فهرست مطالب

در این نوشتار کاربردی به دنبال کشف این موضوع هستیم که سئو on page چیست؟ در واقع قصد داریم تا اصلی ترین موردهایی که در ارتباط با سئو on page می باشند را برای شما عزیزان تشریح نماییم. از شما درخواست داریم تا پایان این متن ما را همراهی نمایید تا به خوبی متوجه شوید که سئو on page چیست؟

یکی از مهم ترین موضوعات که در وب سایت ها و محتواهای مختلف تحت وب به آن توجه ویژه ای می شود، بحث سئو سایت می باشد. در حقیقت این موضوع تخصصی باعث می شود، موتورهای جست و جوگری مانند گوگل رفتارهای مختلفی را در مقابل سایت هایی که وضعیت سئوی متفاوت دارند، داشته باشند. مهم ترین تاثیر این موضوع می تواند در زمان جست و جوی کلمات کلیدی توسط کاربران مختلف در موتورهای جست و جو باشد.

منظور ما این است که موتورهای جست و جو به وب سایت هایی که قوانین و شرایط مربوط به استانداردهای سئو را به خوبی رعایت نموده باشند، نمره یا امتیاز بهتر و بالاتری را داده و این مسئله در زمانی که افراد مختلف عبارت های مختلف مرتبط با آن سایت ها را سرچ می نمایند، به خوبی نمایان شده و خود را نشان می دهد.

در کنار این مقاله می توانید مقاله مفهوم سئو داخلی و سئو خارجی (on page seo و off page seo) را مطالعه نمایید.

یکی از موارد و انواع مربوط به سئو سایت، سئو on page می باشد

یکی از موارد و انواع مربوط به سئو سایت، سئو on page می باشد که در مقاله ی کاربردی خود قصد داریم آن را برای شما عزیزان مورد توضیح قرار دهیم. لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

در ادامه و برای این که موضوع مقاله ی خود در مورد سئو on page را به بهترین نحو ممکن مورد بسط و تشریح قرار دهیم، تصمیم داریم تا موضوعات مهم در رابطه با این موضوع که سئو on page چیست؟ را به شکل تیتروار مطرح نموده و در هر کدام از بخش های مقاله خود آن ها را مورد توضیح قرار دهیم.

از شما خواننده ی گرامی درخواست داریم تا انتهای مباحث این مقاله در مورد سئو on page با ما همراه باشید.

مهم ترین سوال ها و تیترها برای تفهیم و بسط این موضوع که سئو on page چیست؟ به شرح ذیل می باشند:

آیا در زمینه اهمیت سئو on page اطلاعاتی دارید؟

آیا در زمینه ی مهم ترین فاکتورها و مشخصه های مربوط به سئو on page اطلاعاتی دارید؟

A. T

تگ عنوان

توضیحات متا

هدینگ ها

محتوا مبتنی بر سئو

Keyword Cannibalization

بهینه سازی محتوا

بهینه سازی عکس ها

Engagement یا مشارکت کاربران

معماری سایت 

کلام آخر

 

آیا در زمینه اهمیت سئو on page اطلاعاتی دارید؟

آیا در زمینه اهمیت سئو on page اطلاعاتی دارید؟
آیا در زمینه اهمیت سئو on page اطلاعاتی دارید؟

در بخش آغازین از متن خود و برای درک بهتر این موضوع که سئو on page چیست؟ قصد داریم تا اهمیت این نوع از سئو را برای شما عزیزان توضیح دهیم. لطفا در این بخش با ما همراه باشید.

سئو دارای جوانب گوناگونی می باشد که اهم آن ها به شرح ذیل هستند:

سئو دارای جوانب گوناگونی می باشد که اهم آن ها به شرح ذیل هستند:
سئو دارای جوانب گوناگونی می باشد که اهم آن ها به شرح ذیل هستند:

سئو فنی

سئو داخلی یا همان سئو on page

و سئو خارجی

علت اهمیت سئو on page به شرح زیر می باشد:

اصلی ترین موضوع برای این که موتورهای جست و جوگری مانند گوگل، نمره ها و امتیازهای مناسبی را برای سئوی یک وب سایت در نظر بگیرد، محتوایی با کیفیت در مطالب آن وب سایت می باشد که منطبق بر ساختارهای با کیفیت نیز باشد.

تا هنگامی که این مورد مهم محقق نشود، به طور عملی رتبه ای برای آن سایت در نظر گرفته نخواهد شد.

ما امروزه شاهد خیلی از کسب و کارها هستیم که عمده فعالیت های سایت های مربوط به شغل خود را روی ساخت لینک ها گذاشته اند. در حقیقت آن ها در این شرایط از سایت مربوطه و محتواهایی که قرار است در آن درج نمایند، غافل شده اند.

البته ما قصد نداریم که اهمیت این لینک ها را پایین بیاوریم و به شما بگوییم که لینک ها دارای اهمیت نیستند، بلکه باید نسبت به محتواها نیز توجه بیشتری داشته باشیم تا در نهایت همه ی جوانب مختلف کار ما به خوبی مورد رؤیت قرار گیرند.

موضوع مهمی که در اینجا حائز بیان می باشد، این است که مخاطبین و مشتری هایی که به وب سایت شما وارد می شوند، نیازمند محتواهای مناسب و با کیفیت نیز هستند تا در نهایت بر اساس ارزیابی که از روی این محتواها و دیگر مشخصه های آن سایت انجام می دهند، خرید مناسبی را از وب سایت مورد نظر داشته باشند.

لطفا در بخش های بعدی از این نوشتار در مورد این که سئو on page چیست؟ با ما همراه باشید.

آیا در زمینه ی مهم ترین فاکتورها و مشخصه های مربوط به سئو on page اطلاعاتی دارید؟

 

همان گونه که مشاهده فرمودید، در بخش قبلی از متن کاربردی خود موضوع اهمیت سئو on page را در وب سایت های مرتبط با مشاغل مختلف مورد بررسی قرار دادیم. ما در این نوشتار به دنبال درک بهترین توضیح برای این سوال هستیم که سئو on page چیست؟ به همین منظور در ادامه مبحث خود تصمیم داریم تا اصلی ترین فاکتورها و مشخصه های این سبک از سئو را برای شما عزیزان تشریح نماییم.

خواهشمند است، در بیان این فاکتورها و ادامه ی مقاله با ما همراه باشید.

مهم ترین پارامترهایی که در سئو on page مورد بحث می باشند، به شرح زیر هستند:

E.A.T

تگ عنوان

توضیحات متا

هدینگ ها

محتوا مبتنی بر سئو

Keyword Cannibalization

بهینه سازی محتوا

بهینه سازی عکس ها

Engagement یا مشارکت کاربران

معماری سایت

که در ادامه ی این بخش، هر کدام از آن ها را به صورت جداگانه و مختصرا توضیح می دهیم.

E.A.T

E.A.T
E.A.T

در مورد این فاکتور باید خدمت شما عرض نماییم که این واژه در سنوات جدید و اخیر بیشتر به گوش رسیده است. در حقیقت این عبارت مخفف 3 عبارت جداگانه می باشد که عبارتند از:

Expertise

Authoritativeness

و Trustworthiness

در حقیقت منظور از ترکیب این ها یک فریم کاری مربوط به گوگل می باشد که بر طبق آن فریم، مقدار پارامترهای ذیل که در رابطه با سایت شما می باشند، مورد سنجش و اندازه گیری قرار می گیرند:

میزان تخصص

اعتبار

و اقتدار شما در حوزه ای که فعالیت و کسب و کار دارید.

تگ عنوان

تگ عنوان
تگ عنوان

در خصوص این عبارت باید اطلاع داشته باشید که به طور تقریبی همه ی پیج ها در سایت های مختلف اینترنتی دارای یک تگ عنوان می باشند که به صورت بزرگ در بالای برگه ها دیده می شوند. تگ های عنوان از اهمیت زیادی برخوردار می باشند.

این تگ بیانگر این موضوع می باشد که هر کدام از این پیج های شما در زمینه ی چه سوژه ای می باشند. همچنین این تگ ها نشان می دهند که پیج های شما قرار است، کدام موارد از اطلاعات را به مخاطبین سایت ارائه نمایند.

توضیحات متا

توضیحات متا
توضیحات متا

در حقیقت این فاکتور دارای  تاثیرات زیادی در مبحث سئو نمی باشد. به این معنی که استفاده یا عدم به کار گیری کلمه های کلیدی در متا دارای اهمیت ویژه ای نمی باشد. درواقع مهم ترین اثری که از این پارامتر مشاهده می نماییم، در رابطه با میزان و نرخ کلیک ها در نتیجه های مربوط به گوگل می باشد.

اگر شما نویسنده و تولید کننده ی یک متای قوی و متقاعد کننده هستید، حتی در شرایطی که دارای رتبه های برتر گوگل نیز نیستید، این احتمال وجود دارد که مخاطبین و استفاده کننده ها بر روی لینک مربوط به وب سایت شما کلیک نموده و آن را مورد انتخاب قرار دهند.

در حقیقت آن ها متقاعده شده اند که محتواهای موجود در وب سایت شما را مورد مطالعه قرار دهند.

شما مخاطب گرامی در حال مطالعه ی مقاله ای کاربردی در مورد این سوال هستید که سئو on page چیست؟ خواهشمند است در دیگر تیترها و عنوان های این مقاله نیز با ما همراه باشید. در قسمت های بعدی قصد داریم تا موارد مهم دیگری که در رابطه با سئو on page می باشند را برای شما عزیزان توضیح دهیم.

هدینگ ها

هدینگ ها
هدینگ ها

شما در محتواهای خود به جز مواردی مانند تگ عنوان دارای چندین زیر تیتر یا زیر عنوان هستید که در برخی از موارد از آن ها با واژه ی هدینگ یاد می شود. بر اساس آن چه مدیر گوگل در توئیتر اظهار نموده است، هدینگ ها دارای بها و ارزشی معادل متن بدنه می باشند.

این موضوع به این مفهوم می باشد که حتی به کارگیری کلید واژه ها در هد لاین ها نیز نمی تواند دارای تاثیر زیادی در بحث سئو باشد. بنابراین بهتر است، هدینگ های خود را به صورت زیرکانه و بدون به کارگیری کلید واژه های مزاحم تولید نمایید. این هدینگ ها باید به شکلی جالب حس کنجکاوی مخاطبین را برای مطالعه ی ادامه ی مطلب برانگیزند.

در حقیقت شما در اینجا می توانید هنرمندی خود را نشان دهید و مطمئنا کاربران و همچنین گوگل می توانند این موضوع هنری را به خوبی درک نمایند.

پیشنهاد می کنیم از پست سئو خاکستری چیست دیدن کنید.

متن های کسل کننده و بی فایده

همه ی ما زمانی که متن های کسل کننده و بی فایده را مطالعه می نماییم، حال بدی را تجربه می کنیم و از این موضوع بدمان می آید. حتی در مواردی ممکن است، یک محتوا پاسخ مناسبی را به سوال ما ارائه دهد، اما نوع نگارش و بیان جمله های آن برای ما خسته کننده باشد، در این صورت باز هم ما آن را متنی بی فایده قلمداد می کنیم.

در این شرایط گوگل نیز اعتبار زیادی برای آن متن قائل نشده و آن را دوست ندارد.

در نهایت باید این موضوع را خدمت شما بگوییم که کاربران و همچنین گوگل متن های جالب را بیشتر مورد پسند خود قرار می دهند.

خواهشمند است بخش های بعدی از نوشتار سئو on page چیست؟ را از دست ندهید و در ادامه با ما همراه باشید.

محتوا مبتنی بر سئو

محتوا مبتنی بر سئو
محتوا مبتنی بر سئو

معمولا برای این فاکتور، از عنوان SEO Writing نیز استفاده می شود. منظور این است که در هنگام نوشتن و تولید محتوایی برای وب سایت خود، باید هم مخاطبین وب سایت را در نظر داشته باشید و هم مراقب شرایط و نگاه های گوگل باشید. پس سئو فقط به این موضوع خلاصه نمی شود که شما کلید واژه هایی را پیدا نمایید و آن ها را در بخش های مختلف متن خود جانمایی کنید.

شما باید شرایط و طرز تفکر کاربرها را نیز مد نظر خود داشته باشید.

زمانی که به کارگیری کلید واژه های مزاحم و بعضا تکراری زیاد شوند، کاربر از این وضعیت خسته و کسل می شود و در واقع ما با این اقدام خود او را خسته تر نیز می کنیم، البته باید به این موضوع نیز توجه داشته باشیم که نمی توانیم اصولا کلید واژه ها را مورد کاربرد قرار ندهیم.

چون در آن شرایط گوگل دیگر متوجه نمی شود که سوژه ی اصلی محتوای ما در چه زمینه ای می باشد.

البته اخیرا و در آپدیت های صورت گرفته در BERT میزان تاثیرات مربوط به کلید واژه ها در بحث های مرتبط با سئو سایت کمتر شده است.

لطفا در ادامه ی این مقاله ما را همراهی نمایید. در قسمت های باقیمانده از نوشتار سئو on page چیست؟ تصمیم داریم تا موارد کاربردی دیگری را با شما عزیزان به اشتراک بگذاریم.

Keyword Cannibalization

Keyword Cannibalization
Keyword Cannibalization

آیا این موارد که در ذیل اشاره می نماییم، شیوه ها و استراتژی های صحیحی می باشند؟

فراهم نمودن کلید واژه ها در پیج های گوناگون و یا به کارگیری کلمه های کلیدی در همه ی پیج ها و از این دست اقدام ها؟

در گذشته ها این چنین بیان می شد که هر اندازه تعداد پیج هایی که با توجه به یک کلمه ی کلیدی ایجاد شده اند بیشتر باشد، احتمال و شانس موجود برای بیان آن کلید واژه ها در موقعیت بهتری خواهد بود، اما باید این موضوع را بدانید که این اقدام نه تنها دارای تاثیر خاصی نمی باشد، بلکه اثرات منفی نیز بر روی شرایط سئوی شما خواهد داشت.

در این مورد باید حضور شما بگوییم که موتور جست و جوگر گوگل دارای امکانات جدید با عنوان Diversity شده است. مفهوم این عبارت به این صورت می باشد که اگر شما دارای چند پیج با یک کلید واژه باشید، فقط یک مورد از آن ها در صفحه های جست و جوی گوگل رؤیت می شوند. مورد منفی در این قضیه این می باشد که همان صفحه هایی که دارای یک کلید واژه می باشند نیز به رقابت با هم خواهند پرداخت.

بهینه سازی محتوا

بهینه سازی محتوا
بهینه سازی محتوا

در این زمینه و برای درک بهتر این موضوع که سئو on page چیست؟ باید موضوع بهینه سازی محتوا را برای شما باز کرده و آن را توضیح دهیم. خیلی از آن هایی که به کار تولید محتوا می پردازند، اصل تمرکز خود را بر روی ساخت محتواهای جدید می گذارند.

در حقیقت ایشان از این مسئله غافل می شوند که به ویرایش و اصلاح محتوهای قبلی خود نیز بپردازند. ایشان فراموش می نمایند که موردهای مهم و مورد نیاز اصلاحی و ویرایشی را بر روی محتواهای قبلی خود پیاده نمایند.

اهمیت بهینه نمودن محتواهای تولید شده قبلی از این جهات می باشد:

شما احتیاجی به این موضوع ندارید که مجددا آن محتواها را از اول تولید نمایید و به این صورت صرفه جویی مناسبی را در وقت و انرژی خود صورت خواهید داد.

برخی از نکته ها دارای انقضا هستند و بهتر است تا در مواردی آن ها را مورد حذف قرار دهید.

می توانید نکته های تازه ای را به محتواهای قبلی خود اضافه نمایید.

لینک های جدید را درون محتواهای قبلی خود درج نمایید.

بهینه سازی عکس ها

بهینه سازی عکس ها
بهینه سازی عکس ها

شما با این کار می توانید محتوهای وب سایت های خود را با جذابیت بهتر و بیشتری به مخاطب های سایت خود ارائه نمایید. برای این کار، یکی از بهترین شیوه ها همین بهینه نمودن تصویر ها می باشد.

البته باید به این مسئله نیز توجه شود که هر تصویری نیز نمی تواند دارای شرایط مناسبی برای بالا رفتن میزان سئو باشد. مثلا عکس هایی که میزان حجم بالایی را دارند، دیرتر لود می شوند و در نهایت این عکس ها روی بارگزاری نهایی وب سایت شما نیز اثر گذاشته و آن را نیز کند می نمایند.

این کند شدن نیز می تواند مشکلات کلی را برای سایت و سئوی شما به دنبال داشته باشد. چون سرعت به عنوان یکی از پارامترهای مهم در بحث سئوی سایت های مختلف می باشد.

Engagement یا مشارکت کاربران

Engagement یا مشارکت کاربران
Engagement یا مشارکت کاربران

در ادامه بحث در مورد این که سئو on page چیست؟ تصمیم داریم که مشارکت کاربران یا همان Engagement را برای شما توضیح دهیم. لطفا با ما همراه باشید.

بهبود بخشیدن سئو on page فقط گوشه ای از فعالیت ها و کارهای ما می باشد. بخش دیگری از این فعالیت این می باشد که شما قادر باشید تا مخاطبین و استفاده کنندگان از مطالب سایت ها را نیز به خوبی با محتواهای درج شده درگیر نمایید و به این صورت موفق شوید، از آن ها مشتری هایی را برای خود بسازید.

منظور از این توضیحات این موضوع می باشد که در گام نخست باید محتواهایی متقاعد کننده را ایجاد نمایید. همچنین از لینک هایی قوی و مرتبط در داخل محتوای خود استفاده نمایید.

پاسخ های مناسبی را به پیام های ایشان ارائه نمایید. علاوه بر این بتوانید مشارکت مناسبی را در بحث ها داشته باشید.

ساختاری که در پیج های خود انتخاب می کنید و همچنین میزان تجربه ی کاربری شما روی این موضوعات مهم تاثیر گذار می باشند. باید تناسب خوبی را در این ساختارها و همچنین محتوای تولید شده ایجاد نمایید.

معماری سایت

در خصوص معماری سایت باید خدمت شما عزیزان عرض نماییم که وب سایت های شما می بایست دارای ساختارها و معماری های قدرتمندی باشند. این ساختار و معماری دارای ارتباط مستقیمی با تجربه ی کاربری شما می باشد.

آن هایی که در حوزه ی تجربه ی کاربردی متخصص هستند، این اعتقاد را دارند که مخاطبین پیج های شما برای دستیابی به موارد دلخواه خود در صفحه های مختلف وب، می بایست دچار کمترین مقدار سردرگمی و کمترین تعدادکلیک شوند. اگر شما شرایط ساختار و معماری مناسبی را برای وب سایت خود انتخاب کرده باشید، آن ها به سادگی می توانند در پیج های شما جست و جو و گردش داشته باشند.

به این ترتیب می توانند محتواهای دلخواه خود را مورد مطالعه قرار دهند و در صورتی که به دنبال یک کالا و یا محصول دلخواه می باشند، آن را به سادگی پیدا کنند، مقایسه های لازم را صورت داده و در نهایت کالای دلخواه خود را مورد خرید قرار دهند.

در نهایت به این نتیجه می رسیم که شما باید فعالیت خوبی بر روی ساختار و معماری سایت خود انجام دهید که این فعالیت ها می توانند شامل مواردی مانند:

لینک ها

تایتل بار

هدر و فوتر

و غیره باشند.

شما باید این موردها را به خوبی مورد بهبود قرار دهید تا در نهایت مخاطب های سایت شما بتوانند استفاده های راحتی را از این امکانات داشته باشند.

کلام آخر

در اینجا به انتهای مجموعه توضیحات خود در مورد این که سئو on page چیست؟ رسیدیم. امید داریم تا موضوعات مطرح شده در قسمت های مختلف این متن کاربردی برای همه ی شما عزیزان مفید بوده باشند و به خوبی متوجه این مسئله شده باشید که سئو on page چیست؟

از این که تا انتهای مقاله ی سئو on page چیست؟ با ما همراه بودید، از همه ی شما ممنون هستیم.

۱ دیدگاه دربارهٔ «سئو on page چیست؟;

دیدگاهتان را بنویسید