حذف فالوور فیک

حذف فالوور فیک

فهرست مطالب

در این مقاله می خواهیم در خصوص حذف فالوور فیک اطلاعات سودمندی را ارائه دهیم. همراه ما بمانید.

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی فراگیر در دنیای امروز محسوب می شود و دیگر کمتر کسی را می توان یافت که در این شبکه اجتماعی عضو نباشد. همین امر باعث شده است که کسب و کارهای اینترنتی و آنلاین در این فضا شکل بگیرد.

صفحات تجاری که برای بیشتر دیده شدن و افزایش سود نیازمند دنبال کننده هستند. همین نکته اهمیت فالوورها را نشان می دهد. درست است که فالوور زیاد همه چیز نیست، ولی با این حال از اهمیت زیادی برخوردار است.

صفحاتی در اینستاگرام وجود دارد که به وسیله تعداد زیاد فالوورهای خود کسب درامد میلیونی از این پلتفرم دارند. بنابراین بدیهی است که برخی بخواهند میانبر بزنند و راه صد ساله کسب فالوور واقعی را یک شبه با فالوورهای فیک بروند. اما اینجا می رسیم به همان جمله که پیشتر گفتیم. “فالوور همه چیز نیست”

در ادامه این مقاله، این جمله را واکاوی نموده و توضیح خواهیم داد و راه های حذف قالوور فیک را نیز ذکر خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

فهرست مطالب
 1. تعداد فالوور چه میزان بر پیج اینستاگرام تاثیر می گذارد؟
 2. اهمیت داشتن فالوور
 3. تاثیر خرید فالوور بر فروش محصولات
 4. روش های افزایش تعداد فالوور
 5. تاثیر خرید فالوور واقعی
 6. دلایل خرید فالوور
 7. فالوور فیک اینستاگرام چیست؟
 8. تفاوت بین فالوور فیک و فالوور روح
 9. نحوه شناسایی فالوور فیک در اینستاگرام
 10. نحوه تشخیص فالوور روح یا غیر فعال در اینستاگرام
 11. فالوور فیک اینستاگرام چگونه تجارت شما را خراب می کند؟
 12. مزایای فالوور فیک چیست؟
 13. مزایای حذف فالوور فیک
 14. چطور فالوورهای فیک اینستاگرام را تشخیص دهیم؟
 15. چگونگی حذف فالوور فیک
 16. معرفی چند اپلیکیشن برای حذف فالوور فیک اینستاگرام
 17. نکات و توصیه‌های لازم در خصوص الگوریتم جدید اینستاگرام

 

تعداد فالوور چه میزان بر پیج اینستاگرام تاثیر می گذارد؟

تعداد فالوور چه میزان بر پیج اینستاگرام تاثیر می گذارد؟
تعداد فالوور چه میزان بر پیج اینستاگرام تاثیر می گذارد؟

ابتدا باید ببینیم که چرا مردم به دنبال فالوور فیک می روند. پس قبل از رسیدن به مقوله حذف فالوور فیک، می خواهیم نگاهی به اهمیت داشتن فالوور در اینستاگرام بپردازیم.

در دنیای مدرن امروز، پلتفرم هایی مثل اینستاگرام که بر پایه رسانه های اجتماعی فعالیت می کنند، بیش از هر زمان دیگری با زندگی روزمره انسان ها مرتبط هستند.

اینستاگرام محبوبیت بیشتری نسبت به سایر شبکه های اجتماعی دارد. تعداد کاربران این شبکه روز به روز در حال افزایش است. با ارتباط مردم سراسر جهان با این شبکه اجتماعی، با کمک این شبکه محبوب می توان انواع فعالیت ها را در سطح جهانی و در مقیاس بسیار وسیع انجام داد.

در نتیجه، صاحبان مشاغل می توانند به راحتی از اینستاگرام برای افزایش فالوورهای خود و افزایش شانس خود برای تبلیغ محصولات خود استفاده کنند و در نتیجه فروش افزایش یابد.

اهمیت داشتن فالوور

اهمیت داشتن فالوور
اهمیت داشتن فالوور

اینستاگرام برای تبلیغ و فروش محصولات شما بسیار آسان، مقرون به صرفه و ارزشمند است. برای موفقیت در این مسیر به دنبال کننده های بیشتری نیاز دارید.

هر چه تعداد فالوورهای شما بیشتر باشد، تبلیغات محصول شما و در نتیجه فروش آن شدیدتر خواهد بود. در نتیجه، می توانید فالوورهای خود را از طرق مختلف افزایش دهید، از جمله ارسال تصاویر زیبا، نظر دادن در زیر عکس ها، برچسب زدن به تصاویر، دنبال کردن افراد و اجرای زنده. بهترین راه برای این کار خرید فالوور است، زیرا روش فوق به سرعت فالوورهای شما را افزایش نمی دهد.

پیشنهاد می کنیم از پست الگوریتم افزایش فالوور در اینستاگرام دیدن کنید.

تاثیر خرید فالوور بر فروش محصولات

تاثیر خرید فالوور بر فروش محصولات
تاثیر خرید فالوور بر فروش محصولات

قبل از بحث در مورد تاثیر خریدهای دنبال کننده بر فروش، خوب است بدانید که دو نوع خرید دنبال کننده در اینستاگرام وجود دارد.

 • فالوورهای واقعی
 • فالوورهای فیک

برای خرید هر دو نوع دنبال کننده باید هزینه پرداخت کنید. اگر دنبال کننده واقعی خریداری کنید، آن ها وجود دارند و با شما تعامل دارند. آن ها پست ها را دوست دارند و نظر می نویسند، بنابراین خرید دنبال کنندگان تأثیر زیادی بر فروش دارد.

اولین کاری که کاربران اینستاگرام هنگام بازدید از نمایه شما انجام می دهند، این است که تعداد دنبال کنندگان شما را بررسی کنند. تعداد زیادی از دنبال کنندگان پیج، اعتماد کاربران را افزایش می دهد. نتیجه این اعتماد افزایش فالوور است و می توانید تاثیر خرید فالوور را بر فروش خود مشاهده کنید.

محبوبیت پیج های اینستاگرام برای تجارت بسیار مفید و حیاتی خواهد بود

محبوبیت پیج های اینستاگرام برای تجارت بسیار مفید و حیاتی خواهد بود. اکثر کاربران این شبکه اجتماعی جوان هستند، بنابراین نمایش تصاویر جذاب از محصولات می تواند آن ها و مشتریان بالقوه را تحت تأثیر قرار داده و جذب کند. راه های زیادی برای افزایش فالوورها وجود دارد.

علاوه بر این، یکی از ویژگی های اینستاگرام هنگام فروش محصولات این است که مشتریان را در حالت دفاعی نگه دارد. اینستاگرام به معنای واقعی کلمه، فروش را به کاربران تحمیل نمی کند.

این موضوع برای جلب اعتماد دنبال کنندگان صفحه است و شما باید دنبال کننده واقعی را خریداری کنید. بنابراین، نیازی به قرار دادن تبلیغات در صفحات دیگر ندارید. این امر تأثیر زیادی در جذب کاربران بیشتر و افزایش فالوورها دارد. اگر در واقع یک دنبال کننده بخرید، کاربران بیشتر این پست را می بینند.

افزایش تعامل باعث افزایش پست ها و بازدیدهای بیشتر می شود. افزایش تعداد نمایش محتوا منجر به فروش و عرضه محصولات می شود. البته فراموش نکنید که هنگام خرید فالوور، از سایت های معتبر اقدام کنید. با توجه به نکات فوق، به راحتی می توان تاثیر خریدهای دنبال کننده بر فروش را احساس کرد.

روش های افزایش تعداد فالوور

روش های افزایش تعداد فالوور
روش های افزایش تعداد فالوور

آن چه باعث رونق کسب و کار شما می شود، یک فالوور واقعی است. در اینجا نحوه جذب فالوور بیشتر را ذکر کردیم:

 • فعال باشید.
 • لینک شبکه های اجتماعی را در وبلاگ ها و وب سایت ها قرار دهید.
 • بنر اینستاگرام را به وب سایت خود اضافه کنید.
 • مخاطب را بشناسید.
 • GEO را به پست اضافه کنید.
 • همیشه لایک و نظر ارسال کنید.
 • شخصی را برای مدیریت صفحه استخدام کنید.
 • از بهترین تصاویر استفاده کنید.

تاثیر خرید فالوور واقعی

تاثیر خرید فالوور واقعی
تاثیر خرید فالوور واقعی

همان طور که قبلاً ذکر شد، برای جلب اعتماد کاربران باید دنبال کننده بخرید. به عنوان مثال، دو صفحه تجاری را در نظر بگیرید که هر کدام محصول خاص خود را ارائه می دهند.

یک صفحه دارای تعداد زیادی دنبال کننده، لایک و نظر است، در حالی که صفحه دیگر دارای چند دنبال کننده است، اما محصولات بسیار متنوعی وجود دارد. قطعا مشتری های پیجی که دنبال کننده های بیشتری دارد، از پیج مشابه با فالوورهای کم، بیشتر خواهد بود.

موضوع دیگر در مورد تاثیر پیروان واقعی، بر فروش بحث برندسازی است. بنابراین اگر صفحه اینستاگرام بزرگ باشد، نتیجه بهتر خواهد بود.

چرا که کاربرانی که در تلاش برای خرید هستند یا در تلاش برای همکاری با این مارک هستند، قطعاً هنگام مراجعه به صفحه و مشاهده فالوورهای کم، نظر خود را تغییر می دهند. برعکس، هرچه تعداد فالوورهای شما بیشتر باشد، مشتریان بیشتری جذب خواهید کرد و کسب و کار شما رونق بیشتری خواهد داشت.

تأثیر خرید فالوور واقعی بر فروش

تأثیر خرید فالوور واقعی بر فروش تا حدی پر رنگ است که کارشناسان دیجیتال مارکتینگ، موضوع افزایش فالوور در صفحات اینستاگرام در ایران را بسیار مهم می دانند. در مقابل، در فرهنگ غیر ایرانی در رسانه های اجتماعی، این موضوع بی ربط است.

کاربران ایرانی سعی می کنند که با زیباسازی صفحات، مشتریان زیادی را به خود جلب کنند. بنابراین، شرکت ها قصد دارند تا تعداد صفحات فالوور را حتی اگر فالوورهای جعلی باشند، افزایش دهند.

دلایل خرید فالوور

دلایل خرید فالوور
دلایل خرید فالوور

در بخش های قبلی مقاله “حذف فالوور فیک” از دلایل خرید فالوور به چند نکته اشاره کردیم. این بخش را نیز مکمل بحث های قبلی بدانید.

 • بسیاری از فالوورها با وارد کردن بار روانی به دنبال خود، فالوورهای واقعی را جذب می کنند.
 • تعداد زیادی از فالوورها، نشاندهنده محبوبیت صفحه است.
 • صفحات با تعداد زیادی دنبال کننده به زودی متوجه رشد صفحه می شوند.
 • یکی از مزایای خرید فالوور، افزایش طبیعی لایک و پست است.
 • خرید دنبال کننده یک راه میانبر است، اما بسیار کارآمد است.

 

فالوور فیک اینستاگرام چیست؟

فالوور فیک اینستاگرام چیست؟
فالوور فیک اینستاگرام چیست؟

در یک کلام، follower fake  نمایه ای در اینستاگرام است که صاحب ندارد! این بدان معناست که فقط یک بار ایجاد شده است و به عنوان مثال وارد صفحه شما شده است.

هیچ کس مالک این نمایه نیست که بخواهد با شما ارتباط برقرار کند. این بدان معنی است که اگر شما یک پست را منتشر کنید، هیچ کس پست شما را لایک نخواهد کرد. از قدیم تا کنون، تعداد فالوورهای صفحه اینستاگرام معیار اصلی اعتبار و موفقیت آن بوده است.

به همین دلیل بسیاری از صاحبان صفحات اینستاگرام سعی می کنند تا به طرق مختلف، فالوور اینستاگرام را خریداری کنند که در نهایت تعداد زیادی فالوور جعلی و غیر واقعی را به دنبال دارد.

تفاوت بین فالوور فیک و فالوور روح

تفاوت بین فالوور فیک و فالوور روح
تفاوت بین فالوور فیک و فالوور روح

فالوورهای جعلی اینستاگرام، فالوورهای جعلی صفحات اینستاگرام هستند که در آن هیچ انسانی مدیریت آن را انجام نمی دهد و طبیعتا هیچ فعالیت انسانی ندارد و اغلب توسط روبات ها ایجاد می شوند و معمولاً هیچ تعامل سازنده ای ندارند و صرفاً برای اهداف مالی و فروش آن ها به دیگران ایجاد شده اند، بنابراین آن ها این کار را نمی کنند.

فالوورهای روح کمی گیج کننده هستند. چرا که فالوورهای روح، فالوورهای واقعی هستند که به تدریج تعامل خود را با صفحات اینستاگرام شما از دست می دهند و دیگر تعامل ندارند و حتی پست های صفحه شما را نمی بینند، که بعضاً به دلیل الگوریتم های اینستاگرام برای صفحه شما اتفاق می افتد.

ما در ادامه مقاله “حذف فالوور فیک” نحوه تشخیص این دو گروه فالوور از هم را بررسی خواهیم کرد.

نحوه شناسایی فالوور فیک در اینستاگرام

نحوه شناسایی فالوور فیک در اینستاگرام
نحوه شناسایی فالوور فیک در اینستاگرام

فالوور بالا و تعامل کم

فالوور بالا و تعامل کم
فالوور بالا و تعامل کم

یک راه برای تشخیص این که آیا حساب اینستاگرام شما فیک است یا فالوور فیک دارد، داشتن تعداد زیادی فالوور است، اما میزان تعامل کمتری نسبت به فالوورهای آن دارد و اگر به پست های آن نگاه کنید، لایک و کامنت خیلی کمی مشاهده می کنید.

نام و نام کاربری خارجی

نام و نام کاربری خارجی
نام و نام کاربری خارجی

بسیاری از خدمات فروش فالوور اینستاگرام، فالوور خارجی می فروشند، یا همان سایت های فروش فالوور ایرانی گاهی از سرورهای خارجی برای این منظور استفاده می کنند.

بنابراین اگر در حساب فالوور خود نام خارجی می بینید یا آدرس صفحه اینستاگرام آن خارجی است، در صحت این فالوور شک کنید و بررسی های بیشتر را برای تعیین فیک بودن آن انجام دهید.

فالووینگ زیاد

فالووینگ زیاد
فالووینگ زیاد

اکثر افرادی که به دنبال جذب فالوور فیک به اینستاگرام خود هستند و قصد ندارند که در اینستاگرام حضور حرفه ای داشته باشند، شروع به افزایش فالوور خود با کمترین هزینه ممکن می کنند. یکی از این راه ها فالو و آنفالو کردن است. به تدریج تعداد دنبال کنندگان آن ها افزایش می یابد، بنابراین به حساب هایی که تعداد زیادی دنبال کننده دارند، مشکوک باشید.

تعداد پست های پایین

تعداد پست های پایین
تعداد پست های پایین

اگر یک حساب اینستاگرام می بینید که دارای تعداد فالوور بالا و تعداد پست های صفحه کم است و آن شخص مشهور نیست، حساب اینستاگرام آن احتمالاً با فالوور فیک پر شده است. بنابراین اگر دلیلی برای داشتن تعداد زیادی طرفدار پیدا نکردید، آن صفحه را فیک در نظر بگیرید.

پست های تکراری

پست های تکراری
پست های تکراری

علاوه بر علائم فوق که ذکر کردیم، اگر صفحه ای را مشاهده می کنید که تصاویر تکراری و بدون مضمون را منتشر می کند، این صفحه احتمالاً فیک است و انتشار این پست های تکراری فقط برای ثبت تعداد پست های موجه برای خود است.

کیفیت پایین و تصاویر غیر جذاب

کیفیت پایین و تصاویر غیر جذاب
کیفیت پایین و تصاویر غیر جذاب

اگر با حسابی برخورد کردید که فالوور زیادی دارد، اما کیفیت تصاویر و محتوا پایین هستند که فکر می کنید جذب فالوور با آن ها غیر ممکن است، آن حساب را فیک در نظر بگیرید و علائم دیگر آن را بررسی کنید تا شک خود را به یقین تبدیل کنید.

نام کاربری ناشناخته و شامل شماره

نام کاربری ناشناخته و شامل شماره
نام کاربری ناشناخته و شامل شماره

اکثر حساب های فیک توسط سرورهای رایانه و مطابق با الگوی خاصی ایجاد می شوند، در نتیجه اگر به اسم عجیب که دارای اعداد نامربوط است برخوردید، نسبت به آن حساس باشید. زیرا احتمالاً یک حساب فیک است و در حین خرید فالوور، از طریق سایت و برنامه خرید فالوور، به مجموعه فالوور شما پیوسته است.

تعامل نامعقول

تعامل نامعقول
تعامل نامعقول

یکی از سخت ترین راه ها برای شناسایی دنبال کننده فیک، داشتن فالوور بالا و تعداد زیادی لایک، بازدید و نظر است. در این موارد، به محتوای تولید شده توجه کنید،

زیرا خالق حساب فیک معمولاً زمان زیادی را صرف محتوا نمی کند که در قسمت تصاویر کم کیفیت و جذاب نیز به آن اشاره کردیم. حتماً می پرسید، پس این لایک ها از کجا آمده اند؟ واضح است که همه این ها را امروز می توان خرید، و احتمالاً او لایک ها، بازدیدها و نظراتی را که می بینید، خریداری کرده است.

نحوه تشخیص فالوور روح یا غیر فعال در اینستاگرام

نحوه تشخیص فالوور روح یا غیر فعال در اینستاگرام
نحوه تشخیص فالوور روح یا غیر فعال در اینستاگرام

اگر مطمئن هستید که هرگز فالوور فیک اینستاگرام خریداری نکرده اید و تبلیغات مشکوکی نداشته اید که به وسیله آن فاوورهای شما افزایش پیدا کند و صفحه خود را به صورت ارگانیک بالا آورده اید، احتمالاً فالوور بدون فعالیت در صفحه شما وجود دارد. این دسته از فاوورها به فالوورهای روح معروف هستند که راه هایی برای شناسایی آن ها وجود دارد. به نکات زیر توجه کنید.

عدم تعامل با پیج

عدم تعامل با پیج
عدم تعامل با پیج

اگر صفحه شما دارای شماره فالوور خوب است، اما فالوور شما دارای تعامل کمی است که لایک یا اظهار نظر نمی کنند، یعنی تعدادی فالوور دارید که اصولا پست های شما را نگاه نمی کنند. همچنین به خاطر داشته باشید که ممکن است محتوای شما به اندازه کافی جذاب نباشد که تعامل دریافت کند.

در این صورت ما می دانیم فالوورها فیک یا روح نیستند، اما در غیر این صورت این معنی را می رساند که بخشی از دنبال کننده های شما روح یا غیر فعال هستند. یکی از ویژگی های بارز فالوور روح در اینستاگرام، کم کردن تعامل صفحه شما است که چیز خوبی نیست.

بدون عکس پروفایل

بدون عکس پروفایل
بدون عکس پروفایل

اگر در بین فالوورهای خود حسابی مشاهده کردید که اکنون عکس پروفایل ندارند و مدتی است خبری از او نیست، ممکن است اینستاگرام را ترک کرده باشد و از آنجا که با شما تعامل ندارد، حضور او در لیست فالوور شما بی فایده است.

وجود اعداد در نام کاربری

وجود اعداد در نام کاربری
وجود اعداد در نام کاربری

بسیاری از افراد هنگام خروج از اینستاگرام یا نقل مکان به شناسه جدید، شناسه قبلی را تغییر می دهند و فقط یک سری اعداد و حروف بی معنی را باقی می گذارند. بنابراین اگر چنین نشانه هایی را همراه با عدم تعامل با پست های خود مشاهده کرده اید، با خیال راحت آن حساب را در لیست سیاه خود قرار دهید و حذف کنید.

تاریخ آخرین پست

تاریخ آخرین پست
تاریخ آخرین پست

اگر فالوور شما مدت هاست با شما ارتباط برقرار نکرده است، تاریخ آخرین پست در صفحه او را که احتمالاً برای خیلی وقت پیش است، در نظر بگیرید. این به این معنی است که وی یا از حساب خود خارج شده و یا فعالیت کمی دارد. در هر صورت او یک فالوور روح محسوب می شود و فایده ای برای شما نخواهد داشت.

فالوور فیک اینستاگرام چگونه تجارت شما را خراب می کند؟

فالوور فیک اینستاگرام چگونه تجارت شما را خراب می کند؟
فالوور فیک اینستاگرام چگونه تجارت شما را خراب می کند؟

فالوور فیک اینستاگرام بلایی است که یقه بسیاری از مشاغل اینستاگرام را گرفته و روز به روز باعث می شود تا سقوط کنند. همان طور که قبلاً اشاره کردیم، فالوورهای فیک ممکن است آگاهانه یا حتی ناخودآگاه وارد صفحات اینستاگرام شده باشد. شناسایی و حذف آن ها بسیار مهم است.

یکی از دلایل استفاده از فالوور فیک، رسیدن به 10 ka فالوور و فعال سازی پیوند در داستان یا به قول معروف (کشیدن به بالا) است. در هر صورت، این فالوورها هیچ فایده ای ندارند و باعث می شوند که صفحات اینستاگرام در تعامل با کاربران خود به شدت افت کنند.

در بخش زیر از مقاله “حذف فالوور فیک” چند نکته مهم را در این رابطه ذکر کردیم که شایان توجهند.

الگوریتم اینستاگرام هوشمند است

الگوریتم اینستاگرام هوشمند است
الگوریتم اینستاگرام هوشمند است

الگوریتم جدید اینستاگرام بسیار هوشمند شده است و به آسانی قادر است تا فالوور واقعی را از غیر واقعی متمایز کند. به همین علت، با صفحاتی که فالوور فیک یا غیرفعال دارند، مخالفت می کند و اجازه رشد نمی دهد.

تاثیر فالوورهای واقعی

تاثیر فالوورهای واقعی
تاثیر فالوورهای واقعی

به عنوان مثال، اگر پست هایی که منتشر می کنید در نیم ساعت اول تعامل خوبی نداشته باشند، یعنی لایک، نظر، ذخیره و اشتراک خوبی نداشته باشند، به هیچ عنوان برای همه فالوورهای شما نمایش داده نمی شود.

این امر سایر موارد را نیز تحت تأثیر قرار خواهد داد. به عنوان مثال، اگر تعامل با پست های جدید شما کم باشد، فرصتی برای ظاهر شدن در Explorer و هشتگ ها نخواهد داشت و چنین است که اینستاگرام به شما اجازه نمی دهد تا به طور طبیعی رشد کنید. زیرا به صفحه شما اعتماد ندارد.

خطر مسدود شدن صفحه برای همیشه

خطر مسدود شدن صفحه برای همیشه
خطر مسدود شدن صفحه برای همیشه

وجود فالوور فیک در تعداد زیاد نیز برای پیج شما بسیار مضر خواهد بود. یعنی اینستاگرام صفحه شما را مسدود می کند. بسیاری از صفحات اینستاگرام را مشاهده کرده ایم که بدون دلیل مشخص، برای همیشه غیرفعال شده اند و قابل بازگشت نیستند. تنها دلیل این امر، تعداد زیاد فالوور فیک است.

با فالوور فیک، اعتبار شما زیر سوال می رود

با فالوور فیک، اعتبار شما زیر سوال می رود
با فالوور فیک، اعتبار شما زیر سوال می رود

بالاخره اعتبار شما در خطر است. وقتی فالوورهای جدید و واقعی را جذب می کنید و وقتی می بینند که تعامل فالوور فعلی با شما بسیار کم است (تعداد پسندها و نظرات بسیار کم است)، متوجه می شوند که شما برای کسب و کار و مشتریان خود ارزش قائل نبوده اید و از فالوورهای غیر واقعی استفاده کرده اید. کاربران امروزی بسیار باهوش شده اند و این موارد را به خوبی درک می کنند.

مزایای فالوور فیک چیست؟

مزایای فالوور فیک چیست؟
مزایای فالوور فیک چیست؟

شاید غافلگیرکننده باشد که بدانید، فالوور فیک در کنار تمام معایبی که دارد، دارای مزایایی نیز هست.

از اینجا می توان نتیجه گرفت که وقتی تعداد دنبال کنندگان صفحه شما 10k  یا 15k  نوشته می شود، فالوورهایی که به صفحه شما می آیند و مشخصات شما را بررسی می کنند، با اطمینان بیشتری روی دکمه follow کلیک می کنند.

شما به راحتی می توانید شروع به کار کرده و از فالوور فیک برای رشد صفحه خود استفاده کنید. اما به خاطر داشته باشید که عواقب مضر این کار جبران ناپذیر خواهد بود و ممکن است با این کار، مخاطبین واقعی خود را از دست بدهید.

مزایای حذف فالوور فیک

مزایای حذف فالوور فیک
مزایای حذف فالوور فیک

حذف فالوور فیک یک پیام مهم برای الگوریتم اینستاگرام است. در واقع، با حذف فالوور فیک از اینستاگرام، این پیام را می دهید که قصد گسترش کلاهبرداری از طریق صفحه خود را ندارید! درست است که حذف فالوور فیک باعث می شود که تعداد دنبال کننده های شما کم باشد، اما در عین حال موجب می شود که توجه الگوریتم اینستاگرام را جلب کنید.

حذف فالوور فیک برابر است با افزایش کارایی صفحه اینستاگرام شما

حذف فالوور فیک برابر است با افزایش کارایی صفحه اینستاگرام شما
حذف فالوور فیک برابر است با افزایش کارایی صفحه اینستاگرام شما

پست هایی که منتشر می کنید، در جدول زمانی فالوور شما نمایش داده می شود. اگر میزان تعامل فالوور با صفحه شما کمتر از حد مشخصی باشد، پست های شما حتی در جدول زمانی واقعی فالوور شما نمایش داده نمی شود. حتی اگر نشان داده شوند، جزو اولویت ها نخواهند بود. این در نهایت به صفحه آسیب می رساند و تعامل فالوور با شما را کاهش می دهد.

حذف فالوور فیک: کلید دریافت فالوور از Explorer

حذف فالوور فیک: کلید دریافت فالوور از Explorer
حذف فالوور فیک: کلید دریافت فالوور از Explorer

حذف فالوور فیک یکی از مهمترین راه های ارسال محتوا به اکسپلورر اینستاگرام است! بهترین اتفاقی که می تواند برای کسب و کار اینستاگرام شما رخ دهد، این است که نمایش محتوا در Explorer، بسیاری از فالوورهای علاقه مند به موضوع شما را جذب کند! اما چگونه حذف فالوور فیک به قرار گرفتن پست های شما در Explorer کمک می کند؟

بسیاری از کاربران به اشتباه تصور می کنند که فقط محتوای صفحات با تعداد زیادی فالوور در Explorer نمایش داده می شود. اما حقیقت این است که برای الگوریتم اینستاگرام، میزان تعامل بسیار مهمتر از تعداد فالوور است.

با حذف فالوور فیک، شما به طور موثر افرادی را که به محتوای شما پاسخ نمی دهند، حذف می کنید که به طور چشمگیری میزان تعامل صفحه را افزایش می دهد و در نهایت محتوای شما به اینستاگرام اکسپلورر هدایت می شود.

فالوور فیک اینستاگرام، اعتماد مشتریان را خدشه دار می کند

فالوور فیک اینستاگرام، اعتماد مشتریان را خدشه دار می کند
فالوور فیک اینستاگرام، اعتماد مشتریان را خدشه دار می کند

برای برخی از شرکت های نوپا، کمی فالوور فیک ممکن است ایده بدی نباشد. اما برای مشاغل متوسط ​​و بزرگ اینستاگرام، فالوور فیک عملاً یک فاجعه است! کاربران معمولاً تعداد لایک ها و نظرات را علاوه بر شماره فالوور بررسی می کنند تا بررسی کنند که آیا یک کسب و کار در اینستاگرام قابل اعتماد است یا خیر.

حالا خودتان را جای مخاطبان خود بگذارید. به کدام یک از این صفحات اعتماد دارید: صفحه ای که دارای تعداد فالوور بالا است اما هیچ تعاملی بین فالوورو  صفحه وجود ندارد، یا صفحه ای که با وجود داشتن شماره فالوور پایین، بازخورد بسیار بالایی از مخاطبان دریافت می کند؟

با حذف فالوور فیک، اعتماد متقابل بین خود و مخاطبان خود ایجاد خواهید کرد که کارایی کسب و کار شما را افزایش می دهد.

فالوور فیک، عامل هزینه اضافی

فالوور فیک، عامل هزینه اضافی
فالوور فیک، عامل هزینه اضافی

برخی از فالوورهای فیک کسانی هستند که برای تعامل از شما پول می گیرند. اگر می خواهید اعتماد کاربران واقعی خود را از دست ندهید و  فالوور خود را حفظ کنید، باید هزینه های هنگفتی صرف کنید.

با وجود تعداد زیادی فالوور فیک در صفحه شما، باید لایک و نظر بخرید تا فالوورهای شما واقعی به نظر برسند. در دراز مدت، این امر باعث دلسردی، افزایش هزینه ها و در نتیجه شکست تجارت اینستاگرام شما می شود.

چطور فالوورهای فیک اینستاگرام را تشخیص دهیم؟

چطور فالوورهای فیک اینستاگرام را تشخیص دهیم؟
چطور فالوورهای فیک اینستاگرام را تشخیص دهیم؟

راه های زیادی برای تشخیص فالوور فیک و نادرست در اینستاگرام وجود دارد که می توانیم از آن ها استفاده کنیم. ما می توانیم این مورد را بدون نیاز به استفاده از برنامه تشخیص فالوور فیک به صورت دستی بررسی کنیم.

معمولاً پروفایل های غیر واقعی و جعلی در اینستاگرام دارای ویژگی های خاصی هستند. به عنوان مثال، آن ها عکس پروفایل متناسبی ندارند یا هیچ تصویری در پروفایلشان نیست.

نام کاربری و نام صفحه آن ها بی معنی است. آن ها معمولاً پیروان زیادی دارند اما تعداد بسیار کمی از آن ها واقعی و فعال است. اکثر فالوورهای فیک خصوصی و جعلی هستند و وقتی آن ها را دنبال می کنید، به هیچ وجه پذیرفته نخواهید شد. همچنین تعداد پست های آن ها معمولاً صفر یا بسیار کم است!

یک راه ساده برای شناسایی فالوورهای جعلی اینستاگرام این است که در یک دوره زمانی پست بگذارید و رفتار دنبال کنندگان صفحه خود را زیر نظر داشته باشید.

چگونگی حذف فالوور فیک

چگونگی حذف فالوور فیک
چگونگی حذف فالوور فیک

از مضرات داشتن فالوور فیک گفتیم. حال می خواهیم ببینیم تا چه راه هایی برای حذف آن ها وجود دارد و هر یک را کمی شرح بدهیم. به طور کلی برای این امر دو روش وجود دارد. اولی پاک کردن دستی است و دومی استفاده از برنامه ها و ربات ها.

حذف فالوور فیک به صورت دستی

حذف فالوور فیک به صورت دستی
حذف فالوور فیک به صورت دستی

در این روش، با توجه به نکاتی که در بخش های قبل برای شناسایی دنبال کننده های جعلی و غیرفعال به شما گفتیم، باید سعی کنید دنبال کنندگان صفحه جعلی خود را شناسایی کرده و آن ها را یکی یکی به صورت دستی حذف کنید. این کار سخت و وقت گیر است، اما این روش زمانی مفید خواهد بود که تعداد کمی دنبال کننده جعلی داشته باشید.

حذف فالوور فیک با استفاده از برنامه یا ربات

حذف فالوور فیک با استفاده از برنامه یا ربات
حذف فالوور فیک با استفاده از برنامه یا ربات

برای خلاص شدن از مزاحمت فالوورهای فیک می توانید از برخی برنامه ها و ربات ها نیز استفاده کنید. این ربات ها با شناسایی فالوورهای غیر فعال و فیک پیج شما شروع به حذف کردن آن ها می کنند. البته اینستاگرام محدودیتی برای این کار ایجاد کرده است. به طوری که فعالیت تکراری را تشخیص داده و برای مدتی جلوی آن را می گیرد.

به همین دلیل، این ربات ها اول بخشی از فالوورها را حذف می کنند و برای مدتی غیر فعال می شوند و با پایان گرفتن تایم مشخص، دوباره برای حذف فلوور فیک در دسترس خواهند بود.

معرفی چند اپلیکیشن برای حذف فالوور فیک اینستاگرام

معرفی چند اپلیکیشن برای حذف فالوور فیک اینستاگرام
معرفی چند اپلیکیشن برای حذف فالوور فیک اینستاگرام

برای کار با اکثر برنامه هایی که در ادامه معرفی خواهیم کرد، نیاز به هزینه کردن ندارند. شما می توانید با یک سیستم عامل اندروید یا آی او اس شروع به این کار کنید و به صورت دستی به صفحه شخصی یا دسکتاپ مارک خود بروید و صفحه خود را در برابر الگوریتم های Instagram و همچنین خطر حذف صفحه حفظ کنید. در اینجا 11 برنامه برای حذف فالوور فیک Instagram برای Android و iOS آورده شده است:

Follower Analyzer

Follower Analyzer
Follower Analyzer

این برنامه که می تواند برای سیستم عامل های Android استفاده شود، تجزیه و تحلیل دنبال کنندگان صفحه اینستاگرام شما را در اختیار شما قرار می دهد. همچنین می توانید وضعیت تعامل بین دنبال کنندگان خود و پست های ارسال شده در صفحه را بررسی کنید.

Follower and Unflollower Analytics

Follower and Unflollower Analytics
Follower and Unflollower Analytics

ردیابی و پیگیری افراد با کمک برنامه دوم معرفی شده بسیار آسان است. می توانید از ردیاب فوری آن برای اطلاع از طیف وسیعی از تجزیه و تحلیل های مربوط به حساب اینستاگرام خود استفاده کنید.

Followers for Instagram

Followers for Instagram
Followers for Instagram

این برنامه نیز یکی از برنامه های کاربردی است. می توانید از آن برای نظارت بر تعامل بین شما و پیروان خود استفاده کنید. ویژگی های اصلی این برنامه رایگان است، اما در برخی از ویژگی های آن، نیاز به پرداخت درون برنامه دارد.

Followers Insights for Instagram

Followers Insights for Instagram
Followers Insights for Instagram

یکی دیگر از برنامه های اندرویدی مورد علاقه که بیش از 150،000 نفر به آن 5 ستاره داده اند و از کار با آن خوشحال هستند. این برنامه علاوه بر ردیابی فالوورها، به شما امکان می دهد پیگیری کنید که چه کسانی شما را مسدود کرده اند یا وفادارترین فالوور شما کیست.

Followers Tools for Instagram

Followers Tools for Instagram
Followers Tools for Instagram

یکی دیگر از برنامه های خوبی که می توانید برای حذف فالوور فیک از آن استفاده کنید، همین برنامه است. با استفاده از آن می توانید اطلاعات زیادی در مورد حساب خود پیدا کنید و مدیریت بهتری در حساب اینستاگرام خود داشته باشید.

FollowMeter

FollowMeter
FollowMeter

FollowMeter  محیط کاربری جذابی دارد که می تواند شما را در انجام امور مربوطه یاری کند. این برنامه مانند دیگر برنامه های ذکر شده برای اندروید استفاده می شود و شما می توانید تعداد دنبال کنندگان و پیگیری های حساب خود را مدیریت کنید. همچنین همه لایک ها، همه نظرات و بیشترین و کمترین عکس هایی که پسندیده اند، در این برنامه قابل مشاهده است.

Reports + Followers Analytics for Instagram

Reports + Followers Analytics for Instagram
Reports + Followers Analytics for Instagram

مسئولیت و کارایی اصلی این اپلکیشن گزارش، تجزیه و تحلیل دنبال کنندگان اینستاگرام است. همچنین امکانات دیگری نیز دارد که باعث شده است تا این برنامه به یکی از محبوب ها در زمینه فعالیت خود تبدیل شود.

Ghost Unfollowers for Instagram & Fake I.G. Clean

Ghost Unfollowers for Instagram & Fake I.G. Clean
Ghost Unfollowers for Instagram & Fake I.G. Clean

شما با نصب این نرم افزار می توانید به حذف فالوور فیک خود به صورت انبوه و گروهی بپردازید. این برنامه با آنالیز 100 پست آخر پیج شما می تواند کاربرانی که با شما تعامل نداشته اند را شناسایی کرده و سپس آن ها را از پیج شما حذف کند.

Tracker for Instagram

Tracker for Instagram
Tracker for Instagram

نسخه  iOS این اپلیکیشن نیز در اینترنت موجود است که شما را قادر می سازد تا فالوورهای غیر فعال خود را ردیابی کنید و سپس برای حذف آن ها اقدام نمایید. این برنامه از طریق بررسی پست های شما اطلاعات مفیدی در اختیارتان قرار خواهد داد.

Tracker for Instagram Followers & Unfollowers

Tracker for Instagram Followers & Unfollowers
Tracker for Instagram Followers & Unfollowers

در این برنامه پرداخت های درون برنامه ای وجود دارد. همان طور که از نام آن پیداست، می توانید با استفاده از آن لیست فالوورهای خود را بررسی کرده و نام اکانت هایی که به تازگی شما را آنفالو کرده اند، ببینید.

Who Unfollowed

Who Unfollowed
Who Unfollowed

این برنامه نیز نامی دارد که می تواند کارکرد آن را توضیح دهد. با استفاده از اپ می توانید فالوورهای روح و یا فیک را حذف کنید. همچنین لیست آنفالو کنندگان نیز در صورت پرداخت هزینه و خرید اشتراک ماهانه در دسترس شما خواهد بود.

نکات و توصیه‌های لازم در خصوص الگوریتم جدید اینستاگرام

نکات و توصیه‌های لازم در خصوص الگوریتم جدید اینستاگرام
نکات و توصیه‌های لازم در خصوص الگوریتم جدید اینستاگرام

در قسمت های مختلف این مقاله، کم و بیش درباره الگوریتم جدید اینستاگرام حرف زدیم. در این بخش، چند نکته مهم که دانستن آن ها ضروری است را شرح خواهیم داد. شاید در حال حاضر کمی گیج شده اید و نمی دانید که چگونه از این جنبه های مختلف الگوریتم اینستاگرام در استراتژی بازاریابی خود استفاده کنید.

جذب فالوور کافی نیست. با دنبال کنندگان خود در ارتباط باشید.

جذب فالوور کافی نیست. با دنبال کنندگان خود در ارتباط باشید.
جذب فالوور کافی نیست. با دنبال کنندگان خود در ارتباط باشید.

وفاداری دنبال کنندگان و تعامل مداوم با طرفداران برای اینستاگرام مهم است. به طور خاص، این دو عامل می توانند شما را به سوی هدف خود هدایت کنند. با استفاده از روش های زیر می توانید ارتباط موثر برقرار کنید:

از محتوای ارسال شده توسط دنبال کنندگان خود برای داستان خود استفاده کنید.

از محتوای ارسال شده توسط دنبال کنندگان خود برای داستان خود استفاده کنید.
از محتوای ارسال شده توسط دنبال کنندگان خود برای داستان خود استفاده کنید.

البته این به معنای محتوایی است که به برند شما نیز مربوط می شود. به این ترتیب، کاربرانی که محتوای استوری تولید می کنند، می توانند شما را در استوری برچسب گذاری کنند و به این ترتیب رد پای شما در اینستاگرام به اشتراک گذاشته شود.

Reels را به اشتراک بگذارید

Reels را به اشتراک بگذارید
Reels را به اشتراک بگذارید

این ویدئوهای کوتاه شامل جلوه های صوتی، صداها و سایر ابزارهای خلاقانه است که می تواند بینندگان شما را سرگرم کرده و پیروان شما را افزایش دهد. علاوه بر این، این نوع محتوا را می توان در صفحه Explorer مشاهده کرد. به خاطر داشته باشید که الگوریتم های اینستاگرام تمایل دارند تا محتوای بیشتری را با ویژگی های جدید نمایش دهند. این ویژگی جدید Reels نام دارد.

IGTV تولید کنید

IGTV تولید کنید
IGTV تولید کنید

فیلم IGTV طولانی و تمام صفحه است. همچنین می توانید آن ها را در صفحه Explorer مشاهده کنید. بنابراین آن ها می توانند پیروان جدیدی برای شما بیاورند.

در مورد پستی مشابه حساب خود نظر دهید.

در مورد پستی مشابه حساب خود نظر دهید.
در مورد پستی مشابه حساب خود نظر دهید.

لازم است که نظرات جالب و بحث برانگیز را در مورد پست های دیگران بگذارید. این پست ها باید زیر یکی از پست های تأثیرگذار، مشتری یا شرکت در منطقه شما باشد. نیازی نیست که صفحه خود را در نظرات، معرفی یا تبلیغ کنید. فقط باید نظرات جالب و مرتبط را برای مشاهده و بازدید کاربران از صفحه بگذارید.

ارسال پست، زمانی که دنبال کننده ها فعال هستند

ارسال پست، زمانی که دنبال کننده ها فعال هستند
ارسال پست، زمانی که دنبال کننده ها فعال هستند

جدول زمانی برای نمایش پست ها در فید کاربر شما مفید است. بنابراین، پست های خود را همزمان منتشر کنید تا اکثر دنبال کنندگان به طور همزمان فعال شوند. یافتن این زمان با آزمون و خطا امکانپذیر است. با این حال، می توانید از گزارش تجزیه و تحلیل Instagram  موجود در Instagram usiness Insights> Audience نیز کمک بگیرید.

در اسرع وقت به نظرات خود پاسخ دهید

در اسرع وقت به نظرات خود پاسخ دهید
در اسرع وقت به نظرات خود پاسخ دهید

آیا متوجه شده اید که صفحه کسب و کار شما چقدر سریع به همه نظرات شما پاسخ می دهد؟ با این کار آن ها به اینستاگرام ثابت می کنند که به مخاطبان خود اهمیت می دهند و با آن ها ارتباط برقرار می کنند. از سوی دیگر، مخاطبان احساس خوبی دارند و بیشتر احتمال دارد تا در مورد پست های صفحه نظر دهند.

سخن پایانی

در این مقاله، ما مبحث حذف فالوور فیک در اینستاگرام را مورد بررسی قرار دادیم و مطالب مهمی را درباره آن بیان کردیم. اگر تمام این مطلب را به دقت مطالعه کرده باشید، اکنون دریافته اید که معایب فالوور فیک بسیار بیشتر از مزایای آن است و نباید دنبال افزایش تعداد دنبال کننده به وسیله آن ها باشید.

حتی اگر قبلا چنین کاری کرده اید، ما در این مقاله راه های حذف فالوور فیک را نیز ذکر کردیم که می توانید با استفاده از این روش ها، صفحه خود را از فالوورهای فیک پاک کنید.

۲ دیدگاه دربارهٔ «حذف فالوور فیک;

دیدگاهتان را بنویسید