افزونه wp postviews و نمایش آمار بازدید از مطالب در وردپرس

wp postviews

فهرست مطالب

[su_box title=”لیست بروز رسانی های مقاله” box_color=”#d97560″ radius=”20″]

 • ویدئوی آموزشی کار با افزونه WP-Postviews در تاریخ 24 خرداد 98 اضافه شد.

[/su_box]

سلام خدمت همه همراهان همیشگی تیم آیلین وب ، امروز میخواهیم در مورد کار با افزونه بسیار کاربردی WP-Postviews صحبت کنیم . اکثر ما همیشه دنبال مطالبی هستیم که بازدید بیشتری نسبت به دیگر مطالب دارند ، برای این کار در وردپرس حتما باید افزونه مربوط به اون رو نصب کنیم و اگر شما برای مقاله های خود آمار بازدید ایجاد کنید هم از بازدید مطالب خود آگاه میشود و هم کاربران به اهمیت موضوع مطلع میشوند که این راه خیلی در کلیک خوردن مطالب تاثیر گذار است .

پیشنهاد تیم آیلین وب : اگر علاقه زیادی به یاد گرفتن وردپرس دارید صفر تا صد طراحی سایت را از دست ندهید.

[toc]

افزونه WP-Postviews برای نمایش آمار بازدید در وردپرس:

در این قسمت می خواهیم به شما یک روش کاربردی برای نشان دادن آمار بازدید در وردپرس معرفی کنیم. شما میتوانید این کار را با استفاده از کدهای وردپرس هم  انجام دهید و همین که میتوانید از افزونه های مختلفی که در این زمینه وجود دارند استفاده کنید.

همانطور که گفتیم  یکی از راه هایی که میتوانید آمار بازدید خود را در وردپرس مشاهده کنید استفاده از افزونه است . در ادامه میخواهیم شما را با نحوی کار افزونه wp-postviews آشنا کنیم.

نصب افزونه WP-Postviews در وردپرس :

مثل همیشه برای چندین راه برای نصب افزونه  دارید یکی از این راه ها اینه که از همین انتهای مقاله دکمه دانلود افزونه رو بزنید و مستقیما افزونه رو دانلود کنید و راه دیگه این که میتونید از مخزن وردپرس خودتون برید و دانلود کنید و یه راه دیگه که هست از پیشخوان وردپرستون کار نصب افزونه رو انجام بدید.

ما از همین پیشخوان وردپرس افزونه رو نصب میکنیم راحت ترین کاری که میتونید انجام بدید اینه که از زیر منوی افزونه ها گزینه افزودن رو بزنید و در قسمت کلید واژه افزونه WP-Postviews رو سرچ کنید تا در نتیجه افزونه مورد نظر پیدا بشه مثل تصویر زیر :

نصب افزونه WP-Postviews
نصب و فعال سازی افزونه WP-Postviews

این افزونه تاکنون بیش از 200000 نصب موفق و فعال داشته است که به نوبه خود یکی از پربازدید ترین برنامه ها بوده است. شما با استفاده از این پلاگین میتوانید آمار بازدید از مطالب را در وبسایت خود داشته باشید. همچنین میتوانید با استفاده از کدهایی که این افزونه در اختیار شما قرار می دهد پربازدیدترین مطالب را دسته بندی کنید و یا برچسب ها آن ها را سازماندهی کنید. همچنین توسط این افزونه میتوانید پربازدیدترین مطالب و همچنین اخرین مطالبی را که مورد بازدید قرار گرفته است به کاربران خود نمایش دهید.

مطالعه بیشتر : نمایش مطالب محبوب در وردپرس همراه با ویدئوی آموزشی

آموزش کار با پلاگین wp postviews در وردپرس :

در واقع افزونه wp-postviews، یک افزونه سخت برای کار نیست و شما میتوانید پس از نصب و فعال سازی به آسانی با این افزونه کار کنید. توجه داشته باشید که پس از نصب برنامه یک منو پیشخوان به وردپرس اضافه خواهد شد.
شما پس از کلیک روی گزینه Postviews صفحه ای را مشاهده خواهید کرد که دارای آیتم های مختلف است. که در تصویر زیر میبیند به توضیح تنظیمات پرداخته و تا انتهای کار با ما باشید تا یک نمایش بازدید بسیار عالی داشته باشیم .

تنضیمات افزونه نمایش بازدید ها
تنضیمات افزونه WP-Postviews

بررسی قسمت Post views Options  :

Count Views From :

این قسمت در واقع تعداد بازدید ها را از یک منوی کشویی نمایش میدهد. شما میتوانید از این منوی نمایش حالت های مختلفی را برای نمایش انتخاب کنید و میتوانید آن را برای همه باز بگذارید و یا به گونه ای تنظیم کنید که تنها برای اشخاص محدودی نمایش داده شود.

 • Everyone

اگر این گزینه را انتخاب کنید هر کسی که مطلب شما را بازدید میکند اگر برای اولین بار وارد سایت می شود و یا ثبت نام کرده است به تعداد بازدید کنندگان پست شما اضافه میشود.

 • Guests Only

با انتخاب این گزینه فقط کسانی که به عنوان مهمان وارد سایت شما هستند را حساب میکند.

 • Registered Users Only

و آخرین گزینه ای که وجود دارد این است که کسانی که در سایت شما ثبت نام کرده اند را فقط به عنوان بازدید در نظر بگیرد.

مطالعه بیشتر: چطور حجم آپلود در وردپرس رو بیشتر کنم ؟

Exclude Bot Views:

برای شمارش یا عدم شمارش بازدید های ربات ها طراحی شده است. در جواب این گزینه دو جواب دارید که اگر روی NO قرار دهید با هر بار رفرش کردن و دوباره وارد آن پست شدن را توسط یک نفر فقط یک بازدید در نظر میگیرد و اگر روی Yes باشد با هر بار رفرش کردن به تعداد بازدید آن محتوا اضافه خواهد شد .

Views Template :

این گزینه در واقع چگونگی نمایش تعداد بازدیدها در وبسایت شما را مشخص می کند.

در کادری که مقابل آن قرار دارد توجه کنید که فقط کله views رو تغییر دهید که این کلمه فقط در صفحه شما نمایش داده خواهد شد و کاری با %VIEW_COUNT% نداشته باشید چون آن اسم تابع خود را فراخوانی میکند .

Most Viewed Template:

این قسمت در واقع برای نمای پربازدیدترین مطالب از الگوهای مختلفی که در این بخش موجود است استفاده می کند. شما با استفاده از این بخش میتوانید پربازدید ترین مطالب در وبسایت را با الگوهای ساختاری برای نمایش تعیین کنید.

برررسی قسمت Display Options:

این بخش در واقع تنظیماتی را به شما ارائه می دهد که میتوانید توسط آن نمایش و یا عدم نمایش آمار بازدید را مشخص کنید. همچنین توسط این تنظیمات مختلف میتوانید مشخص کنید که آمار بازدید در برگه ها و نوشته های سایت نشان داده شود یا خیر. توسط منوی کشویی میتوانید در هر قسمت مشخص کنید که این آمار برای تمامی کاربران نشان داده شود یا خیر.

ذخیره تغییرات در تنظیمات
ذخیره تغییرات انجام شده در تنظیمات افزونه

زمانی که تمامی این تغییرات را انجام دهید باید wp-postviews را ذخیره کنید. هم اکنون باید بخش نوشته های وبسایت بروید و این قسمت را از ستون Views انتخاب کنید تا بتوانید افزونه خود را تغییر تنظیمات دهید.

پیشنهاد تیم آیلین وب : چطور از شر ارور http error 500 خلاص بشم؟

و همانطور که در قسمت نوشته ها دیده میشود تعداد بازدید هر نوشته بخوبی نمایش داده میشود .

نمایش بازدیدها در قسمت نوشته ها
نمایش بازدید ها در قسمت نوشته ها

نمایش آمار بازدید در قالب با افزونه WP-Postviews :

تا این قسمت ما فقط توانستیم افزونه را نصب و یک سری تنظیمات را انجام دهیم تا بتوانیم آمار بازدید را در جلوی نوشته ها ببینم در حالی که این تعداد بازدید ها را فقط مدیر سایت می تواند ببیند و ما در این مرحله میخواهیم که در نوشته ها و محتواهای داخل سایت هم این بازدید ها به نمایش گذاشته شود .

[su_note note_color=”#e716b2″ text_color=”#fff” radius=”5″]خوب برای این کار کمی به دقت بیشتری نیازه ،  بحثمون یکم داره تخصصی میشه بریم شروع کنیم تا نتیجه کار رو با هم ببینیم.[/su_note]

 • وارد شدن به هاست

دقت داشته باشید که باید برای نمایش تعداد بازدید های مطالب باید از کدهای مختلف این افزونه استفاده کنید. برای این کار باید ابتدا وارد قسمت هاست شوید و پس از انتخاب گزینه wp-content به پوشه تم مورد نظر خود مراجعه کنید و آن را تغییر دهید.

 • انتخاب فایل هدف برای نمایش بازدید ها

سپس میتوانید فایل های مختلفی را با پسوند archive.php ،single.php ،post.php یا page.php برای ویرایش انتخاب کنید. پس از اینکه فایل های مورد نظر خود را باز کرده اید میتوانید برای ویرایش به دنبال کدهای مختلفی باشید که از این کد ها برای نشان دادن موارد مختلفی در وب سایت وردپرس استفاده می شود.

[su_note note_color=”#20b813″ text_color=”#fff” radius=”5″]نکته: برای این که بدانید صفحات نوشته شما در کجا قرار دارد باید این رو بهتون بگم که تمام نوشته ها در فایل snigle.php قرار داده میشن .[/su_note]

 • درج کد مورد نظر در فایل single.php
اضافه کردن کد php
اضافه کردن کد Php به فایل و مکان مورد نظر

ما در این تصویر بالا از آدرس لوکال هاست برای تغییرات استفاده کردیم شما میتوانید که همین آدرس را در هاست اصلی خود پیدا کرده و فایل مورد نظر را ویرایش کنید.

برای اینکار کافی است فایل مورد نظر را باز کرده و کد زیر را در آن قرار دهید :

<? {;()php if(function_exists('the_views')) { the_views?>

نکته : فقط این رو بهتون بگم که این کد بالایی حتما باید در بین while و endwhile قرار بگیره یعنی نزدیک the content.

کد Php
کدphp داخل حلقه نوشته خواهد شد

کار ما میتوان گفت که تمام شد یعنی شما توانستید که تعداد بازدید را در قالب به نمایش بگذارید در ضمن بهتون بگم که بعد از ایجاد این تغییرات حتما فایل را ذخیره کنید تا کد نوشته شده به درستی عمل کند.

ابزارک Postviews و نمایش آمار بازدید :

شما همچنین میتوانید برای نمایش آمار بازدید از افزونه wp-postviews استفاده کنید. برای این کار باید به بخش نمایش و ابزارک ها بروید و سپس ابزارک مربوط به این افزونه را انتخاب کنید و آن را در محل مناسب قرار دهید.

ایجاد ابزارک با wp-postviews
ایجاد ابزارک بیشترین بازدید

پس از اینکه محل این ابزارک را انتخاب کرده اید میتوانید به قسمت تنظیمات بروید و اینگونه موارد عنوان مناسب برای ابزارک خود را نیز مشخص کنید. دقت داشته باشید که باید تعیین کنید که چه نوع آماری را نمایش داده شود و این آمار شما در واقع تمامی مطالب وبسایت را شامل شود یا خیر.

پس از اینکه تنظیمات لازم را انجام داده اید تمامی تنظیمات را ذخیره کنید تا بتوانید با ذخیره سازی تغییرات ابزارک مورد نیاز خود را در وبسایت به نمایش بگذارید.

و در آخر به شما دوستان یه خبر خوب بدم که تا چند روز دیگر یک ویدئوی آموزشی  برای کار با افزونه WP-Postviews حتما ضبط خواهم کرد و امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد. دوستان و همراهان عزیز تیم آیلین وب اگر هر گونه سوال و یا پیشنهادی در مورد کار با افزونه داشتید حتما در زیر این پست برای ما کامنت کنید که در اسرع وقت به سوالات شما جواب خواهیم داد.

[su_button url=”https://downloads.wordpress.org/plugin/wp-postviews.1.76.1.zip” target=”blank” style=”flat” background=”#219908″ size=”6″ wide=”yes” center=”yes” radius=”20″ icon=”icon: download”]دانلود مستقیم افزونه WP-Postviews از مخزن وردپرس [/su_button]

۷ دیدگاه دربارهٔ «افزونه wp postviews و نمایش آمار بازدید از مطالب در وردپرس;

 1. سلام خسته نباشید من از تمپلیت wpOcean استفاده میکنم ولی داخلش در مسیر هاست اصلا فایل single.php وجود نداره ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
   • سلام و عرض ادب
    این مورد موجود نیست در افزونه های المنتور و نمیشه تعداد بازدید رو نشون داد، حداقل من نتونستم
    با این آموزش هم نشد
    قالب هلو المنتور نمیاره تعداد بازدید رو
    با آموزش کد نوسی در وب هم رفتم بازم نشد
    شما راهکاری آموزشی ندارید برای این مسئله؟
    با سپاس

    پاسخ
 2. سلام من میخوام برای سایتم مثل شما ورود وثبت نام درست کنم
  ازچه افزونه ایی استفاده کردید؟؟
  ممنونم ازسایت خوبتون

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید