آموزش بخش المان های سایت در المنتور شامل (عنوان سایت،لوگو،منو،عنوان صفحه و…)

elementor tutorial part 7

فهرست مطالب

با استفاده از دوره کاربردی آموزش صفحه ساز المنتور توانستیم قسمت های مختلف افزونه رایگان Elementor را یاد گرفته و از آن برای تولید صفحات وب خود استفاده کنیم. در قسمت های قبلی دوره آموزشی بخش های مختلف افزونه آموزش داده شد و کاربران حال می توانند از بخش های رایگان و پولی این افزونه بهره مند شوند. حال در قسمت جدید از آموزش افزونه المنتور به سراغ دسته ای دیگر از بخش های این افزونه خواهیم رفت که به صورت اختصاصی نیستند و مربوط به خود سایت و اجزای آن می باشد که در ادامه به روش های استفاده، نصب و پیکربندی آنها خواهیم پرداخت.

[toc]

قرار دادن عنوان سایت صفحه

همانطور که میدانید، سایت ها، دارای بخشی به نام عنوان هستند که در آن می توانند از انواع متن ها و عکس ها برای نمایش نام و سازوکار وب سایت خود استفاده نمایند، برای ایجاد عنوان در صفحه مورد نظر می توانید از بخش سمت راست جعبه ابزار المنتور عنوان را انختاب کرده و از طریق ابزار عنوان سایت یک قسمت از صفحه خود را به آن اختصاص دهید و در صفحات Landing Page خود استفاده نمایید.

المان عنوان سایت
المان عنوان سایت در افزونه المنتور

بعد از فعال کردن این بخش شما می توانید به راحتی به تنظیمات این بخش دسترسی پیدا کرده و آن را به آسانی شخصی سازی کنید، قسمت هایی همچون نوع نمایش متن، اندازه،رنگ، داشتن لینک و… را می توانید از طریق منوی تنظیمات که در سمت راست میباشد، ویرایش کنید.

تظیمات و گزینه های عنوان سایت
گزینه های عنوان سایت elementor

قرار دادن لوگوی سایت

با استفاده از بخش لوگو می توانید به راحتی لوگوی سایت خود را در هر جایی از صفحه که نیاز دارید ایجاد کرده و آن را به نمایش بگذارید، همچنین می توانید از این بخش در هدر سایت خود نیز استفاده کرده و زیبایی را به صفحات خود هدیه دهید.

مقاله ای که پیشنهاد میشه : فیلم آموزشی ابزارک ها در وردپرس

برای ایجاد این بخش همانند ویدئو، از منوی سمت راست و در بخش سایت، بخش لوگو را به صفحه اصلی خود اضافه کرده و از طریق همان بخش می توانید تصویر خود را بارگذاری نمایید. همانند دوره وب سایت آیلین وب می توانید به راحتی این بخش را شخصی سازی کرده و از آن استفاده نمایید.

مطلب پیشنهادی :
ساخت سوئیچ کننده محتوا در المنتور (💪بدون افزونه) + فیلم آموزشی
لوگوی سایت در المنتور
اضافه کردن لوگوی سایت در افزونه صفحه ساز المنتور

بعد از فعال کردن این بخش می توانید از منوی سمت راست افزونه elementor به تنظیمات بخش لوگو دسترسی پیدا کرده و بخش هایی مانند، تصویر مورد نظر، طول و عرض تصویر، محل قرارگیری تصویر در بلوک، داشتن لینک و… را به راحتی ویرایش کرده واز آن در صفحات خود استفاده نمایید.

تنظیمات لوگوی سایت
تنظیم کردن لوگوی سایت در المنتور

ایجاد منوی ناوبری (یا فهرست و یا منو)

در قسمت های قبل دوره آموزش المنتور، کاربران با استفاده از بخش Navi در افزونه می توانستند منوهای آبشاری زیبایی را خلق کرده و از آن طریق به کاربران خود این امکان را بدهد تا منوهای باز شونده برای صفحات وب سایت خود ایجاد نمایند، برای تنظیم و نمایش منو ها در ابتدا باید از طریق بخش فهرست وردپرس، مانند ویدئو این بخش را فعال کنید و یک فهرست آماده داشته باشید.

بدین منظور بعد از انتخاب منوی ناوبری و قراردادن آن در بخش مورد نظر می توانید به راحتی منوی خود را ایجاد کنید و از طریق منوی سمت راست باز شده، تنظیمات این بخش، مانند شیوه نمایش، اندازه، فاصله بین محتوا، حالت های گرافیکی، اندازه منو و… را به راحتی مشخص کنید و از این طریق برای صفحات Landing Page خود همانند دوره صفحات جذابی را خلق کنید.

منوی ناوبری در صفحه ساز
اضافه کردن منو یا فهرست به صفحه ساز المنتور

ایجاد نقشه سایت در افزونه المنتور

همانند ویدئوی آموزشی می توانید یک بخش را برای نمایش سایت مپ خود در صفحه اختصاص دهید، سایت مپ به موتورهای جست و جو برای گشت و گذار راحت در وب سایت شما کمک بسیار زیادی می کنید و مدیران وب سایت برای بهینه سازی سایت باید این بخش ها را فعال کنند.

برای استفاده از بخش سایت مپ، آن را انتخاب کرده و در مکان مورد نظر خود انتقال دهید و حال می توانید به راحتی از طریق منوی سمت راست بخش هایی مانند، آدرس،نوع آیکن، لینک،سایز و رنگ و بسیاری از بخش های دیگر را به راحتی ویرایش نمایید.

درج نقشه سایت در المنتور
اضافه کردن نقشه سایت به elementor

ایجاد فرم جست و جوی

شما می توانید به راحتی فرم های جست و جوی زیبایی را در صفحه خود قرار دهید، بدین منظور ابتدا از طریق بخش سمت راست افزونه از بخش ابزارک های سایت، فرم جست و جو را انتخاب کرده و در بخش مورد نظر قرار دهید، حال با ایجاد تغییراتی که در دوره آموزش المنتور بیان شده، می توانید فرم خود را ویرایش کرده و یک بخش جست و جوی زیبا را برای وب سایت خود خلق کنید.

مطلب پیشنهادی :
ساخت فرم در المنتور (رسپانسیو)
اضافه کردن فرم جستجو به المنتور
افزونه فرم جستجو به صفحه ساز

همچنین در افزونه المنتور می توانید به راحتی بخش هایی مانند ایجاد نظر توسط کاربران، قرار دادن تصویر شاخص و بسیاری از بخش های دیگر را نیز ایجاد کنید، با استفاده از دوره آموزش المنتور شما عزیزان می توانید به راحتی صفحات شخصی خود را ایجاد کرده و در وب سایت های خود به راحتی استفاده نمایید.

موفق پیروز باشید.

ویدئوی آموزشی این بخش از المنتور

۲ دیدگاه دربارهٔ «آموزش بخش المان های سایت در المنتور شامل (عنوان سایت،لوگو،منو،عنوان صفحه و…);

 1. سلام جناب آقای مهندس شعبانی
  ممنون از آموزش های اصولی و خالصانه شما
  من وقتی میخوام از ابزارک Site logo استفاده کنم قسمت انتخاب تصویر و همچنین فیلد ورود لینک سفارشی برام غیرفعاله!
  چه راهی پیشنهاد میدین برای حل این مسئله؟
  سپاس از توجهتون

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز ممنونم
   ببینید وقتی شما از site logo استفاده میکنید مستقیم لوگوی سایت رو میخوانه و قابل تغیر نیست و شما باید توی سفارشی سازی لوگو رو تغییر بدید ولی اگه با تصویر قرار بدید مشکلی نداره میتونید قرار بدید.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید