هزینه محتوای اینفوگرافیک

هزینه محتوای اینفوگرافیک

فهرست مطالب

در این مقاله قصد داریم در رابطه با موضوع هزینه محتوای اینفوگرافیک به بحث و بررسی بپردازیم و اطلاعات مفید و سودمندی در اختیار شما مخاطبین گرامی قرار دهیم، بنابراین از شما دعوت به عمل می آوریم تا پایان مطالب ما را همراهی نمایید.

اینفوگرافیک از جمله پرطرفدارترین متدها در جهت شناسندن خدمات، تبلیغ انواع و اقسام برندها، آموزش انواع موضوع های گوناگون و متفاوت و …. به حساب می آید. بسیاری از اشخاص بدون اطلاع از موضوع یک اینفوگرافیگ با علاقه و اشتیاق فراوان به بررسی، تجزیه و تحلیل یا به عبارت ساده تر به مطالعه ی آن اقدام می کنند، که این عمل به خاطر جذابیت زیاد اینفوگرافیک می باشد.

به این دلیل خیلی از فعالیت ها یا به اصطلاح کسب و کارها به منظور هزینه در این راستا و قیمت اینفوگرافیک می شود و اکثرا این گونه محتواها را در برنامه ی تولید محتوایی خود مدنظر قرار می دهند و برای آن ارزش بالایی قائل هستند.

اگر برای وب سایت یا سایر رسانه های خود نیازمند اینفوگرافیک هستید با ما تماس بگیرید و آخرین قیمت را دریافت نمایید.

09120647344

همچنین می توانید آخرین اطلاعات در زمینه هزینه تولید محتوا را نیز از ما جویا شوید.

کاربران یک سایت وقت بیشتری را در صفحاتی که حاوی دست کم یک عکس اینفوگرافیکی می باشد صرف می نمایند

بر اساس آمارهای صورت گرفته شده، کاربران یک سایت وقت بیشتری را در صفحاتی که حاوی دست کم یک عکس اینفوگرافیکی می باشد صرف می نمایند که این قضیه موجب کاسته شدن نرخ bounce rate در وب سایت گردیده و در نهایت امر باعث ارتقاء رتبه گوگل خواهد شد.

سعی ما این است تا مطالب کاربردی در رابطه با اینفوگرافیک برایتان بیان می کنیم و به طور خاص در ارتباط با هزینه محتوای اینفوگرافیک صحبت خواهیم کرد. البته جا دار در این جا از سایت آیلین وب نام ببریم که در این زمینه می تواند راهنمای ایده آل و مناسبی برای شما باشد و با مراجعه با این سایت اطلاعات سودمندی را کسب نمایید.

در آغاز به ذکر سوالاتی چند مرتبط با هزینه محتوای اینفوگرافیک و هم چنین طرح موضوعاتی در این راستا خواهیم پرداخت، بنابراین از شما مخاطبین عزیز دعوت به عمل می آوریم تا پایان ما را همراهی نمایید تا به هر آن چه در نظر دارید دست یابید.

در ادامه به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

اینفوگرافیک چیست و چرا برای سایت ها دارای اهمیت می باشد؟

چرا باید از اینفوگرافیک استفاده کنیم؟

کاربرد محتوای اینفوگرافیک چیست و موارد استفاده آن در کجا می باشد؟

بازاریابی محتوای اینفوگرافیک چگونه می باشد؟

تولید محتوای اینفوگرافیک به چه صورت می باشد؟

هزینه محتوای اینفوگرافیک به چه صورت می باشد؟

عوامل موثر و تاثیرگذار در میزان هزینه محتوای اینفوگرافیک چیست؟

سخن پایانی در رابطه با هزینه محتوای اینفوگرافیک

 

اینفوگرافیک چیست و چرا برای سایت ها دارای اهمیت می باشد؟

اینفوگرافیک چیست و چرا برای سایت ها دارای اهمیت می باشد؟
اینفوگرافیک چیست و چرا برای سایت ها دارای اهمیت می باشد؟

در بخش مقدماتی چکیده ای از موضوع بحثمان به سمع و نظر شما خوبان رسید و در این قسمت از موضوع هزینه محتوای اینفوگرافیک بنا داریم به بیان مفهوم اینفوگرافیک بپردازیم و دیگر این که چرا این موضوع برای سایت ها از اهمیت برخوردار می باشد و در ادامه آن را گسترده تر سازیم.

کلمه ی اینفوگرافیک(Infographic )، یک کلمه ی دوبخشی می باشد:

اینفو یا اینفورمیشن (info – information) که همان اطلاعات می باشد و

گرافیک (Graphic)که تصویری بودن آن را بیان می کند.

اینفوگرافی ها در واقع تصویرهایی می باشند که به کمک طراحی بصری یک سری از اطلاعات، آمار و دانشی را به گونه ای مبتکرانه و با خلاقیت به کاربر انتقال می دهد.

به طور کلی اینفوگرافیک یا به عبارت ساده تر گرافیک اطلاع رسان، تکنیکی می باشد که با ترکیب نمودن گرافیک و اطلاعات به عرضه ی اطلاعات به روش و گونه ی دیداری می پردازد. در واقع هدف و منظور از اینفوگرافیک این است که اطلاعات در زمان کوتاهی و به سرعت و البته به روشی اثربخش و خلاقانه به شخص مخاطب منتقل گردد.

اینفوگرافیک نمایش گرافیکی و تصویری از اطلاعات و هم چنین داده ها را به وجود می آورد

به بیانی دیگر اینفوگرافیک نمایش گرافیکی و تصویری از اطلاعات و هم چنین داده ها را به وجود می آورد و سپس درک شما را نسبت به موضوع عمیق تر می گرداند. به منظور طراحی و ساخت ایفوگرافیک اطلاعات و نیز طرح های گرافیکی با هم ترکیب می کردند تا در نهایت امر تصویرهای بصری یا همان دیداری به وجود آوریم که برای مخاطبا قابل درک و فهم و نیز لذت بخش شود. اینفوگرافیک ابزاری برای بازاریابی آنلاین است و البته خیلی هم محبوب می باشد و ساده سازی دادهای پیچیده را ممکن و فراهم می سازد و در حقیقت توجه بینندگان را به خود معطوف می دارد.

لازم به ذکر است که این مقصود به کمک انواعی از المان های گرافیکی از جمله آیکون ها، عکس ها، نمودارها و هم چنین تلفیق کردن آن ها با اطلاعات امکان پیدا می کند. سایت آیلین وب به صورت جامع و کامل به این دانش روز پرداخته است و شما می توانید از آن بهره مند گردید.

تاریخچه ی اینفوگرافیک

تاریخچه ی اینفوگرافیک
تاریخچه ی اینفوگرافیک

در این ارتباط باید گفت که تاریخ بصری سازی داده ها خیلی قدیمی می باشد و این مسئله به آغاز تاریخ بشری برمی گردد. نقاشی ها و طرح های آدم ها غار نشین که بر دیواره غارها انجام می گرفت و هم چنین هیروگلیف های مصری با قمت 30000 ساله از نخستین نمونه ها در رابطه با ایفوگرافیک ها می باشد که در دنیا شناخته شده است. از دیگر نمونه در زمینه اینفوگرافیک ها، نقشه های جغرافیایی می باشند که دارای قدمت 8000 ساله هستند.

با این وجود تا قرن نوزدهم میلادی بصری سازی داده ها به جز داده های جغرافیایی خیلی محدود بود. یکی از علل اساسی این مسئله مربوط به محدود بودن مقدار اطلاعات قابل نمایش می شد. از آن پس کشورها دست به کار انتشار اطلاعات گوناگونی در زمینه های مختلف شدند.

چرا باید از اینفوگرافیک استفاده کنیم؟

چرا باید از اینفوگرافیک استفاده کنیم؟
چرا باید از اینفوگرافیک استفاده کنیم؟

در سوال آغازین از سلسله مباحث مربوط به هزینه محتوای اینفوگرافیک با معنا و مفهوم این دانش آشنایی پیدا کردید و هم چنین به گفتگو در رابطه با اهمیت اینفوگرافیک در ارتباط با سایت ها پرداختیم و اینک می خواهیم به به پاسخ دهیم که چرا می بایست از اینفوگرافیک استفاده نماییم و به اصطلاح چه کمکی می تواند به ما بکند.

روش های گوناگون و متنوعی برای انتقال دادن اطلاعات و به طور کلی داده ها وجود دارد ولی با این حال سوالی که در این جا مطرح می باشد این است که چرا بایستی از اینفوگرافیک یا به عبارتی گرافیک اطلاع رسان- اطلاع نگاشت استفاده نماییم؟

به منظور پاسخ دهی به این سوال شما به این بیندیشید که چه موقعی میزان بیشتری اطلاعات را در یاد خود قرار داده اید یا به اصطلاح به خاطر سپرده اید؟ وقتی که اطلاعات را به مدل متن های دراز و طولانی و بدون عکس مطالعه کرده اید یا زمانی که این گونه اطلاعات را به صورت پوستر یا روزنامه دیواری ملاحظه نموده اید؟

حدود 90 درصد اطلاعاتی که مغزمان دریافت می دارد اطلاعات بصری یا به اصطلاح دیداری می باشد. به همین علت تصویرها را در مقایسه با نوشته ها خیلی بهتر به خاطر می آوریم و این مسئله موجب شده تا استفاده و بهره گیری از اینفوگرافیک جذابیت پیدا کند. در حقیقت اینفوگرافیک ها روشی هستند تا اطمینان یابید مخاطب تان اطلاعات را به خاطر بسپارد.

به علاوه اینفوگرافیک ها به علت استفاده از المان های دیداری( بصری ) جذاب می باشند و اشخاص با نگاه کردن به آن ها از دور و به صورت ناخودآگاه در جهت مطالعه بیشتر اینفوگرافی وسوسه می گردند.

کاربرد محتوای اینفوگرافیک چیست و موارد استفاده آن در کجا می باشد؟

کاربرد محتوای اینفوگرافیک چیست و موارد استفاده آن در کجا می باشد؟
کاربرد محتوای اینفوگرافیک چیست و موارد استفاده آن در کجا می باشد؟

حال که در قسمت پیشین از نوشتار هزینه محتوای اینفوگرافیک به چرایی استفاده از اینفوگرافیک پی بردیم و مطالب خوبی در این راستا آموخته شد در این جا قصد داریم به مسئله ی مهمی بپردازیم که آن کاربرد محتوای اینفوگرافیک می باشد و این که چه موارد استفاده ای می تواند برای ما داشته باشد.

میزان تاثیرگذاری و اثربخشی اینفوگرافیک

میزان تاثیرگذاری و اثربخشی اینفوگرافیک در امر طراحی و هم چنین ساختار محتوایی وب سایت فوق العاده بالا و مثبت می باشد. در حقیقت شما به بهره گیری از اینفوگرافی قادر خواهید بود به آسانی کاربران را جذب صفحات متنوع و مختلف وب سایت تان نمایید و به اصطلاح مجذوب کنید.

در صورتی که قصد داشته باشید یک موضوع را به کمک متن ساده برای کاربران خود بیان نمایید، شاید این کار خیلی دشوار و پیچیده شود و در پایان نیز شخص کاربر مفهوم کامل و اصلی آن موضوع را نفهمد یا به اصطلاح درک نکند. و این جا است که اینفوگرافیک اثرگذاری خود را نمایان می سازد. اینفوگرافیک ها را می توان در موارد متنوع و مختلفی به کار برد. از آن ها در مواردی از جمله:

اطلاع رسانی

انتقال فوری اطلاعات به شخص کاربر

تهیه کردن و منتشر نمودن مطالب آموزشی و نیز یادذگیری

جا دادن حجم زیادی از اطلاعات و نیز آمار در فضایی کم

راهنمایی کردن کاربران در بخشی خاص

ارائه و عرضه نتایج تحقیقات و هم چنین گزارش دهی

نقشه و مسیریابی ها

و ….

می توان بهره برداری نمود و میزان اثربخشی آن موضوع را به چندین برابر رساند. در حقیقت به کارگیری از اینفوگرافیک یک فاکتور موفقیت آمیز در استراتژی بازاریابی محتوا به حساب می آید.

بازاریابی محتوای اینفوگرافیک چگونه می باشد؟

بازاریابی محتوای اینفوگرافیک چگونه می باشد؟
بازاریابی محتوای اینفوگرافیک چگونه می باشد؟

همواره سعی شما بر این باشد که در میدان تولید محتوای وب سایت تان فضایی را برای اینفوگرافی ها مدنظر قرار دهید. اینفوگرافیک ها خیلی جذابیت دارند و این ویژگی موجب می گردد کاربران مدت زمان طولانی محو تماشای اطلاعات ارائه شده به وسیله شما گردند.

در این مقطع زمانی بکر است که شما این فرصت را خواهید داشت تا این که کالاهای تان را به شکل مبتکرانه و با خلاقیت به کاربر ارائه دهید یا برایش معرفی نمایید و حتی بدون آن که خودش هم خبردار گردد وی را وادار یا متقاعد به خرید کنید.

در ضمن به منظور بالا بردن بهره وری از اینفوگرافیک نخست آن ها را در وب سایت خود و یا در وبلاگ تان انتشار داده و در نهایت اقدام به منتشر کردن آن ها بر روی صفحات مربوط به شبکه های اجتماعی خود نمایید.

هر اندازه به میزان بیشتری به اشتراک بگذارید در پایان بازدید زیادتری دارید و هر چقدر بازدید بیشتر شود به منظور و هدف تان از طراحی و انتشار آن اینفوگرافیک نزدیک تر خواهید شد و البته لازم به ذکر است که چنان چه زمان گذاشته باشید، می بایست به نتیجه ای هم برسید.

تولید محتوای اینفوگرافیک به چه صورت می باشد؟

تولید محتوای اینفوگرافیک به چه صورت می باشد؟
تولید محتوای اینفوگرافیک به چه صورت می باشد؟

لازم است بدانید که اینفوگرافیک ها مشتمل بر عکس ها و متن ها می باشند و به این مفهوم که در بخشی از محتوا متن قرار می گیرد و در بخش دیگر آن عکس در ارتباط با متن قرار داده می گردد.

با توجه به این که کاربران اینترنتی زمان بسیاری به منظور محتواهای طول و دراز ندارند و به متن های کوتاه اشتیاق بالاتری دارند، عکس ها یا تصاویر اینفوگرافیکی می تواند در زمان کم تری درک گردند. به همین خاطر تاثیر زیادتری در مقایسه با متن های طولانی خواهند داشت.

علت دیگری که در جهت به کارگیری از تصویرهای اینفوگرافیکی قابل توجه می باشد، در جهت زیباسازی سایت است و این که کاربران و بازدیدکنندگان سایت علاقه و اشتیاق زیادتری در مقابل مب سایت های زیبا از خود نشان می دهند. شما می توانید با مراجعه به سایت آیلین وب در این زمینه به آن چه که خواهان آن می باشید دست یابید.

هزینه محتوای اینفوگرافیک به چه صورت می باشد؟

هزینه محتوای اینفوگرافیک به چه صورت می باشد؟
هزینه محتوای اینفوگرافیک به چه صورت می باشد؟

در قسمت قبل آموختید که تولید محتوای اینفوگرافیک به چه نحو می باشد و در این قسمت تصمیم داریم در مورد هزینه محتوای اینفوگرافیک برای شما مطالب مفیدی مطرح کنیم پس هم چنان با ما باشید.

شاید این گونه بتوان بیان کرد که اینفوگرافیک از ترکیب تصویرسازی و رسم فلوچارت به شیوه ی گرافیکی و زیبا به وجود آمده است که در حال حاضر یا به عبارت ساده تر در عصر کنونی بیشتر فعالیت های پیشرو در رابطه با اهداف تبلیغاتی یا این که برندسازی از آن استفاده می کنند. راهی تاثیرگذار و با جذابیت که در سریع تریت زمان ممکن وظیفه ی خود را به انجام می رساند و البته می دانند که هزینه کردن در این زمینه ارزش آن را دارد.

لازم به ذکر است که محتوای تصویری و گرافیکی و به ویژه اینفوگرافیک در زمره ی ترندترین راه های تبلیغات و هم چنین برندینگ در انواع شبکه های اجتماعی محسوب می گردد، شبکه هایی مانند: اینستاگرام، تلگرام، لینکدین، یوتیوب، آپارات و ….

قابل توجه شما این که می توانید به گونه ی چند منظوره تنها با صرف نمودن یک بار هزینه این مدل محتوا را در همه ی شبکه های اجتماعی و نیز وب سایت تان انتشار دهید.

طراحی و تولید اینفوگرافیک

نکته ی دیگر این که طراحی و تولید اینفوگرافیک در انواع سبک ها و با هزینه ای کاملا مناسب در مقایسه با بازار از جمله تخصص های سایت آیلین وب به شمار می رود و هم چنین هزینه ی اینفوگرافیک در این سایت خیلی مناسب و به اصطلاح به صرفه می باشد.

در صورتی که تصمیم دارید این گونه خدمات یعنی طراحی و تولید اینفوگرافیک را به انجام برسانید می توانید با مراجعه با سایت آیلین وب رهنمودهای لازم را دریافت نمایید.

عوامل موثر و تاثیرگذار در میزان هزینه محتوای اینفوگرافیک چیست؟

عوامل موثر و تاثیرگذار در میزان هزینه محتوای اینفوگرافیک چیست؟
عوامل موثر و تاثیرگذار در میزان هزینه محتوای اینفوگرافیک چیست؟

در سوال قبل در رابطه با هزینه محتوای اینفوگرافیک مطالب مفیدی را فراگرفتید و در این جا بنا داریم عوامل موثر در هزینه ی این تولید محتوا را بیان کنیم.

در صورتی که تا کنون کار گرافیکی کرده باشید حتما به خوبی نسبت به گرافیست و اهمیت گزینش و انتخاب آن در جهت نیل به نتیجه ی مطلوب اطلاع پیدا کرده اید. همان طور که می دانید گرافیک بیشتر از هر چیز یک نوع هنر به حساب می آید و به همین خاطر برای هنر نمی شود قیمتی مشخص نمود.

بهتر است یک مثال بزنیم.آیا کسی می تواند بر روی آثار مثلا نقاشی همواره یک قیمت تعیین کند؟ آیا این انتظار می رود نقاشی که پیکاسو انجام داده با نقاشی یک شخص آماتور دارای قیمتی یکسان باشد؟ بدون تردید می گوییم به هیچ وجه این گونه نمی باشد. در رابطه با هنر گرافیک نیز مسئله به همین منوال می باشد.

در واقع گرافیک امری مکانیکی نیست که اهمیتی نداشته باشد چه کسی می خواهد این کار را به انجام برساند. گرافیک فرمول ریاضی نیست و این که در هنر با ذوق و سلیقه و به عبارت بهتر با روحیات گوناگون و متنوعی رو به رو می شوید.

مسئله ی بعدی که پس از انتخاب گرافیست باید مدنظر قرار بگیرد مربوط به نوع اینفوگرافیک و هم چنین المان های آن می باشد. باید بدانید که اینفوگرافیک شامل المان های گوناگونی از جمله نمودارها، جدول، متن، تصویر و نیز تصویر سازی می باشد.

آیا اینفوگرافیکی که از دو جدول تشکیل شده با اینفوگرافیکی که شامل 10 جدول می باشد به میزان یکسانی زمان احتیاج دارد؟

جواب به طور واضح منفی است، بنابراین هر قدر این المان ها زیادتر باشند، مدت زمان طولانی تری برای طراحی احتیاج دارد که در نتیجه هزینه محتوای اینفوگرافیک پایانی بیشتر خواهد شد.

موضوعی دیگر که تاثیرگذار می باشد در رابطه با تعداد اتودهای نخستین یا همان طرح اولیه می باشد. نکته ی فابل ملاحظه در طراحی گرافیک آن است که بعضی وقت ها ممکن است احتیاج شود تا چند اتود طراحی گردد تا نتیجه ی مدنظر حاصل شود. بعضی از اشخاص این را دقیقا خبر دارند که چه طرحی مدنظرشان است بنابراین قادر هستند با یک اتود نتیجه مورد نظر را کسب کنند.

در عوض بعضی از اشخاص قادر نیستند به آسانی و راحتی تصمیم بگیرند و در نتیجه اتیاج دارند تا چندین اتود طراتحی نمایند تا نتیجه مطلوب و مورد نظر را به دست آورند. برای همین هر چه قدر احتیاج به طراحی اتودهای بیشتر به وجود آید، بر روی هزینه و وقت لازم برای طراحی اثر می گذارد و آن را بالا می برد. سایت آیلین وب می توانمد بهترین کمک ها را در این زمینه به شما ارائه دهد.

قبل از طراحی اینفوگرافیک در شروع کار اندکی جستجو نمایید

اگر بخواهیم توصیه ای به شما داشته باشیم پیشنهاد ما این است که قبل از طراحی اینفوگرافیک در شروع کار اندکی جستجو نمایید و نمونه های گوناگونی از آن ها را ببینید و از بین آن ها مواردی را که مورد پسند شما قرار می گیرد برگزینید. با انجام این کار شما خواهید توانست هزینه طراحی و ساخت اینفوگرافیک را بکاهید، زیرا دقیقا اطلاع دارید که به دنبال چه طرحی می باشید.

چنان چه تولید محتوای اینفوگرافیک را برون سپاری می کنید، در این حالت سایر هزینه ها را نیز منظور نمایید و برای مثال می توان به تعداد و میزان تغییرات اشاره بکنیم. به طور کلی هر چه قدر تغییرات زیادتری در حین کار طراحی در نظر بگیرید، هزینه های پایانی هم افزون خواهد شد. این مسئله در رابطه با تعداد اتودها نیز صدق می کند.

این بدان معنی است که شخص طراج بر طبق تعداد اتودهایی که در نظر شما قرار دارد، هزینه محتوای اینفوگرافیک نهایی را محاسبه و به شما گزارش خواهد داد.

اگر می خواهید کاهش هزینه ها را داشته باشید، بهتر آن است که قبل از سفارش بدانید دقیقا به چه چیزهایی احتیاج دارید تا آن ها را به طور کامل به شخص طراح انتقال دهید. به هر میزان و هر چه بهتر در انتقال دادن این اطلاعات عمل کنید، از آن طرف احتیاج به تغییرات و اتودهای کم تری پیدا می کنید و در نهایت امر هزینه پایانی هم کم تر می شود.

پیشنهاد می کنیم از پست قالب تولید محتوا اینستاگرام دیدن کنید.

سخن پایانی در رابطه با هزینه محتوای اینفوگرافیک

سخن پایانی در رابطه با هزینه محتوای اینفوگرافیک
سخن پایانی در رابطه با هزینه محتوای اینفوگرافیک

در بخش های مختلف از مطالب مربوط به هزینه محتوای اینفوگرافیک با موارد گوناگون و گسترده ای آشنا شدید و البته شما می توانید با مراجعه به سایت آیلین وب هر آن چه را که در جستجویش هستید کسب نمایید. بنابراین توصیه ما هم این است که از این سایت بی نظر دیدن کنید تا موفقیت تان تضمین گردد.

همان طور که گفته شد اینفوگرافیکدر واقع ارائه ی اطلاعات به صورت تصویری می باشد. با توجه به این که انسان با استفاده از چشم بیشتر از هر چیز دیگر با محیط و فضای پیرامونش ارتباط ایجاد می کند، در امر یادگیری و آموختن هم چشم نقش تاثیرگذارتری دارد. به همین خاطر است که امروزه برای آموزش بهینه و هم چنین پایداری آن از آموزش های بر اساس تصویر و گرافیک بهره برداری می کند، چرا که ماندگاری بیشتری خواهد داشت.

امیدواریم که مطالب گفته شده توانسته باشد رضایت شما را تامین کرده باشد و شما هم نهایت استفاده را از آن ها برده باشید و رضایت مطلوب و مورد نظرتان حاصل گردیده باشد.

۲ دیدگاه دربارهٔ «هزینه محتوای اینفوگرافیک;

دیدگاهتان را بنویسید