حل مشکل جدید سرچ کنسول: Either “offers”, “review”, or “aggregateRating” should be specified

should be specified in Search Console

فهرست مطالب

[su_box title=”بروزرسانی های مقاله” box_color=”#664872″ radius=”5″]در تاریخ 19 اسفند 98 مقاله آپدیت شد و روشی عملی در آخر مقاله اضافه شد.[/su_box]

در چند هفته گذشته گوگل بسیاری از تغییرات را در Search Console اعمال و منتشر کرده است. این تغییرات از تجزیه و تحلیل متقابل دامنه تا پیشرفت های جدید قرار داده شده است. در حالی که بسیاری از این تغییرات تاثیر زیادی بر کاربران نداشته است، افزودن محصولات، موجب سردرگمی تقریبا هر وب سایت فروشگاهی شده است.

[toc]

اگر اخیرا با تعداد زیادی مشکلات در سرچ کنسول جدید مواجه شدید اصلا نباید نگران باشید، شما تنها نیستید. گزارش محصولات در اواخر ماه فوریه به سرچ کنسول اضافه شد و با فراوانی هشدارها و خطایی به نام Either “offers”, “review”, or “aggregateRating” should be specified مشخص شد. گزارش محصولات را می توان در قسمت “Produdt” در ” Google Search یافت. این مقاله حتما برای حل این مشکل جدید و هم چنین کسانی که از ووکامرس استفاده می کنند بسیار مفید خواهد بود.

حل مشکل جدید search console
حل مشکل جدید search console

خطای جدید در سرچ کنسول گوگل

بخش مهمتر خطاها و هشدارها این است که مشکل و راه حل به وضوح توسط گوگل توضیح داده نشده است. اگر بر روی دکمه Learn More کلیک کنید، افراد را به همان صفحه مشابه می فرستد، و اطلاعات ارائه شده بسیار کاربر پسند و رسا نیستند و نمیتوان با این توضیحات مشکل Either “offers”, “review”, or “aggregateRating” should be specified را حل کرد.

شما همچنین تعداد زیادی  از هشدارها را مشاهده خواهید کرد، از جمله Missing field “brand”, Missing field “SKU”, Missing Field “offers” و غیره.

مشکل product در سرچ کنسول
مشکل product در سرچ کنسول

این خطاها و هشدار مربوط به نشانه گذاری و طرح محصول برای محصولات در سایت شما می باشد. اگر طرح مشخصی مشخص نشده باشد، توضیحاتی که در کنار محصول در جستجو ظاهر می شود، درست نخواهد بود. Rich results (قبلا “rich snippet” نامیده می شد) بخشی از اطلاعاتی هستند که می توانند در مورد محصول نشان داده شوند. معمولا شما محصولات بر اساس نام ها، تصاویر، قیمت ها و گاهی اوقات رتبه بندی در نتایج جستجو را مشاهده می کنید، اما سایر موارد اطلاعات ساختاری نیز می تواند به صورت خاص نمایش داده شود.

گوگل سایت های فروشگاه اینترنتی را تشویق می کند تا از تمام نشانه های ممکن محصول استفاده کنند، زیرا می تواند میزان کلیک را افزایش دهد.

خطای Either “offers”, “review”, or “aggregateRating” should be specified زمانی اتفاق می افتد که یک محصول حاوی محتوای ساختاری برای هر یک از 3 طرح مشخص نشده باشد. گوگل می خواهد توانایی نمایش عنوان، تصویر و … برای هر محصول را در نتایج جستجوی خود نشان دهد و این سه طرح را همه را به عنوان دلیل خرید می دانند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این سه طرح محصول، می توانید به وب سایت schema.org مراجعه کنید.

این تغییرات چه تاثیراتی در وب سایت دارد؟

بعضی از کاربران پس از پیدا کردن این خطا رتبه بندی قرار می گیرند، اما هر کسی این موضوع را تجربه نکرده است. به یاد داشته باشید، این علاوه بر سرچ کنسول، به این معنا نیست که گوگل الگوریتم رتبه بندی خود را تغییر داده است، این فقط یک گزارش جدید است. گوگل استانداردهای خود را در مورد آنچه که برای نشانه گذاری محصول مورد نیاز نیست را تغییر داده است. و هیچ ربطی به الگوریتم های جدید ندارد!

این خطاها رتبه بندی شما را در موتورهای جستجو تغییر نمی دهد و به آنها صدمه نمی زند، اما اگر کاهش ترافیک را دیده اید، باید سعی کنید آنها را با بیشترین سرعت ممکن برطرف کنید.

Either “offers”, “review”, or “aggregateRating” should be specified: در  ووکامرس

اگر شما یک وبسایت دارید که از ووکامرس (WooCommerce) استفاده می کند، باید اسکریپت زیر را به طور پیش فرض مشخص کنید: نام، توضیحات، URL، SKU، در دسترس بودن، تصویر، پیشنهادات، AggregateRating، قیمت، نقد و … . این بدان معنی است که باید این خطار در تمامی محصولات سایت برطرف شود.

پیام های خطا معمولا از صفحات محصول مورد نظر ناشی نمی شوند. شما می توانید این کدها را در سورس صفحه پیدا کنید با جستجوی کلمات “schema” یا “type” و پیدا کردن کد های زیر شاخه باید کدهایی همانند تصویر زیر وجود داشته باشد.

چگونه مشکل Either “offers”, “review”, or “aggregateRating” should be specified رو برطرف کنیم؟

» روش اول (با استفاده از کدنویسی) : 

شما باید اول از همه اطلاعات خواسته شده توسط گوگل را پر کنید تا محصولات برای این موتور جستجو مشخص شوند، یک راه حل نسبتا ساده وجود دارد: که شما باید اطلاعات محصول را از محصولات و صفحات تکی محصول حذف کنید.

برای انجام این کار، می توانید کد زیر را به فایل functions.php قالب خود اضافه کنید:

/**
 * Remove the generated product schema markup from Product Category and Shop pages.
 */
function wc_remove_product_schema_product_archive() {
	remove_action( 'woocommerce_shop_loop', array( WC()->structured_data, 'generate_product_data' ), 10, 0 );
}
add_action( 'woocommerce_init', 'wc_remove_product_schema_product_archive' );

این کد بر روی چندین وب سایت تست شده و در همه وب سایت های به درستی عمل کرده است. این کد نشانه گذاری که فروشگاه ووکامرس در صفحات کی و آرشیو قرار می گیرد را حذف می کند وبا این کار دیگر خطا ها را در سرچ کنسول مشاهده نخواهید کرد.

به یاد داشته باشید که اگر نمیدانید که چطور از کد استفاده کنید حتما قبل از هر کاری از فایل functions.php یک بک آپ تهیه کنید تا در صورت مشکل بتوانید برگردانید.

توجه داشته باشید که این کد تمام هشدارهایی را که در گزارش نیز نشان داده می شود را رفع نمی کند (اگر چه برخی از آنها را حل خواهد کرد). ووکامرس مطمعنا در بروزرسانی بعدی خود این موارد را برطرف می کند، و این زمینه های گم شده در عین حال به رتبه بندی جستجوی شما آسیب نمی رسانند. تنها نشانه گذاری مورد نیاز برای محصولات نام محصول و تصویر است. پس نگران کننده نیست!

» روش دوم (با استفاده از افزونه) : 

در این روش ما با استفاده از افزونه بدون هیچ مشکلی این خطاها را برطرف می کنیم. همچنین توصیه می شود که برای رفع مشکل سعی نکنید که این نشانه گذاری ها (rich snippet) ها را حذف کنید بلکه باید این نشانه گذاری ها وجود داشته باشند. در اینجا ما افزونه ای بسیار حرفه ای و اورجینال بهتون معرفی می کنیم که براحتی می توانید خطاهای Either “offers”, “review”, or “aggregateRating” should be specified سرچ کنسول گوگل را رفع کنید و همیشه در نتایج جستجو بدرخشید!

بهترین افزونه ای که می توان در این زمینه معرفی کرد افزونه Wp Schema Pro است که در تمامی سایت های وردپرسی بزرگ استفاده می شود و توصیه هر سئو کاری در الگوریتم های جدید گوگل استفاده از این افزونه است پس در ادامه با ما همراه باشید تا استفاده از این افزونه را یاد بگیریم.

[su_note note_color=”#ec6d7e” text_color=”#ffffff” radius=”8″ class=”.aylin_mahmoud”]فقط این افزونه وردپرس فقط دارای نسخه تجاری یا همان پریمیوم است و نسخه رایگان این افزونه موجود نیست ولی این افزونه به صورت حرفه ای توسط آیلین وب فارسی سازی شده است و همراه با آموزش در اختیار شما عزیزان قرار گرفته شده. می توانید از لینک زیر نسخه تجار و اورجینال را تهیه کنید … »»[/su_note]

[su_button url=”https://aylinweb.com/product/rich-snippets-and-structure-data-wp-plugin/” style=”flat” background=”#5cb0ed” size=”5″ center=”yes” radius=”0″ icon=”icon: shopping-basket”]خرید نسخه اورجینال افزونه Wp Schema Pro[/su_button]

[su_note note_color=”#f7ed29″ text_color=”#000000″ radius=”10″]✔ در تاریخ 18 اسفند 98 قرار داده شد. یکی ار کاربران عزیزمون تجربیات خودشون رو در اختیار ما گذاشتن و فرمودن که با روش زیر میتونید این مشکل رو حل کنید : براحتی میتونید در محصولات سایت و مقالات کامنت های فیک (یعنی کامنت هایی که خودتون مینویسید) قرار بدید و امتیاز ستاره به نظر که گذاشتید بدید. با این کار ارور ها رفع میشوند. [/su_note]

ویدئوی آموزشی هم در تاریخ 24 فروردین 98 قرار داده می شود …

۴۵ دیدگاه دربارهٔ «حل مشکل جدید سرچ کنسول: Either “offers”, “review”, or “aggregateRating” should be specified;

 1. سلام ممنون می شم در مورد قسمت های جدیدی که به سرج کنسول اضافه شده مطلبی بنویسید چون الان در سایت من این قسمت های جدیدی که اضافه شده خطا های زیادی مشاهده می شود و الان متاسفانه هیچ سایتی در این مورد هیچ گونه توضیحاتی ننوشتند
  قسمت های جدیدی مثل :
  Unparsable structured data
  Speed (experimental)

  پاسخ
 2. سلام
  اول اینک ممنون از مقالتون
  دوم اینک من اینکار کردم مشکلم اولش حل نشد
  بعد اومدم برای تست جدا از پر کردن جدول اسکیما یک کامنت و ستاره هم برا خودم گذاشتم همچی درست
  شد
  این منتشر کنید شاید تجربیاتم ب درد بقیه بخوره

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز
   مطمعنا شما کد رو کپی کردید و یکی از کاراکتر های اول یا آخر کپی نشده چون کد به هسته مربوط میشه و به ظاهر مربوط نمیشه، برای این کار حالت دیباگ رو فعال کنید و مشکل رو پیدا کنید

   پاسخ
 3. باسلام و عرض خسته نباشید.
  ببخشید این افزونه با افزونه فروشگاهی ایزی دیجیتال دانلود(Easy digital downloads) هم سازگار هست؟

  پاسخ
 4. با سلام وبسایت من در قسمت سرچ کنسول تعدادی وارنینگ داره میخاستم ببینم ایا با این افزونه قابل حل هست یا باید کدنویسی را تغییر بدهم جلوی همشونم نوشته اختیاری…فقط جواب منو زودتر میدید ممنون

  “missing field “review
  “missing field “brand
  “missing field “aggregaterating
  “missing field “identifier provided

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید