برای طراحی سایت از قالب های اماده استفاده کنیم یا المنتور؟

elementor teme

فهرست مطالب

یکی از سوالاتی که همیشه در زمینه المنتور و قالب های مطرح است این است که ما برای اجرا کردن سایت از قالب آماده استفاده کنیم یا با المنتور قالب را طراحی کنیم؟ ما تصمیم گرفتیم در این مقاله به صورت مفصل درباره این سوال به شما توضیحاتی ارائه دهیم که بتوانید برای طراحی سایت خود تصمیم بگیرید و بعد شروع به اجرا سایت کنید، ما در این مقاله میخواهیم مزایا و معایب قالب های آماده و المنتور را به شما توضیح دهیم که اگر میخواهید از هر کدام استفاده کنید بدون شک تردید سایت خود را راهندازی کنید و مشکلی در این زمینه نداشته باشید.

طراحی سایت با استفاده از قالب های آماده

طراحی سایت با قالب آمادهخیلی خب در این بخش مقاله میخواهیم به تمامی مباحث مربوط به طراحی سایت با قالب آماده بپردازیم که اگر تصمیم دارید از قالب های آماده استفاده کنید تمامی مزایا و معایب آنرا بدانید و بعد شروع به اجرا سایت خود کنید.

در واقع قالب های آماده در هر موضوعی متعدد هستند و فقط در مخزن خود وردپرس بیش از هزاران قالب وجود دارد که میتوانید به صورت رایگان از آنها استفاده کنید و سایت خود را اجرا کنید، اما قالب های مخزن وردپرس همگی فارسی نیستند و خیلی حرفه ای هم طراحی نمیشوند به همین دلیل شما میتوانید از طریق مارکت های فروش قالب و افزونه که در ایران فعالیت دارند برای خرید قالب استفاده کنید، یکی از مارکت های معتبر در این زمینه سایت آیلین وب است که شما میتوانید قالب های زیادی را در سایت ما پیدا و خریداری کنید.

البته مارکت های زیادی هم در ایران وجود دارند که در مزینه فروش قالب و محصولات وردپرسی فعالیت دارند که شما میتوانید از آنها خرید های خود را انجام دهید، ما در سایت ایلین وب سعی داریم رضایت تمامی کاربران را جلب کنیم و شما بتوانید یک خرید بسیار خوب با قیمت عالی را تجربه کنید.

اینکه از قالب آماده استفاده کنید بستگی به زمان و نوع کسب کار شما دارد، در واقع اگر میخواهید سایت خود را سریعا راهندازی کنید و شروع به فعالیت در زمینه کاری خود کنید قالب های آماده یک پیشنهاد بسیار خوب هستند که میتوانند به ذخیره کردن زمان شما بسیار کمک کنند، برای مثال شما اگر بخواهید یک با قالب اختصاصی داشته باشید یا با قالب شخصی سازی شده سایت خود را اجرا کنید ماه ها باید برای طراحی قالب سایت خود زمان بگذارید و طراحی های مورد نظر را انجام دهید.

مزایا قالب های آماده وردپرس

طراحی سایت با قالب وردپرسهمانطور که گفتیم قالب های آماده یک سری مزایا دارند که میتوانید به رشد سایت شما کمک کنند در این بخش میخواهیم برخی از این مزایا را به شما معرفی کنیم که بیشتر با قالب های آماده آشنا شوید.

نیاز نداشتن به دانش کد نویسی

یکی از اصلی ترین مزیت هایی که قالب های آماده دارند این است که شما نیاز نیست به زبان های برنامه نویسی مسلط باشید، در واقع شما میتوانید بدون یک خط کد نویسی سایت خود را در کمتر از 5 دقیقه اجا کنید، این مزیت باعث میشود که شما نیاز باشد ماه ها برای یادگیری کد نویسی وقت بگذارید و وقت خود را صرف طراحی قالب کنید.

صرفه جویی در هزینه

یکی دیگر از مزایا قالب های آماده صرفه جویی در بودجه شما است و نیاز نیست هزینه زیادی کنید، برای مثال میخواهید یک سایت خبری را راهندازی کنید برای راهندازی این سایت شما باید بیش از چند میلیون تومان هزینه کنید تا یک قالب برای شما طراحی کنند و بعد سایت خود را اجرا کنید، اما همانطور که گفته شد شما میتوانید به مارکت های فروش قالب مراجعه کنید و با هزینه بسیار اندکی قالب خود را خریداری کنید و بعد در سایت خود آنرا فعال کنید.

تنوع در قالب ها

شما اگر یک قالب برای سایت خود طراحی و اجرا کنید دیگر نمیتوانید آنرا به شکل های متفاوت در سایت به نمایش بگذارید اما قالب های آماده اینطور نیستند و شما قادر خواهید بود که با استفاده از تنظیمات آنها قالب را تغییر دهید، برای مثال یک سری قالب های آماده هستند که به صورت چند منظوره طراحی میشوند و شما میتوانید از تمامی دمو های آنها استفاده کنید این دمو ها در عرض چند دقیقه برای سایت شما میتوانند فعال شوند و نیاز نیست هیچگونه کار سخت و زمان گیری را انجام دهید.

وجود داشتن قالب های پیشرفته برای وردپرس

همانطور که گفته شد در وردپرس بسیار قالب های پیشرفته و حرفه ای وجود دارد، و شما میتوانید با پرداخت اندک هزینه ای از آنها استفاده کنید در حالی که اگر بخواهید مانند آنها را برای سایت خود به صورت اختصاصی طراحی کنید باید ماه ها با یک تیم بر روی پروژه کار کنید تا مانند قالب مورد نظر شود پس شما با این کار هم در زمان و هزینه خود صرفه جویی بسیار زیادی میکنید.

مشکلات کمتر در قالب های آماده

قالب هایی که توسط شما یا برنامه نویس های مختلف برای سایت شما طراحی میشوند حتما یک سری مشکلات و یا در اصل باگ دارند، این باگ ها ممکن است ظاهری باشد یا یک نقض امنیتی باشد که ممکن است سایت شما سریعا هک شود، اما قالب های آماده اینگونه نیستند و اگر این قالب ها را از منابع معتبر خریداری کنید حتما پشتیبان خواهید داشت و چون تیم طراح این قالب ها حرفه ای هستند بعد از بروزرسانی های مکرر مشکلات قالب را حتما رفع کرده اند و شما ناظر مشکلاتی نخواهید بود.

البته یک سری مشکلات ظاهری در هر قالبی وجود دارد که با مرور زمان و بروزرسانی های قالب این مشکلات توسط تیم های طراح قالب رفع خواهد شد.

معایب قالب های آماده

قالب های آماده علاوه بر مزایای ویژه ای که دارند یک سری معایب هم دارند که باید به شما توضیح دهیم و از آنها اطلاع کافی را داشته باشید.

غیر اختصاصی بودن سایت

شما با قالب های آماده یک سایت غیر اختصاصی خواهید داشت و ممکن است به صورت خیلی کم مشتریان شما از این غیر اختصاصی بودن قالب اعتماد خود را به شما از دست بدهند، پس اگر مشتریان شما افراد خیلی حرفه ای هستند اصلا از قالب های آماده استفاده نکنید.

نداشتن استایل و امکانات دلخواه

ممکن است شما یک استایل و امکانات دلخواهی را برای سایت خود رد نظر گرفته باشید و میخواهید آنها را در سایت خو د اجرا کنید، اما با استفاده از قالب های آماده قادر به این کار نخواهید بود و شما باید از امکانات محدودی که در این قالب ها دارید باید استفاده کنید، البته توجه داشته باشید امکانات شما ممکن است توسط افزونه ها در سایت فعال شود.

سنگین بودن بیش از حد برخی از قالب ها

برخی از قالب های پیشرفته در وردپرس هستند که شما جذب آنها میشوید و تصمیم میگیرید که از آنها استفاده کنید، اما باید به بهینه بودن این قالب ها هم توجه داشته باشید و بعد به سراغ خرید و استفاده از آنها بروید، برخی از قالب ها هستند به دلیل حجم آنها و عدم بهینه بودن کد نویسی آنها  سرعت سایت به شدن کاهش خواهد یافت و شما در یکی از مهم ترین فاکتور های سئو سایت شکست خورده ای خواهید داشت.

البته برخی از قالب های سنگین هم هستند که قالب بهینه سازی هستند و شما میتوانید از طریق یک سری ترفند ها و افزونه ها آنها را کاملا بهینه سازی و پر سرعت کنید.

طراحی قالب با استفاده از المنتور

طراحی سایت با المنتور

خیلی خب در بخش قبلی این مقاله تمامی موارد مربوط به قالب های آماده را به شما توضیح دادیم و سعی داشتیم شما را با این نوع قالب های آماده آشنا کنیم، در این بخش از مقاله هم میخواهیم تا حدودی شما را با افزونه المنتور آشنا کنیم تا بتوانید قالب های آماده را با افزونه المنتور مقایسه کنید و هر کدام از این موارد برای شما مفید بود از آنها استفاده کنید.

در واقع افزونه المنتور به عنوانبهترین صفحه ساز وردپرس شناخته میشود و شما میتوانید با استفاده از آن هر نوع سایتی را طراحی و اجرا کنید، به همین دلیل محبوبیت این افزونه هر روز در حال افزایش است و تیم طراح افزونه هم روز به روز سعی دارند که امکانات و ویژگی های این صفحه ساز قدرتمند را افزایش دهند.

یکی از بهترین ویژگی های این افزونه نیاز نداشتن به کد نویسی برای طراحی قالب است و شما قادر خواهید بود که سایت های خود را بدون یک خط نوشتن کد طراحی و اجرا کنید، شما فقط نیاز است که برای کار المنتور آنرا به صورت جامع یاد بگیرید و سایت های خود را طراحی کنید.

مزایا طراحی قالب با المنتور

مزایا افزونه المنتورخیلی خب در این بخش هم میخواهیم یک سری مزایا درباره طراحی قالب با المنتور به شما توضیح دهیم که بیشتر با روش طراحی قالب با المنتور آشنا شوید.

هزینه بسیار کم

شما اگر بخواهید خود با استفاده از المنتور یک قالب طراحی کنید خیلی هزینه کمی را باید بپردازید برای مثال اگر بخواهید طراحی قالب خود را به یک طراح حرفه ا بسپارید باید چندین میلیون تومان خرج کنید تا قالب مورد نظر شما طراحی شود آما با استفاده از المنتور نیاز نیست هزینه زیادی بپردازید و فقط شما باید افزونه المنتور و افزودنی های مورد نیاز خود را از مارکت های ایرانی تهیه کنید و در سایت خود نصب کنید که بتوانید طرح های مورد نظر خود را اجرا کنید.

طراحی حرفه ای

خیلی از افراد معتقد هستند که چون المنتور یک افزونه سایت نمیتوان قالب ها و صفحه های حرفه ای با آن طراحی و اجرا کرد، اما اصلا اینگونه نیست بلکه شما میتوانید با استفاده از المنتور هر نوع سایت و قالبی را برای خود طراحی و اجرا کنید، فقط ایکه المنتور به تنهایی همه المان ها را ندارد و شما اگر نیاز به المان های بیشتر داشته باشید باید از افزودنی های آن هم استفاده کنید تا بتوانید یک سایت حرفه با بخش ها و المان های بیشتری را طراحی کنید.

نیاز نداشتن به تخصص

شما با استفاده از المنتور میتوانید سایت خود را بدون هیچگونه تخصص طراحی کنید، برای مثال نیاز نیست شما برای استفاده از وردپرس کد نویسی بلد باشید یا یک متخصص وردپرس باشید، در واقع شما فقط لازم است که یک دوره جامع از المنتور را مشاهده کرده باشید و با المان های مختلف آن آشنا شوید.

معایب افزونه المنتور نسبت به قالب آماده

افزونه المنتور یک سری معایب هم دارد که باید به آنها توجه داشته باشید بعد تصمیم بگیرید که قالب آماده را انتخاب کنید یا المنتور را پس در ادامه با ما همراه باشید تا برخی از این معایب هم به شما توضیح دهیم.

زمان زیاد برای طراحی قالب

اگر بخواهید با استفاده از المنتور یک قالب را طراحی و اجرا کنید باید زمان زیادی را برای طراحی قالب بگذارید تا بتوانید به قالب مورد نظر خود برسید، هر چند کار کردن با المنتور پیچیده نیست، پس توجه داشته باشید که اگر میخواهید یک قالب طراحی کنید باید زمان زیادی هم داشته باشید و بتوانید آنرا طراحی و اجرا کنید.

پیشنهاد ما برای شما

راهنمای طراحی سایتخیلی خب تا این بخش مقاله تمامی مباحث مربوط به قالب های آماده و المنتور را به شما توضیح دادیم که با هر دو اینها به صورت مفصل آشنا شوید و یتوانید برای کسب کار خود یکی از آنها را استفاده کنید، اما ما یک پیشنهاد برای شما داریم که بتوانید به درستی آنها را انتخاب کنید.

اگر شما یک سایت دارید که میخواهید سریعا آنرا راهندازی کنید و بیشتر قصد شما درآمدزایی و محتوا حرفه ای در سایت است بهتر است از قالب های آماده استفاده کنید و سریعا سایت خود را راهندازی کنید، اما اگر وقت کافی را دارید بهتر است که یک قالب اختصاصی برای خود داشته باشید.

البته توجه داشته باشید که کسب کار هایی که به تازگی شروع میکنند، نیاز به قالب های اختصاصی ندارند و بهتر است به کلی از این قالب های آماده استفاده کنند، و شما هم اگر وقت و بودجه کافی ندارید بهتر است از قالب های آماده استفاده کنید برای مثال اگر یک بخواهید یک سایت خبری داشته باشید برای طراحی قالب سایت های خبری باید خیلی وقت بگذارید تا یک قالب حرفه ای را برای سایت خود داشته باشید.

این نکته را هم در نظر داشته باشید که اگر جزو دسته افرادی هستید که میخواهید یک سایت خدماتی در زمینه طراحی سایت راهندازی کنید باید حتما قالب اختصاصی داشته باشید تا بتوانید مشتری جذب کنید، سایت هایی که خدمات طراحی سایت ارائه میدهند باید قالب اختصاصی داشته باشند تا مشتریان روند کاری شما را مشاهده کنند.

نتیجه گیری:

ما در این مقاله سعی داشتیم که به کلی شما را با دو نوع از انواع طراحی سایت آشنا سازیم تا بتوانید با استفاده از آنها سایت خود را به خوبی راهندازی کنید، امیدواریم از خواندن ای مقاله لذت برده باشید و تصمیم خود را برای استفاده از این دو نوع روش گرفته باشید.

۳ دیدگاه دربارهٔ «برای طراحی سایت از قالب های اماده استفاده کنیم یا المنتور؟;

دیدگاهتان را بنویسید