اشتباهاتی که نباید در استفاده از المنتور مرتکب شوید!

elementor warnning

فهرست مطالب

المنتور به عنوان یکی از صفحه سازهای قدرتمند وردپرسی شناخته می‌شود که دارای امکانات بسیار عالی بوده و در طراحی سایت و سایر صفحات به شما کمک می‌کند.

شما به کمک این صفحه ساز قدرتمند می‌توانید به راحتی به طراحی وب سایت دست بزنید. در این میان بسیاری از افراد اشتباهات رایجی را در هنگام استفاده از آن مرتکب می‌شوند که خودشان از آن بی اطلاع اند.

میلیون ها وب سایت توسط این صفحه ساز طراحی و منتشر شده است و ما در این مقاله قصد داریم تا در مورد اشتباهات رایج در هنگام خرید افزونه المنتور مطالب جالبی را برای شما عزیزان بیان کنیم. شما اگر بتوانید به صورت صحیح از صفحه ساز فوق استفاده کنید قطعاً سرعت کار و نتایج آن بهبود پیدا می‌کند.

صفحه ساز المنتور چیست؟

همان‌طور که در بالا به صورت خلاصه به آن اشاره شد، المنتور یک صفحه ساز قدرتمند وردپرس بوده که از نظر تجربه کاربری و راحتی استفاده، به نسبت سایر صفحه سازهای موجود در دنیای وب پیشرو است. صفحه ساز المنتور به منظور راحتی طراحی وب ایجاد شده است اما در این بین اشتباهاتی وجود دارد که کاربران در هنگام طراحی صفحات مختلف به آن گرفتار می‌شوند. شما با خواندن این بخش از مقاله متوجه اشتباهات افراد خواهید شد.

اشتباه اول: استفاده از قالب ناسازگار

المنتور به عنوان یکی از صفحه سازهای پرکاربرد به کمک کدهای استاندارد وردپرس طراحی شده است. هر قالبی که از کدهای وردپرس پیروی کند با این صفحه ساز سازگار است. البته باید خاطر نشان کرد که این موضوع به معنای استاندارد بودن تمامی کدهای موجود در المنتور نیست و ممکن است برخی از قالب‌ها با این صفحه سازگار نباشند. به همین علت گزارش‌هایی در مشکل ویرایش صفحه از کاربران منتشر شده است.

برخی از ناسازگاری‌هایی که در قالب وجود دارد به شرح زیر است:

 • برگه به صورت تمام عرض نمی‌باشد
 • مشکلات فاصله زیر سربرگ وجود دارد
 • سایز نوشته و همچنین فونت قابل تغییر دادن نیست

راه حل مشکل اول

برای هر مشکل راه حل‌های متفاوت و مطمئن وجود دارد که پیروی از آن می‌تواند باعث کاهش سردرگمی و افزایش بهره‌وری از صفحه ساز المنتور شود.

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای سازگاری با این صفحه ساز تعویض قالب است. شما می‌توانید از مخزن وردپرس قالب‌های استاندارد را دریافت کنید.

راه حل دیگر تماس با تیم پشتیبانی قالب بوده تا مشکلات موجود و ناسازگاری‌های قالب را برطرف کنند. اما بهترین شیوه برای حل این مشکل استفاده از قالب وردپرس Hello Elementor است. باید بدانید که قالب ذکر شده به عنوان سازگارترین قالب وردپرس شناخته می‌شود.

اشتباه دوم: بهره گیری از ستون و ویجت برای ایجاد موقعیت المان‌ها

اشتباه دیگری که در هنگام استفاده از المنتور با آن روبرو می‌شویم استفاده از ستون و ویجت فاصله برای تغییر موقعیت ویجت های دیگر است. کاربران برای تغییر موقعیت ویجت ها از ستون‌های خالی استفاده می‌کنند تا بتوانند مکان المان‌ها را به دلخواه تعیین کنید. این امر نه تنها ضروری نیست بلکه به صفحه شما آسیب وارد می‌کند.

زمانی که شما یک مشخصه به عنوان HTML اضافه می‌کند این امر باعث می‌شود تا سرعت بارگذاری صفحه شما به شدت کاهش پیدا ‌کند. علاوه بر این امر ایجاد ستون‌های مختلف با محتوای خالی و بی ارزش باعث به اشتباه افتادن موتورهای جستجو شده و رتبه سایت شما را کاهش می‌دهد.

مشکل در المنتور
حل مشکلات در استفاده از المنتور

راه حل مشکل دوم: استفاده از فاصله و پدینگ

توجه داشته باشید ویجت به صورت پیش فرض دارای فاصله، پدینگ و Z-index است. بسیاری از ویجت های طراحی شده دارای تنظیمات ترازبندی بوده و موقعیت آن مشخص است. به کمک این تنظیمات، المنتور به شما این اطمینان را می‌دهد که بتوانید از کمترین کد برای طراحی بهره بگیرید.

علاوه بر موارد گفته شده نگه داشتن اطلاعات در کدهای CSS نیاز به افزودن کد HTML دارد. انجام این کار به شما این اجاره را می‌دهد که فاصله و پدینگ را به راحتی کپی کرده و در ویجت دیگری جایگذاری کنید.

نکته: گزینه فاصله برای مقداردهی فضای خارجی ویجت استفاده می‌شود در حالی که گزینه پدینگ فضای داخلی ویجت را مقدار دهی می‌کند. برای فضا دهی مناسب به گزینه‌های فاصله و پدینگ نیاز دارید.

اشتباه سوم: استفاده غلط از ویجت داخلی

در بخش ویجت ها علاوه بر اشتباهی که در بالا به آن اشاره کردیم اشتباه دیگری در راستای همین موضوع وجود دارد. استفاده غلط از ویجت بخش داخلی که بسیاری از کاربران به آن ویجت ستون می گویند.

باید توجه داشته باشید که بهترین راه برای افزودن یک بخش جدید استفاده از سکشن جدید است. برخی از کاربران به دلیل سهولت کار تعداد ستون‌ها را برای یک بخش داخلی در نظر می‌گیرند که این به عنوان یک اشتباه محسوب می‌شود.

استفاده از بخش داخلی
استفاده نادرست از ابزارک بخش داخلی

راه حل مشکل سوم: استفاد از ستون معمولی

برای این که بتوانید یک بخش اصلی را به صورت صحیح اضافه کنید بهتر است از ستون معمولی کمک بگیرید. این کار به شما اجازه می‌دهد علاوه بر حفظ کردن ستون‌ها به شکل درست، برگه خود را یکنواخت نگه دارید. استفاده از ستون معمولی باعث دسترسی بهتر به پس زمینه و تنظیمات حرفه‌ای می‌شود، پس در هنگام کار این نکته را در نظر داشته باشید.

اشتباه چهارم: ویرایش صفحه بدون خالی کردن کش

در حال بررسی اشتباهات رایج در هنگام استفاده از صفحه ساز المنتور هستیم. به عنوان چهارمین اشتباه رایج می‌توان به ویرایش صفحه، بدون غیرفعال یا خالی کردن کش اشاره کرد. همان‌طور که می دانید سایت‌های مختلف روزانه در حال به‌روزرسانی هستند. زمانی که شما تغییرات زیادی بر روی وب سایت اعمال می‌کنید ممکن است تغییرات را در صفحه خود مشاهده نکنید.

این امر به دلیل وجود اطلاعات کش بوده که مانع نمایش صحیح تغییرات انجام شده می‌شود. محتوای کش برای کاهش زمان لود شدن سایت بوده و به صورت عادی کاربردی است. اما در هنگام ویرایش صفحه باید کش را خالی کنید.

خالی کردن کش
خالی کردن کش مرورگر و وردپرس

راه حل مشکل چهارم: خالی کردن کش

برای این که بتوانید از این مشکل در امان باشید چند شیوه مناسب وجود دارد که شامل موارد زیر است:

خالی کردن کش مرورگر و لود کردن مجدد صفحه می تواند تا حدود زیادی این مشکل را مرتفع کند. شما می توانید برای خالی کردن کش مرورگر از کلیدهای Ctrl+f5 استفاده کنید و در سیستم عامل مک می توانید با کلیدهای ترکیبی Command + R این کار را انجام دهید. علاوه بر مورد بالا، از تنظیمات مرورگر می توانید کش را غیرفعال یا خالی کنید.

یکی از راه های ساده برای خالی کردن کش مرورگر افزودن علامت سوال بعد از آدرس مورد نظر است. این کار باعث می شود تا اطلاعات گذشته مرورگر، پاک شده و صفحه جدید بارگذاری شود. استفاده از افزونه های مختلف مانند WP Rocket یا WP Fastest Cache نیز می تواند کارگشا باشد.

بهتر است در هنگام ویرایش صفحه به صورت کلی، کش را غیر فعال کنید تا بتوانید پس از انجام تغییرات مورد نظر آن را بر روی سایت خود مشاهده کنید.

سخن پایانی

ما در این بخش سعی کرده‌ایم تا به 4 اشتباه رایج در زمینه استفاده از صفحه ساز المنتور اشاره کنیم. در این بین اشتباهات ریز دیگری وجود دارد که با آموزش‌های لازم می‌توان از آن اجتناب کرد. با رعایت کردن نکات بالا می‌توانید از صفحه ساز المنتور به خوبی بهره‌مند شوید. اگر تصور می‌کنید اشتباهات رایج دیگری وجود دارد که در این بخش به صورت جدی به آن اشاره نشده است در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

۴ دیدگاه دربارهٔ «اشتباهاتی که نباید در استفاده از المنتور مرتکب شوید!;

 1. سلام
  ببخشید به سوالی داشتم ممنون میشم جواب بدید.
  فونت اصلی سایت من ایران سنس اما زمانی که فونت المنتور رو روی پیش فرض میزارم و بروزرسانی رو میزنم، فونت روی roboto میمونه.
  باید چیکار کنم تا درست شه؟

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز
   شما اگر تیک گزینه “غیرفعال کردن فونت های پیشفرض” رو توی تنظیمات المنتور قرار بدید مطمعنا فونت های المنتور غیرغعال میشود و فونت رو از قالب میخونه و برعکس.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید