت یک فرم جدید شما می توانید بر روی این گزینه کلیک کرده تا وارد صفحه جدیدی شوید. در پنجره جدید می توانید چندین منو را مشاهده نمایید.

ساخت فرم تماس با ما با Contact Form 7
آموزش افزونه Contact Form 7

پنجره فرم

در اولین قسمت شما می توانید پنجره فرم را مشاهده کنید که با کلیک کردن بر روی این نمایه می توانید یک ویراشگر را که از فیلد های متفاوت و متعددی تشکیل شده است را مشاهده نمایید. قابل ذکر است که این محیط ویراشگر به شکل کد نویسی می باشد و از شما مقادیر نام، ایمیل، موضوع، پیام شما و ارسال را می خواهد و یا حتی میتوانید مقادیر دلخواه خود را در میان کد مورد نظر وارد نمایید.

پنجره ایمیل

در بخش دوم این پنجره شما می توانید ایمیلی را برای فردی ارسال نمایید که از ویژگی های خوب این افزونه به حساب می آید. برای این کار شما باید در اولین فیلد نام ایمیلی که قصد دارین به آن اطلاعاتی را ارسال کنید را وارد نمایید و در قسمت های بعدی می توانید نام ایمیل خود، موضوع ایمیل و متن خود را وارد نمایید.

پنجره پیام

در قسمت سوم این پنجره شما می توانید چندین پیام متفاوت را وارد نمایید تا در صورت موفقیت آمیز بودن پیام و مشکل در ارسال پیام، برای کاربر شما پیامی ارسال شود که شما می توانید با توجه به توضیحات فیلد ها متن ها را بصورت دلخواه وارد نمایید.

پنجره تنظیمات اضافی

شما در پنجره آخر می توانید بصورت دلخواه کد مورد نظر را وارد نمایید و قابل ذکر است که کد های مورد نظر باید بصورت فایل های Css باشند، و در آخر بر روی دکمه Save کلیک کرده تا تمامی تغییرات شما ذخیره شود.

نماشی فرم در نوشته ها

شما برای نمایش دادن فرم های خود در نوشته تنها کافیست بر روی منوی فرم تماس کلیک کنید، سپس می توانید کد کوتاه فرم خود را مشاهد نمایید که با ذخیره کردن این کد و جایگذاری آن در نوشته مورد نظر خود می توانید این فرم را به نمایش بگذارید.

موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید