نکات کلیدی و مهم قبل از طراحی سایت که باید بدانید!

wordpress tutorial 2020 2

فهرست مطالب

با جلسه 2 از آموزش کار با وردپرس به صورت رایگان در خدمت شما عزیزان هستیم. در این جلسه می خواهیم شما را با نکات بسیار مهم قبل از طراحی سایت آشنا سازیم و برای هر سایت و مدیری لازم است.

اگر با سایت و مفهوم آن آشنا نیستید می توانید به مقاله قبلی و جلسه اول مراجعه کنید.

نکات کلیدی و مهم قبل از طراحی سایت
نکات کلیدی و مهم قبل از طراحی سایت

انسان های موفق در طول زندگی خود برنامه ریزی داشته اند و سعی کردند که به تمامی این برنامه ها پایبند باشند تا بتوانند پله های موفقیت را به صورت منظم و برنامه ریزی شده طی کنند. در این جلسه نکات بسیار مهمی رو که برای هر سایت و مدیری لازم است رو میگوییم و سعی کنید به این نکات توجه کنید تا همواره کسب و کاری موفقیت آمیزی داشته باشید.

[toc]

نکات کلیدی و مهم قبل از طراحی سایت

در زیر نکاتی رو بهتون میگم که باید قبل از طراحی سایت حتما به این نکات توجه کنید. قبل از این که این نکات رو مطالعه کنید برید یه قلم و یه کاغذ بیارید و تمامی این نکات را یادداشت کنید و برای هر کدام تعدادی سطر خالی بگذارید و به تمامی این نکات باید پاسخ دهید.

 • چرا میخوام سایت طراحی کنم؟
 • چه محتوایی میخوام تو سایت قرار بدم؟
 • مخاطبان من چه کسانی خواهند بود؟
 • نام وب سایت روچی بزارم؟ آیا لوگو هم طراحی کنم؟
 • چقدر بودجه برای سایت در نظر دارم؟
 • چه میزان وقت برای مدیریت سایت قرار میدم؟
 • چه هاست و دامنه ای انتخاب کنم؟

این ها سوالاتی هست که باید به همه این ها پاسخ دهید، در زیر به شرح تمامی سوال ها می پردازیم.

چرا میخوام سایت طراحی کنم؟

سوال اولی که باید پاسخ دهید این است و باید تمرکز خود را بر روی این موضوع قرار دهید. توی زندگی هدف مهمه و تو طراحی سایت هم باید یه هدفی داشته باشیم تا کسب و کاری موفق داشته باشیم. مثلا یک خیاط هدفی دارد که می خواهد محصولات خود را در سطح ایران به فروش برساند. و یا یک طراحی وب سایت می خواهد سفارش ها و نمونه کارهای خود را در وب سایت قرار دهد و … البته این ها مثال بودن.

چه محتوایی میخوام تو سایت قرار بدم؟

در این قسمت باید مشخص کنید که چه محتوای می خواهید تو وب سایت قرار دهید. این خیلی مهم است که برای کابران و بازدیدکنندگان چه محتوایی در نظر دارید و با چه محتوایی می خواهید کابران و بازدیدکنندگان را به سمت سایت خود بکشید. مثلا برای سایت های آموزشگاهی باید محتوای ویدئویی ، صوتی و یا متنی قرار داده بشه. حتما باید این محتوا را مشخص کنید.

مخاطبان من چه کسانی خواهند بود؟

این قسمت خیلی مهم است و باید مخاطبان خود را بشناسید تا به هدفتون برسید. منظور چی؟ مثلا یک وب سایت محصولات آرایشی، بیشتر مخاطبان شما باید زنان و دختران باشد. و باید محتوای سایت بر روی سلیقه زنان متمرکز شود. مثلا یک شرکت فروش باطری ماشین باید هدف خود را بر ماشین قرار دهد نه موتور و دو چرخه!

نام وب سایت روچی بزارم؟ آیا لوگو هم طراحی کنم؟

این نکته مهمی است که نام وب سایت رو می خواهید چه بزارید. هر انسانی که متولد می شود بر روی اون یک اسم میزارن و این اسم تا آخر عمر می تواند با او حمل شود و تمامی دوستان با این اسم او را صدا می زنند. در سطح وب هم باید برای کسب و کار خود یک اسم انتخاب کنید که باید خیلی روش فکر کنید.

مثلا اگر وب سایت شما در زمینه خدمات سئو می باشد باید اسمی انتخاب کنید که کلمه در داخل نام دامنه باشد و گذاشتن غیر می تواند کاربران را منحرف کند. مثلا در نام دامنه برای خدمات سئو باید کلمه seo در داخل نام دامنه باشد تا کاربر بداند این سایت در رابطه با سئو است.

طراحی لوگو هم می تواند بر اساس سلیقه شخصی باشد ولی تمامی کسب و کار ها یک لوگو دارند که با آن لوگو برند سازی انجام می دهند. به نظر من برا کسب و کار خود حتما یک لوگوی اختصاصی طراحی کنید.

چقدر بودجه برای سایت در نظر دارم؟

باید مشخص کنید که چقدر بودجه و هزینه برای وب سایت کنار گذاشتید. چون در طراحی سایت محدودیتی وجود ندارد و می توانید کسب و کار خود را با 100 هزار تومان و یا 100 میلیون تومان طراحی و شروع کنید. باید این بودجه را مشخص کنید تا بر اساس این بودجه سایت طراحی شود.

چه میزان وقت برای مدیریت سایت قرار میدم؟

این بخش هم می تواند بسیار مهم باشد، یعنی چقدر زمان می خواهید برای مدیریت و کار بر روی سایت تخصیص دهید. مثلا می خواهید فقط شب ها از ساعت 9 الی 12 بر روی سایت کار کنید. چون باید رویه کاملا منظم داشته باشید تا به مشکلی برخورد نکنید.

چه هاست و دامنه ای انتخاب کنم؟

در آخرین مرحله باید یک هاست و دامنه خوب و با سرعت بالا تهیه کنید. برای راهنمایی می توانید از مقاله منظور از هاست و دامنه چیست؟ دیدن فرمایید.

فیلم آموزشی مقاله

۶ دیدگاه دربارهٔ «نکات کلیدی و مهم قبل از طراحی سایت که باید بدانید!;

 1. سلام اگر امکانش باشه بین پیج های اموزش دکمه جابجایی باشه خیلی عالی میشه برای دیدن اموزش ۲ باید از یک بیاییم بیرون بعد دوباره برریم رو ۲
  به عنوان یه پیشنهاد (:

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید