منظور از سایت چیست؟ و هدف از طراحی سایت چیه؟

wordpress tutorial 2020 1

فهرست مطالب

سلام دوستان عزیز. در این جلسه از فیلم آموزش کار با وردپرس در خدمت شما عزیزان هستیم و می خواهیم که در مورد سایت صحبت کنیم و همچنین هدف از طراحی سایت چی هست؟ چون برای شروع باید حتما این مطالب رو فرا بگیرید تا هواره طرحی بدون مشکل داشته باشید. همچنین نکاتی در طراحی سایت با وردپرس هست که باید حتما بعد از این مقاله مطالعه شود.

برای هر موضوع و زمینه ای ضروری است که قبل از اینکه طراحی سایت و ساخت سایت رو شروع کنه باید در مرحله اول مفهوم وب سایت رو بدونه و همچنین هدف از طراحی سایت رو برای شرکت و یا هر زمینه دیگری مشخص کنه. پس در این جلسه با ما همراه باشید تا با سایت آشنا بشید و هدف از طراحی آن را هم برای خود مشخص کنید.

منظور از سایت چیست؟
منظور از سایت چیست؟

[toc]

 وب سایت چیست؟

یک وب سایت مجموعه ای از صفحات وب (اسنادی است که از طریق اینترنت به آنها دسترسی پیدا می کنیم) مانند مواردی که در حال جستجوی آنها در گوگل یا دیگر موتورهای جستجوگر هستید. یک صفحه وب هنگامی که شما یک آدرس وب را تایپ می کنید، و روی لینک کلیک می کنید برای شما نماش داده می شود. یک صفحه وب می تواند هر نوع اطلاعاتی داشته باشد و شامل متن، رنگ، گرافیک، انیمیشن و صدا و … باشد.

هنگامی که کسی آدرس وب سایت خود را به شما می دهد، به طور کلی شما را به صفحه اصلی وب سایت خود می برد، که باید خدمات سایت و کسب و مار را به شما معرفی کند. از صفحه اصلی، می توانید روی پیوندهای مورد نظر کلیک کنید تا به بخش های دیگر سایت دسترسی پیدا کنید. وب سایت می تواند شامل یک صفحه یا ده ها هزار صفحه باشد، بسته به نوع استراتژی و خدمات مالک سایت دارد.

مهمترین صفحه یک وب سایت صفحه اصلی (HomePage) نامیده می شود. که در هر وب سایتی اعم از کوچک و بزرگ دیده می شود و با استفاده از این صفحه به دیگر صفحات وب سایت می توانید دسترسی داشته باشید.

چرا مردم از وب سایت های بازدید می کنند؟

به طور کلی، مردم به دو دلیل اصلی از وب سایت ها بازدید می کنند:

  • برای پیدا کردن اطلاعاتی که به آنها نیاز دارند. این می تواند هر چیزی باشد مثلا یک دانش آموز به دنبال تصاویر برای یک پروژه مدرسه می گرددو یا برای پیدا کردن آخرین قیمت سهام، محصولات فیزیکی موردنظر، تحقیق در مورد یک نفر و… .
  • برای تکمیل یک کار، بازدیدکنندگان ممکن است بخواهند یک محصول را خریداری کنند، یک برنامه نرم افزاری را دانلود کنند یا در یک بحث آنلاین به منظور سرگرمی و اوقات فراغت شرکت کنند.

نکته اصلی در ایجاد وب سایت این است که شما وب سایت را برای خود ایجاد نمی کنید؛ شما در حال حاضر در مورد اطلاعات یا خدماتی که باید ارائه دهید می دانید و خبر دارید. در حالت کلی شما سایت را برای بازدیدکنندگان خود ایجاد می کنید، بنابراین باید حاوی محتوایی باشد که می خواهید، و به گونه ای زیبا  و مورد تایید کاربر طراحی شده است.

ما به شما می گویم که چگونه وب سایت خود را در مقالات بعدی ایجاد و بهنیه سازی بکنید، اما مهمترین چیزی که باید توجه داشته باشید این است که به یاد داشته باشید، یک وبسایت یک وسیله ارتباطی است و تنها زمانی موفق می شود که کاربر از وب سایت راضی باشد. 😉

هدف از طراحی سایت چیه؟

در این این جا می خواهیم هدف از طراحی سایت رو بررسی کنیم، بزارید با یک مثال به این سوال پاسخ دهیم. اگر شما در شهری که زندگی می کنید یک مغازه یا فروشگاه لوازم خانگی دارید شاید به دلیل کوچک بودن شهر یا هر دلیل دیگه این اون فروشی که انتظار داشتید رو ندارید پس باید به فکر یک چاره باشیم. باید کسب و مار خود را به فراتر از یک شهر، یک استان و حتی یک کشور گسترش دهیم اما چگونه؟

هدف از طراحی سایت چیه؟
هدف از طراحی سایت چیه؟

شاید یکی از دلایلی که فروش زیاد ندارید این است که شهری که کسب و کار شما در آن وحود دارد خیلی کوچک است و باید ما این کسب و کار را به تمام کشور و یا تمام جهان معرفی کنیم. در این جا وب سایت به کمک ما می آید و می توانید محصولات و فروشگاه خود را به تمامی اینترنت و حهان معرفی کنیم.

فیلم آموشی مقاله

۴ دیدگاه دربارهٔ «منظور از سایت چیست؟ و هدف از طراحی سایت چیه؟;

دیدگاهتان را بنویسید