ساخت فرم دیدگاه سفارشی وردپرس با المنتور + فیلم آموزشی

create comments form elementor main

فهرست مطالب

با یکی دیگر از آموزش های المنتور در خدمت شما عزیزان هستیم که عنوان آموزش رو گذاشتیم، طراحی و سفارشی سازی فرم دیدگاه با المنتور. در این مقاله میخواهیم بپردازیم به طراحی فرم اختصاصی و سفارشی دیدگاه های پیشفرض وردپرس و همچنین یاد بگیریم که چطور استایل پیشفرض دیدگاه را در وردپرس تغییر دهیم.

وقتی شما از یک قالب وردپرس استفاده می کنید، اگر به بخش دیدگاه های وردرس در انتهای نوشته ها مراجعه کنید میبینید که یک فرم دیدگاه وجود دارد که به صورت اختصاصی برای همان قالب کدنویسی شده است اما شما نمی توانید این فرم را بدون کدنویسی تغییر بدهید و باید حتما به سورس قالب مراجعه کنید که نیاز به تخصص کدنویسی هست و برای هر قالب استایل اختصاصی تفاوت دارد.

اما در ین آموزش ما می خواهیم تا این فرم دیدگاه را بدون این که حتی یک کلمه کدنویسی کنیم، سفارشی سازی کنید و استایل و فیلدهای دلخواه خود را روی فرم دیدگاه ها اعمال کنید. پس حتما در ادامه مقاله همراه ما باشید.

چرا شخص سازی فرم دیدگاه های وردپرس؟

گاهی اوقات پیش می آید که ساخت خود را در حد بالایی شخصی سازی کنید و در این بین هم باید به سفارشی و شخصی سازی فرم کامنت ها یا دیدگاه ها بپردازید تا سایت خود را برای سلیقه خود ایده آل کنید. در حالی که فرم دیدگاه های قالب ها اصلا قابلیت شخصی سازی ندارند و باید به فکر یک راه باشید تا بتوانید این فرم رو هم شخصی کنید. در اینحا نوبت به این می رسد که از این ویدئو استفاده کنید.

آموزش ساخت فرم دیدگاه سفارشی وردپرس با المنتور

بعد از اینکه با تئوری آشنا شدم باید بپردازیم به کار عملی که لازم هست حتما در ادامه همراه ما باشید تا مرحله به مرحله پیش برویم و فرم دیدگاه های وردپرس ایده آل خود را طراحی کنیم.

مرحله اول : نصب افزونه های مورد نیاز

در مرحله ابتدای باید افزونه های مورد نیاز خود را نصب و پیکر بندی کنیم. ابتدا افزونه هایی که در زیر معرفی کردیم رو نصب و فعال کنید. (برای نصب می توانید از آموزش نصب افزونه در وردپرس کمک بگیرید).

  1. افزونه المنتور 
  2. افزونه المنتور پرو
  3. افزونه Master Addons For Elementor (نسخه رایگان)
  4. افزونه Master Addons For Elementor Pro (نسخه پرو – اختیاری)

بعد از اینکه افزونه های بالا را نصب کردید به مرحله بعدی بروید.

مرحله دوم : ایجاد تمپلیت دیدگاه ها

وقت افزونه های بالا را نصب کردید، در بخش پیشخوان وردپرس و منوهای سمت راست، منویی با عنوان Master Addons اضافه می شود و شما باید بر روی این منو بروید و از بین زیر منو ها، MA Templates را انتخاب کنید.

در صفحه ای که باز می شود در بالای صفحه بر روی زبانه یا تب Comment کلیک کنید و سپس بر روی Add New کلیک کنید.

در صفحه ای که به صورت پاپ آپ باز می شود، در بخش Template Title باید یک نام برای بخش خود انتخاب کنید. سپس در بخش Template Type شما باید گزینه Comment را انتخاب کنید و سپس Enable Settings? را هم فعال کنید و در آخر بر روی دکمه Edit With Elementor کلیک کنید.

حالا شما باید با صفحه ای روبرو شوید که با ویرایشگر المنتور برای شما باز شده است. در این صفحه از بین ابزارک های المنتور، ابزارک MA Comments را به صفحه بکشید و رها کنید.

ش

وقتی این ابزارک را به صفحه می کشید، تنظیمات مربوط به این ابزارک برای شما در سمت راست نمایش داده می شود که باید تنظیمات را به دلخواه تغییر دهید و سفارشی سازی کند.

نکته مهم :
با نصب نسخه رایگن افزونه بعضی از امکانات محدود هستند، همانند ویرایش و حذف و اضافه کردن فیلد ها، برای استفاده از تمامی امکانات حتما باید نسخه پرو را نصب کنید. می توانید آخرین نسخه افزونه را از لینک زیر خریداری کنید.
خرید افزونه Master Addons Pro

در این بخش شما تنظیماتی را مشاهده می کنید که باید همه این تنظیمات را انجام بدهید.

  • Comments : در این بخش می توانید به تنظیمات اولیه کامنت ها دسترسی داشته باشید، همانند تغییر متون و … .
  • Customization Settings : در این بخش می توانید به سفارشی سازی بخش دیدگاه ها بپردازید.
  • Fields Settings : در این بخش می تواند به تنظیمات فیلدها دسترسی داشته باشید.

اگر شما هر یک از بخش ها را باز کنید و تنظیمات را انجام دهید در سمت چپ پیشنمایش برای شما نمایش داده می شود. چون در این آموزش به صورت مقاله و نوشتاری به تمامی جزئیات پردخته نشده و شما باید برای جزئیات بیشتر به ویدئوی آموزشی در زیر مراجعه کنید. چون در صورت نوشتاری نمی توان به همه بخش ها پرداخت و بهترین روش استفاده از ویدئوی آموزشی هست که توسط تیم آیلین وب تهیه و آماده شده است.

در آخر کار، می تونید به عنوان یک کاربر مهمان به بخش دیدگاه های نوشته ها مراجعه کنید و پیشنمایش هر آنچه ساختید را مشاهده کنید و به سفارشی سازی جزئی تری بپردازید.

۴ دیدگاه دربارهٔ «ساخت فرم دیدگاه سفارشی وردپرس با المنتور + فیلم آموزشی;

دیدگاهتان را بنویسید