ساخت اسلایدر در وردپرس + (5 افزونه برتر اسلایدر وردپرس)

wordpress tutorial 2020 30

فهرست مطالب

اسلایدر در وردپرس یکی از عناصری است که تقریباً در هر وب سایت مشاهده می کنید. اجرا و ساخت اسلایدر در وردپرس آسان است ، و تقریباً میشه با چند کلیک ساده این کار رو انجام داد ، مادامی که از تصاویر قانع کننده و زیبا استفاده کنید. به علاوه ، می توانید برخی از کارهای جالب را با یک اسلایدر وردپرس انجام دهید ، مانند اضافه کردن جلوه های ویژه و زیبا در هنگام تعویض تصویر.

اسلایدر ها چیزی نیستند که نتوان در وردپرس طراجی کرد ، بنابراین برای افزودن اسلایدر در وردپرس به افزونه ها نیاز دارید. در این مقاله ، ما به شما یاد می دهیم که چگونه این کار را فقط در سه مرحله انجام دهید:

  1. افزونه مورد نظر اسلایدر وردپرس رو نصب و فعل سازی کنید و تصاویر خودتون رو طراحی کنید.
  2. افزونه اسلایدر وردپرس رو پیکربندی کنید.
  3. مکان نمایش اسلایدر رو انتخاب کنید و اسلایدر رو قرار بدید.

پس از اتمام این کار ، ما شما را با برخی دیگر از افزونه های اسلایدر وردپرس برتر آشنا خواهیم کرد.

چه زمانی باید از یک اسلایدر در وردپرس استفاده کنیم؟

اسلایدر در وردپرس
افزونه های برتر اسلایدر دروردپرس

اسلایدر ها (یا افکت چرخ فلک) در واقع ویژگی های بسیار ساده ای هستند. یعنی طوری است که مجموعه ای تصویر تشکیل شده که کاربر میتوانید با کلیک بین تصاویر در یک جا مشخص تصاویر رو عوض کند.

برای تعویض بین تصاویر میتوانید افکت ها و انیمیشن های متنوعی رو انتخاب کنید که با این کار میتوانید اسلایدرهای زیبا و پیشرفته ای طراحی کنید و در هر جای سایت قرار دهید. همچنین میتوانید از المانهایی همانند دکمه،متن و… استفاده کنید و امکانات بسیاری رو به اسلایدر در وردپرس اضافه کنید.

در صورتی از اسلایدر ها استفاده کنید که هدف داشته باشید چون ممکن است سایز صفحه رو بالا ببره که لود سایت هم پاببن میاد. پس اول هدفتون رو مشخص کنید و تصاویر بسیار حرفه ای و زیبا برای سایت طراحی کنید تا نظر هر بازدیدکننده ای رو به خودش جلب کنه، البته کار یک اسلایدر هدفمند دقیقا همینه!

نحوه ایجاد اسلایدر در وردپرس (در 3 مرحله)

در طی چند بخش بعدی ، ما می خواهیم نحوه ایجاد اسلایدر در وردپرس را با استفاده از نسخه اورجینال افزونه Master Slider آموزش دهیم. ما این افزونه را انتخاب کردیم زیرا استفاده از آن آسان است ، ویژگی های سرگرم کننده زیادی را ارائه می دهد و شما را قادر می سازد تا هر اندازه که بخواهید اسلایدر طراحی کنید.

البته در این مقاله این افزونه روبراتون آموزش میدم که در ادامه مقاله هم سعی کردم که 5 افزونه برتر سایخت اسلایدر در وردپرس رو براتون معرفی کنم تا همواره یک انتخاب باز داشته باشید.

نسخه رایگان افزونه مستر اسلایدر

مرحله 1: اسلایدر رو تنظیم کنید و تصاویر رو به اسلایدر اضافه کنید.

پس از نصب و فعال کردن افزونه Master Slider (آموزش نصب افزونه در وردپرس) ، یک برگه Master Slider جدید در داشبورد خود پیدا خواهید کرد. در آنجا لیستی از همه اسلایدر های موجود در وردپرس را مشاهده خواهید کرد (که اکنون باید خالی باشد، چون اسلایدری ایجاد نکردیم). پیش بروید و بر روی دکمه Create New Slider کلیک کنید:

افزونه مستراسلایدر
پلاگین master slider

افزونه از شما سؤال می کند که چه نوع اسلایدری را می خواهید ایجاد کنید. شما هشت نوع مختلف برای انتخاب دارید ، از جمله اسلایدر های افقی و …

ایجاد اسلایدر در وردپرس
طراحی و نحوه ساخت اسلایدر در وردپرس

برای این آموزش ، ما می خواهیم یک اسلایدر سفارشی ساده ای را ایجاد کنیم تا بتوانید نحوه عملکرد کل فرآیند را ببینید. بنابراین گزینه ای همانند تصویر  را انتخاب کنید و دکمه CREATE را بزنید.

در مرحله بعد ، این افزونه شما را به برگه SLIDES (اضافه کردن اسلاید های مورد نظر) هدایت میکند. در اینجا می توانید تمام تصاویری را که می خواهید اسلایدر شما با استفاده از آپلودکننده رسانه وردپرس اضافه کند یا تصاویر موجود را از کتابخانه خود انتخاب کنید اضافه کنید:

اسلایدر وردپرس
اضافه کردن تصاویر به اسلایدر وردپرس

پس از افزودن چند عکس ، برگه SLIDES شما باید چیزی شبیه به این باشد: ( اگه در تصویر بالا دقت کنید میبینید که ما 4 تصویر رو انتخاب کردیم)

انتخاب اسلایدر ها
انتخاب تصاویر برای اسلایدر

اکنون تصاویر شما آماده قرار گرفتن در اسلایدر هستش، این برگه را باز نگه دارید و به مرحله بعدی بروید.

مرحله 2: اسلایدر خود خود را پیکربندی کنید

در مرحله بعد ، می توانید شیوه کار اسلایدر در وردپرس را پیکربندی کنید. برای انجام این کار ، به بخش پس زمینه تب SLIDES بروید. برای هر یک از اسلایدها ، می توانید پس زمینه منحصر به فردی را با استفاده از یک تصویر انتخاب شده ، به همراه هر رنگ و متن مورد نظر خود تنظیم کنید:

پیکربندی افزونه
پیکربندی اسلایدر وردپرس

در حال حاضر ، ما فقط یک اسلایدر ساده وردپرس را با استفاده از تمام تصاویری که بارگذاری کرده ایم ایجاد خواهیم کرد. اگر به پایین بروید ، می توانید ببینید که چگونه هر تصویر روی اسلایدر نشان داده می شود. همچنین یک دکمه پیش نمایش وجود دارد ، که به شما ک دمو یا پیشنمایش از اسلایدر ساخته شده رو نمایش میدهد :

پیشنمایش افزونه وردپرس
پیشنمایش اسلایدر ساخته شده در وردپرس

اگر تا اینجا مراحل رو خوب پیش رفتید،می توانید به برگه SLIDER CONTROLS بروید. در آنجا ، می توانید از نوع کنترل هایی که می خواهید برای تعویض تصاویر شما استفاده کند ، انتخاب کنید. تنظیم پیش فرض Arrows نامیده می شود ، و احتمالاً می توانید حدس بزنید که چه چیزی به نظر می رسد: (2 تا فلش در سمت چپ تصاویر)

اسلایدر طراحی شده
دموی اسلایدر ساخته شده

البته ، شما می توانید هر نوع کنترل مورد نظر خود را انتخاب کنید. سپس می خواهید به برگه SLIDER SETTINGS بروید ، جایی که می توانید اسلایدر وردپرس خود را حتی بیشتر تغییر دهید و تنظیمات سفارشی خودتون رو اعمال کنید.

به عنوان مثال گزینه هایی را پیدا خواهید کرد که به شما امکان می دهد عرض و ارتفاع اسلایدر خود را تنظیم کنید. حتی می توانید نامی را برای آن تنظیم کنید ، که در برگه Master Slider ظاهر می شود:

تنظیمات اسلایدر
پیکربندی اسلایدر در وردپرس

اگر کمی بیشتر به پایین بروید ، می توانید جلوه های ساده انتقال (انتقال بین تصاویر) را نیز به اسلایدر خود اضافه کنید. به خاطر داشته باشید که نسخه رایگان Master Slider فقط شامل دو افکت است: Normal و Fade. ما اولی را توصیه می کنیم زیرا یک گذار تمیز برای اسلایدر پست وردپرس ارائه می دهد:

افکت اسلایدر
انیمیشن های اسلایدر در وردپرس

سرانجام ، با پیمایش به قسمت Appearance می توانید با پوسته ها هم کمی بازی کنید و یک پوسته زیبا برای اسلایدر انتخاب کنید. اینها الگوهایی از پیش تعریف شده هستند که به شما امکان می دهند ظاهر آن را تغییر دهید.

ما در مثالهای خود تاکنون پوسته پیش فرض را نشان داده ایم ، اما گزینه های عالی دیگری نیز وجود دارد که می توانید انتخاب کنید. حتی میتوانید CSS های سفارشی نیز اضافه کنید.

تنظیمات ظاهر اسلایدر
ظاهر اسلایدر رو میتونید در این بخش تنظیم کنید

پس از اتمام کار با افزونه و تنظیمات مربوط به اسلایدر ، دکمه Save Changes را بزنید و به آخرین مرحله بروید.

مرحله 3: اسلایدر خود را هر جا خواستید نمایش دهید

لغزنده وردپرس شما اکنون آماده است ، بنابراین تمام کارهایی که باقی مانده است این است که آن را در وب سایت خود قرار دهید. این کار بسیار ساده است ، زیرا پلاگین Master Slider برای هر کشویی که ایجاد می کنید ، کد کوتاه ایجاد می کند.

برای یافتن آن کد کوتاه ، به تب Master Slider در داشبورد خود بروید و در زیر ستون Shortcode جستجو کنید:

شورتکد اسلایدر
کدکوتاه اسلایدر در وردپرس

کد کوتاه اسلایدر مورد نظر رو که می خواهید در سایت خود قرار دهید کپی کنید سپس در هر حای سایت و قالب وردپرس میتونید این کد رو قرار بدید (همانند شکل زیر) :

قرار دادن اسلایدر در نوشته
قرار دادن اسلایدر در نوشته وردپرس

اگر صفحه خود را در مرورگر بررسی کنید ، اکنون باید چیزی شبیه به این باشد:

اسلایدر نهایی
نمایش اسلایدر در بین نوشته های وردپرس

به یاد داشته باشید که می توانید با استفاده از افزونه Master Slider تعداد زیادی اسلایدر در وردپرس را ایجاد کنید. حتی می توانید با انتخاب دکمه حذف کنار هر یک از موارد، اسلایدر مورد نظر رو حذف کنید:

لیست اسلایدر ها
لیست اسلایدر های ساخته شده با افزونه مستر اسلایدر

امیدوارم تا اینجا با نحوه ساخت اسلایدر در وردپرس آشنا شده باشید، حالا میتوانید طبق این آموزش اسلایدر مورد نظر و زیبای خودتون رو طراحی کنید.

5 افزونه برتر اسلایدر وردپرس

قبلاً یکی از بهترین افزونه های اسلایدر وردپرس را در عمل مشاهده کرده ایم. با این حال ، ما این فرصت را پیدا نکردیم که شما را با تمام ویژگی های آن آشنا کنیم. بیایید اکنون این کار را انجام دهیم. تا با بهترین افزونه ساخت اسلایدر که رتبه اول رو داره اشنا بشیم :

1. Master Slider (مستر اسلایدر)

2. Smart Slider 3 (اسلایدر هوشمند)

3. MetaSlider (متا اسلایدر)

4. Slider by WD

5. Slide Anything (اسلایدر هر چیزی!)

موفق رو پیروز باشید.

۲ دیدگاه دربارهٔ «ساخت اسلایدر در وردپرس + (5 افزونه برتر اسلایدر وردپرس);

دیدگاهتان را بنویسید