بهترین سایت سازهای جهان: 5 گزینه با کیفیت (مقایسه)

best site builder ayinweb

فهرست مطالب

آیا به دنبال بهترین ساز های جهان برای طراحی وب سایت هستید؟ و میخواهید وب سایت های خود را با استفاده از این سایت سازها طراحی کنید؟

برای طراحی وب سایت با وردپرس هم می توانید از وب سایت آیلین وب کمک بگیرید تا همواره سایتی حرفه ای بدون دانش قبلی طراحی کنید. هم چنین اگر می خواهید که با صفحه سازها مثل آموزش کار با افزونه Elementor آشنا شوید باز هم میتوانید در وب سایت جستجو کنید و بهترین نتایج را بگیرید و کار با این افزون ها رو شروع کنید.

طراحی وب سایت با استفاده از کشیدن و رها کردن موس امروزه بسیار محبوب شده و کسانی که حرفه ای هستن و حتی از طراحی وب سایت و کدنویسی دانشی ندارند با استفاده از این گزینه ها میتوانند سایت های بسیار حرفه ای در انواع زمینه ها طراحی کنند. همچنین محدودیتی وجود ندارد و برای انواع کسب و کار ها و وب سایت ها می توانید استفاده کنید.

آمار استفاده از سایت سازها
نمودار کلی استفاده از سایت سازها در سال 2019

البته شاید دغدغه بسیاری این باشد که ما از کدام ساز ساز در جهان استفاده کنیم تا بهترین نتایج رو کسب کنیم. در این مقاله بهترین سیستم های سایت ساز رو معرفی کردیم و همچنین مقایسه ای اصولی انجام دادیم تا شما با دلایلی قوی سیستم خود را انتخاب و طراحی وب سایت رو شروع کنید.

مقایسه بهترین سایت ساز های جهان

ابزار امتیاز ویرایشگر وبلاگ؟ تجارت الکترونیک؟ نمونه های آماده پلن رایگان شروع قیمت از
Squarespace 5/5 بالای 65 12 دلار
Wix 4/5 بالای 500 8.50 دلار
Strikingly 3/5 بالای 27 8 دلار
Weebly 4/5 8 دلار
Shopify 4/5 29 دلار

1 – Squarespace وب سایت (www.squarespace.com)

بهترین سایت ساز برای طراحان (و دیگران)

با تعداد، Squarespace محبوب ترین سایت ساز، و همچنین محبوب ترین سیستم مدیریت محتوای میزبانی شده است. طبق گفته وب سایت آمار W3Techs این 2.4٪ از تمام وب سایت های اینترنتی را در بر می گیرد.

Squarespace شامل قالب های بسیار جذاب برای انواع وب سایت ها و همچنین دارای یک فرایند آسان در هنگام طراحی و ساخت آن است و بدون هیچ دانشی می توانید برای خود وب سایت بسازید!!

ابزار امتیاز ویرایشگر وبلاگ؟ تجارت الکترونیک؟ نمونه های آماده پلن رایگان شروع قیمت از
Squarespace 5/5 بالای 65 12 دلار

چگونه کار می کند؟

برای شروع کار با Squarespace، شما باید یک قالب پایه را از بین بیش از 65  قالب در دسترس و آماده انتخاب کنید. قالب ها به صورت دسته بندی شده تقسیم می شوند و به عنوان یک قاعده کلی، تمامی قالب ها به صورت مدرن طراحی شده اند.

سایت ساز Squarespace
نمونه های آماده برای Squarespace

هنگامی که قالب پایه و مورد نظر خود را انتخاب می کنید، باید یک حساب کاربری Squarespace ایجاد کنید (برای شروع رایگان است، و شما میتوانید یک تست کلی از این سیستم انجام دهید).

و به محض اینکه حساب خود را ایجاد می کنید، Squarespace شما را به ویرایشگر حرفه ای و زیبا هدایت می کند تا بتوانید سایت خود را سفارشی کنید.

سهولت استفاده و زمان مورد نیاز

از آنجا که Squarespace شما برای شروع به یک قالب ساده هدایت می کند، نگران نباشید چون با ویرایشگر حرفه ای می تواند قالب های خود را به طرز شگفت انگیزی طراحی و سفارشی سازی کنید.

در عوض می توانید از ویرایشکر حرفه ای کشیدن و رها کردن استفاده کنید :

  • داده ها و ظاهر قالب موجود را ویرایش کنید
  • در صورت تمایل، محتوای جدیدی اضافه کنید، مانند متن، تصاویر، فرم خبرنامه و غیره

تصویر زیر نشان دهنده ویرایشگر زنده و پیشرفته است :

بهترین سازنده وب سایت
ساخت وبسایت

و شما می توانید محتویات جدید را با قرار دادن بلوک های جدید اضافه کنید:

ساخت صفحه با سایت ساز
نمونه سایت ساز جهان

در کل شما بدون سرمایه گذاری بزرگ می توانید در زمان بسیار صرفه جویی کنید و به سوی کسب و کار های اینترنتی پیشرفته برید.

قیمت

Squarespace از 12 دلار در هر ماه شروع می شود، سالانه صورتحساب جدیدی برای شما ارسال می شود. با این حال، یک شرکت کوچک احتمالا 18 دلار در هر ماه را برای اکانت و حساب کاربری خود کنار بگذارد.

2 – Wix وب سایت (www.wix.com)

یک سایت ساز خوب و همه جانبه با قیمت مقرون به صرفه (بسیار جدید در بین سازهای جهان)

مطلب پیشنهادی :
باز و بسته کردن فروشگاه ووکامرس با افزونه Woocommerce Store Closing

Wix یک سایت ساز یا سیستم طراحی سایت فقط با کشیدن و رها کردن موس همچنین بسیار محبوب که به شما اجازه می دهد یک سایت با برند Wix را به صورت رایگان ایجاد کنید. پس از Squarespace، این دومین سیستم محبوب سازنده ی وب سایت همه کاره و پیشرفته است که 1.6٪ از تمام وب سایت ها را در بر میگیرد.

ابزار امتیاز ویرایشگر وبلاگ؟ تجارت الکترونیک؟ نمونه های آماده پلن رایگان شروع قیمت از
Wix 4/5 بالای 500 8.50 دلار

طرز کار به چه صورت است

برای راه اندازی سایت با Wix شما برای اولین بار باید یک حساب کاربری رایگان ایجاد کنید که باید حتما در وب سایت ثبت نام کنید. سپس، Wix از شما چند سؤال برای ساده سازی روند ایجاد وب سایت، از شما میپرسد. این یک روش بسیار خوب است، زیرا براحتی می توانید قدم های اولیه کار با این سیستم را به خوبی درک کنید و تجربه خوبی کسب کنید.

سیستم سایت ساز wix
محبوب ترین سایت ساز با کشیدن ورها کردن موس ویکس

در حال حاضر شما می توانید : 

  • اجازه دهید WIX AI یک وب سایت برای شما ایجاد کند (یک ویژگی خاص و ویژه). اصولا شما سوالات زیادی را پاسخ خواهید داد و سپس AI بر اساس پاسخ های شما یک الگو برای شما انتخاب می کند.
  • یک قالب از 500+ قالب آماده را انتخاب کنید، اگر بخواهید خودتان می توانید شخصی سازی و یا الگوی مورد نظر خود را ویرایش کنید و یا بسازید.
الگوهای آماده wix
نمونه های آماده برای طراحی سایت با wix

سهولت استفاده و زمان مورد نیاز

مهم نیست که آیا WIX AI یا الگو و یا نمونه آماده برای شما انتخاب میکند یا نه، چون شما می توانید براحتی با ویرایشگر حرفه ای wix الگوهای خود را ویرایش و یا حتی می توانید یک نمونه با سلیقه شخصی خود ایجاد کنید البته فقط با کشیدن و رها کردن!!

ویرایشگر Wix به شما امکان کنترل زیادی بر روی سایت را میدهد، در هر صورت در این ویرایشگر امکانات زیادی را در مقایسه با Squarespace مشاهده خواهید کرد. پس گزینه مناسبی برای شما خواهد بوذ.

اگر قبلا با این سیستم کار کرده باشید مطمعنا می توانید وب سایت های خود را بدون سردرگمی طراحی کنید، ولی اگر برای اولین بار است که با این سیستم آشنا می شوید و میخواهید کار کنید، نگران هیچ چیزی نباشید چون براحتی می توانید با کشیدن و رها کردن موس سایت های خود را طراحی کنید.

ویرایشگر wix
ویرایشگر بسیار پیشرفته و کسیدن و رها کردنی wix

قیمت

Wix طرح محدودی را با تبلیغات Wix و سابدومین Wix ارائه می دهد. طرح های پرداختی با نام تجاری خود را و بدون هیچ آگهی Wix از $ 8.50 در هر ماه شروع می شود. اما کسب و کار های جدی باید حداقل در هر ماه 12.50 دلار پرداخت کنند.

3 – Strikingly وب سایت (www.strikingly.com)

یک گزینه عالی برای وبسایت های ساده

در سال 2013 تاسیس شده است ، strikingly به طرز چشمگیری رشد کرد چنانچه که بسیار جوانتر از دیگر سازندگان وبسایت در این لیست است. اما این احتمالا بهترین گزینه نیست اگر شما قبلا چند وب سایت را ساختید و دوست داشتید بهینه سازی کنید. اما اگر فقط می خواهید یک ابزار برای ساخت یک وب سایت اصلی داشته باشید، ویرایشگر ساده خود را برای طراحی خواهید داشت.

ابزار امتیاز ویرایشگر وبلاگ؟ تجارت الکترونیک؟ نمونه های آماده پلن رایگان شروع قیمت از
Strikingly 3/5 بالای 27 8 دلار

چطور کار میکند:

برای شروع، کافی است که برای ثبت نام رایگان در strikingly یک اکانت ایجاد و ثبت نام کنید. سپس، شما را به یک رابط  کاربری می برد که در آن از قالب های آماده موجود حدودبیش از  27 طرح آماده  انتخاب می کنید:

ایجاد سایت ساده
ایجاد سایت با رابط کاربری بالا

سهولت استفاده و زمان سرمایه گذاری :

هنگامی که قالب خود را انتخاب می کنید، به طور بسیار حرفه ای شما را به ویرایشگر قالب  می برد. ویرایشگر آن بسیار ساده تر از Wix است. و در حالی که این کار صادقانه به نظر می رسد ، این واقعا برای بسیاری از سایت ها  که نیاز به یک کسب و کار کوچک دارد بسیار عالی است.

مطلب پیشنهادی :
وردپرس بهتر است یا html

یکی از ویژگی های ویژه ای است که در آن نقاط ساخته شده است که اجازه افزودن یک عنصر خاص را به شما می دهد. به عنوان مثال، در قالبی که من انتخاب کردم، پیشنهاد کرد که یک دکمه را به بخش درباره ما اضافه کنم:

ویرایشگر قالب
وایرشگر قالب در اختیار شما

Strikingly به طور قابل توجهی ویرایشگر دارای انعطاف پذیری بالا برای سهولت استفاده از سایت را دارد . اما اگر شما تجربه ای نداشته باشید و فقط بخواهید یک سایت کسب و کار ساده و کوچک را ایجاد کنید، به طور حتم نیاز های شما را برطرف خواهد کرد.

قیمت :

strikingly یک محیط کاملا رایگان در اختیار شما قرار میدهد اگر شما از Subdomain آن استفاده کنید به طور قابل توجهی دارای یک پنل رایگان است، پس از آن،اگر که بخواهید کار خود را گسرش دهید ، برنامه های پرداخت شده از 8 دلار در هر ماه شروع می شود.

4 – Weebly وب سایت (www.weebly.com)

یک گزینه بسیار عالی برای انواع سایت 

Weebly در آوریل سال 2018 با 365 میلیون دلار به فروش می رسد و یک سازنده وب سایت قدیمی است که به شما کمک می کند تا هر دو وب سایت های استاندارد و فروشگاهی را ایجاد کنید.

در حال حاضر 0.7 درصد از تمام وب سایت های اینترنتی جهان از Weebly استفاده می کند.

ابزار امتیاز ویرایشگر وبلاگ؟ تجارت الکترونیک؟ نمونه های آماده پلن رایگان شروع قیمت از
Weebly 4/5 8 دلار

چطور کار میکند :

مثل بقیه مدیریت محتوا ها ، با ثبت نام با یک حساب کاربری رایگان، Weebly را آغاز کنید.

از آنجا، می توانید از انواع مختلفی از قالب ها را انتخاب کنید (تعداد دقیقی از قالب ها بستگی به نوع سایت شماست که در حال ساخت است – مثلا یک فروشگاه و یا یک سایت کسب و کار):

انتخاب انواع قالب
انتخاب انواع قالب

استفاده آسان و زمان سرمایه گذاری :

هنگامی که تم وب سایت خود را انتخاب می کنید Weebly شما را با ویرایشگر راه اندازی می کند. اگر می خواهید محتوای موجود را ویرایش کنید، می توانید فقط روی پیش نمایش زنده کلیک کنید. و اگر می خواهید محتوای جدید را اضافه کنید، فقط از گزینه های سمت چپ آن را بکشید:

ویرایش محتوا در weebly
ویرایش محتوای موجود

باز هم، ویرایشگر Weebly به طور کامل با Wix برابری نمیکند. اما کار ساده ای که بخواهید هر چیزی را تغییر دهید و در عین حال به شما کنترل کافی برای سفارشی سازی کردن سایت خواهد داد.

و اگر شما نیاز به قابلیت های اضافی دارید، می توانید به فروشگاه app Weebly متصل شوید.

قیمت گذاری :

Weebly دارای یک طرح آزاد تجاری است. پس از آن، برنامه های پرداخت شده از 8 دلار در هر ماه شروع می شود.

5 – Shopify وب سایت (www.shopify.com)

بهترین سایت برای ایجاد سایت های تجاری و فروشگاهی

Shopify کمی پیچیده است، زیرا تمرکز آن صرفا برای سایت های تجاری و فروشگاهی متمرکز است، ولی کمکی در ایجاد سایت چند منظوره به شما نخواهد کرد. با این همه، Shopify 2.3٪ از تمام وب سایت های اینترنتی را در دست دارد که درست در پشت Squarespace از نظر محبوبیت قرار می گیرد. این نیز دومین راه محبوب برای ساخت یک فروشگاه تجارت الکترونیک، با سازگاری ووکامرس است.

در واقع، این به معنای این نیست که بهترین سازنده وب سایت نیست، اما احتمالا بهترین گزینه است اگر شما قصد جدی در ساخت سایت فروشگاهی و تجاری دارید.

امتیاز ویرایشگر وبلاگ؟ تجارت الکترونیک؟ نمونه های آماده پلن رایگان شروع قیمت از
4/5

بیش از هزار

8 دلار

چگونه کار می کند :

Shopify بر اساس اصول مشابه با دیگر سازندگان وب عمل می کند، اما با کمی تفاوت کار میکند.

هنگامی که شما برای حساب رایگان Shopify ثبت نام می کنید، باید کمی اطلاعاتی را ارائه دهید. از آنجا، شما را به داشبورد Shopify وارد می کند:

ویرایش در سایت
وارد شدن به قسمت shopify

این جایی است که شما :

  • یک قالب را انتخاب میکنید
  • محصولات را اضافه میکنید
  • برنامه های دیگر را برای قابلیت های بیشتر نصب کنید

استفاده آسان و زمان سرمایه گذاری شده

از آنجا که Shopify در تجارت الکترونیک متمرکز است، به شمادر یک زمان کم فروشگاه خود ردا ایجاد خواهید کرد .

علاوه بر اطلاعات فوق، شما همچنین باید درگاه های پرداخت را تنظیم کنید، نرخ های مالیات را پیکربندی کنید و سایر اقدامات نگهداری را انجام دهید.

Shopify تلاش می کند تا همه چیز را به آسانی انجام دهد، هرچند. به عنوان مثال، Theme Customizer / ویرایشگر این امکان را به شما می دهد تا فروشگاه خود را حرفه ای  کنید. و حتی اگر آن را در تجارت الکترونیک متمرکز شده است، شما هنوز هم می توانید ویژگی های دیگر، مانند یک وبلاگ اضافه کنید.

تنها نکته جالب این است که “ویرایش درون خطی” وجود ندارد. به این معناست که بر خلاف دیگر سازندگان وب دیگر نمیتوانید بر روی متن کلیک کنید تا آن را ویرایش کنید:

ویرایشگر قالب
ویرایشگر درون قالب

قیمت گذاری :

طرح های Shopify از 29 دلار در هر ماه شروع می شود.

6 – sitebuilder وب سایت (www.sitebuilder.com)

ارزان ترین سازنده سایت در این لیست 

با قیمت های تبلیغاتی با قیمت فقط 3.84 دلار در ماه و قیمت های معمولی 7.68 دلار، SiteBuilder یکی از بهترین سازنده وب سایت های موجود در این لیست است.

امتیاز ویرایشگر وبلاگ؟ تجارت الکترونیک؟ نمونه های آماده پلن رایگان شروع قیمت از
4/5

بیش از هزار

3.84 دلار

چگونه کار می کند:

SiteBuilder حساب یا آزمایشی رایگان را ارائه نمی دهد، بنابراین قبل از اینکه بتوانید سایت خود را شروع کنید، باید هزینه آنرا پرداخت کنید.

از آنجا، شما می توانید یک قالب از پیش ساخته شده از صدها قالب که SiteBuilder ارائه می دهد را انتخاب کنید، از جمله یک فیلتر طبقه بندی خوب برای کمک به شما در پیدا کردن یک قالب کامل:

انتخاب قالب
فیلتر انتخاب قالب سایت

سهولت استفاده و زمان سرمایه گذاری :

پس از انتخاب قالب، شما می توانید آن را با استفاده از ویرایشگر ساده بصری SiteBuilder ویرایش کنید. این یک رویکرد کشیدن و رها کردن  را ارائه می دهد. به عبارت دیگر، شما می توانید عناصر را در هر نقطه از سایت خود بکشید – شما توسط یک شبکه محدود نمی شوید:

ویرایش قالب
ویرایش با کشیدن و رها کردن در قالب

اگر می خواهید، همچنین می توانید یک وبلاگ یا قابلیت فروشگاهی را بسته به برنامه خود اضافه کنید.

قیمت گذاری :

برنامه های منظم SiteBuilder از 7.68 دلار در هر ماه شروع می شوند، اما آنها برای اولین بار از صدور صورتحساب خود، 50 درصد تخفیف می گیرند، که به شما امکان می دهد تا کمی کمتر از 3.84 دلار در هر ماه شروع کنید.

لطفا دست نگه دارید؟ ممکن است وردپرس بهترین سازنده وب سایت برای شما باشد :

بهترین سازنده وب سایت برای شما در لیست بالا نبود؟ شما همیشه می توانید با رویکرد وردپرس محکم و معتبر کنار بیایید (بله، ما یک وبلاگ وردپرس هستیم – شما فکر نکردید که کل پست را بدون هیچ اشاره ای به وردپرس می گذاریم، درست است؟).

وردپرس محبوب ترین راه برای ساخت وب سایت در وجود است، که بیش از 30٪ از تمام وب سایت ها در اینترنت از آن استفاده میکنند .

دلایل خوبی نیز برای آن وجود دارد …

وقتی وب سایت خود را با وردپرس خود میزبانی می کنید، 100٪ کنترل وب سایت خود را دارید، چیزی که حتی بهترین سازنده وب سایت هم نمی تواند مطابقت داشته باشد. این نیز آسان است برای کارها ی شما، زیرا شما:

یک کتابخانه بزرگ از پلاگین های وردپرس برای اضافه کردن قابلیت های جدید را دارید. بیش از 50،000 پلاگین رایگان به تنهایی وجود دارد.

ده ها هزار قالب وردپرس، که هر کدام از قالب هایی را که در یک نوع متفاوت ساخته شده در وب سایت ها پیدا می کنید، این عالیست از نظر من.

در حال حاضر، اگر شما فقط می خواهید یک سایت فوق العاده ساده داشته باشد، شما ممکن است در واقع به تمام این قابلیت ها نیاز پیدا نکنید. اما وردپرس به شما یک پلت فرم آسان برای استفاده را به شما می دهد که به شما امکان انعطاف پذیری بالایی برای انجام هر کاری که می خواهید به شما میدهد ، هیچ یک از این ابزار ها لیست بالا نمی توانند WordPress را شکست دهند.

پیشهاد تیم آیلین وب به شما :بیش از 40 جلسه آموزش رایگان وردپرس (همین حالا رایگان سایت خود را ایجاد کنید)

۳ دیدگاه دربارهٔ «بهترین سایت سازهای جهان: 5 گزینه با کیفیت (مقایسه);

دیدگاهتان را بنویسید