رفع کامل خطای بارگذاری یا لودینگ در المنتور

loading error in elementor aylinweb

فهرست مطالب

حتما اگر از افزونه المنتور زیاد استفاده میکنید، با لودینگ یا بارگذاری بی نهایت توی بخش ابزارک ها روبرو شده اید، چون اصولا در بین 10 سوالی که کاربرن میپرسند 2 مورد به این بخش ربط داره و مشکل اون ها هم اینه که چطور این لودینگ رو برطرف کنیم تا بتونیم از ابزارک ها استفاده کنیم.

خیلی از کاربران هم فکر میکنند که افزونه نال شده و یا افزونه فاقد کارایی است. اصلا چنین نیست و مشکل از طرف افزونه المنتور نمیباشد و باید تنظیمات مربوط به وردپرس پیکربندی رو تغییر بدید تا مشکل لودینگ در المنتور برای همیشه رفع بشه. پس تمامی مراحل رو در این مقاله براتون ذکر کردم و مطمئن باشید که مشکل برطرف خواهد شد.

نحوه رفع خطای لودینگ در المنتور

خطای ابزارک ها در المنتور، لود نشدن ابزارک های المنتور، بارگذاری بینهایت ابزارک های المنتور و مشکلات مربوط به لودینگ در المنتور میتواند دلایل زیادی داشته باشد که مهم ترین این دلایل میتواند به تداخل افزونه ای و یا نصب زیاد افزونه های جانبی المنتور رخ دهد که من خودم این دلایل رو جدا تایید میکنم و با این مشکل روبرو شده ام. و یکی دیگر هم که میتونه مشکل رو پیش بیاره اینه که المنتور یکم نسبت به دیگر افزونه ها منابع زیادی میخواد تا بدرستی کار کنه.

مشکل لودینگ در المنتور چیه؟

مشکل لودینگ ابزارک ها در المنتور میتونه 2 حالت داشته باشه که اصولا از ان 2 حالت خارج نیست :

 1. بخش ویدجت ها یا ابزارک ها در سمت راست صفحه ساز قبل دسترسی نیستند.
 2. وقتی روی هر ابزارک کلیک می کنید و میخواید با المنتور ویرایش کنید.

در 2 حالت بالا شما نمیتونید هیچ کاری انجام بدید و حتما باید خطای لودینگ در المنتور رفع بشه تا بتوانید از ابزارک های موجود المنتور استفاده کنید. و دیگری هم اینه که شما نمیتونید هیچ المان یا ابزارکی رو توی صفحه ای که ساختید ویرایش کنید. (فقط میتوانید به ابزارک هایی که از قبل توی صفحه قرار دادید کارهای محدودی انجام بدید).

تصویر زیر همه چیز رو مشخص میکنه :

مشکل لودینگ المنتور
رفع خطای لودینگ بزارک ها در المنتور

#4 روش عملی برای رفع مشکل بارگذاری بینهایت ابزارک ها در المنتور

در اینجا 5 روش کاملا عملی و 100% روبراتون آماده کردم که تماما بر اساس تجربه تهیه شده و حتما یکی از این روش ها میتونه مشکل لودینگ در المنتور رو رفع کنه وبراحتی بتوانید از صفحه ساز استفاده کنید.

#1 بررسی تداخل افزونه ای

اولین قدم و مهم ترین قدم در ابتدا اینه که باید تداخل افزونه ای رو بررسی کنید و افزونه ای که این مشکل رو ایجاد کرده پیدا کنید. برای این کار در پیشخوان وردپرس به بخش افزونه های نصب شده بیاید و تمامی افزونه های موجود را بغیر از المنتور غیر فعال کنید. (یعنی فقط یک افزونه المنتور فعال باشد).

سپس بعد از غیر فعال کردن تمامی افزونه ها، یکبار دیگر افزونه المنتور و صفحه مورد نظر رو بررسی کنید و ببینید که آیا باز هم خطای لودینگ در المنتور موجود است یا نه.

 • اگر رفع شد : اگر مشکل رفع شد یکی به یکی افزونه ها رو باید فعال کنید و یک بار دیگر بعد فعال کردن هر افزونه المنتور ر چک کنید و ببینید که آیا مشکل برطرف شده یا نه. باید تا رسیدن به افزونه مشکل زا این کار رو انجام بدید. (درسته یکم زمانبره ولی باید قدم به قدم برای هر افزونه این کار رو انجام بدید.)
 • اگر رفع نشد : اگر برطرف نشد به روش بعدی مراجعه کنید.

#2 بررسی ورژن PHP هاست و محدودیت حافظه PHP

برای استفاده از بهترین عملکرد افزونه المنتور باید ورژن PHP هاست رو به آخرین نسخه آپدیت کنید که البته توی نسخه جدید وردپرس هم این کار اجباری شده و باید حتما هاست ار آخرین نسخه PHP استفاده کند. همچنین باید میزان حافظه رو بر روی 128M قرار بدید تا بهترین عملکرد رو از المنتور شاهد باشید. میتوانید برای افزایش ورژن php و حافظه به هاستینگ تیکت بدید تا این کار رو برای شما انجام بدن.

#3 چک کردن فایل .htaccess

فایل .htaccess یک فایل بسیار مهم توی هاست محسوب میشه و باید تنظمات درستی رو این فایل انجام بشه چون میتونه مشکلات زیادی رو برای سایت و هاست فراهم بیاره. در ابتدا شما یک کپی از این فایل تهیه کنید و سپس به حالت پیشفرض تغییر بدید و یک بار دیگر صفحه المنتو رو چک کنید و ببین آیا مشکل برطرف شده یا نه.

یک فایل به نام .htaccess در ریشه اصلی هاست درست کنید و کدهای زیر رو توش قرار بدید و ذخیره کنید :

#This Apache config file was created by Duplicator Installer on 2019-02-17 07:51:14.
#The original can be found in archived file with the name htaccess.orig
 
# BEGIN WordPress
RewriteEngine On
RewriteBase /zenith/
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /zenith/index.php [L]
# END WordPress

#4 تغییر روش بارگذاری ویرایشگر المنتور

بسیاری از سایت های مرجع انگلیسی این روش رو پیشنهاد میدن و در اولین قدم میگن که روش بارگذاری ویرایشگر المنتور رو تغییر بدید. المنتور برای این بخش یک تنظیماتی داره شمه هم میتونید در آخرین روش این تنظیم رو انجام بدید و همانند تصویر به بخش تنظیمات المنتور در پیشخوان وردپرس برید و گزینه مورد نظر رو فعال کنید :

تغییر روش بارگذاری ویرایشگر المنتور
روش لودینگ در المنتور

خب دوستان باید تا اینجا مشکل شما برطرف شده باشه چون تمای این روش ها تست شدن و حداقل باید یکی از این روش ها کار کنه. الته این حرف رو زدم نگران هیچ چیزی نباشید. چون اگه روش های بالا کار نکردن فقط کافیه که در بخش دیدگاه ها مطرح کنید تا بررسی بشه و مشکلتون حل بشه.

۲۱ دیدگاه دربارهٔ «رفع کامل خطای بارگذاری یا لودینگ در المنتور;

 1. سلام
  من مشکل لود المنتور رو وقتی میخوام صفحه ی وبلاگ رو ادیت کنم دارم
  واسه تک تک پست های وبلاگ و صفحه های دیگه مشکلی ندارم و فقط واسه همین یه صفحه مشکل دارم.
  روش هایی که گفته بودین رو هم تست کردم ولی نشد

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید