ارسال ایمیل در وردپرس + حل مشکل ارسال ایمیل در وردپرس (با افزونه Wp Mail SMTP)

wordpress tutorial 2020 37

فهرست مطالب

سلام دوستان عزیز در خدمت شما عزیزان هستم با آموزش ارسال ایمیل در وردپرس  توی این آموزش ما از افزونه Wp Mail SMTP  برای ارسال ایمیل در وردپرس استفاده کردیم و همچنین مقاله ویدئویی آموزشی هم داره که در آخر مقاله می توانید به این ویدئوی آموزشی دسترسی پیدا کنید. پست برای آموزش ارسال ایمیل در وردپرس در ادامه مقاله همراه ما باشید .

 حل مشکل ارسال ایمیل در وردپرس

وقتی شما برای اولین بار وردپرس رو نصب میکنید این سیستم مدیریت محتوا  گاهی اوقات مشکل ارسال ایمیل رو داره و وقتی کاربر ثبت نام میکنه یا حالا ورود میشه هیچ ایمیلی به کاربران فرستاده نمیشه و در برخی موارد فرصت این مشکل وجود داره. پس ما برای ارسال ایمیل در وردپرس باید حتماً یک کانفیگ انجام بدیم تا تمام ایمیل ها به صورت کامل به اینباکس کاربران به صورت سریع ارسال بشه.

برای حل مشکل ارسال ایمیل در وردپرس با افزونه ای وجود داره که شما وقتی نفسمون رو نصب میکنید باید کامپیوتر مربوطه را اعمال کنید و با این کار برد پرست به صورت خودکار با این افزونه تمام این ها رو بدون مشکل به کاربران ارسال می کنه و کاربرانی که می خواهند به دارند خودشان را تغییر بده یا توی سایت ثبت نام کنند به صورت سریع و بدون وقفه ایمیل ارسال میشه.

 نصب افزونه Wp Mail SMTP

برای نصب افزونه Wp Mail SMTP،  مراحل زیر را دنبال کنید این رو بدون مشکل وردپرس تون نصب کنید.

1 –  در اولین مرحله ما باید افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کنیم و نصب کنیم خوشبختانه این افزونه نسخه رایگان داره و به راحتی میتونید از مخزن وردپرس دانلود قالب وردپرس خودتون نصب کنید.

برای این کار توی داشبورد وردپرس به منوی افزونه ها برید و روی افزودن کلیک کنید. در کادر جستجوی سمت چپ عبارت Wp Mail SMTP را وارد کنید و منتظر باشید تا وردپرس این افزونه رو توی مخزن خودش سرچ کنه و برای شما بیاره.

 نصب افزونه Wp Mail SMTP
نصب افزونه Wp Mail SMTP

بعد از جستجو  روی دکمه هم اکنون نصب کن کلیک کنید و منتظر باشید تا افزونه نصب بشه بعد این افزونه نصب شد، روی فعال نمایید کلیک کنید تا افزونه فعال بشه. خوب تا اینجا ما افزونه رو از مخزن وردپرس جستجو و نصب کردیم و در ادامه باید این افزونه را کانفیگ کنیم.

تنظیمات و کانفیگ افزونه

توی این مرحله ما باید افزونه رو کانفیگ کنید چون وقتی شما به صورت اولیه این افزونه رو نصب می کنید تنظیمات پیش فرضی داره که حتماً باید شما این تنظیمات را سفارشی سازی کنید و تنظیمات خودتون رو روی این افزونه اعمال کنید تا ایمیل ها بدون مشکل به کاربران ارسال بشه.

1 –  اولین مرحله در پیشخوان وردپرس در سمت راست به منوی ایمیل » تنظیمات برید. با کلیک روی این گزینه، صفحه تنظیمات افزونه براتون باز میشه و باید تو این صفحه کانفیگ خودتون رو انجام بدید.

 نصب افزونه Wp Mail SMTP
نصب افزونه Wp Mail SMTP

2 – تنظیمات این افزونه را همانند تصویر زیر انجام بدید و در آخر گزینه ذخیره را بزنید تا تمامی تغییرات ذخیره بشن بعد از اینکه اطلاعات وارد کردیم باید مطمئن بشیم که این ایمیل برامون ارسال میشه یا نه. برای این کار به ادامه مقاله برید و یک ایمیل تستی همان تصویر ایجاد بکنیم.

تنظیمات  نصب افزونه Wp Mail SMTP
تنظیمات  نصب افزونه Wp Mail SMTP

خوب دوستان آیلین وب، تا اینجا ما تنظیمات افزونه را به خوبی انجام دادیم و در این مرحله می خواهیم که یک ایمیل تستی برای یک ایمیل مشخص ارسال کنیم تا ببینیم این گانفیگ به درستی کار میکنه یا نه .

برای این کار در همان تنظیمات افزونه به تب آزمایش ایمیل برید .

ارسال ایمیل
ارسال ایمیل آزمایشی

تنظیمات را همانند تصویر بالا انجام بدید و در آخر روی ارسال ایمیل کلیک کنید تا ایمیل برای ایمیلی که وارد کردید ارسال بشه .

در تصویر زیر ما این همین رو ا ارسال کردیم و به درستی ایمیل تست آزمایشی برای ما ارسال شده و در تصویر زیر می‌توانید این را مشاهده بفرمایید .

ایمیل آزمایشی
ارسال ایمیل آزمایشی در وردپرس

خوب دوستان توی این آموزش ما تونستیم مشکل ارسال ایمیل در وردپرس را حل کنیم و با افزونه Wp Mail SMTP بتونیم در وردپرس ایمیل ارسال کنیم .

فقط دقت کنید که اگر مراحل بالا را به دقت  انجام دادید و ایمیل براتون ارسال نشده حتما توی بخش دیدگاه ها مطرح کنید و جواب خودتون رو در کمترین زمان ممکن دریافت کنید.

تا آموزش های بعدی من خدانگهدار

دیدگاهتان را بنویسید