تبدیل واحد پولی ریال به تومان در افزونه EDD (Easy Digital Downloads)

rial to toman for edd

فهرست مطالب

بدیعی هست که هر کشور برای خود یک واحد پولی مشخص دارد و تمامی مبادلات با واحد کشور سنجیده میشوند و تمامی شرکت ها یا سازمان ها باید از این قانون پیروی کنند. در سطح اینترنت هم باید واحد های پولی برای کشورها رعایت شوند و ما هم در کشور ایران باید از واحد پولی خودمون استفاده کنیم. همانظور که می دانید واحد پولی کشور ما “ریال” است. اما ما چرا از ریال استفاده نمی کنیم؟

واحد پولی ریال قیمت را خیلی طولانی می کند و بعضی از کاربران وقتی صفحه محصول را می بینند و قیمت را مشاهده می کنند زود صفحه را می بندند. البته به اختیار هست ولی پیشنهاد می شود که واحد پولی “تومان” را به فروشگاه خود نسب دهید.

تبدیل ریال به تومان در ایزی دیجیتال دانلود

امروز با مقاله تبدیل واحد پولی ریال به تومان در افزونه EDD خدمت شما عزیزان هستیم . اگر با افزونه Easy Digital Downloads (EDD) یا همون ایزی دیجیتال دانلود آشنا نیستید، افزونه Easy Digital Downloads که با 3 نام در بین کاربران شناخته شده است که این افزونه برای وردپرس است که به صورت رایگان در اختیار وردپرس کاران گذاشته شده است که با استفاده از این افزونه می توانید برای ساخت فروشگاه فایل استفاده کنید.

افزونه edd
افزونه edd

یعنی بعد از نصب این افزونه می توانید وردپرس را به یک فروشگاه فایل حرفه ای تبدیل کنید و محصولات فایلی خود را به فروش برسانید. اما یک نکته مهم در این افزونه اینه که واحد پولی تومان وجود ندارد و باید این قابلیت را خودمان یا برنامه نویس به قالب یا سایت اضافه کند.

مقاله پیشنهادیروش های اساسی رفع مشکل HTTP 500 Internal Server در وردپرس

ما در مقاله تبدیل واحد پولی ریال به تومان در افزونه EDD از 2 روش استفاه کردیم که شما عزیزان می توانید از هر 2 روش موجود استفاده کنید و واحد پولی تومان را به افزونه ایزی دیجیتال دانلود اضافه کنید.پس در ادامه با ما همراه باشید …

روش یک :

استفاده از کدآماده

اگر افزونه را نصب کنید می بینید که به صورت پیشفرض واحد پولی $ در افزونه پیکربندی شده است. در مرحله اول به مسیر “دانلود ها » پیکربندی » تظیمات ارز” برید و در قسمت واحد ارزی ” ریال – ایران (ریال) ” را انتخاب کنید و بر روی دکمه “ذخیره تغییرات” کلیک کنید تا واحد پولی به ریال تبدیل شود.

ولی بعضی دوست دارند که قیمت ها را به تومان ببیند برای این کار کد زیر را به فایل functions.php قالب خودتون اضافه کنید.(فایل functions.php  در مسیر قالب در قسمت wp-content/themes/yourtheme) .

function pw_edd_change_currency_sign( $formatted, $currency, $price ) { return $price . ‘ ریال’; } add_filter( ‘edd_rial_currency_filter_after’, ‘pw_edd_change_currency_sign’, ۱۰, ۳ ); add_filter( ‘edd_rial_currency_filter_before’, ‘pw_edd_change_currency_sign’, ۱۰, ۳ )

حالا اگر واحد پولی را چک کنید می بینید که واحد پولی به تومان تغییر پیدا کرد.

روش دو:

استفاده از افزونه

به علاوه اینکه میتونید از روش اول استفاده کنید و شاید بعضی دوست داشته باشند که از افزونه استفاده کنند، برای تبدیل واحد پولی ریال به تومان در افزونه EDD افزونه ای موجود است می توانید از مخزن وردپرس با چند کلیک نصب کنید و شاهد تبدیل ریال به تومان در افزونه edd شوید.

تبدیل ریال به تومان در ایزی دیجیتال دانلود
افزونه تبدیل واحد پولی ریال به تومان در افزونه EDD

افزونه Conversion of Rial to Toman for Easy Digital Downloads (EDD) برای کاربران ایرانی برنامه نویسی شده است که در مخزن وردپرس هم درج شده است و براحتی می توانید این افزونه را دانلود و نصب نمایید.

[su_button url=”https://wordpress.org/plugins/edd-toman/” target=”blank” style=”flat” background=”#e9817a” size=”7″ wide=”yes” center=”yes” icon=”icon: cloud-download”]دانلود افزونه از مخزن وردپرس[/su_button]

۲ دیدگاه دربارهٔ «تبدیل واحد پولی ریال به تومان در افزونه EDD (Easy Digital Downloads);

دیدگاهتان را بنویسید