ایجاد منو در وردپرس

با جلسه بیست و دوم از دوره رایگان آموزش وردپرس در خدمت شما عزیزان هستیم، در این جلسه می خواهیم با منو و چگونه در وردپرس منو ایجاد کنیم یا همان فهرست ها آشنا بشیم.

دوستان عزیز توجه کنید که این جلسه خیلی مهم می باشد و باید شما حتما در وب سایت خود یک منو در هدر داشته باشید و امروزه یک طرح عمومی محسوب می شود. پس فیلم آموزشی این جلسه رو حتما مشاهده کنید و هر مشکلی باز هم داشتید می توانید در قسمت دیدگاه ها مطرح کنید.

آیا می خواهید منو در وبسایت وردپرسی خود اضافه کنید؟ آیا می دانستید که رابط کاربری منوی کشویی در وردپرس بسیار آسان است که به شما اجازه می دهد منوهای کشویی فقط با کشیدن و رهاکردن ایجاد کنید. در این پست با راهنمایی های گام با گام ما، به شما نحوه اضافه کردن منو در وردپرس را نشان خواهیم داد.

what in menu and create menu in wordpress - منو چیست؟ چگونه در وردپرس منو ایجاد کنیم؟
منو چیست؟ چگونه در وردپرس منو ایجاد کنیم؟

منو چیست؟

منو به شما اجازه می دهد تا ساختار سایت را به کاربران ارائه دهید. آنها به کاربران کمک می کنند اطلاعات را پیدا کرده و از بخش های مختلف وب سایت شما دیدن کنند. از آنجا که منوها بسیار مهم هستند، معمولا در بیشتر قالب های وردپرس، نزدیک به سربرگ قرار می گیرند.

wordpress menus - منو چیست؟ چگونه در وردپرس منو ایجاد کنیم؟
منو در وردپرس

منوها یا فهرست ها در وردپرس

وردپرس با یک سیستم مدیریت منو و فهرست همراه است که باعث می شود برای کاربران مبتدی برای ایجاد و مدیریت منوها بسیار آسان باشند. موقعیت منوها می تواند از قالب به قالب متفاوت باشد. تقریبا تمام قالب های وردپرس حداقل دارای یک مکان منو هستند.

منو ها یا همان فهرست ها در وردپرس یا در هر وبسایتی بسیار مهم هستند و سعی کنید حتما یک منو در وب سایت داشته باشید چون امروزه راحتی کاربران برای گوگل بسیار مهم است و دوست دارد که کاربران در وب سایت سردرگم نشوند و براحتی بتوانند به قسمت های وب سایت دسترسی داشته باشند. وجود منو در وردپرس میتواند کار کابران را برای چرخش در سایت بسیار آسان نماید و همچنین نرخ ماندگاری کاربر در وب سایت بالا می رود.

منوها یا همان فهرست ها در وردپرس یک بخش بسیار اساسی و مهم محسوب می شود که امروزه در بسیاری از سایتهای بزرگ همانند مایکروسافت و گوگل و… استفاده می شود که هر کدام استایل خاص خود رو داره اما ما چطور توی وردپرس بتونیم منو یا همان فهرست ایحاد کنیم؟

مطلب پیشنهادی :   فیلم آموزشی قدم به قدم نوشتن مطلب در وردپرس (با تمامی جزئیات)

وردپرس هم همانند دیگر سیستم ها مدیریت محتوا دارای قسمتی است که بتوانیم منو ها زیبا طراحی کنیم، منو ها انواع مختلفی دارن که در ایج جلسه هم با منو ها و انواع اون اشنا میشید و هم چطور توی وردپرس منو ها کشویی ایجاد کنید.

خوشبختانه، طراحی منوهای وردپرس میتواند سرگرم کننده باشد. به جای برنامه نویسی و تفکر در مورد چگونگی کار بر روی یک وبلاگ، توسعه دهندگان وردپرس یک سیستم حرفه ای و کاربر پسند ایجاد کرده اند. این سیستم به شما اجازه می دهد تا قطعات منو را با استفاده از کشیدن و رها کردن ساده کنار هم قرار دهید.

طراحی منو در وردپرس بستگی به قالب وب سایت دارد. این منو می تواند بزرگ یا کوچک باشد. برخی از منوهای وردپرس متحرک و پویا هستند. یا منظم و ثابت هستند.

چه عناصری می توانید در منوی وردپرس قرار دهید؟

بدون نصب افزونه های اضافی، منوهای وردپرس به شما اجازه می دهد صفحات، پست ها، لینک های سفارشی و دسته ها را اضافه کنید.

چه تعداد منو می توانید در وردپرس ایجاد کنیم؟

هیچ محدودیتی برای تعداد منوهای وردپرس وجود ندارد. بنابراین، در صورت لزوم، می توانید انواع مختلفی از منوها را ایجاد کنید و بین آن ها ارتباط برقرار کنید. با داشتن توانایی برای ایجاد منوهای بی شمار، می توانید فهرست های جداگانه، منوهای اجتماعی ایجاد کنید یا حتی می توانید منوها را به سایدبار وب سایت اضافه کنید.

اگر چه تمام قالب های وردپرس با حداقل یک مکان طراحی شده اند که در آن شما می توانید یک منو را نمایش دهید، اکثر قالب ها چندین مکان برای منوها ارائه می دهند. هنگام استفاده از سایت های پیچیده تر لازم است منوها را در بیش از یک منطقه نمایش دهید تا بازدیدکنندگان هنگام مرور بین صفحات احساس راحتی کنند.

مطلب پیشنهادی :   ارسال ایمیل در وردپرس + حل مشکل ارسال ایمیل در وردپرس (با افزونه Wp Mail SMTP)

پس با ویدئوی آموزشی با ما همراه باشید …

مطالب داغ
تخفیف ویژه برای خرید قالب Ecademy

قالب آموزشگاهی وردپرس مخصوص افزونه المنتور (همراه فاکتور خرید اورجینال)