آیلین وب

دوستان عزیز، برای حمایت از ما حتما به ما رای بدهید​

سلام دوستان عزیز. با جلسه هشتم از دوره آموزش وردپرس در خدمت شما عزیزان هستیم، در این جلسه می خواهیم وردپرس رو بر روی لوکال هاست Loalhost نصب کنیم.

لوکال هاست یک سیستمی هست که با استفاده از اون می توانید کامپیوتر یا لب تاپ شخصی خود را به یکی سیستم هاستینگ تبدیل کنید و دیگه نیازی ندارید که به اینترنت متصل شوید. در این آموزش ما از نرم افزار Ampps که یکی از بهترین نرم افزار های موجوده استفاده کردیم.

آموزش نصب وردپرس بر روی لوکال هاست

آیا می دانستید که می توانید وردپرس را بر روی کامپیوتر خود و ویندوز خود نصب کنید برای یادگیری و آزمایش یا تست؟ کار با وردپرس در ویندوز یک راه عالی برای آزمایش افزونه ها، به روز رسانی ها و سایر تغییرات وب سایت است، قبل از اینکه آنها را به سایت اصلی خود انتقال دهید. در این مقاله ما به شما نحوه نصب وردپرس را بر روی کامپیوتر با استفاده از AMPPS را نشان می دهیم.

فرآیند نصب وردپرس بر روی رایانه شخصی شما به عنوان راه اندازی یک محیط سرور محلی یا localhost (لوکال هاست) شناخته می شود. اغلب طراحان قالب و توسعه دهندگان افزونه، وردپرس را در محیط سرور محلی نصب می کنند تا سرعت فرایند توسعه خود را افزایش دهند.

توجه : اگر وردپرس را بصورت محلی بر روی ویندوز نصب کنید، تنها یک نفر می تواند این سایت را ببیند. اگر می خواهید یک سایت وردپرس ایجاد کنید که برای عموم قابل دسترس است، باید نام دامنه و هاست را داشته باشید. توصیه می کنیم این راهنما را در مورد نحوه نصب وردپرس بر روی Localhost دنبال کنید.

همچنین اگر می خواهید که وردپرس را بر روی هاست اصلی خود نصب کنید می توانید از آموزش های ” فیلم آموزشی گام به گام نصب وردپرس بر روی دایرکت ادمین (Directadmin) ” و ” فیلم آموزشی نصب وردپرس بر روی سی پنل cpanel (گام به گام) ” استفاده کنید.

AMPPS چیست؟

نرم افزاری است که با استفاده از آن می توانید سیستم کامیوتر شخصی خود را تبدیل به یک سرور نمایید اما از نوع محلی! یعنی می توانید یک سرور و هاست داشته باشید. یعنی وردپرس را بر روی کامپیوتر شخصی نصب و اجرا کنید. بدون استفاد از یک نرم افزار localhost این کار امکان ناپذیر است و باید حتما از نرم افزار استفاده کنید.

مرحله 1 : نصب AMPPS روی کامپیوتر و ویندوز

اولین چیزی که باید انجام دهید این است که به وب سایت رسمی AMPPS بروید و آخرین نسخه AMPPS را دانلود کنید. شما با گزینه های مختلف در صفحه دانلود روبرو خواهید شد. به سادگی یکی از مواردی که با سیتم عامل کامپیوتر شما سازگار است را انتخاب کنید.

هنگامی که شما AMMPS را دانلود کرده اید، برنامه را نصب را اجرا کنید و به دقت دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید. از مرورگر وب پیش فرض استفاده خواهد کرد.

اگر شما از سیستم عامل ویندوز استفاده می کنید، سیستم عامل های پشتیبانی شده ویندوز 7، ویندوز ویستا SP2، ویندوز ایکس پی SP3 +، ویندوز سرور 2003 SP2 +، ویندوز سرور 2008، ویندوز سرور 2008 R2 ، ویندوز 10، و … است.

نکته: برای اجرای AMPPS، باید بر روی رایانه خود مجوز دسترسی داشته باشید.

Install first - فیلم آموزشی نصب وردپرس روی لوکال هاست با Ampps (قدم به قدم)
مرحله اول نصب ampps

انتخاب مسیر نصب

در این مرحله یک مسیر برای نصب نرم افزار انتخاب کنید. سعی کنید بر روی پیشرفرض باشد.

Path ampps aylinweb - فیلم آموزشی نصب وردپرس روی لوکال هاست با Ampps (قدم به قدم)
مسیر نصب نرم افزار ammps

نصب کامل شد

هنگامی که نصب به پایان رسید، یک صفحه نمایش به صورت زیر مشاهده خواهید کرد. بر روی دکمه Finish کلیک کنید.

Finish setup ampps - فیلم آموزشی نصب وردپرس روی لوکال هاست با Ampps (قدم به قدم)
نصب کامل ampps

هنگامی که AMPPS را برای اولین بار اجرا می کنید مطمئن شوید اتصال اینترنت شما فعال است.

مرحله 2 : اجرا کردن Apache و MySQL

پس از نصب، برنامه را باز کنید. شما به “Control Panel” خوش آمدید. با کلیک کردن روی دکمه های تعویض کنار Apache و MySQL آنها را اجرا کنید.

Ampps Control Panel aylinwe - فیلم آموزشی نصب وردپرس روی لوکال هاست با Ampps (قدم به قدم)
پنل کنترل نرم افزار ampps

مرحله 3 : ساخت دیتابیس

در این مرحله باید یک دیتابیس یا پایگاه داده ایجاد کنیم. برای این کار به مرورگر خود برید و در قسمت آدرس بار لینک “http://localhost/phpmyadmin” را تایپ کنید.

phpmyadmin in ampp in aylinweb - فیلم آموزشی نصب وردپرس روی لوکال هاست با Ampps (قدم به قدم)
پایگاه داده در ampps

در این صفحه برای ساخت دیتابیس جدید بر روی دکمه New کلیک کنید.

create database in ampps aylinweb - فیلم آموزشی نصب وردپرس روی لوکال هاست با Ampps (قدم به قدم)
ساخت پایگاه داده در ampps

در این قسمت باید یک نام برای دیتابیس انتخاب کنید و همچنین توحه داشته باشید که این نام را در مراحل بعد احتیاج داریم و به یاد داشته باشید. بعد از اینکه یک نام برای پایگاه داده انتهاب کردید بر روی دکمه Create کلیک کنید.

مرحله 4 : دانلود وردپرس

در این مرحله باید وردپرس را از سایت رسمی دانلود کنید. برای این منظور باید به لینک “http://wp-persian.com” مراجعه کنید و بر روی دکمه دانلود کلیک کنید تا آخرین نسخه وردپرس را دانلود کنید.

download wp farsi - فیلم آموزشی نصب وردپرس روی لوکال هاست با Ampps (قدم به قدم)
دانلود وردپرس فارسی

در حا حاضر آخرین نسخه وردپرس فارسی 5/0/3 می باشد که ما هم در این آموزش از همین نسخه استفاده کرده ایم.بعد از اینکه فایل zip را دانلود کردید باید این فایل را به مسیر هاست منتقل کنیم.

توجه : در لوکال هاست برخلاف Cpanel و Directadmin باید هر وردپرس را درون یک پوشه جدا نصب کنید.

ما در این آموزش می خواهیم وردپرس را درون پوشه این به نام wordpress نصب کنیم. برای اینکار به مسیر “C:\Program Files (x86)\Ampps\www” بروید. که همان مسیر public_html در دایرکت ادمین و سی پنل است.

در این مسیر یک پوشه ای به نام wordpress ایجاد کنید. و فایل زیپ را درون این پوشه کپی کنید.

path www in ammps - فیلم آموزشی نصب وردپرس روی لوکال هاست با Ampps (قدم به قدم)
مسیر www در نرم افزار ampps

همانظور که در تصویر بالا مشاهده می کنید باید در پوشه wordpress یا هر پوشه دیگری فقط یک فایل موجود باشد اونم فایل zip وردپرس است.

extract wordpress files in ampps - فیلم آموزشی نصب وردپرس روی لوکال هاست با Ampps (قدم به قدم)
استخراج کردن فایل zip رودپرس در ampps

بر رو فایل zip وردپرس کلیک راست کنید و از منوی ظاهر شده گزینه Extract Here کلیک کنید تا محتویات فایل از حالت زیپ خارج شود. (البته بر روی سیستم من نرم افزار Winrar نصب هست و شاید در سیستم هایی با نرم افزار های دیگر این گزینه ها بالا پایین شود).

باید بعد استخراج فقط یک فایل به نام “wordpress-5.0.3-fa_IR.zip” که همان فایل فشرده وردپرس است و یک پوشه به نام “wordpress” که نسخه استخراج شده وردپرس است. می توانید الان فایل زیپ را حذف کنید.

سپس وارد پوشه wordpress شوید و تمامی محتویات را به مسیر www/wordpress منتقل کنید. (تمامی فایل ها را انتخاب و کلیک راست کنید و گزینه Cut را انتخاب کنید و وارد مسیر www/wordpress شوید و باز هم کلیک راست کنید و گزینه paste را انتخاب کنید). سپس پوشه wordpress را حذف کنید.

مرحله 5 : شروع نصب وردپرس

در این مرحله می خواهیم وردپرس بر روی localhost نصب کنیم. ابتدا مرورگر خود را باز کنید و در آدرس بار مسیر “http://localhost/wordpress” را تایپ کنید. تا به پوشه wordpress که وردپرس درون آن است دسترسی پیدا کنیم. اگر آدرس رو به درستی وارد کرده باشید با صفحه این همانند تصویر زیر مواجه می شوید :

bezan berim page - فیلم آموزشی نصب وردپرس روی لوکال هاست با Ampps (قدم به قدم)
مرحله اول نصب وردپرس

در ابن صفحه بر روی دکمه پایینی که عنوانش هست “بزن بریم!” کلیک کنید.

install wordpress in ampps by aylinweb - فیلم آموزشی نصب وردپرس روی لوکال هاست با Ampps (قدم به قدم)
وارد کردن اطلاعات دیتابیس در ampps

در این صفحه باید اطلاعات دیتابس را وارد کنید. که یکم متفاوت است با cpanel و directadmin ! ر زیر این گزینه ها را توضیح می دهیم :

 • نام پایگاه داده : در این قسمت باید نام دیتابیس را که ساختیم را وارد کنید. (نام دیتابیس ما در این آموزش aylinweb می باشد).
 • نام کاربری : در این قسمت نام کاربری دیتابیس را باید وارد کنید. اما ما هیچ نام کاربری تعریف نکردیم! درسته در لوکال هاست نیازی نیست که کاربر تعریف کنیم و هر نرم افزار دارای اطلاعات جدایی هست. (مثلا در نرم افزار Ampps که ما در این آموزش استفاه کرده ایم، نام کاربری “root” و رمز هم “mysql” هست و باید در قسمت نام کاربری “root” را وارد کنید). در نرم افزار هایی مانند wamp و xampp نام کاربری “root” و رمز هم ندارد و خالی است.
 • رمز : در این قسمت هم باید کلمه “mysql” را وارد کنید.
 • میزبان پایگاه داده : این هم همون هاست است که باید بر روی localhost قرار داشته باشد.
 • پیشوند جدول :  پیشوند جداول در دیتابیس می باشد. چون در لوکال هاست هست و امنیت مهم نیست همون wp_ بماند و تغییر ندهید.

پس از وارد کردن اطلاعات بر روی دکمه بفرست کلیک کنید.

rahandazi wordpress - فیلم آموزشی نصب وردپرس روی لوکال هاست با Ampps (قدم به قدم)
راه اندازی وردپرس در localhost

اگر اطلاعات را درست وارد کرده باشید با صفحه این همانند تصویر بالا مواجه می شوید که باید بر روی دکمه “راه اندازی نصب” کلیک کنید.

site information - فیلم آموزشی نصب وردپرس روی لوکال هاست با Ampps (قدم به قدم)
وارد کردن اطلاعات مورد نیاز سایت

در این قسمت هم باید اطلاعات وب سایت را وارد کنید. سپس بر روی دکمه “راه اندازی وردپرس” کلیک کنید تا نصب وردپرس شروع شود. برای وارد شدن به صفحه ورود وردپرس باید به مسیر “http://localhost/wordpress/wp-admin/” بروید.

فیلم آموزشی مقاله

اگر سوال یا موردی در رابطه با آموزش داشتید می توانید در قسمت دیدگاه های همین مقاله درج کنید تا در عرض 1 ساعت جواب خود را دریافت کنید.
موفق باشید دوستان 😛

4 دیدگاه دربارهٔ «فیلم آموزشی نصب وردپرس روی لوکال هاست با Ampps (قدم به قدم)»

 1. واقعا آموزش های روان و خوبی دارید.
  همیشه از آموزش هایتان در در وب سایتم استفاده میکنم.
  وب سایت من رو اگه ببینید و نظرتون رو بگید خیلی خوش حال میشم.

 2. سلام و خسته نباشید نمیشه این تعداد جلسات از فیلما ایمیل بشه یا ب صورت پک ارسال بشه لطفا خیلی دنبال همچین اموزش کاملی بودم تشکر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید
ساخت بخش دانلود به ازای دریافت ایمیل یا موبایل با المنتور + ویدئوی آموزشی

ساخت بخش دانلود به ازای

با یک مقاله و آموزش بسیار مفید و اختصاصی از تیم آیلین

ارسال لینک دانلود به ایمیل در وردپرس با افزونه subscribe & download + ویدئوی آموزشی

ارسال لینک دانلود به ایمیل

با معرفی افزونه subscribe & download با ما همراه باشید،  یا همان ارسال

قالب Astra Pro : قالب

قالب Astra Pro | قالب آسترا مخصوص افزونه المنتور بعد از مدتها

ساخت استایل منوی اپلیکیشن موبایل با المنتور

ساخت استایل منوی اپلیکیشن موبایل

در این مقاله بسیار مفید می خوام که نحوه ساخت یک استایل

مطالب داغ
اسکرول به بالا
طراحی انواع سایت
طراحی انواع سایت با قیمت بسیار ارزان!