مشکل باز نشدن کتابخانه وردپرس

مشکل باز نشدن کتابخانه وردپرس

فهرست مطالب

در این مقاله به موضوع مشکل باز نشدن کتابخانه وردپرس (Media Library) می پردازیم.

تا انتهای نوشتار کاربردی مشکل باز نشدن کتابخانه وردپرس ( ( Media Library همراه شما هستیم.

مشکل باز نشدن کتابخانه وردپرس
مشکل باز نشدن کتابخانه وردپرس

مشکل باز نشدن کتابخانه وردپرس ( ( Media Library زمانی نمایان می شود که کاربران به هنگام مراجعه به سایت شما، پرونده های چند رسانه ای اعم از فایل های ویدئویی، صوتی و تصویری برای آن ها لود نشوند.

برای رفع این مشکل، در ادامه چندین راه حل شرح داده شده است. با ما همراه باشید.

آن چه در مبحث مشکل باز نشدن کتابخانه وردپرس ( ( Media Library مورد بررسی قرار می گیرد:

چگونگی لود نشدن کتابخانه وردپرس

ناسازگاری پلاگین را بررسی کنید.

ناسازگاری تم را بررسی کنید.

هسته وردپرس را آپدیت کنید.

مجوزهای پرونده  (مدیریت پرونده)

انواع مجوزهای پرونده

پیوند دادن یک تصویر از یک سایت به سایت دیگر  (Image Hotlinking)

استفاده از پوشه های WordPress Media Library

کلام آخر

 

چگونگی لود نشدن کتابخانه وردپرس

مشکل باز نشدن کتابخانه وردپرس ( ( Media Library ممکن است در دو صورت اتفاق افتد:

در حالت اول؛ ممکن است بر اثر ناسازگاری پلاگین، اروری رخ دهد. این مشکل در کمترین زمان حدود ۵ دقیقه رفع خواهد شد.

در حالت بعدی؛ ممکن است این مشکل مرتبط به مجوزهای پرونده سایت باشد که باید آن ها را تغییر دهید. در این موقعیت بهتر است قبل از تغییرات، یک نسخه پشتیبان گیری از سایت انجام گیرد تا با خیال آسوده کار خود را انجام دهید. سپس به چگونگی حل مشکلی که موجب می شود تا تصاویر وردپرس در آن نمایش داده نشود را بررسی کنید.

ناسازگاری پلاگین را بررسی کنید

برای بررسی ناسازگاری پلاگین ها باید توجه داشت، با وجود این که اگر مخزن وردپرس و افزونه های قدرتمند را به کار بردید، این امکان وجود دارد که آن ها ناقص باشند یا با هم در تناقض باشند.

البته برخی از ناسازگاری ها بر روی سایت شما ممکن است اثر قابل توجهی نداشته باشند. ولی برخی از این سازگاری ها مسائلی همچون بارگیری نشدن فایل های ویدئویی، صوتی و تصویری را به همراه خواهد داشت. برای رفع این مشکل باید مراحل زیر را انجام دهید تا راه حل رفع این ارور را بیابید.

ناسازگاری پلاگین را بررسی کنید
ناسازگاری پلاگین را بررسی کنید
 1. به قسمت سرپرستی ورد پرس سایت رفته و افزونه ها را انتخاب کنید تا فهرستی از آن ها برای شما نمایان شود. با انتخاب تمامی گزینه ها، آن ها را با Bulk Action غیرفعال کنید.
 2. چنان چه پلاگین نصب شده، باید حافظه پنهان یا عملکرد آن را پاکسازی کنید.
 • به کتابخانه سایت خود رفته و آن را چک کنید که فعال است یا نه و برای کسب اطمینان، بهتر است چندین فایل جدید را باز کنید.
 1. اگر کتابخانه رسانه ای شما کار کرد، بهتر است بدانید که یک افزونه موجب این مشکل شده است. بهتر است بعد از فعال سازی هر پلاگین، Media Library را بررسی کنید. چنان چه عکس های کوچک به خوبی بارگذاری شدند، افزونه بدون مسئله است و این مرحله را به طور مکرر انجام بدهید تا پلاگین مشکل دار را بیابید. شاید کسل کننده باشد، اما چاره ای نیست. این راهکار تنها راه حل پیدا کردن مقصر است.
 2. اگر پس از انجام مراحل فوق بر روی همه افزونه ها مشکل همچنان ادامه داشت، مطمئن باشید که هیچ گونه ناسازگاری در پلاگین وجود ندارد. بعد از انجام این اقدامات، افزونه های غیرفعال را مجددا فعال کنید و به دنبال یافتن منبع بالقوه بعدی مشکلات باشید.

نکته: بهتر است این اقدام را از افزونه ای که به تازگی به روز رسانی یا نصب کرده اید، شروع کنید. به احتمال زیاد، این ها هستند که موجب وقوع این مسئله شده اند. بهتر است در به روز رسانی افزونه، با تیم پشتیبانی تماس بگیرید و کمک بگیرید. چرا که بی اهمیت بودن بر این موضوع موجب کم شدن بازدید کننده های سایت خواهد شد.

ناسازگاری تم را بررسی کنید

برای بررسی ناسازگاری تم باید یک تم جدید را نصب و فعال کنید.

بگذارید یک مورد پیش فرض همانند Twenty-Twenty را مثال بزنیم. سپس نصب کتابخانه را چک کنید. اگر فعال بود، متوجه می شوید که مشکل از تم شما می باشد. در این موقعیت، با توسعه دهنده تم تماس بگیرید و مشکل خود را توضیح دهید.

در عیب یابی مشکلات، پلاگین را می توان یک پلاگین عالی به نام Health Check برای کمک به شما معرفی کرد. این پلاگین این امکان را فراهم می کند تا افزونه های خود را روشن و خاموش کرده و بین مضامین جابجا شوید. جالب است بدانید، به کار بردن این پلاگین Health Check بر بازدید کنندگان عادی سایت شما تأثیری نخواهد داشت.

هسته وردپرس را آپدیت کنید

با وجود این که تیم پشتیبانی سرسختانه فعال هستند تا محیط وردپرس را برای شما امن و کارا کنند، ولی باید هر از گاهی شما هم هسته وردپرس را آپدیت کنید.

لازم به تاکید است که بیشتر پیغام های خطا که رخ می دهند، خیلی زود برطرف می شوند. به گونه ای که برخی از آن ها در کسری از ثانیه رفع خواهند شد. امکان دارد که نسخه شما در وردپرس چنین خطاهایی را ایجاد کند. چرا که احتمال این که در هسته وردپرس، عملکرد کتابخانه رسانه را به مخاطره اندازد خیلی کم می باشد.

می توان بالاترین علت عدم بارگیری کتابخانه رسانه را کمبود به روز رسانی وردپرس دانست. پیکربندی اشتباه سرور و اتصال اینترنت ضعیف می تواند موجب شود که آپدیت هسته وردپرس سایت شما ناقص انجام شود. پس برای انجام به روزر سانی باید مطمئن شوید که عوامل به خوبی کار می کنند تا به روز رسانی درستی داشته باشید.

برای آپدیت، به داشبورد سرور وردپرس رفته، بر روی صفحه اصلی به روز رسانی، اکنون دوباره نصب کنید تا دوباره هسته وردپرس راه اندازی شود.

هسته وردپرس را آپدیت کنید
هسته وردپرس را آپدیت کنید

مجوزهای پرونده  (مدیریت پرونده)

چنان چه مشکلی در تم، افزونه ها یا هسته وردپرس شما نبود، احتمال نامعتبر بودن مجوز پرونده ها خیلی زیاد است و برای رفع این مشکل باید مراحل زیر را طی کنید.

 • سرویس گیرنده FTP خود را باز کرده و به میزبان سایت خود وصل شوید.
 • به پرونده های سایت خود دسترسی پیدا کنید. به بخش wp-content رفته و پوشه خود را بارگذاری کنید.
مجوزهای پرونده  (مدیریت پرونده)
مجوزهای پرونده  (مدیریت پرونده)
 • File Permissions را انتخاب کرده و آن ها را به 755 تغییر دهید. مگر این که مقدار عددی دیگری وجود داشته باشد. کادر Recurse into subdirectories را علامت بزنید و گزینه Apply only to directories را انتخاب کنید.
مجوزهای پرونده  (مدیریت پرونده)
مجوزهای پرونده  (مدیریت پرونده)
 • توجه کنید! به پوشه بارگذاری / بارگذاری مجدد بروید و پرونده مجوزها را بار دیگر انتخاب کنید. این بار، مقدار عددی را به 644 تغییر دهید. کادر Recurse into subdirectories را علامت بزنید و گزینه Apply to files only را انتخاب کنید.
مجوزهای پرونده  (مدیریت پرونده)
مجوزهای پرونده  (مدیریت پرونده)

به کتابخانه رسانه رفته، آن را مورد بررسی قرار دهید که فعال است یا نه. اگر مشاهده کردید که فعلا فعال نشده است، این الگوریتم را مجدداً انجام دهید. اما به جای 755 ، 777 را انتخاب کنید. Media Library  را تأیید کنید، ولی بهتر است بدانید که 777 یک مشکل امنیتی جدی برای سایت شما به وجود خواهد آورد.

به لحاظ تئوری، شما برای رفع این مشکل تمام تلاش خود را انجام داده اید. در صورت ادامه روند بهتر است مشکل را با تماس با پشتیبانی خود در میان گذارید. زیرا ممکن است که مشکل یک سو مدیریتی server در عملکرد سرور یا مسئله ای خارج از کنترل شما باشد.

انواع مجوزهای پرونده

شما می توانید بدون این که تصور روشنی از مجوزهای پرونده داشته باشید، آن ها را عوض کنید. اگر درک عمومی از مجوزهای پرونده داشته باشید، به شما کمک خواهد کرد که کاربر چه اقداماتی را می تواند روی پرونده انجام دهد: نوشتن، خواندن یا اجرای آن ها. قوانین زیر را در نظر بگیرید:

توضیح مجوز پرونده

خواندن (4): خواندن پرونده ها مجاز می باشد.

نوشتن (2): اصلاح یا نوشتن پرونده ها مجاز می باشد.

اجرای (1): خواندن ، نوشتن ، حذف ، اصلاح یا هدایت پرونده ها

هر عدد از مقدارهای عددی فوق نشانگر معنای خاصی می باشند. رقم اول نشاندهنده این است که کاربر می تواند چه اقدامی کند (بخواند ، بنویسد یا اجرا کند)، رقم دوم نشاندهنده این است که یک گروه چه کاری می تواند انجام دهد، رقم آخر بازدید کننده سایت را نشان می دهد. شما با افزودن مقدار برای هر نوع عملکرد، مقدار هر رقم از مقدار عددی یک مجوز را محاسبه می کنید.

به عنوان مثال؛ 876 به این معنی است که کاربران می خوانند، می نویسند و اجرا می کنند (4 + 3 + 1 = 8) ، اعضای گروه می توانند بخوانند و اجرا کنند (4 +2+ 1 = 7) و بازدید کنندگان سایت می توانند بخوانند و اجرا کنند (4 + 2=6).

انواع مجوزهای پرونده
انواع مجوزهای پرونده
پیوند دادن یک تصویر از یک سایت به سایت دیگر  (Image Hotlinking)

Hotlinking تصویر، آدرس یک تصویر یک سایتی که در یک سایت دیگر استفاده می شود. تصویر با این که در سایت دوم مشاهده می شود، ولی درخواست آن به سایت اولی ارسال می شود. به نوعی پهنای باند سایت سرقت می شود.

url دادن تصویر به سایت دیگر، شیوه ای است که موجب می شود تصاویر، ضعیف نمایش داده شوند و همچنین سبب کاهش عملکرد سایت می شوند. ( سایت با استفاده از تصاویر پیوند خورده پهنای باند خاص خود را مصرف نمی کند، بلکه از پهنای باند میزبان اصلی استفاده می کندئ)

اغلب کسانی که خدمات میزبانی وب را ارائه می دهند، سایت خود را در برابر هات لینک محافظت می کنند.

بسیاری از پلاگین های امنیتی نیز این ویژگی را به همراه دارند ولی با این وجود، مدیران وبسایت هایی هستند که ترجیح می دهند از لینک مستقیم استفاده کنند.

مثال: افرادی هستند که کارشان اداره کردن سایت های مختلف است. برای ساماندهی و ذخیره تصاویر، آن ها فقط از یک سایت استفاده می کنند.

اگر پیکربندی مناسب را از cPanel ( یا حساب مشابه) یا فایل htaccess. تنظیم نشده باشد، تصاویر پیوند داده شده کار نخواهند کرد. برای غیرفعال کردن اتصال سریع در هنگام قرار دادن در لیست سفید وبسایت های خاص، این مراحل را مورد ارزیابی خواهد کرد.

 • تصویر پیوند داده شده را از cPanel غیرفعال کنید
تصویر پیوند داده شده را از cPanel غیرفعال کنید
تصویر پیوند داده شده را از cPanel غیرفعال کنید

به cPanel رفته و Hotlinking Protection را در قسمت Security جست و جو کرده، البته محل قرار گیری آن به میزبان سایت شما وابسته می باشد. ولی اغلب Hotlinking Protection در حوزه امنیت مستقر است.

 • تصویر پیوند داده شده را در cPanel غیر فعال کنید

بر روی آن کلیک کنید تا محافظت از hotlink را فعال کنید. همچنین URL هایی را که می خواهید اجازه دسترسی داشته باشید، فهرست کنید. سپس می توانید دسترسی به انواع خاصی از پسوندهای پرونده را مسدود کنید. پسوندهای تصویر استفاده شده در وبسایت خود را از جمله jpeg ، jpg، bmp ،gif  و png در اینجا بگنجانید.

نکته: هنگام ایجاد لیست URL های خود با دسترسی به سایت خود، توجه کنید. برای جلوگیری از هرگونه خطای احتمالی، نسخه های www ، غیر www ، http  و https را اضافه کنید.

تصویر پیوند داده شده را در cPanel غیر فعال کنید
تصویر پیوند داده شده را در cPanel غیر فعال کنید
 • تصویر پیوند داده شده تصویر را از طریق htaccess. غیرفعال کنید
 • تصویر پیوند داده شده تصویر را از طریق htaccess. غیرفعال کنید
  تصویر پیوند داده شده تصویر را از طریق htaccess. غیرفعال کنید

با استفاده از سرویس گیرنده FTP یا از طریق File Manager در cPanel به پرونده های سایت خود دسترسی پیدا کنید. به فهرست ریشه سایت بروید و به دنبال فایل  htaccess. بگردید.

مهم: پرونده هایی که با یک نقطه شروع می شوند به طور پیش فرض پنهان هستند. تنظیمات سرویس گیرنده FTP یا File Manager  را بررسی کنید و آن ها را تغییر دهید تا به شما امکان مشاهده پرونده های پنهان را بدهد. به همین دلیل هنگام باز کردن پوشه ریشه ، فایل htaccess. را مستقیماً نمی بینید.

پرونده .htaccess سایت را ویرایش کرده و قطعه کد زیر را جایگذاری کنید:

RewriteCond٪ {HTTP_REFERER}! ^ $

RewriteCond٪ {HTTP_REFERER}! ^ http (s)؟: // (www \.)؟ yourwebsite.com [NC]

RewriteCond٪ {HTTP_REFERER}! ^ http (s)؟: // (www \.)؟ yourwebsite1.com [NC]

RewriteCond٪ {HTTP_REFERER}! ^ http (s)؟: // (www \.)؟ yourwebsite2.com [NC]

RewriteRule \. (jpg | jpeg | png | gif) $ – [F]

“yourwebsite” را با نام سایت خود وyourwebsite1” ” و “yourwebsite2” خود را با نام سایت هایی که به آن ها اجازه لینک دهی می دهید، جایگزین کنید. خطوط کد “yourwebsite1” و “yourwebsite2” را حذف کنید و لینک ها را در تصاویر سایت خود مسدود کنید.

استفاده از پوشه های WordPress Media Library

پوشه FileBird در کتابخانه رسانه وردپرس برای کمک کردن به شما در مدیریت کردن سریع و آسان هزاران پرونده در کتابخانه رسانه وردپرس ساماندهی شده است.

این پوشه به شما کمک می کند در حل مواردی که به بارگیری کتابخانه رسانه ای وردپرس مرتبط می شود، در کمترین زمان آن را انجام دهد. ( FileBird موجب می شود تا نمای سلسله مراتبی از پوشه ها در سرعت بالا یا در یک چشم به هم زدن در پوشه های دیگر را بارگیری کند). با این وجود برای بارگیری پوشه های کتابخانه مسئله ای وجود نخواهد داشت.

پس با نصب این افزونه، شما قادر می شوید هزاران پرونده رسانه ای و تصویر را در پوشه ها / دسته ها سازماندهی کنید. علاوه بر بارگذاری، انتقال و مرتب سازی پرونده ها در پوشه های دیگر را انجام دهید.

در شکل زیر؛ نوار ابزاری در سمت چپ دارید که به شما امکان می دهد که تمام پوشه ها / پرونده های خود را ساماندهی کنید. می توانید پوشه ها را ایجاد، تغییر نام دهید، تنظیم مجدد و یا حذف کنید.

استفاده از پوشه های WordPress Media Library
استفاده از پوشه های WordPress Media Library

برای ایجاد تغییر نام سریع یا حذف پوشه هایی مانند کاری که در رایانه انجام می دهید، روی موس خود راست کلیک کنید.

استفاده از پوشه های WordPress Media Library
استفاده از پوشه های WordPress Media Library

کلام آخر در مورد مشکل باز نشدن کتابخانه وردپرس

شاید رفع خطاهای وردپرس برای شما یک فعالیت جالب نباشد، اما شما باید برای رفع بدترین حالتی که ممکن است برای کتابخانه رسانه ای شما پیش می آید، آمادگی داشته باشید.

پس برای مشکل باز نشدن کتابخانه وردپرس (Media Library) بهتر است پیشنهادهای ما را با دقت اعمال کنید تا مشکل شما به راحتی حل شود.

همچنین می توانید مشکل باز نشدن ادیتور وردپرس را نیز از طریق این صفحه حل کنید.

لینک کوتاه مقاله جهت اشتراک گذاری: https://cutt.ly/sbDovwm

۴ دیدگاه دربارهٔ «مشکل باز نشدن کتابخانه وردپرس;

دیدگاهتان را بنویسید