ساخت صفحه بزودی برمیگردیم در وردپرس + [فیلم آموزشی]

wordpress tutorial 2020 27

فهرست مطالب

هر مدیر و یا ویرایشگری باید در هنگام تغییرات بر روی وب سایت از صفحه بزودی برمیگردیم استفاده کند.این به این دلیل است که کاربر یا بازدیدکننده بداند که سایت در حال بروزرسانی است و سریع از وب سایت خارج نشود، آیا این کار لازم است؟ متاسفانه، همه ما نیاز به تغییر در وب سایت ها در زمان های مختلف داریم. در این مقاله یاد میگرید که چگونه این صفحات را بسازید.

هم چنین اگر در زمنیه وردپرس و طراحی سایت اطلاعات و دانشی ندارید و می خواهید که یاد بگیرید می توانید به دایرکتوری و دوره آموزشی رایگان وردپرس مراجعه کنید و تمامی وردپرس رو فرا بگیرید.

[toc]

در چه مواقعی باید از صفحه بزودی برمیگردیم در وردپرس استفاده کنیم؟

حالت تعمیر در وردپرس در زمان های متنوعی می تواند بسیار کاربردی باشد از جمله :

فعال سازی حالت تعمیر در وردپرس به این معنی است که شما می توانید در وب سایت خود به اصطلاح، در پشت درهای بسته کار کنید. با این حال، حتی میتوانید صفحه را قرار دهید تا کاربر بگویید که می توانید اخبار جدید را با وارد کردن ایمیل خود پیگیری کنید و اخبار به ایمیل شما فرستاد می شود.

امروز قصد دارم تا برای شما یاد بدهم که چه جوری در وردپرس صفحات زیبای بزودی بر میگردیم و یا صفحه حالت تعمیر طراحی کنید، در این جا با افزونه بسیار محبوب Coming Soon Page & Maintenance Mode by SeedProd می خواهیم این کار را انجام دهیم.

افزونه حالت تعمیر وردپرس
پلاگین Coming Soon Page & Maintenance Mode by SeedProd

نام افزونه همانطور که در تصویر می بینید از 2 جمله تشکیل شده است. برای این دلیل است که شما می توانید با این افزونه هم صفحه بزودی برمیگردیم و هم صفحه حالت تعمیر در وردپرس طراحی کنید.

فعال کردن حالت تعمیر در وردپرس

برای روشن کردن حالت تعمیر، ما ابتدا باید افزونه را نصب کنیم. به پیشخوان وردپرس وارد شوید، سپس به افزونه ها –> افزودن بروید. در کادر جستجو در سمت راست عبارت “Coming Soon Page” رو سرچ کنید.

نصب افزونه حالت تعمیر در وردپرس
نصب و فعال سازی افزونه بزودی برمیگردیم در وردپرس

بر وی “هم اکنون نصب کنید” کلیک کنید و بعد نصب بر روی دکمه “فعال کردن” کلیک کنید.

حالا ما می توانیم از این پلاگین استفاده کنیم. به منوی تنظیمات –> Coming Soon Page & Maintenance Mode بروید. در اینجا، شما قادر خواهید بود که صفحه تعمیر خود را فعال کنید البته فقط در چند ثانیه!!

تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که بر روی گزینه Enable Maintenance Mode کلیک و فعال کنید و سپس Save All Changes را بزنید.

فعال کردن حالت تعمیر در وردپرس
حالت تعمیر در وردپرس را فعال کنید

اکنون، همانطور که شما بر روی وب سایت کار میکنید و تغییرات را اعمال می کنید، صفحه تعمیر فقط برای کاربران نمایش داده می شود و خود مدیر وب سایت می تواند تمامی تغییرات در وب سایت را مشاهده کند.

اگر در بالای نوار ابزار وردپرس نگاه کنید یک دکمه قرمز رنگ اضافه شده که حالت تعمیر در وردپرس را فعال اعلام می کند، یعنی صفحه بزودی برمی گردیم در وب سایت شما فعال است و کابران از این به بعد این صفحه را مشاده می کنند.

حالت فعال
حالت تعمیر فعال است

البته، در این لحظه، بازدیدکنندگان فقط یک صفحه نگهداری کسل کننده و زشتی را مشاهده خواهند کرد. شما  حتما می خواهید که آن را کمی بهتر و زیبا تر بکنید، خوشبختانه این افزونه مجهز به تنظیماتی است و شما می توانید تغییرات شخصی خود را بر روی صفحات اعمال کنید.

اگه در صفحع تنظیمات افزونه کمی پایین تر بیایید، میتوانید لوگوی خود را آپلود کنید، سپس از ویرایشگر برای نوشتن تیتر و پیام خود استفاده کنید. همیچنین میتوانید آرم و یا لوگوی خود را در هر بخش از وب سایت و … قرار دهید.

تنضیمات صفحه

در پایین صفحه تنظیمات، در قسمت زبانه ها خواهید دید که چه تنظیماتی وجود دارد . این جایی است که میتوانید تنظیمات سئو خود را پیکربندی کنید یا کد های سفارشی خود را وارد کنید. فراموش نکنید قبل از رفتن به برگه بعدی،حتما ذخیره و بعد به صفحه دیگر بروید.

طراحی و رنگ صفحه بزودی برمیگردیم:

در این قسمت از کار شما به دنیای سلیقه و انتخاب رنگ خود میروید .قدم بعدی این است که روی زبانه طراحی کلیک کنید. همانطور که از عنوان پیداست، این جایی است که شما می توانید صفحه خود را ویرایش کنید.

زبانه تنظیمات طراحی در صفحه

گزینه های که هستند  عبارتند از تعیین رنگ پس زمینه ثابت ، آپلود تصویر پس زمینه سفارشی و اضافه کردن یک پوسته به پس زمینه برای ایجاد متن.

پیمایش پایین صفحه همچنین بخش هایی را برای مشخص کردن عرض محدوده محتوا خود، به علاوه انتخاب نوع فونت و رنگ متن برای محتوای خودخواهید داشت.

پیشنهاد تیم آیلین وب : طراحی صفحه های بسیار حرفه ای با صفحه ساز المنتور

شما می توانید صفحه نمایش ایجاد کرده خود را در هر نقطه پیش نمایش دهید با کلیک روی زبانه پیش نمایش زنده (live Preview) در بالا – پیش نمایش زنده در یک پنجره جداگانه برای شما باز خواهد شد.

زبانه پیشنمایش زنده تغییرات در صفحه

تنظیمات پیشرفته افزونه :

زبانه  Advanced برای کاربران با تجربه تر، شما در این قسمت میتوانید حرفه ای تر عمل کنید اگر می خواهید برای دسترسی به قسمت های حرفه ای تب پیشرفته را انتخاب کنید. این جایی است که میتوانید اسکریپتهای هدر / فوتر را به صفحه خود اضافه کنید و همچنین HTML را سفارشی سازی کنید.

در قسمت پیشرفته کد های سفارشی خود را وارد کنید

با این حال، اکثر کاربران – به ویژه کسانی که فقط به دنبال ایجاد یک صفحه ساده هستند – نیازی به کلیک این قسمت پیشرفته نخواهند داشت.

قبل از اینکه کار را به پایان برسانید، به یاد داشته باشید که آخرین بار آن را ذخیره کنید. این کار تمام تغییرات شما را به پیشنمایش زنده صفحه اعمال می کند – حالا میتوانید نتیجه کار خود را ببینید.

می خواهم ببینم چه چیزی ایجاد کردم و چطور برای کاربران به نمایش گذاشته میشود؟ البته شما صفحه دیگری ایجاد کرده اید، و اینجا یک اسکرین شات از کار خودم هست:

پیشنمایش
پیشنمایش صفحه بزودی برمیگردیم

برای پیکربندی و  ایجاد صفحه بسیار حرفه ای، کمتر از پنج دقیقه وقت گذاشتید، درسته؟

پیشنهاد تیم آیلین وب : ایجاد یک سایت حرفه ای در 10 دقیقه

حالا شما می توانید با خیال راحت در وب سایت خود کار کنید. کاربران مراجعه کننده به سایت شما با صفحه ای که طراحی کرده اید مواجه خواهند شد، به طوری که تمام تغییرات خود را پیش از آنکه کاربری مانع آن شوند، به نمایش خواهید گذاشت.

البته، زمانی که تغییرات خود را به پایان رسانید، فراموش نکنید که حالت تعمیر و نگهداری را غیرفعال کنید. برای انجام این کار، به قسمت  تنظیمات رفته و در ادامه به قسمت Coming Soon Page & Maintenance Mode رفته و به سادگی وضعیت را غیرفعال کنید، سپس تغییرات را ذخیره کنید.

غیرفعال کردن صفحه تعمیر و نگهداری

کارتون عالی بود! وبسایت شما به طور کامل بازسازی شده است، بدون اینکه بازدیدکنندگان هرگز وبسایت شما را در شرایط بد طراحی ببینند.

حرف آخر :

افزونه  Coming Soon Page & Maintenance Mode یکی از افزونه های مورد علاقه من است. این پلاگین به شما اجازه می دهد تا صفحات به زودی برمیگردیم را فقط در چند دقیقه طراحی کنید، علاوه بر این می توانید هر زمان که لازم باشد، حالت تعمیر و نگهداری را خاموش و روشن کنید.

آیا از این افزونه برای ایجاد صفحات خود استفاده خواهید کرد؟ یه چیز دیگه تا یادم نرفته ؛ حتما نظرات خودتون رو برای کار با افزونه  بزودی برمیگردیم رو این زیر برای ما کامنت کنید.


[su_button url=”https://wordpress.org/plugins/coming-soon/” target=”blank” style=”flat” background=”#f74d4f” size=”6″ wide=”yes” center=”yes” radius=”20″ icon=”icon: download”]دانلود افزونه از مخزن وردپرس[/su_button]

[su_button url=”https://demo.seedprod.com/coming-soon-pro/” target=”blank” style=”flat” background=”#9c93f3″ size=”6″ wide=”yes” center=”yes” radius=”20″ icon=”icon: desktop”]پیشنمایشی از افزونه[/su_button]

۳ دیدگاه دربارهٔ «ساخت صفحه بزودی برمیگردیم در وردپرس + [فیلم آموزشی];

  • سلام
   میتونید تصویر هاتون ر با اندازه مونیتور های full hd تنظیم کنین.
   ۱ – تصویر مورد نظر رو در فتوشاپ و یا نرم افزار های ویرایشگر تصویر باز کنید و اندازه تصویر رو بر روی ۱۰۸۰*۱۹۲۰ قرار بدید.
   ۲ – تصویر مورد نظر رو توی افزونه درج کنید.
   ۳ – گزینه Responsive Size رو بر روی Contain قرار بدید.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید