آموزش طراحی فرم در المنتور و متصل کردن به میلر لایت | Mailerlite

maillerlite elementor

فهرست مطالب

در این آموزش می‌خواهیم در مورد طراحی فرم در المنتور و اتصال به میلر لایت مطالب مهمی را قرار دهیم. شاید تا به امروز در مورد سرویس‌های ایمیل مارکتینگ شنیده باشید، سرویس‌های مختلفی در این زمینه فعالیت دارند که از جمله آنها می‌توان به Mailerlite و Mailchimp اشاره کرد.

این سرویس دارای قابلیت‌های مختلف بوده که شامل مدیریت ایمیل، ارسال ایمیل‌های تبلیغاتی و غیره است.

دریافت ایمیل از کاربران دارای دردسرهای مختلف بوده است و زمانی که ایمیل به دست شما برسد نیاز به یک مکان مناسب برای جمع آوری و مدیریت آن‌ها دارید. در این نوشته در مورد ویجت فرم المنتور و اتصال به سرویس Mailerlite توضیحات جالبی را بیان خواهیم کرد.

شیوه‌های مختلفی برای دریافت ایمیل از کاربران وجود دارد که بسته به استراتژی شما متغیر است.

از شیوه‌های مختلف برای جمع آوری ایمیل کاربران می‌توان به قرار دادن فرم اشتراک خبرنامه در فوتر سایت، قرار دادن ایمیل در وبلاگ و دانلود فایل در ازای دریافت ایمیل اشاره کرد. ما در این آموزش دانلود فایل در ازای دریافت ایمیل را با هم مرور می‌کنیم.

دانلود فایل در ازای دریافت ایمیل و اتصال به میلر لایت

در ابتدا باید از بخش قالب‌ها، بر روی گزینه افزودن جدید کلیک کنید.

افزودن قالب
افزودن قالب جدید المنتور

در پنجره جدید، نوع قالب را بر روی پاپ آپ قرار دهید و سپس با درج کردن یک نام، ایجاد قالب را بزنید.

افزودن پاپ آپ
اضافه گردن قالب پاپ آپ در المنتور

شما می‌توانید با توجه به نیاز خود یکی از پاپ آپ های آماده را انتخاب کنید یا می‌توانید از ابتدا یک پاپ فرم مناسب طراحی کنید.

کتابخانه پاپ آپ
یک طرح رو میتونید انتخاب کنید

اگر قصد طراحی صفر تا صد پاپ فرم را دارید همراه ما باشید. به تنظیمات پاپ آپ رفته و عرض را روی 640 پیکسل و ارتفاع را روی 445 پیکسل قرار دهید.

تنظیمات پاپ آپ
اندازه پنجره پاپ آپ رو انتخاب کنید

در این بخش باید یک ویجت آیکون درج کنید و آیکون دانلود را روی آن قرار دهید. اضافه کردن یک ویجت سربرگ در این مرحله و پُر کردن محتوای آن ضروری است.

افزودن آیکون
اضافه کردن آیکون دانلود به فرم

ویجت فرم را در زیر این دو ویجت درج کنید.

ابزارک فرم
افزودن ابزارک فرم به صفحه

حال بهتر است روی ویجت فرم کلیک کرده و به تنظیمات ویجت بروید. برای دریافت ایمیل نیازی به فیلدهای مختلف نظیر نام ندارید. پس بهتر است دو فیلد اضافه را حذف کنید.

حذف فیلدها
حذف فیلدهای نام و پیام ایمیل

در این بخش باید به سفارشی سازی فرم خود پرداخته و به آن استایل بدهید. برای این امر بخش شعاع دکمه را روی 50 درصد قرار داده تا دکمه و فیلد ایمیل کمی حالت گرد به خود بگیرد.

ویرایش فرم
باید فرم رو ویرایش کنید

اتصال فرم به میلر لایت

بعد از انجام دادن کامل مراحل فوق، به تب محتوا بروید و تب واکنش بعد از ارسال را کلیک کنید. در این بخش باید فرم ایمیل را به سرویس Mailerlite متصل کنید.

بعد ارسال
واکنش بعد از ارسال فرم

بر روی بخش افزودن واکنش کلیک کرده و لیستی از سرویس‌هایی که می‌توانید به فرم ایمیل المنتور متصل کنید را مشاهده می‌کنید. در بین لیست گزینه ریدایرکت و سرویس Mailerlite را انتخاب کنید. انتخاب گزینه ریدایرکت برای ثبت لینک دانلود پس از دریافت ایمیل و گزینه سرویس Mailerlite برای ذخیره کردن ایمیل‌های دریافت شده است.

ویرایش فیلدها
اکشن مورد نظر رو انتخاب کنید

پس از انجام مرحله بالا 2 تب دیگر به همین نام به تنظیمات فرم المنتور اضافه خواهد شد. روی تب ریدایرکت کلیک کرده و لینک دانلود مورد نظر خود را درون آن قرار دهید.

ریدایرکت
ریدایرکت بعد پر کردن فرم

در این مرحله با کلیک کردن بر روی سرویس Mailerlite می‌توانید گزینه کلید API را روی کاستوم قرار دهید. در بخش کلید API سفارشی، بهتر است کلید مخصوص به حساب کاربری خود را در سایت Mailerlite درج کنید.

سرویس میلرلایت
سرویس میلر لایت رو انجام بدید

در انتهای کار بر روی دکمه انتشار کلیک کرده و پس از ذخیره کردن تغییرات بر روی بستن کلیک کنید. میتونید بقیه دوره آموزش Elementor رو هم مشاهده کنید.

افزودن شرط
نحوه نمایش فرم پاپ آپ رو انتخاب کنید

دریافت کلید سفارشی از سایت Mailerlite

برای دریافت کلید API اختصاصی از سرویس Mailerlite باید وارد نام کاربری خود شده و در سمت راست روی پروفایل کلیک کنید. در بین گزینه‌هایی که مشاهده می‌کنید گزینه Integrations را انتخاب کنید.

پروفایل
انتخاب پرو فایل مورد نظر

در این مرحله در بخش MailerLite API گزینه Developer API را انتخاب کنید.

کد مورد نظر
کد رو کپی کنید

حالا در این بخش کلید API داده شده را کپی کرده و در کلید سفارشی المنتور درج کنید.

کی میلرلایت
فزودن کی کد میلر لایت و ثبت نام

پس از قرار دادن کلید دریافتی از سایت Mailerlite و قرار دادن آن در فرم مخصوص، لیست گروه‌های ایمیل شما نشان داده می‌شود. یکی از گروه‌هایی که قصد دارید ایمیل در آن ذخیره شود را انتخاب کرده و پاپ آپ را ذخیره کنید.

ذخیره پاپ آپ
پاپ آپ رو بعد تغییرات ذخیره کنید

قرار دادن فرم پاپ آپ روی دکمه دانلود

برای قرار دادن فرم پاپ آپ روی ویجت دکمه مورد نظر کلیک کرده و در بخش پیوندها گزینه داینامیک را انتخاب کنید. از لیست ظاهر شده گزینه پاپ آپ را برگزینید.

نتخاب پاپ آپ
پاپ آپ و پنجره خودتون رو انتخاب کنید

سپس بر روی آیکون آچار کلیک کرده و فیلد اول را روی باز کردن پاپ آپ قرار دهید و روی فیلد دوم که در بالا آن را طراحی کرده‌اید کلیک کنید.

پاپ آپ موردنظر
پاپ آپی که در بخش اول ساختید رو انتخاب کنید.

در انتها باید صفحه تغییرات را ذخیره کنید و حالا با کلیک کردن روی نرم افزار، فرم پاپ آپ باز شده و در صورت درج ایمیل، فایل به آسانی قابل دانلود است. در صورت داشتن هر گونه سؤال یا ابهام می‌توانید آن را در بخش نظرات مطرح کنید تا در اسرع وقت به آن پاسخ داده شود.

۲ دیدگاه دربارهٔ «آموزش طراحی فرم در المنتور و متصل کردن به میلر لایت | Mailerlite;

  1. سلام. برای اینکه بعد از پاپ آپ صفحه ویژه لاگین باز شود را زحمت کشیدین آموزش دادین. حالا برای اینکه شرط بگذاریم اگر ثبت نام نکرده است فرم ویژه ثبت نام باز شود باید چکار بکنیم؟

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید