آموزش گام به گام طراحی صفحه نتایج جستجو در افزونه المنتور

create result page in elementor

فهرست مطالب

سلام، با آموزشطراحی صفحه نتایج جستجو در المنتور در خدما شما هستم و میخواهیم یکی دیگر از صفحات مهمی که در هر سایتی باید باشه رو در افزونه المنتور طراحی کنیم، این صفحه همون صفحه ای هستش که وقتی شما یک کلمه رو توی سایت جستجو میکنید، نتایج جستجو رو براتون نمایش میده.

قبل از هر کاری میتوانید صفحه نتایج جستجو در یک سایتی رو چک کنید و مشاهده کنید که چه استایل و ساختاری رو داره و با ساختار و استایل ها آشنا بشید تا براحتی بتوانید این صفحه رو در المنتور طراحی کنید. چون باید کل سیت یک استایل ساختار یکنواخت داشته باشه واسه این گفتم.

آموزش ساخت صفحه نتایج جستجو در المنتور

در اولین قدم با طراحی سایت با المنتور باید حتما تمامی صفحات مهمی که باید در هر قالبی باشه رو طراحی کنید تا مشکلی در طراح نداشته باشید و یکی از ین صفحات مهم همون صفحه نمایش نتایج جستجو در سایت هست که باید در هر سایتی موجود باشد وشما هم باید این صفحه رو طراحی کنید.

برای اولین مرحله شما باید یک صفحه آرشیو در المنتور طراحی کنید. در ادامه با ما همراه باشید.

ساخت صفحه آرشیو

به منو و پیشخوان وردپرس برید و در سمت راست منوی قالب ها رو انتخاب و سپس افزودن جدید رو بزنید.

و در صفحه باز شده نوع قالب رو آرشیو قرار بدید و یک نام هم برای صفحه انتخاب کنید و در آخر روی گزینه ایجاد قالب کلیک کنید.

سخت آرشیو
آرشیو در المنتور

در ادامه هم طبق معمول به کتابخانه دموهای آماده المنتور هدایت می شوید و میتوانید از این قالب های آماده یک قالب رو انتخاب کنید، البته حتما باید از خرید افزونه المنتور پرو استفاده کنید تا بتوانید به کتابخانه دموهای آماده متصل شوید.

میتوانید از دموها یکی رو انتخاب کنید.

ریزالت پیج در المنتور
دموهای آرشیو نوشته ها در المنتور

اگر هم خواستید که این صفحه رو اختصاصی طراحی کنید میتوانید از ابزارک پست های آرشیو استفاده کنید و طبق سلیقه خودتون این صفحه رو طراحی کنید.

پست های آرشیو
پست های آرشیو در المنتور

دقت داشته باشید که حتما این صفحه رو طبق سلقه خودتون طراحی کنید و همون صفحه ای هستش که نتایج جستجوی سیت در این صفحه نمایش داده میشود.

صفحه نتایج جستجو
نتایج جستجو در افزونه elementor

سپس در این مرحله باید روی دکمه انتشار کلیک کنید و در صفحه باز شده که شرایط هستش، از لیست نتایج جستجو رو نتخاب کرده و سپس رو ذخیره و بستن کلیک کنید.

شرایط صفحه جستجو
شرایط صفحه جستجو در افزونه المنتور

خب دوستان کار تمام شد و الان شما میتوانید یک کلمه رو در سایت جستجو کنید. می بینید که نتایج جستجو در صفحه برای شما نمایش داده میشه که طراحی کردید.

۵ دیدگاه دربارهٔ «آموزش گام به گام طراحی صفحه نتایج جستجو در افزونه المنتور;

  1. باسلام ببخشید من وقتی میخوام از ویجت آرشیو پست استفاده کنم پیام (به نظر میرسد ما نمیتوانیم انچه شما دنبالش هستید را پیدا کنیم) رو نمایش میده چطور میتونم این ویجت رو فعال کنم؟

    پاسخ
  2. سپاس از شما
    متأسفانه راهی برای نمایش نتایج به صورت هوشمند پیدا نکردم، یعنی اگر محصول بود، بصورت ارشیو محصول (شامل قیمت و ….) نمایش بده، و اگر پست یلاگ بود، بصورت پست نمایش بده…
    افزونه های مختلف برای جستجو در سایت استفاده کردم هم بی فایده بود. واقعا این قسمت نیاز به توسعه داره در وردپرس. خیلی فلجه.

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید